Krize UKRAJINA

Německá diskuse o útocích na Rusko: Co se zatím ukázalo.

Generálové Luftwaffe údajně hovořili o tajné pomoci Ukrajině při bombardování Krymského mostu

Moskva bude od Berlína požadovat vysvětlení ohledně údajných plánů poskytnout Ukrajině rakety Taurus a pomoci Ukrajincům zasáhnout Krymský most a další cíle, uvedli v pátek vysocí ruští představitelé.

Šéfredaktorka RT Margarita Simonyanová zveřejnila přepis rozhovoru mezi vysokými důstojníky Bundeswehru, kteří o této záležitosti diskutovali, a následně 38minutový zvukový záznam. Německá vláda zatím nereagovala.

Zde je to, co zatím víme.

1 Zveřejněný přepis a zvukový záznam
Simonyanová zveřejnila přepis telefonátu z 19. února na své stránce na VK a uvedla, že účastníky hovoru byli šéf německého letectva (Luftwaffe) generál Ingo Gerhartz, zástupce náčelníka štábu pro operace brigádní generál Frank Graefe a další dva lidé.
Krátce poté Simonyanová zveřejnila na svém kanálu Telegram zvukový záznam diskuse i v němčině.

2 Co bylo řečeno v hovoru
Důstojníci diskutovali o operačních a zaměřovacích detailech raket dlouhého doletu Taurus, o jejichž vyslání na Ukrajinu Německo diskutovalo, jako by to již bylo dohodnuto – a o tom, jak zachovat věrohodné popření, aby Německo nepřekročilo “červenou linii” přímého zapojení.
Gerhartz nadhodil různé “triky”, které by Luftwaffe mohla použít, včetně spoléhání se na “mnoho lidí [na Ukrajině] v civilním oblečení, kteří mluví s americkým přízvukem”, ale Graefe trval na tom, že “neexistuje žádný jazyk, který by z nás dělal stranu konfliktu”.
Jiní důstojníci hovořili o tom, že by Ukrajincům poskytli jak rakety a výcvik k jejich použití, tak satelitní informace o zaměřování, případně prostřednictvím Polska.

3 Posedlost mostem přes Kerčský průliv
Němci zaznamenali fixaci Ukrajinců na Krymský most především z politických důvodů. Poznamenali, že most je natolik pevný, že by ho nedokázalo zničit ani 20 raket. Přibližně 50 raket, které by Berlín mohl Kyjevu poskytnout – v dávkách – “průběh války nezmění”, připustil sám Gerhartz.

4 Ruské reakce
“Požadujeme od Německa vysvětlení. Oficiální Berlín ho musí poskytnout okamžitě. Pokusy o vyhýbání se této otázce budeme považovat za přiznání viny,” uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

Německo zahájilo vyšetřování úniku informací o útoku na Krymský most
Ministr zahraničí Sergej Lavrov prohlásil, že NATO má kvůli nahrávce “vejce na tváři”. Poznamenal také, že němečtí důstojníci dobře věděli, že se jedná o přímé zapojení, o čemž svědčí pokusy o maskování či utajení, a vyzdvihl část o Američanech operujících na Ukrajině.

Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin uvedl, že zákonodárný sbor se bude nahrávkou zabývat, až se 11. března znovu sejde. Záležitost si “zaslouží co nejvážnější diskusi” a Moskva rozhodně musí “poslat požadavek Bundestagu, aby provedl vyšetřování”, dodal.

Němci se “opět proměnili v naše úhlavní nepřátele”, řekl bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv. “Stačí se podívat, jak důkladně a do jakých detailů skopčáci diskutují o úderech raketami dlouhého doletu na území Ruska a vybírají cíle a nejfunkčnější způsoby, jak poškodit naši vlast a náš lid.” Svůj příspěvek zakončil heslem z dob druhé světové války: “Smrt fašistům!”.

5 Reakce Západu
Na dotaz ohledně nahrávky a jejího přepisu se Pentagon v pátek odmítl vyjádřit a americkým novinářům sdělil, že se mají obrátit na německou armádu.


Němečtí představitelé na odhalení reagovali zahájením vyšetřování, jak se nahrávka dostala ven. Mluvčí ministerstva obrany v rozhovoru pro deník Bild odmítl “sdělit cokoli o obsahu komunikace, která byla zřejmě zachycena”.

Několik německých médií však uvedlo, že předběžné šetření podle všeho dospělo k závěru, že nahrávka je autentická. Bundeswehr se v této souvislosti uchýlil k cenzuře, přičemž podle deníku Bild bylo v Německu zablokováno několik účtů na X (dříve Twitter), které materiál šířily.

RT


sdílet na

45 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Plebej
3. 3. 2024 14:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Němci tímto skandálním záměrem svých generálských činovníků potvrdili, že i oni náleží ke státně-teroristickým darebákům. Ostatně stejně jako jimi jsou i US či UK huni. Kteří spíš než posílání diplomatických protestních nót si zasluhují zaslání hypersonických odpovědí. Co nejtřaskavějších.

Ladislav 💤
3. 3. 2024 16:35
Odpovědět  Plebej

Ano, srovnat to nacistické germánsko pro výstrahu jiným! Žádné slitování, oni nás Slovany chtěji stejně vyhladit! Mají to zažrané v genech!

Bitva u Chasov Yar: Syrsky hodil do bitvy ženský oddíl ostřelovačů, „sebevražední atentátníci“ již byli zabiti

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
3. 3. 2024 18:22
Odpovědět  Ladislav 💤

Žádná škoda ani lítost s Banderonacisty nepadá do úvahy 🇨🇿🇷🇺🍀🥴

ZMann
3. 3. 2024 18:54
Odpovědět  Plebej

Přesně tak a v tom nejtěžším kalibru.

Pravdomluvny
3. 3. 2024 14:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Fricek se svou pověstnou důkladností zase všechno profláknutul …..😂
Ovšem demokraticky 🤡

Ivo
5. 3. 2024 01:13
Odpovědět  Pravdomluvny

Fricek se musí nahnat do moře. Je to v nich a nikdy nepřestanou. Dvě nebo tři generace dají pokoj a pak znova kují pikle jak zničit Rusko. A tím samozřejmě nás a všechny slovany.

Putinovec
3. 3. 2024 14:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to ten samý scénář , který rozvířil Fico . Udusit v zárodku uměle vytvářené napětí , které by mělo vést ke světové válce .
Německé elity , které nejsou nadšené zeleným koncentrákem a válečným dobrodružstvím , teď mohou tlačit na fašistické magory . A Německo jako takové , má prostor k manévrování .
NATO už je těsně před rozpadem . A stejně tak už je blízko odpoutání Evropy od anglosaského AUKUSU .

Markýza
3. 3. 2024 14:58
Odpovědět  Putinovec

Jak moc blízko samozřejmě nevíme, ale ty vaše závěry znějí velice pravděpodobně. A hlavně to funguje.

me2d44
3. 3. 2024 16:28
Odpovědět  Putinovec

Hezký den! No, po prohlášení V.V.Putina o možnosti vypovězení smlouvy 2+4 (“vyrovnání vzájemných vztahů), která umožnila sjednocení NSR a NDR za přesně vymezených podmínek bych o nějakém “manévrovacím prostoru” pro Německo rozhodně nemluvil. Němci dlouhodobě od podepsání neplní to, co slíbili. Rusi se z NDR stáhli, což ale neznamená, že se nemohou vrátit – a bolet to bude celé NATO. Poláci se svými “pancéřovanými trakaři” budou menší problém, než Ukrajina se všemi zbraněmi, dodanými Evropou. A najednou nad Reichstagem po letech zase zavlaje vlajka vítězství – a Rusy to bolet nebude!

Ladislav 💤
3. 3. 2024 16:36
Odpovědět  me2d44

👍🇷🇺

Putinovec
3. 3. 2024 16:45
Odpovědět  me2d44

Ta smlouva , to jsou spojené nádoby . Spousta lidí nevidí , že v jednotlivých státech nejsou jen magoři . Jsou tam struktury napojené na čtvrtou fašistickou říši EU , pro které je konec Bruselem prosazovaných ideologických zvráceností , existenčním koncem .
A je tam jiná řada elit , které profitují na hospodářském výsledku . To jsou všichni ti výrobci a dodavatelé , které zelený fašismus a odříznutí od levných zdrojů likviduje . A ti teď dostávají a nejenom v Německu , do rukou kladivo , kterým tu smečku parazitů zatlučou do země . A kteří taky nezapomenou , kdo jim vyhodil plynové potrubí do povětří . To je ta rozlučka , při které by měla Evropa zase shořet za cizí zájmy , pro anglosaské dominium .

sizok
3. 3. 2024 15:13
Ohodnotit příspěvek :
     

A pak, že se historie neopakuje.

Markýza
3. 3. 2024 15:27
Odpovědět  sizok

Jednou jako tragédie, podruhé jako fraška 🙂

3. 3. 2024 16:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobrá přihrávka. Další důvod k vypovězení smlouvy 2+4. Tohle a německá účast při likvidaci Jugoslávie by mělo stačit samo o sobě.

Pavel z Moravy
3. 3. 2024 17:36

Milane, mám k tobě jednu technickou. Od včerejška nemohu otevřít Tsargrad. Objevuje se mi tam hláška Forbidden, tedy zakázáno. Tobě jde? Díky.

3. 3. 2024 19:41
Odpovědět  Pavel z Moravy

U mě úplně bez problémů. Zkus kliknout tuná na toto: https://tsargrad.tv/
Hm… Zato mám podobnej problém jako ty s cařihradem s rusvesnou. Nakonec jsem přišel na to, že si musím hodit ten odkaz z wordu (z archivu odkazů) nahoru do linky – to jest zamodřit a přímo přenést v té obálce, co se tam zjeví, ne přes ctrl+c+v – a pak kliknout rovnou na enter. Jak to neudělám a kliknu si na to, co tam naskočí pod linkou, nebo přes ctrl+v+c,, tak se mi tam vypleskne, že nelze nebo tak něco. Jinou radu nemám.

Albi
3. 3. 2024 22:54
Odpovědět  Pavel z Moravy

Mám stejný problém. Když kliknu na odkaz, objeví se:
Hmm, tuto stránku se nám nedaří najít.
K serveru na adrese tsargrad.tv se nepodařilo připojit.

Přitom ale třeba Dzen nebo Ria Novosti fungují.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
3. 3. 2024 23:58
Odpovědět  Albi

Tak to si neumím vysvětlit. Není to třeba tím, že mám 10 let starýho de-bila (do novýho mi nalez nějakej vir) ještě s osmičkou? Tady poslední zpráva z Cargradu:

RUSKÝ “KOTEL” SE VAŘÍ – ZBÝVAJÍ 2 TÝDNY
Ofenzíva ruské armády pokračuje po celé frontě, nepřítel se připravuje na ústup směrem na Kupjansk. Je vysoká pravděpodobnost, že naše armáda obsadí Charkov.
Čas vzít si ten svůjHlavní úspěchy ruské armády jsou nyní spojeny s Avdějevkou a přesunem ruských jednotek do této osady. Nebezpečí č. 1 pro nepřítele je však v tuto chvíli v okolí Charkova. Zejména se v nadcházejících dnech v Kyjevě plánuje vyslechnout hlášení od vrchního velitele Syrského o ústupu v řadě směrů. A v této době, směrem na Kupjansk, právě v těchto 24 hodinách, zničili naši vojáci tři pevnosti nebratrů.
Složitost situace chápe i samotný Kupjansk. Z města již začala evakuace vládních institucí a podniků. 80 % z nich již město opustilo. Nebratři plánují definitivně opustit Kupjansk do konce března, ústup je naplánován na duben. Kolem města se už tvoří kotel a hrozí, že se za dva týdny uvaří. 

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
4. 3. 2024 10:17

..u Charkova už nějaký čas čeká na svůj den Západní Achmat, Kadyrovovi specialisté na boj v obydlených zónách…

Albi
4. 3. 2024 12:59

Tak to je dobrá zpráva, dík za info.
Jmennuji tě hlavním komentátorem, Budeš muset denně podávat “svodku událostí”. 🙂

4. 3. 2024 13:09
Odpovědět  Albi

Ani omylem! To bych musel, a mě je z duše protivný něco muset.

Markýza
4. 3. 2024 13:35

Měla jsem kamaráda, který dokázal hrát na jakýkoli nástroj, na který sáhl, ale študoval ajťáčtinu. Povídám mu, proč se nechce živit muzikou? Odpověděl mi víceméně vašimi slovy 🙂

PENNYS
4. 3. 2024 21:54
Odpovědět  Markýza

PROSÍM VÁS A URČITĚ MĚL NĚJAKOU PRUPRAVU NESTUDOVAL NÁHODOU NA ” JEŠKÁRNĚ” ?????? BYL TAM TAKY TAKOVÝ KAMARÁD TEN HRÁL TAKÉ NA JAKÝKOLI NÁSTROJ- NEJLÉPE NA LEDNIČKU.

vlad248
4. 3. 2024 00:54
Odpovědět  Pavel z Moravy

Trochu mě tohle zaujalo a tak jsem vyzkoušel přístup na řadu ruských serverů, a to bez problému. Ale již dříve jsem musel překonfigurovat defaultní nastavení Firefoxu. Jinak by mi to nemuselo chodit. Pro úplnost – browser Firefox 123.0 (poslední), os Ubuntu 22.04, ale mělo by to chodit i z Windows. Osobně sleduju hlavně topwar.ru a topcor.ru, ale tam problémy nikdy nebyly.

Pavel z Moravy
3. 3. 2024 17:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Nu, mám pocit, že banda zaprodanců si pod sebou židli nepodtrhne. A když už jim ji někdo podtrhne, tak oni se infiltrují tam, kde budou zase moci provádět svoje kejkle. Za to co provedli by museli stanout před soudem. A jakého počtu by se to týkalo? Ale vše zůstane při starém, jen se přesunou z pozic ministrů na nějaké poradce nebo výkonné ředitele. Vždyť to u nás tak chodí a co by se mělo změnit, když jim většina vše odkývne? To fakt nevím. Ale optimismu se meze nekladou.

Pijack
3. 3. 2024 17:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Německo je poražená země v 2 ww a podle mezinárodních dohod, které ještě nebyly zrušené, nemá právo mít vůbec armádu. Takže jsme se připojili k agresivní zemi, která vůbec dohody nedodržuje. Na tu kapitulaci a dohody vítězných mocností se nějak účelově zapomíná. Pokud Rusko vyhladí z povrchu země Berlín, bude to právo na jeho straně. TEČKA.

Boomer
3. 3. 2024 17:43
Ohodnotit příspěvek :
     

..hlavouni německé branné moci si uspořádají jen tak mírnix týrnix konferenční hovor na výsostně delikátní téma a nemají ho zabezpečený proti úniku? Se mi to jaksi nezdá.
Nedělají dobře s těma sirkama, to může mít vliv i na funkci…

Markýza
3. 3. 2024 18:06
Odpovědět  Boomer

Možná zase podcenili nějakého špiona. Nebo situaci. To se tak hlavounům občas stává, když podlehnou mýtu o vlastní nepřekonatelnosti. Každopádně to nebude úplná blbina, to by německá věrchuška reagovala jinak.
Anebo je to, jak říkal tušímže Putinovec – že jim to “ujelo” podvědomě schválně.

3. 3. 2024 19:56
Odpovědět  Markýza

Nebo úmyslný proláknutí nějakýho normála mezi nimi.

Markýza
3. 3. 2024 20:16

Až tak myslíte? 😀

4. 3. 2024 00:03
Odpovědět  Markýza

Já na náhody, a obzvlášt na náhodný profláknutí, nevěřím. Vlastně jsem na ně nikdy nevěřil. Tedy mimo běžnej život, rozumí se.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
4. 3. 2024 09:48

Taky jsem nemluvila o náhodě. Ostatně to, čemu říkáme náhoda, je jen zákonitost, kterou zkrátka nevidíme. Mluvila jsem o podvědomí, protože to je mrška a leckdy si dělá, co se mu zamane.

Boomer
4. 3. 2024 10:11
Odpovědět  Markýza

..no já si právě hned od začátku myslel, že taková školácká chyba se v tomhle ranku nedělá. Existují přesně definované postupy pro jednotlivé stupně velení, na jejich dodržování přísně dohlíží určené orgány(rozvědka i kontrarozvědka…), svoje by k tomu mohl a měl říci taky  Bundesamt für Verfassungsschutz, protože tohle je jasný konflikt se základem německého právního státu Grundgesetz(něco jako naše Ústava).
Možná se vysocí oficíři rozhodli tímto způsobem upozornit na nějaké svinstvo probíhající v politické sféře, ale to je jen moje spekulace…

4. 3. 2024 13:29
Odpovědět  Boomer

Jo. Jakože to hodili do placu jako brzdu poté, co duma začala dumat o vypovězení smlouvy 2+4. Asiže si pamatujou, jak Putin v r. 2021 potřikrát (sakra, ted mi došlo, že ta varování pouští VVP do světa většinou třikrát a dost. To varování, že jestli se do toho bude KoZa montovat, odskáčou to hlavy /Washongton, Londýn/ a ne nástroje /kolonie/, taky pustil do světa třikrát) varoval tzv. ukrajinu, že pokud nepřestanou ostřelovat Donbas a budou mlít pantem o špinavé jaderce, mohou přijít o státnost.
Aspon mi tak tedy připadá. To je jako s tím profláknutím minské smlouvy atd. To jsou náhody asi jako východ slunce. Hm… Ted si budu schválně hlídat, jestli mám s tou domněnkou trojího varování pravdu. Že by se nechal inspirovat Inky? Ti taky třikrát varovali než nafárali.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
4. 3. 2024 13:38

Třikrát a dost funguje docela pěkně. Použila jsem to kdysi na děti, když mi šlo na nervy, že musím osmsetkrát opakovat “vem si bačkůrky” a podobně. Musím říct, že chvíli trvalo, než zareagovaly a přesvědčily se, že to maminka myslí vážně, ale pak to zase strašně dlouho vydrželo…..tak třeba to bude s KoZou taky tak.

Boomer
4. 3. 2024 18:41

..inu, voják musí pracovat s realitou, jinak se může ocitnout v situaci, že si místo okopu vykope hrobeček…

Markýza
5. 3. 2024 08:33
Odpovědět  Boomer

No vida, k čemu nám je dobrá ukrajinská válka. Ještě aby sedláci pořádně vysvětlili městským národům, že máslo neroste v supermarketech.

Vláďa
3. 3. 2024 18:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím, že Rusové zveřejněním nahrávky krom jiného udělali první krok k vypovězení smlouvy z roku 1990 o sjednocení Německa. Protože tím prokázali, že Němci znění smlouvy nedodržují!

Aleš
3. 3. 2024 20:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Agresor Německo by si mělo přehrát film Pád třetí říše, nebo bude brzo druhý díl s názvem Pád čtvrté říše – schreibtisch aus Glas.

Pravdomluvny
3. 3. 2024 21:33
Odpovědět  Aleš

Unsere mütter,unsere Väter….

Velitel
3. 3. 2024 22:43
Ohodnotit příspěvek :
     

“Důstojníci diskutovali o operačních a zaměřovacích detailech raket dlouhého doletu Taurus”
ještě že se toho nedožil zakladatel Luftwaffe Hermann Göring, asi by plakal jak želva, jeho nástupce v čele Luftwaffe nepozná rozdíl mezi střelou s plochou dráhou letu V1 nebo Taurus a raketou V2 nebo 9M723 Iskander.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
4. 3. 2024 06:27
Odpovědět  Velitel

A Ernst Udet by radostí opět spáchal sebevraždu 👽

PENNYS
4. 3. 2024 07:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Asad: Zelenskyj byl úspěšnější jako komik než jako „vůdce národa“
ZÁPADU S ENESMÍ VĚŘIT!! GERMÁNUM+usa+BRITÁNII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PENNYS
4. 3. 2024 17:32
Ohodnotit příspěvek :
     

 Chystá sa Rusko obsadiť Ukrajinu?ANO , RUSKO MUSÍ PORAZIT A OBSADIT CELOU UKRAJINU ,ABY RF BYLO BEZPEČNÉ A TÍM PADEM V EVROPĚ NASTANE MÍR-ZÁSLUHOU RUSKA.