Krize UKRAJINA

Nekrotrofní nacionalismus aneb zabíjet za Ukrajinu

V roce 2015 vysílala Česká televize v rámci Světového fóra holokaustu rozhovor s profesorem Felixem Kolmerem (1922-2022), který přežil Terezín i Osvětim. Kolmer doslova uvedl: „Nejhorší byli esesáci, kteří se přidali k SS z Ukrajiny. Úplně stejní byli ti z pobaltských států (…) Němci byli vlastně ti nejlepší.

Je to komické, ale je to tak.“ Kolmer se tady dotkl věci, o které se v současnosti cudně mlčí, totiž o zálibě v zabíjení, která je vlastní nevelké, ale zato historicky významné menšině v rámci ukrajinského etnika.

Fanatičtí ukrajinští nacionalisté, tzv. Banderovci, tuto zálibu mnohokrát projevili v minulosti i současnosti. Stačí připomenout porážku varšavského povstání v roce 1944, kdy Němci svěřili výkon pomsty právě ukrajinským oddílům. Pomsta spočívala v povraždění několika tisíc varšavských civilistů.

Pomnik
svazaci
nemci
obraz1
obraz2
pruvod

Ukrajinci v německých uniformách měli dle některých pramenů také asistovat při hromadné popravě 33771 Židů (největší hromadná poprava v dějinách, údaj je z německých pramenů) v lokalitě Babij Jar u Kyjeva v září 1941. „Nejlepším kouskem“ Banderovců pak byl tzv. volyňský masakr v letech 1943-1944, kde jejich slast ze zabíjení zaplatilo životem několik desítek tisíc polských vesničanů, ale také např. několik set volyňských Čechů. Ještě po skončení války přecházeli Banderovci karpatský hřeben ze SSSR na Slovensko a jejich neutuchající potřeba zabíjet se projevila např. 6. prosince 1945 v obci Kolbasov v okrese Snina, kde banderovská tlupa povraždila 11 Židů. Vesměs se jednalo o osoby, které se nedávno vrátily z nacistických koncentráků (!). Umělecky je téma banderovského vraždění zpracováno ve filmu Stíny horkého léta (1977) režiséra Františka Vláčila. Není divu, že tento film byl krátce po vypuknutí ozbrojeného konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou narychlo stažen z vysílání České televize.

Sen Banderovců se splnil v roce 1991, kdy se Ukrajina, do roku 1945 u nás známá spíše jako Malorusko, stala samostatným státem. Prakticky okamžitě po tom začal klesat počet jejích obyvatel, který předtím za sovětské éry stoupal a na počátku devadesátých let činil přibližně 51 milionů. Počet úmrtí převyšoval počet narození v průměru o 300 tisíc ročně, takže za 30 let (1991-2021) ztratila Ukrajina přirozenou cestou asi 10 milionů obyvatel. Neutěšené hospodářské a politické poměry, zejména nezaměstnanost, nízké výdělky, stav bezzákonnosti a masové zneužívání pravomocí, vyhnaly ještě před rokem 2014 z Ukrajiny 5 až 10 milionů lidí. V důsledku nynějšího ozbrojeného konfliktu pak podle údajů organizace „Člověk v tísni“ emigrovalo dalších zhruba 5 milionů osob, které nyní v zemích EU požívají statutu dočasné ochrany. Ukrajina tedy za 32 let své samostatné existence ztratila možná až třetinu obyvatelstva, přičemž údaj o současném počtu obyvatel ve výši cca 44 milionů je krajně nevěrohodný a neodpovídá ani přirozenému úbytku zaviněnému rekordně nízkou porodností.

V roce 2014 se na Ukrajině odehrál násilný puč. President Janukovyč byl vyhnán ze země. Za tento puč nebyly proti Ukrajině vyhlášeny žádné západní sankce (na rozdíl od Běloruska kvůli údajně zfalšovaným volbám), ale po secesi Krymu byly naopak sankce vyhlášeny proti Ruské federaci. Po puči se stav bezzákonnosti v zemi dále prohloubil. Nejsou už trestáni vrazi, tj. není zajištěno právo na život. Např. pachatelé masakru v Oděse ze dne 2. května 2014 (55 obětí) nejsou dodnes známi natož odsouzeni. Ukrajina zůstává po Moldavsku druhou nejchudší zemí v Evropě. Její HDP na hlavu je téměř třikrát nižší než v Rusku (!). Samostatnou kapitolou je útisk jiných národností, zejména Rusů, masové používání nacistických symbolů, stavění soch Bandery apod.

V roce 2017, tedy 5 let před zvláštní vojenskou operací RF na Ukrajině, se na Novotného lávce v Praze konal seminář o Ukrajině. Seminář vedli naši přední diplomaté a záznam z něj je dostupný na internetu. S referáty tam vystoupili i ukrajinští hosté z hnutí Jiná Ukrajina. Podle nich ukrajinský stát neplní vůči svým obyvatelům žádnou ze základních funkcí, kterou má stát vůči občanům plnit. Současně prý nelze systém změnit zevnitř, protože režim kontroluje přes 90% médií a ve volbách má „ošéfovánu“ většinu volebních komisí, takže opoziční kandidáti nemají sebemenší šanci na zvolení. Formulací „nelze změnit zevnitř“ jakoby zástupci hnutí Jiná Ukrajina předpověděli budoucí vývoj.

Ukrajinský nacionalismus v sobě neobsahuje nic pozitivního a je navíc zcela iracionální. Je primárně založen na „zabíjení nepřátel“ (dnes zejména Rusů, dříve též Poláků, Židů, komunistů apod.) a jeho praktickým výsledkem je naprosto neúspěšný stát, který je z politického, hospodářského i demografického hlediska v katastrofálním stavu. Banderovci ovšem budou za Ukrajinu zabíjet, i kdyby jejich stát měl mít podobu kupky hnoje, v níž bude zabodnut klacek s modrožlutou vlajkou. Němčina má pro takové lidi pěkný výraz „Betonköpfe“ – betonové hlavy. V zemi za rádoby demokratickou fasádou vládne hrstka oligarchů, která se opírá o oddíly banderovských zabijáků, zbídačuje a terorizuje obyvatelstvo a vyprodává zemi do ciziny. Kyjevský nekrotrofní režim použil proti vlastním občanům armádu, osm let terorizoval ruskojazyčné obyvatelstvo na východě země a pak si stěžoval, že na něj Rusko nakonec zaútočilo. Slovo nekrotrofní se používá v biologii a znamená „z mrtvého žijící“ (v zemědělství je to např. plíseň bramborová Phytophtora infestans).

Z výše uvedeného vyplývá, že si současná Ukrajina, tato plíseň bramborová Evropy, nezasluhuje žádných sympatií ze zahraničí a že případný zánik ukrajinského státu by byl nejlepším řešením hlavně pro samotné obyvatele Ukrajiny. Má snad nějaký smysl existence státu, odkud lidé utíkají po milionech?

Pavel Křivka

sdílet na

37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
4. 5. 2023 17:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Už jsem tady psal, chochli mají nacismus v genech. Nejde vymýtit.
O tom se ostatně přesvědčíme i my, díky fialovi a spol.

Administrátor
4. 5. 2023 18:26
Odpovědět  sizok

Genteticky modifikované plodiny zabíjejí. Gen zabíjení prý také existuje….dle vědců!

Teuton
4. 5. 2023 17:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina je jediná země široko daleko, kde lze veřejně a hlavně beztrestně hajlovat a mávat nacistickými symboly. Staví pomníky nacistickým válečným zločincům a masovým vrahům, nejenom Banderovi. Kvůli Ukrošvábům se u nás okrádají senioři, zvedají daně a ruší poštovní pobočky, aby bylo na jejich údržbu. Už jen toho prostě moc.

skeptik
4. 5. 2023 18:13
Odpovědět  scipio

To není nic překvapivého vzhledem k tomu, kolik států Evropy bojovalo na straně nacistů ve II. světové. Proto má kolektivní Západ i po tolika letech tak blízko k nacismu a fašismu.

https://adoc.pub/hitlerovi-evropti-spojenci.html
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-finsti-dobrovolnici-waffen-ss-se-podileli-na-zverstvech-40271433
https://echo24.cz/a/wuzr5/mytus-nemecke-denacifikace-tady-jsou-fakta

ANTIUKRAJINEC
4. 5. 2023 20:10
Odpovědět  scipio

no víte,ono je to trošku sporný,když si uvědomíte,co v těchto zemích dělala ČEKA nebo později NKVD-ti lidi v pobaltí asi věděli,proč židy,kterými tyto dvě organizace(až na pár poláků rusů nebo pobalťanů) byli skrznaskrz prolezlé likvidovali ve velkým a neštítili se vraždit i ženy nebo děti,ta nenávist musela být obrovská,protože židáci s nimi taky nejednali zrovna v rukavičkách,takže na toto já už se dnes dívám trošku jinak.A je zajímavý,že Rusů se ty pogromy v pobaltí vůbec netýkali,protože i tam věděli,že rusové jsou největší obětí židobolševizmu.Třeba moje babička,která prožila první republiku a WW2 až do své smrti nenáviděla tři národy:němce,židy a poláky-a nebyla jediná!!!A když mi pamětníci první republiky vykládali,jak se židáci chovali ke všem ostatním,nechtěl jsem tomu ani věřit,ani se nedivím,že je potom nechtěli nikde,třeba i v odboji.Napíšu k tomu jen jedno,že židé nejsou žádné nevinné oběti,ale o plno věcí si mraky let koledovali!!!

Jaris
5. 5. 2023 03:08
Odpovědět  scipio

scipio
Vy jste budto skryty ‘jsemzid’ Zeman a nebo vykutaleny Roubicek. Uz jsem vam jednou psala, ze Semite pochazeji od Noemova syna Shema. Ten se stal progenitorem zidu a arabu.
Druhy syn Japhet – budoucich Evropanu a Ham – lidi s tmavou pleti jako africti Etiopane.
Pokud znate trochu Stary Zakon Abraham mel nejdrive syna Ishmaela se sluzkou Hagar, kterou mu predhodila jeho bezdetna zena Sara. Ta si Ishmaela osvojila. Nakonec se ji narodil vlastni potomek Izak. Tim se situace zasadne zmenila a Ishmael se stal nepohodlnym dedicem. Sara Abrahamovi porucila, aby Hagar s Ishmaelem vystrnadil a definitivne se toho pritezku zbavil. ‘Dobrotivy podpantoflak’ Abraham je odvedl na kraj pouste, popral jim stastnou cestu a doporucil nevracet se. Ishmael je zakladatel arabske linie a Izak zidovske.
Pokud sledujete dalsi historii zidu, byli to vetsinou intrikari, najezdnici a dobyvatele se vsim vsudy. Uz tenkrat.
V dnesni dobe maji prevahu naprosto ve vsem. Opet lsti a intrikami, a to je pro obycejne lidi problem, protoze zidi nepracuji pro dobro cele spolecnosti, ale pouze ve svuj prospech a dokazou jit pres mrtvoly bez mrknuti oka.

Albi
5. 5. 2023 07:35
Odpovědět  Jaris

Jaris
a mohl si někdo z nás vybrat, komu se narodí?
Nedávejme nikomu vinu za jeho původ jen proto, že my patříme k jinému národu. Není to naše zásluha.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
5. 5. 2023 12:00
Odpovědět  scipio

Zase spatne, Scipio. Eva a Adam byli prvni lide ze kterych podle Bible vznikly vsechny narody. O zidech jako takovych v te dobe neni jedina zminka. Teprve Shem se stal progenitorem Semitu. Za mnoho generaci, prichazi na scenu Abraham, Izak, Jakub, a to je zidovska neboli spravneji samostatna hebrejska vetev, ktera se uzkostlive oddelovala od ostatnich kmenu ci narodu.

Jaris
5. 5. 2023 11:18
Odpovědět  Albi

O tom tady neni rec, Albi.

Jaris
5. 5. 2023 11:47
Odpovědět  scipio

Bible, ze je ‘jenom kniha, fikce a nikoliv realita? Svata ty prostoto! Nemate pravdu, protoze Bible zachycuje celou historii lidstva od vzniku Zeme a zivota na ni – az po finale. Vystupuji v ni skutecne historicke osoby, jsou popsana ruzna historicka fakta a kultury, ktere jsou zaroven potvrzeny i sekularni historii a archeologickymi nalezy. Vic nema cenu na toto tema s vami diskutovat.
K tomu ‘delat neco pro sebe’ a jak to chapou zide, byste si musel prostudovat nejakou literaturu, abyste pochopil jejich mysleni a manipulaci. O to vy samozrejme zajem nemate.

ANTIUKRAJINEC
5. 5. 2023 06:01
Odpovědět  scipio

Já Vám píšu jen to,že jsem(nejen)od ní slyšel co byli zač a nebylo to hezký vyprávění-a byli to židáci,kteří to svoje jidyš dávali okázale najevo,protože pouze oni byli ti “bohem vyvolení”..

5. 5. 2023 17:20
Odpovědět  scipio

Vždyť to Američanům Obama potvrdil: “You are exceptional”. Přece by jim nezalhal, že…

Albi
5. 5. 2023 07:30
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Tak vraždy jsou samozřejmě vždycky a všude odsouzeníhodné, ale – divím se, že se nikdo víc nevěnuje jinému banderovskému fenoménu: oni vraždili (a vraždí) pro zábavu, BAVILO je to! A baví do dneška.

Kdyby neměli “po ruce” Žida, Rusa, Poláka ….., klidně sadisticky zavraždí Ukrajince nebo ukrajinské dítě, Zábava především a “zabalit” do hrdinného vlastenectví – žádný problém.
A vláda to aktivně podporuje – viz ta videa z dětských táborů, kde děti té ideologii vyučují.

Pavel K
5. 5. 2023 07:40
Odpovědět  Albi

A co to vraždění dětí na náhradní díly a ten adrenochrom? To memůže udělat člověk člověku. Jsou to kreatůry a mají to v genech. Stačí se podívat na tu jejich filmovou tvorbu plnou násilí, krve a střílení.
Nebo to jejich Safari ve válečných zónách, jet si beztrestně zastřelit člověka. Jen tak z rozmaru.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Eva
5. 5. 2023 09:55
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Ano, já od dětství nesnáším Poláky. A věřte, že vím proč. A mám proč.

Gef
4. 5. 2023 18:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Žádná Ukrajina nikdy neexistovala. Současná Ukrajina vznikla na základě historického omylu, kdy se umělé administrativní členění SSSR, po řádění šílence Gorbačova a následně ožraly Jelcina, proměnilo v samostatné státy. To je asi jako kdyby se jihočeský kraj prohlásil za stát. Ukrajina je historickým územím Ruska.

Jaris
5. 5. 2023 03:12
Odpovědět  Gef

Naprosto presne. Tak jako existovala Kyjevska Rus, coz je z nazvu naprosto jasne, tak Kosovo je Srbsko. Zrovnatak nelegalni Izrael je historicka Palestina ve ktere mimo jinych narodnosti, zili i zidi.

Jaris
5. 5. 2023 12:15
Odpovědět  scipio

A vite, ze jsem pro? Bylo by zajimave pozorovat nejen Aborigince, ale i jine barevne lidi, kdyby jim belosi sebrali auta, telefony, kompjutery, potraviny, obleceni, vlaky, letadla. lednice, pracky, strelne zbrane – to by asi bylo z jejich strany kriku, ze? A vidite, tohle vse vymysleli ti zli belosi. Puvodni obyvatele by mohli opet skakat v popelu a zit v jeskynich, tancit u ohne v podivnych kostymech a maskach. K jidlu by si take neco ulovili. Zadna doprava, zadne zdravotnictvi, zadne vzdelani, proste tak, jak zili kdysi davno. Myslite, ze by s tim souhlasili? Jsem si jista, ze ne.

ladik
5. 5. 2023 15:17
Odpovědět  Jaris

A myslíte, že jsou dnes šťastnější?

Jaris
6. 5. 2023 02:42
Odpovědět  ladik

Maji se dobre. Vse maji zadarmo – bydleni, zdravotnictvi, skolstvi. Pracovat nemusi, protoze dostavaji financni podporu.
Nektere kmeny se vsak zivi pruvodcovstvim turistu. Jejich vytvarne schopnosti jsou ocenovany a jejich obrazy se prodavaji za velmi vysoke ceny. Takze nejsou vsichni stejni.
Jak to maji indiani v dnesni dobe v Americe, o to jsem se nezajimala. Historie vsak pise, ze to byli pekni krutasove. Dokonce existuji studie, ktere tvrdi, ze puvodni obyvatele Ameriky byli belosi, kteri byli indiany postupne vyvrazdeni. Rika se jim ‘Cloud people’.

ladik
5. 5. 2023 15:16
Odpovědět  scipio

A co takhle USA, Kanada, Mexiko, atd., země uloupené indiánům z velké většiny zmasakrovaných “bílým mužem”.

Karel
4. 5. 2023 18:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Paradoně, Izrael aby se zavděčil západu, zapomněl na své mrtvé krajany na Ukrajině a na oběti ukrajinských zvěrstev a klidně pomáhá Ukrajě proti rusku. I na holokaust zapomněli. U nich prostě vždy zvítězí kšeft. Takže až zase někde budou naříkat o svém utrpení, nevěřte jim ani slovo.

5. 5. 2023 06:10
Odpovědět  Karel

Vlastně to není pravda. Izrael se nepřipojil na sankce proti Rusku (tako jako se připojilo “neutrální Švýcarsko”). A nedodává zbraně Ukrajině (tak jako dodávají ti ze Západu vč. Švýcarska). Jinak ale nevíme, co všechno. Zelenského rodiče jsou v Izraeli.

5. 5. 2023 06:16
Odpovědět  primak

Pochopitelně židi z Polska, i ti co dál žijou v Izraeli, vědí své o Banderovcích, co se dělo před 2.sv. válkou a za ní. A i po ní, jak i u nás se zažilo s nima. Proto všechny filmy, kde se o Banderovcích mluví, jsou teď v ČT zablokovány. (na př. Stíny horkého léta od Vláčila)

Albi
5. 5. 2023 08:22
Odpovědět  Karel

No ale pozor – to všechno jde na vrub židovské “věrchušce” – tak jako každé jiné, vč. nežidovské.
Chudí Židé jsou stejný materiál pro “mlýnek na maso” a byli programově obětováni na oltář očekávaných vysokých zisků židovských bankéřů.

Chtěla jsem dát odkaz, ale asi v rámci “úprav historie” mi internet hlásí, že “stránka neexistuje” (ještě celkem nedávno existovala), takže bohužel.

Ale aspoň ještě dodám, že v tom dnes už neexistujícím odkazu byla uvedena spousta zdrojů pro ověření, ze kterých je jasné, že izraelský “zázrak kvetoucí zahrady uprostřed pouště” byl a pořád ještě je placen z německých reparací za židovské válečné oběti.

Jako obvykle už nudné = za vším jsou peníze.

aamater
4. 5. 2023 20:49
Ohodnotit příspěvek :
     

A toto podporuje naša liberálno-fašistická vláda a aj prezidentka Ča_putová!!! kde je teraz ŠP? Ako to že nepadajú trestné oznámenia za propagáciu fašizmu? To iba Kot_lebu ste naháňali ako nadutú kozu za to že pomohol trom chudobným rodinám šekom na čiastku 1488€? Toto vám nevadí? Že niekto tu glorifikuje starého fašistu? Čo vám ešte treba predložiť ako dôkaz? To neviete, že Banderovci vraždili aj na Slovensku?

Pedro
4. 5. 2023 21:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten kokainskij v rakvi je moc hezký.

tupý hulvát
4. 5. 2023 21:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Argumentovat na tomto webu,kde jsou komentující z velké části rasisté,slovy nějakého asi žida je odvážné.Možná to přejdou, když se jim to hodí do krámu….