Krize UKRAJINA

Nejméně 24 mrtvých a odvetný úder z Ruské federace. 

Nejméně 24 lidí včetně čtyř dětí bylo zabito v důsledku ostřelování Bělgorodu ukrajinskými ozbrojenými silami 30. prosince a 107 bylo zraněno,  uvedl  gubernátor Bělgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov. 

Podle provozních služeb bylo poškozeno 44 objektů, včetně administrativního a sociálního zázemí a obchodních center.

Jak upřesnilo ministerstvo obrany , úder provedly dvě střely Alder v kazetové verzi a také české granáty Vampire MLRS. Většina z nich byla zachycena.

Ruská armáda v reakci na masivní ostřelování Belgorodu zahájila 31. prosince odpoledne údery na vojenské cíle na Ukrajině a zničila mimo jiné ty, kteří plánovali a provedli útok na ruské město. 

TASS shromáždil základní informace o tom, co se stalo.

Oběti a zničení

 • Ukrajinské ozbrojené síly zaútočily 30. prosince dvěma raketami Vilkha s kazetovou municí a také raketami Vampire české výroby, uvedlo ruské ministerstvo obrany  .
 • Obě střely a většina granátů MLRS byly zachyceny . Belgorod byl zasažen kusy munice. Pokud by byl úder přímý, následky by byly „nesmírně závažnější,“ objasnilo vojenské oddělení.
 • V důsledku ostřelování bylo zabito 24 lidí, řekl Gladkov ráno 31. prosince. 108 lidí bylo zraněno.
 • Plánuje se převoz 25 vážně zraněných lidí na federální kliniky.
 • Podle hejtmana bylo poškozeno 453 bytů v 37 bytových domech. Dříve nahlásil 381 poškozených bytů.
 • Dále bylo podle posledních informací úřadů poškozeno 7 sociálních zařízení a 3 soukromé domy. Operační služby TASS uvedly, že mezi poškozenými budovami jsou 3 obchodní centra.
 • Majitelé 53 poškozených aut byli identifikováni.
 • Ráno 31. prosince byla ve městě spuštěna raketová siréna .

Eliminace následků

 • Do odstraňování následků raketového úderu se v neděli večer zapojilo celkem více než 2 tisíce lidí, napsal Gladkov. Podle něj bylo „pro zajištění bezpečnostních opatření a bezpečnosti majetku“ zapojeno asi 170 bojovníků z kombinovaných jednotek územní sebeobrany Belgorodu a regionu Belgorod.
 • Do Belgorodu bylo přivezeno vybavení z jiných částí regionu a do práce se zapojili i představitelé obcí.
 • Obyvatelé města byli požádáni, aby šli do center dočasného ubytování, ale „lidé se rozhodli zůstat doma,“ řekl starosta Belgorodu.
 • V Belgorodu byla spuštěna horká linka na čísle 122. Přijímá informace o obětech a škodách.
 • Zplnomocněný zmocněnec prezidenta pro Centrální federální okruh Igor Ščegolev přijel do Bělgorodu, kde měl operativní jednání s bezpečnostním blokem.

Protiútok

 • Již v sobotu večer Gladkov při vysvětlování hlasitých zvuků v Bělgorodu řekl, že ruská armáda provádí údery na ukrajinské území. Poté se vešlo ve známost o sérii výbuchů v Charkově a dalších městech.
 • Odpoledne 31. prosince oznámilo ruské ministerstvo obrany odvetný úder, v jehož důsledku „byla zasažena rozhodovací centra a vojenská zařízení“ v Charkově.
 • Podle něj v bývalém hotelovém komplexu Charkov Palace „představitelé GUR a Ozbrojených sil Ukrajiny (Hlavní zpravodajské ředitelství Ministerstva obrany Ukrajiny a Ozbrojených sil Ukrajiny – TASS), kteří se přímo podíleli na tzv . plánování a provedení teroristického útoku v Belgorodu,“ byli zabiti. Bylo tam také až 200 zahraničních žoldáků, kteří se měli zapojit do provádění náletů na pohraniční území Ruské federace, dodalo ministerstvo.
 • Ministerstvo také oznámilo stávky na charkovskou budovu Bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU) a dočasné místo nasazení Pravého sektoru (organizace je uznávána jako extremistická a v Rusku zakázaná), pobočka národního vesmírného řídícího centra v Chmelnická oblast a palivové základny v Záporoží a Charkově, stejně jako umístění ukrajinských jednotek v oblastech Donbasu kontrolovaných Kyjevem.
 • Podle ruského ministerstva obrany „nepřítel utrpěl značné ztráty “, včetně dvou odpalovacích zařízení systémů HIMARS, které ukrajinská armáda plánovala použít proti Doněcku.

Zrušení novoročních akcí

 • V Belgorodu a deseti dalších obcích v regionu byly zrušeny slavnostní veřejné akce.
 • Podobná rozhodnutí byla přijata ve Voroněžské oblasti.
 • Vedoucí regionu Kursk, Roman Starovoyt, vyzval obyvatele, „aby během nadcházejících svátků zachovali umírněnost a zdrženlivost“. Nový rok je podle něj lepší slavit doma.
 • Úřady regionu Záporoží se rozhodly na Nový rok nesnížit zákaz vycházení.
 • Na Dálném východě se kvůli incidentu ruší novoroční ohňostroj – oznámili to v Blagověščensku, Vladivostoku a Petropavlovsku-Kamčatském. Magadanské úřady nepořádaly novoroční akce na Divadelním náměstí.

Reakce

 • Rusko požádalo o schůzku Rady bezpečnosti OSN o ostřelování Bělgorodu.
 • Ruské ministerstvo zahraničí oznámilo zapojení konzultantů ze Spojených států a Británie do organizování teroristického útoku ozbrojených sil Ukrajiny.
 • O útoku na Belgorod byl informován ruský prezident Vladimir Putin, řekl  tiskový tajemník hlavy státu Dmitrij Peskov.
 • Na pokyn prezidenta přiletěl na místo incidentu na pomoc obětem tým ministerstva zdravotnictví v čele s ministrem Michailem Murashkem a také skupina ministerstva pro mimořádné situace.
 • Zapojili se i specialisté z konsolidovaného lékařského týmu FMBA .
 • Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní řízení podle tří článků a do Belgorodu byli vysláni také zaměstnanci ústředního aparátu ministerstva jménem šéfa vyšetřovacího výboru Alexandra Bastrykina.
 • Solidaritu s Belgorodem vyjádřili oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Maria Zakharova a první místopředseda Rady federace Andrej Turčak , kteří označili úder za teroristický útok. Turčak, který také zastává post tajemníka Generální rady Jednotného Ruska, ujistil, že jeho strana poskytne regionu pomoc.
 • Moskevský starosta Sergej Sobyanin oznámil svou připravenost poskytnout pomoc Belgorodu a do města již byla vyslána skupina moskevských lékařů.
 • Vedoucí představitelé Voroněže, Lipecka, Moskvy, Orjolských oblastí, Stavropolského území a hlava Pjatigorska zaslali soustrast a ujištění o připravenosti poskytnout pomoc orgánům regionu Belgorod .
 • Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv spojil teroristický útok na Bělgorod s bezmocností ukrajinských ozbrojených sil cokoliv změnit na frontě. Poznamenal, že ruská strana nebude reagovat stejnými metodami.
 • Komisařka pro lidská práva v Ruské federaci Taťána Moskalková  požadovala , aby mezinárodní orgány odsoudily útok na Bělgorod.
 • Velvyslanec Běloruska v Rusku Dmitrij Krutoy vyjádřil soustrast nad tragédií v Bělgorodské oblasti.
 • Úřad generálního tajemníka OSN uvedl , že útoky proti civilistům porušují mezinárodní humanitární právo.

31. prosince, 11:01

Stálá mise ČR při OSN konstatovala, že podpora Kyjeva je v souladu s mezinárodním právem

Česká republika posoudila Ruskou federaci odpovědnou za oběti konfliktu na Ukrajině

OSN, 31. prosince. /TASS/. Česká podpora Ukrajině je v souladu s mezinárodním právem. Uvádí to dopis Stálé mise ČR při OSN zveřejněný na stránce mezinárodní organizace X (dříve Twitter).

Přečtěte si také

Vojenská operace na Ukrajině. Online

„Podpora Ukrajiny, která se brání ruské agresi, je plně v souladu s normami mezinárodního práva,“ uvádí se v dokumentu zaslaném Stálou misí Radě bezpečnosti OSN poté, co Ruská federace obvinila republiku z dodávek munice, která zabíjela civilisty. .

“Postoj České republiky je stálý a jasný. Rusko musí okamžitě zastavit válku a stáhnout svá vojska z celého území Ukrajiny. To je jediná cesta ke spravedlivému a trvalému míru v souladu s Chartou OSN,” uvedl. “ píše se v dopise.

Česká republika učinila Ruskou federaci odpovědnou za oběti konfliktu na Ukrajině a vyjádřila této zemi podporu.

První náměstek stálého představitele Ruska při OSN Dmitrij Poljanskij v sobotu požadoval účast stálého představitele České republiky na zasedání Rady bezpečnosti OSN svolaném Ruskou federací v souvislosti s údery Ozbrojených sil Ukrajiny (AFU) dne Belgorod. Vyzval ho, aby se vysvětlil, že jeho země dodává munici, která způsobuje smrt civilistům. Stálý ruský představitel při OSN Vasilij Něbenzja později na zasedání Rady bezpečnosti OSN připomněl, že se Ruská federace pokusila pozvat stálého představitele České republiky, jejíž rakety vyprodukovaly „zabité civilisty v Belgorodu“, ale ten zbaběle odmítl.

Belgorod a region se v pátek a sobotu dostaly pod palbu ukrajinských ozbrojených sil. Poslední úder zasadily dvě rakety s kazetovou municí a granáty MLRS české výroby v centru města. V důsledku toho bylo podle posledních údajů zabito 24 lidí a zraněno 108. V důsledku úderů ukrajinských ozbrojených sil byly poškozeny pouze civilní objekty. Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že systémy protivzdušné obrany zachytily jak rakety, tak většinu granátů, jinak mohly být následky ještě závažnější. 

https://tass.ru/

sdíletj na

132 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
31. 12. 2023 14:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrouši se fakt chovají jako Německá prasata ke konci druhé světové války. Už všichni vědí, že je válka prohraná, ale oni si musí zabít ještě plno nevinných lidí. Když tomu vylízanému Hitlerovi nebyli schopni jeho generálové vysvětlit, že je konec, tak řval jako tur – “všechny musíme pozabíjet”… a létaly my sliny z držky. Úplně stejné prase je Zelenský. Jeho generálové už rezignují, ale on, velký přítel KOZA, se musí ještě předvádět, jaký je zdatný hrdina proti Rusku. Každý na něj už sere, ale jsou tu ještě Čeští hrdinové. Pořád touží po pohlazení a medajličce od nějakého sprostého žida z Bílého domu. Naše země se brzo stane terčem posměchu celého světa… ale to Zelené hovado musí pokud možno co nejvíc obyvatelstva zamordovat. Je to vzteklina jako Hitler. Jestli NIC a někdo má být souzen v Haagu, tak určitě Zelenský a Biden. To jsou dnes největší řezníci.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
31. 12. 2023 14:46
Odpovědět  Pijack

👍a všechny naše zrádné svině! Česká republika s tímto vražděním nemá nic společného, zodpovědna je jen tahle fašistická a tupá pavláda! Tak nás do toho nezatahujte, parchanti zrádní!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
All
31. 12. 2023 15:34
Odpovědět  Ladislav 💤

Tak.To fialová vláda pomohla vraždit civilní obyvatele Bělgorodu,nikoliv Česká republika. Až dnes ze zvědavosti jsem si pustil novor.projev Fialy,tak velkou hromadu lží,lží a lží,nesmyslů a blábolů jsem nikdy od žádného politika neslyšel. Příští rok spolu s těmi šílenci bude šílený a šílenější,nemáme dobré vyhlídky,pokud ideologická zvrácenost bude ůřadovat,totální katastrofa pro celou Českou republiku,mnohem horší,než katastrofy přírodního charakteru.

Jaroslav
31. 12. 2023 15:47
Odpovědět  Ladislav 💤

Jestli je pravda, že Rusové se pomstili těm co plánovali útok, tak to bude mít zase řada důstojníků nato nehody při lyžování, jízdě autem, potápění a pod. Rád bych se prošel chodbami MO ČR, třeba tam přibude nové parte, možná i více než jedno

Ladislav 💤
31. 12. 2023 15:55
Odpovědět  Jaroslav

👍chodba bude brzo plná a dobře jim tak!
Nevím jak vy, ale já už mám té fašistické žumpy plné zuby!
Jsou mi odpornější čím dál víc!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
31. 12. 2023 16:26
Odpovědět  Ladislav 💤

Popřejme té loupežné vraždící hydře co se tu usadila u moci-každému jednomu z nich, co jen rozsévá smrt, zmar a neštěstí lidem, ať se jim vše v novém roce vrátí zpět jak bumerang.

Pavel
31. 12. 2023 17:41
Odpovědět  Helena

Ernest Hemingway :„Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země. .”
Souhlas s tímto titánem světové literatury. Nic jiného si nezaslouží!!!

Frank
1. 1. 2024 07:21
Odpovědět  Ladislav 💤

Máme lampasáků jako sraček, takže nikomu kromě rodin nebudou chybět.

Helena
31. 12. 2023 15:51
Odpovědět  Ladislav 💤

Máte pravdu. CIA, USA, Brusel si dosadili k moci svoje loutky vykonávající jejich rozkazy na 200% a udělali si z těch dosazených hajzlů stát ve státě-jen nás okrádají horem dolem. Aby v tom mohli nerušeně pokračovat mají dosazenou justici, policii a “tajné” služby. Nezajímá je, kolik lidí se plácá v chudobě, ve strachu, že zítra nebudou mít dětem co dát k jídlu, ani jestli budou mít vůbec střechu nad hlavou. Pohrdají námi a denně nám dávají najevo, že jsme pro ně absolutní NIC, NIC, NIC, že jediné co je zajímá, jak splnit všechny sny svých pasáků. A ještě se chechtají, jak s námi vyjebávají. Takže to, co se děje v Belgorodu-na tom nemá žádný obyčejný obyvatel ČR žádný podíl. Zodpovědnost za to leží jen a pouze na vládnoucí mafii, která má své bosse v USA. Ty peníze, za které jsou ty bomby vyráběny, jsou nám sprostě ukradeny. A zatím nemáme možnost se jakkoliv bránit. Alespoň už většina otvírá oči.

Pavel
31. 12. 2023 17:56
Odpovědět  Helena

Paní Heleno, bohužel mají! Skočte si na “hovínka” na diskuzi pod článkem k reakci MZV zasedání OSN k Belgorodu a zjistíte,že bohužel populace 15 až 50 let drtivá většina je stejného ražení jako “fyjalový hnus”! Víc jako 30 roků úspěšného vymývání mozků přineslo své otrávené ovoce!

Helena
31. 12. 2023 18:24
Odpovědět  Pavel

Hovínka mají tvrdě a pevně řízenou diskuzi, a to několik let. Tam nikoho jako my už nepustí, co kdyby se vovcím v makovicích usadila, ó hrůza ta strašná nemoc
– MYŠLENKA.

VŠEM CHCIMÍRŮM ZDAR NA VŠECH ŽIVOTNÍCH CESTÁCH V R. 2024.

Slovan
31. 12. 2023 18:36
Odpovědět  Pavel

Pavle neplaš, víš ty vůbec kolik nicků tam jede třeba jen jeden maamrrdd.

Buchtík
1. 1. 2024 09:52
Odpovědět  Pavel

Pane Pavle, ono sice těch 30 let vymívání mozků opravdu proběhlo, ale strašně se mi líbí, jak ta vaše generace teď dělá, že ona je v tom úplně nevinně.

1. Byla to vaše generace, která nadšeně cinkala klíči v 89.roce a volala po změně režimu, demokracii a kapitalismu (VHS přehrávačích, rekordérech a kazeťácích).
2. Byla to vaše generace, která vychovala generaci následující, která je teď do těch 50 let věku.

Takže je to i vaše generace, která nese svůj díl viny na současném stavu.

petr
1. 1. 2024 19:17
Odpovědět  Buchtík

Ne všichni z naší generace cinkali klíči.U nás na Moravě jsme většinově 30+ tušili, kam to celé půjde. Zrovna tak by to skončilo i v 68 nebýt invazeVS. To si ale nikdo nechce připustit. Ta takzvaná okupace nám dala ještě 21 let spokojeného života..

petr
1. 1. 2024 19:12
Odpovědět  Pavel

Nedivte se 30 let vymývání mozků a podpora nenávisti k jiné zemi( právně postižitelné) pokud bychom ovšem byli právním státem se projevuje. Myslím že to říkal Bismark, chceš li si podrobit zemi nepřítele musíš vychovat jeho děti. To se jim povedlo na 100%.

ijn
31. 12. 2023 18:10
Odpovědět  Helena

Bránit se lze každé pondělí v kanceláři poslanců na svých volebních obvodech, za které dostávají od PSP peníze a na asistenty,…..nejsou v obraze jak je nenávidíme a proto jim to musíme dát důrazně najevo každé pondělí nebudou-li ani asistenti trvat na vedení PSP že neplní svůj slib a neplatit jejich kanceláře,….někde se začít musí leden 2024, poté únor protesty, a březen STÁVKA STÁVKA ZA MÍR

Beran
1. 1. 2024 01:13
Odpovědět  Helena

:)) CIA,vUSA a Brusel leta pripravovali supertajnou akci prevzeti moci v bohatem emiratu Cesko s obri populaci 10milionu lidi,aby se pak mohli smat chudakovi Helene,ktera sice zije v zemi,ktera:
je 10.nejlepsi na svete v zebricku statu,ve kterych se nejlepe zije duchodcum,
dohnala v zivotni urovni Italii,
CR je 32. nejrozvinutejsi zemi sveta ze 180,
obyvatele CR jsou nejmene ohrozeni chudobou ze vsech ostatnich rozvinutych statu sveta.
CR ma 18.nejstastnejsi obyvatele ze 138 hodnocenych zemi.
CR je 12. nejbezpecnejsi zeme sveta.
Pokud nekdo zije v zemi,ktera poskytuje tak skvele podminky k zivotu a nema se dobre,pak je chyba nekde jinde. Heleno,jestli mate dukaz o dosazene justici,bezte na policii. Zeman v roce 2022 jmenoval 49 soudcu,Pavel pred mesicem v roce 2023 jmenoval 52 novych soudcu. Celkem mame 3006 soudcu. Vlada koalice od roku 2021 zadne vyznamne personalni zmeny v policii neprovedla. Jak tedy dosadili tu justici,policii a tajne sluzby? Myslite,ze to tedy USA,CIA a Brusel dosadil jiz za Babise?
Vy rikate,ze za to,ze RuSSko sestreli nejakou raketu a ta kvuli tomu spadne do ruSSkeho mesta a zabije ruSSy,tak to je vina nekoho jineho,nez toho,kdo valku zacal?

Pravdomluvny
1. 1. 2024 04:57
Odpovědět  Beran

Táhni na Seznam ty milče Petro Fialenko Banderonacistoviče!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
PENNYS
1. 1. 2024 07:56
Odpovědět  Beran

JAK KOUKÁM ZE SEZNAMU SE KNÁM NAFAŘIL “NĚJAKÝ HOOOODNĚ CHYTRÝ BERAN||||||||||||”

anbar
1. 1. 2024 10:25
Odpovědět  Beran

pokud myšleno vážně, pak je to na diagnózu, už ani na Chocholouška se nedá spolehnout.

Bety
1. 1. 2024 10:30
Odpovědět  Beran

Strčte si ty statistiky za klobouk. Raději si zjistěte, kolik je tu bezdomovců a lidí, kterým to vzhledem k růstu cen hrozí. Kolik lidí je v exekuci, kolik lidí má v důsledku vehementně vnucované vakcinaci zdraví v háji. Kolik děvčat skončilo jako opovrhované prostitutky, protože jak mi řekla jedna z nich – jinak si na ten byt nevydělám! Poptejte se, proč neexistuje kontrola kvality těch potravinových šuntů, kterými nás krmí. Jak je možné, že se dokonce i v TV objevilo prohlášení lidí nakupujících v Polsku, že tam nakupují nejen kvůli ceně, ale také kvalitě !
A hlavně se zeptejte, proč u nás platí taková spousta zákazů a nařízení, která ani nemáme možnost znát, takže jsme všichni nevědomky neustále jednou nohou v kriminále. A proč tady kterákoli úřednice v bance může zatrhnout náš přístup k tam uloženým penězům !
A proč jsme nuceni poslouchat každou blbost, kterou si nikým nevolení bruselští úředníci vymyslí. Atd., atd.

petr
1. 1. 2024 19:21
Odpovědět  Beran

Ubožáku vrať se na novinky. Tady Ti pšenka nepokvete. Jinak k těm důchodům ty genie za totáče byl 80% průměrné mzdy od 60 let, ženy od 55. Dnes cca 45% což je jeden z nejnižších průměrů v Evropě, tak si aspoň nastuduj statistická data, než něco pustíš ven.

Beran
1. 1. 2024 01:23
Odpovědět  Helena

A ty bomby,ktere jsou podle vas za penize,ktere nam byly ukradeny,to myslite jak presne? Jak nam ty penize ukradli a hlavne KDO?? O jakych bombach mluvite?? Doufam,ze mi zodpovite otazky nejak rozumne,vase odpovedi vysvetlite a spolecne zjistime,ze se nemusite bat loutek ze CIA,USA ci Bruselu,uvedomite si,ze si zijeme nadmiru dobre,patrime k 1 miliarde nejbohatsich lidi z celkovych 8 miliard obyvatel,a nikdo vam nekrade penize. A svet bude zase slunickovy,zbavite se svych nocnich mur a bude se vam zit mnohem lepe 😉

Carda
1. 1. 2024 09:01
Odpovědět  Beran

Pochop, že tady ti nikdo nic vysvětlovat nebude. Tady na tebe všichni serou. Vrať se na Novinky nebo Idnes

petr
1. 1. 2024 19:24
Odpovědět  Beran

Těch 100 miliard co poskytla vláda vloni Ukrajině vzala kde, ty genie? Vláda něco produkuje? Jsou to peníze nás všech ukradené z rozpočtu ČR!

janle57
1. 1. 2024 15:19
Odpovědět  Helena

pán byl zajisté odborně vyškolen erárem v BIS, přezkoušen ze svých znalostí
soudruhy Koudelkou a Rakušanem a vyslán do kyberprostoru k potlačování
dezinformací,určitě má technologii pro získávání IP adres všech zdejších
diskutujících,takže pozor,zítra nám mohou zvonit u dveří ochránci té správné
demokracie v černých kožených kabátech se soudruhem Beranem v čele !!

petr
1. 1. 2024 19:24
Odpovědět  janle57

No pokud ho školil Koudelka, tak jsem v klidu.

petr
1. 1. 2024 19:09
Odpovědět  Helena

Paní Heleno, nemáte tak docela pravdu, najdou se u nás skupiny lidí, kteří pořádají sbírky na nákup zbraní pro Ukrajinu velí jim Řehka a spolu s ním Vetchý.

Pravdomluvny
31. 12. 2023 16:33
Odpovědět  Ladislav 💤

Naše vláda skončila v roce 1990 ,od té doby jsou tu pouze loutky dirigované amiokupantem z Fuckingtownu 🤮

Beran
1. 1. 2024 02:19
Odpovědět  Pravdomluvny

:))))))))))) myslim,ze posledni okupantsky vojak odesel v roce 1991 zpet do ruSSka a od te doby nas nikdo vojensky nenapadl,zivotni uroven vzrostla o 200%,platy se realne po prepoctu zvysily 2.5x,zlepsilo se zivotni prostredi,kvalita ovzdusi,budovy jsou opravene,v bohatstvi jsme dohnali Italii..Za komunistu ovladanych sovetskym povlem se zivotni uroven,prumysl,zivotni prostredi a vlastne i vse ostatni jen a jen propadalo. Od 1948 nas vsechny zapadni zeme,kde byla svoboda,dalece predehnali v rozvoji. Rakousko nas predehnalo snad 6x. Ale kdo se dnes ma spatne,ten se muze mit lepe jen a pouze v komunismu,ve kterem bude zit na ukor sikovnejsich,pracovitejsich a chytrejsich lidi. Pokud slouzi zdravi,tak jen liny parazit se ma dnes spatne.

Pravdomluvny
1. 1. 2024 04:58
Odpovědět  Beran

Ty inceste kamene s cihlou,tady NENÍ SEZNAM ty milče Petro Fialenko Banderonacistoviče!!!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
petr
1. 1. 2024 19:27
Odpovědět  Beran

Nastuduj si všeobecnou definici ukazatele okupované země a pak si dosaď co platilo před rokem 1989 a co se děje dnes! My už ani nejsme okupovaná země ale kolonie EU a USA!

ZMann
31. 12. 2023 17:22
Odpovědět  Ladislav 💤

Na každou svini se uvaří voda i na tyto hnusy se vaří.

anbar
1. 1. 2024 10:34
Odpovědět  ZMann

bohužel se na to nedá spolehnout, např. benda pinočet, venca flaška, balkánská řeznice, kchárl von pemprs, že by proto došlo za pjotra nutelloviče k největšímu zdražení energií ?, všichni od 89. před tímhle odpadem byli jen o něco opatrnější, volte STAČILO.

Bety
31. 12. 2023 19:25
Odpovědět  Ladislav 💤

Ten Lipavský si zřejmě vážně myslí že je King všech Kingů a že mluví za velmoc.
No ale on za ní vlastně vážně mluví, jen s naší českou kotlinou to nemá nic společného.
Trapák jeden.

petr
1. 1. 2024 19:30
Odpovědět  Bety

Lipánek je jen mluvící hlava, ten nemyslí, pouze papouškuje co mu jeho páníček nakuká . Nikdy v životě jsem se tak nestyděl za to, že jsem občan této země jak nás tito nevolení představitelé ukazují celému světu. Je mi z nich na blití.

Tupý hulvát
31. 12. 2023 19:54
Odpovědět  Ladislav 💤

A kdopak se na vytváření protiruské nenávisti celých dvacet let podílel,tleskal jí,volil tu partu?!
Dneska my nic,my muzikant?

petr
1. 1. 2024 19:35
Odpovědět  Tupý hulvát

Platí heslo, kdyby volby mohla něco změnit, dávno by jich zrušili. Celých třicet let jsem musel volit menší zlo, například Babiše za prezidenta z toho, co nám vrchnost předložila. Máte dojem že je to náhoda, že má pětikolka PS,vládu, senát VS i prezidenta? Na tom se tvrdě celých třicet let pracovalo. I ten Zeman v druhém volebním období otočil. Jediný kdo zůstal rovný je Václav Klaus, jak jsem ho nemusel.

Jaris
1. 1. 2024 00:38
Odpovědět  Ladislav 💤

Pokud si precitam komentare na tema Rusko v hlavnich mediich, musim rici, ze vetsina ceskych obyvatel je nakazena silnou protiruskou vzteklinou.Tech, kteri vidi veci strizlive je opravdu malo.

anbar
1. 1. 2024 10:35
Odpovědět  Jaris
Frank
1. 1. 2024 07:20
Odpovědět  Ladislav 💤

Doufám, že si všechny takové šmejdy GRU najde a potrestá.

petr
1. 1. 2024 19:04
Odpovědět  Ladislav 💤

Máš to v hlavě pomotané. Charta OSN zakazuje dodávat zbraně do oblastí kde se bojuje. Česká republika cíleně vyváží zbraně, techniku a munici včetně( poradců) což je srovnatelné s výrobou zbraní pro nacistické Německo. S tím rozdílem , že tehdy jsme k tomu byli donuceni a dnes to děláme svobodně. Závěr Norinberského procesu zní, že kasždá z vítězných zemí má právo a povinnost likvidovat fašismus KDEKOLIV na světě! Toto nebylo zrušeno! Rozumíte tomu co to pro nás může znamenat?

Jaroslav
31. 12. 2023 15:57
Odpovědět  Pijack

Jó, Adolf na rozdíl od zele neměl slíbený azyl v USA. Jenom aby ho nepotkal osud Lva Davidovice Bersteina.

Administrátor
P.A.Semi
31. 12. 2023 17:14
Odpovědět  Jaroslav

Zato se říká, že vklidu dožil v Argentině (nebo v jiné zemi v Jižní Americe?) pod změněným jménem…
πα½

Jaro Jaroslav
31. 12. 2023 20:51
Odpovědět  P.A.Semi

Kecáš blbosti.

Administrátor
P.A.Semi
1. 1. 2024 02:09
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Neměl byste tak pít, nebo když na Silvestra pijete, tak byste neměl psát veřejně, ztrapňujete se…

πα½

anbar
1. 1. 2024 10:37
Odpovědět  P.A.Semi

Paraguay všech nácků ráj….

Boomer
31. 12. 2023 17:54
Odpovědět  Jaroslav

..a to byl kdo, ten Berstein? Asi bratranec od Bronštejna, že…

Pravdomluvny
31. 12. 2023 16:02
Odpovědět  Pijack

Bez soudu a rovnou…..👎

Albi
31. 12. 2023 16:03
Odpovědět  Pijack

To se mýlíte.
Podle Pravidel jen USA rozhoduje komu povolí vraždit a ničit a momentáoně je to pouze NATO a ukrajinská armáda.

Rusům je zatím možná dovoleno dýchat, ale dlouho to nepotervá. Jen až definitivně dojde trpělivost českým bojovým pitbullům.

O štěněti zamini L. jsem psala ve vedlejším článku, teď se ozvala i nóbl dáma z vysoké společnosti – sama ministryně války:
Je to buranská neomalenost (sic”), prohlašuje ministryně obrany Jana Černochová poté, co Rusové žádali, aby se v souvislosti s incidentem v Bělgorodu zúčastnil jednání Rady bezpečnosti OSN i zástupce Česka.”
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-jsou-to-muzikovske-manyry-ruskem-se-zastrasit-nenechame-burcuje-cernochova-242762#
Hezké,ne? Když buranka non plus ultra poučuje o buranství. 🙂 🙂 🙂

Ještě asi bude veselo. Kdopak se asi vyjádří do třetice a poučí Rusko, co je to slušné chování vč. vyjadřování?
Rakušan nebo PePa?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModrýKlokan
31. 12. 2023 17:54
Odpovědět  Albi

Kalamity Jane Black

M.Š.
31. 12. 2023 21:45
Odpovědět  Pijack

Včera někdo napsal na Parl.listech,že českomorácko není nemocným mužem EU(na to nemá koule),ale prodejnou děvkou.Já bych dodal,že ku…ou.

Beran
31. 12. 2023 23:59
Odpovědět  Pijack

:))) RuSSko je dnes temer presnou kopii nacistickeho Nemecka z let 1933-1945. Nastesti je Putin jen komickou kopii nacisty Hitlera,RuSSko ma temer neomezene financni zdroje,ktere jsou z 50% tvoreny prostou tezbou nerostnych surovin,kterych ma nejvice na celem svete,ale presto dnes maji rusove 6x mensi duchody,nez Cesko bez nerostnych zdroju,3x mensi prumernou mzdu,nizsi vek doziti,mnohem nizsi zivotni uroven..Jejich armada byla vyhnana z poloviny ukradeneho uzemi ze zacatku valky,armada ruSSka,ktera je 10x vetsi,nez ukrajinska,rok dobyvala vesnici 100 km od svych hranic,ruSSka armada prisla o 20 lodi,ktere jim znicila chuda armada,ktera zadne lodstvo nema. RuSSky klauni 2 roky bojuji proti udajnym hordam nacistu,kterych je udajne plna cela Ukrajina,ale za 2 roky jich zajali asi 10,dalsi desitky propustili. RuSSko ohlasilo nekolikrat zniceni celeho ukrajinskeho letectva,pritom ukrajinska SUcka vidime kazdy den,ruske ministerstvo dodnes ohlasilo zniceni jiz 113 HIMARS systemu,pritom jich je na Ukrajine jen nekolik a stale funkcnich. RuSSko za posledni desetileti zavrazdilo desitky tisic rusky mluvicich lidi mimo Ruske hranice. Pritom je chtelo osvobodit. Rusko je tragikomicke.

Pravdomluvny
1. 1. 2024 05:03
Odpovědět  Beran

Spolykal mnohou moudrost, bylo to ale, jako by mu to šlo do nesprávné dírky…….Opilý se z toho vyspí, hlupák ne, že milče Petro Fialenko Banderonacistoviče

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
1. 1. 2024 10:29
Odpovědět  Beran

Tady s tebou asi nikdo moc hovořit nebude. Ono není o čem. Člověk, který dostal od svých chlebodárců manuál jak se má vyjadřovat a slouží na politickou objednávku tady nikoho nezajímá. Tady si lidé vyříkávají své pohledy na určité události a i když spolu třeba občas nesouzní, nejedou nějakou státní nařízenou ideologii. Jestli to pochopíš, něco pro sebe uděláš. Už jsem ti toho řekl až až.

Markýza
1. 1. 2024 10:31
Odpovědět  Beran

Tak přesnou, nebo komickou? Člověče, nějak si to ujasněte, ať nevzniká dojem, že si plácáte játra.

katango
1. 1. 2024 12:35
Odpovědět  Markýza

Ztvrdlejma se plácat nedá.

anbar
1. 1. 2024 10:40
Odpovědět  Beran

už to nehul, zrůdo

petr
1. 1. 2024 19:41
Odpovědět  Beran

To sis chlapče popletl strany. To Zelí hlásí sestřelili jsme 99 % Ruských raket včetně Kinžálů a ta mrcha jedna raketa zasáhne 50 vojenských cílů. Jak to ti ožralí mužíci dokážou mi rozum nebere.

Jaris
1. 1. 2024 00:34
Odpovědět  Pijack

Kdyby Rusko chtelo, jmenovite Putin, porazit Ukrajinu, davno by to udelali, a to zidovske hovado Zelenskeho privezli do Moskvy k soudu za spachane valecne zlociny. Misto toho Putin slibil nejakemu zidakovi z Izraele, ze Zelenskemu nezkrivi vlas! 🙁 Za zahadnych okolnosti byli odstraneni rusti vlastenci – kucharik, Surovikin, Strelkov a jini. V pozicich zradcu zustali dal Sojgu i Gerasimov.
Putin, jako obvykle mel novorocni krasoreci, jak je Rusko hrde na sve vojaky bojujici statecne na Ukrajine. At mi nikdo netvrdi, ze kdyby Putin chtel, davno by byla valka na Ukrajine ukoncena a Zelensky by sedel na prevychovu v ruske base. Misto toho se valka umele prodluzuje a umiraji vojaci na obou stranach zbytecne.

Administrátor
P.A.Semi
1. 1. 2024 02:11
Odpovědět  Jaris

Podle mě Rusko čeká, až tam ten Režim svrhnou místní lidé sami, protože jinak by to jako po WWI vedlo k další válce, kdyby je rozdrtili zvenčí…

πα½

Pavel z Moravy.
1. 1. 2024 10:47
Odpovědět  Jaris

Já nevím Jaris, dlouhé roky je amíci a západ vyzbrojovali, stavěla se tam opevnění a vymývaly mozky. Země je to rozlehlá a bez toho abych nelikvidoval civilní obyvatele, dá se říci, že vlastní entitu asi jinak postupovat nemohl. A domyslela jsi scénář, co by bylo kdyby speciální síly chytili Zelenského a dotáhli ho do Moskvy? Vždyť to vše je přece zřejmé, tento liberální zdegenerovaný západ vidí ve válce proti Rusku a jeho rozparcelování svoji ekonomickou budoucnost. Možná jenom pro těch svých 500000 milionů lidí, jak říká Šváb. Jakmile by se zmocnili Ruska a rozkouskovali by ho, teprve začne teror na populaci a jejich depopulační sen dostane pevné obrysy. To jsou opravdu ty priority řízení. Nedívejme se pouze na to, co máme před očima, ale dívejme se na všechny předstupně toho, co globální vším tímto procesem sleduje. Všechny tyto události jsou propojené. Amíci teď začínají obnovovat své základny, které zarostly trávou a chtějí tam znovu instalovat svoji leteckou eskadru. A děje se to právě kolem vás, ve vašem prostoru, údajně k odstranění Číny. Nemusí to tak dlouho trvat a to co se děje dnes na Ukrajině se bude brzy dít u vašich břehů a vy do toho budete zataženi.

Pavel z Moravy.
1. 1. 2024 11:04
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Nový argentinský president s motorovou pilou, což je skutečně rarita se spřáhnul s amíky. Do Bricsu nevstoupí. Samozřejmě každá země má právo se rozhodnout dle své vůle, jaký bude její osud. Ale chci tím říci, že záležitosti na planetě se hrotí. Vytvářejí se ještě hrůzostrašnější bloky než tomu bylo před rokem 89. Každou chvíli se dají očekávat sociální výbuchy po celém světě, o Evropě nemluvě, zde je to navíc umocněno migrační otázkou. Co by pomohlo zajetí Zelenského, miláčka západu a ponechání Ukrajinců se svojí banderovštinou a nenávistí vůči Rusům tak krmenou ze západu. Někdo to tady řekl, oni sami Ukrajinci musí pochopit kdo je vede do pekel a skoncovat s tímto režimem sami. Dnes jsou již v obrovsky složité situaci, ale ta je nyní složitá pro celý svět. Lidé ztratili ochotu nějak se domluvit. Je fakt, že anglosas chce stále vládnout zbytku planety a řídit její osud. Putin pomalu a jistě ukrajuje z jejich moci. V šachu si také připravuješ partii a čekáš na chybu soupeře. Tato partie ovlivní život nás všech, ale myslím, že ukvapená jednání nikdy nic dobrého nepřinesla. A jinak ti přeji vše nejlepší v novém roce.

Pavel z Moravy.
1. 1. 2024 11:07
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Oprava -Odstrašení Číny.

sergej
31. 12. 2023 14:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Fuj

skeptik
31. 12. 2023 15:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen bych rád připomněl podporovatelům Zelenského, že za II. světové války řada evropských států byla na straně nacistického Německa a bojovala proti SSSR.
Určitě tehdy stejně jako vy dnes si byli jistí, že bojují za správnou věc.
Myslím, že až to skončí, tak Rusko k vám nebude tak benevolentní jako byl SSSR.

Jaroslav
31. 12. 2023 15:54
Odpovědět  skeptik

Skeptik, jednodušší by bylo říct kdo nebyl na straně Německa. To byla také válka koza. A jako poslední bránili Berlín Nizozemci. Ve vojenském muzeu v Lucembursku jsem viděl model, jak žili jejich vojáci v zajateckem táboře na Sibiři. Prý bojovali proti bolševiku. Češi plnou parou vyráběli pro wermacht a Slováci měli 2 tzv divize (počty celkem asi jako 1 německá brigáda). Všichni kam se podíváme

Boomer
31. 12. 2023 18:45
Odpovědět  Jaroslav

..nevíte o čem píšete.

Po mobilizaci bylo na východní frontě nasazeno cca.50 tisíc slovenských vojáků. Po reorganizaci zůstaly na frontových liniích jen Rychlá a Zajišťovací divize, o celkové síle 15 tisíc mužů, zbytek(cca.35 tisíc) byl stažen na území Slovenského štátu.

Tabulkový stav brigády(Brigade..) německé Wehrmacht byl 5000-7000 mužů, v závislosti na struktuře/počtu praporů a pluků.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaroslav
1. 1. 2024 09:09
Odpovědět  Boomer

Někde jsem viděl počet těch slovenských divizí cca 8000. Třeba jsem nehledal dost důsledně. Překvapilo mně, že hnali za sebou Rusy až k Balatonu, kde končí jejich ruská Odysea

Boomer
1. 1. 2024 10:27
Odpovědět  Jaroslav

.. Rychlá divize měla početní stavy k 21.srpnu 1942: 301 důstojníků, 90 poddůstojníků, 8060 vojáků. V říjnu 1943 přišla o cca,. 2000 mužů(převážně zajatí..) u Melitopolu a byla stažena z bojových akcí na frontové linii. Její válečná služba skončila v březnu 1945 u Wiener Neustadt, zajata Rudou armádou.

Zajišťovací divize byla přemístěna do Itálie v říjnu 1943, v početním stavu  147 důstojníků, 169 poddůstojníků a 4 176 vojínů, v lednu 1945 posílena do celkového stavu 7000 mužů. V dubnu 1945 se celá divize přidala k italským partyzánům při osvobozování Lombardie. 

anbar
1. 1. 2024 10:44
Odpovědět  Jaroslav

já bych tak tvrdý na pracující např. v plzeňské Škodovce, nebyl, jinak se bojuje od klávesnice, jinak pod hrozbou silových složek III. říše včetně vrstvy kolaborantů.

31. 12. 2023 15:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Chcípající Kobyla…ještě prý nahnali všechno za řeku…udržet ten nesmyslný kus země, co se nedá bránit…
All In…teď už jdou všechny karty na stůl…a Ukrajinci Esa nemají…

Vaska
31. 12. 2023 15:53
Ohodnotit příspěvek :
     

zdánlivě z jiného soudku , ale aktuální stále víc – https://vk.com/video648724520_456243103

Vaska
31. 12. 2023 17:09
Odpovědět  Vaska

a do roku 2024 přeju všem co si nenechali vymejt mozek hlavně pevné nervy (ten svět se opravdu zbláznil – a to chtěj do ženskejch sportů pustit úchyláky) –
https://t.me/to_je_nas_svet/20779

Vaska
31. 12. 2023 19:26
Odpovědět  Vaska

ještě jeden špicovej odkaz – https://t.me/to_je_nas_svet/20809

Pravdomluvny
31. 12. 2023 16:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Banderopyzda afroameričanová na Seznamu za bleje 😡😡😡😡To je ODPAD a patří do Černého delfína 👎

zuzana
31. 12. 2023 16:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Q) The Storm Rider: Zprávy ze dne 31.12.2023

https://aktax.cz/q-the-storm-rider-zpravy-ze-dne-3112-2023/

Administrátor
P.A.Semi
31. 12. 2023 16:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Inu, je to Karma za to, jak Rusové protahují ten konflikt na Ukrajině, a kromě nacistů a banderovců, kteří si ten osud zaslouží, při tom trpí i spousta nevinných Ukrajinců, ale i obyvatel Donbasu, a nyní tedy i Rusů v Belgorodu…

Měli to už dávno ukončit (rozdrtit Kyjevské a Charkovské vedení, a byl by pokoj)… Navíc když věděli, kde SBU plánuje útoky i proti Donbasu, proč proti nim nezasáhli už dříve ?!

(pokud nejste schopni rozlišovat, že na Ukrajině je víc skupin lidí a některé jsou víc vinné a některé jsou v tom nevinně, tak byste byli zaslepení…)

Pro tahle ruská hlášení je příznačné, že tam zabili třeba místní vedení SBU (v pořádku), až 200 zahraničních žoldáků (také v pořádku), ale ani slovo o nějaké civilní oběti jako “collateral damage“, tam jako kdyby žádní civilisté široko daleko nebyli? Nebo je naprosto ignorují…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
31. 12. 2023 16:58
Odpovědět  P.A.Semi

Viz můj článek Zlo Imperialistů je do Nebes volající ze srpna 2022
https://pi-alpha.org/Zlo_Imperialistu
kromě toho, co tam píšu o USA, UK, Czechia, Israel a Čína, viz odstavec o Rusku:

—–
Měli by dle mého mínění své osvobození Ukrajiny od nacistických teroristů urychlit, aby zkrátili utrpení ukrajinského obyvatelstva, a snažit se především posunout linii u Doněcku tak, aby tamní civilisté byli už konečně mimo dostřel nacistů…
Je potřeba vyhodnotit, ve kterých regionech místní vítají Rusy jako Osvoboditele, a ve kterých by je naopak místní považovali za Okupanty, a dobře zvolit ohraničení rozdělení Ukrajiny.

A to jsou ty “vysoce přesné rakety” tak přesné, že když zasáhnou “koncentraci živé síly”, kterýmžto termínem někdo dehumanizuje větší skupinu lidí, tak zabijí stovku nepřátelských bojovníků a žádného nevinného civilistu? A jsou vojáci, odpočívající hluboko v týlu v kasárnách, případně v kasárnách udělaných z bývalé školy, také legitimní cíl?
—–

Rok a půl uplynul, a nic se nezměnilo… Pořád jsou Ukrajinci v Avdějevce u Doněcku, pořád ještě Ruské “vysoce přesné rakety” zabijí 200 zahraničních žoldáků a ani jeden civilista jim nestojí za zmínku…

πα½

Boomer
31. 12. 2023 18:25
Odpovědět  P.A.Semi

.. inu, asi takto, možná…

Nyní jdi a pobij Amáleka; jako klaté zničíte vše, co mu patří. Nebudeš ho šetřit, ale usmrtíš muže i ženu, pachole i kojence, býka i ovci, velblouda i osla!“

Administrátor
P.A.Semi
31. 12. 2023 20:41
Odpovědět  P.A.Semi

A ještě k tomu Bolgorodu nyní, a proč je to pokrytecké

Protože takovéto civilní ztráty mají Ukrajinci v poslední době poměrně často a kde Rusko srovnatelně protestuje nebo aspoň dozná?

Vemte si Ukrajince, normální lidi, v sousedství se jim usadí banda vojáků, jsou násilní nebo pohoršliví nebo jsou s nimi problémy, ale včetně režimu dost silní na to, aby si nikdo nedovolil ani ceknout… Tak nějak žijou dál…
A pak přiletí Ruská raketa, půlku těch banditů-vojáků rozstřílí, fajn, ale zmasakrují při tom třeba 30 sousedů civilistů, a ani se pak nenamáhají to dát do svých hlášení, třeba že by mapovali sekundární zdroje (třeba Telegram, MS&A, fóra…) (a zkoušeli ověřovat?)…
(Když ty informace jsou známé…)

Ale možná tím i dávají hlasitě najevo, že v Rusku je relativně bezpečno, když takovýhle zásah je považován za vyjímečně brutální, tak ty ostatní takhle brutální nebývají… Tenhle křik totiž znamená “v Rusku je poměrně Bezpečno (tohle byl vyjímečný excess)”, lákají tam imigraci azylantů? uklidňují vlastní obyvatelstvo teatrální akcí v OSN? těžko říct co víc, to může mít víc cílů najednou…

A pro nás Čechy je to zpráva, že tady podporujeme teroristy zbrojaře!

πα½

Jaro Jaroslav
31. 12. 2023 21:01
Odpovědět  P.A.Semi

Ty banderovský kolaborante! Máš také sousedy jak ty? Abychom vědeli na kpho to shodit…

petr
1. 1. 2024 19:52
Odpovědět  P.A.Semi

Rozdíl je v tom, že civilní ztráty z důvodů Ruských útoků jsou proto, že Ukronacisti umisťují vojenskou techniku do civilní zástavby a budov(i nemocnic) zato Ukrouši ostřelují záměrně civilní obyvatelstvo a pokud možno v takovou dobu a na takovém místě, kde je nejvíce lidí. Chápe to tvůj mozek?

Jaro Jaroslav
31. 12. 2023 20:59
Odpovědět  P.A.Semi

Ty trdlo, tobě bych tam nahnal…

Administrátor
P.A.Semi
31. 12. 2023 21:18
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Víte, je to vaše Špína, kterou se na mě snažíte chrlit…
Mě nemůžete urazit primitivní špínou, leda vás polituji…
Ukazujete tím svou úroveň, na které byste se mnou chtěl “bojovat”, kdo bude hrubší?

(anebo se někdo snaží pod vaším jménem vás takhle ztrapnit?)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
31. 12. 2023 21:36
Odpovědět  P.A.Semi

(Plausible deniability – návod proti policejní šikaně za psané texty na netu)

I když jste tu ukázka i pro další – že když sem nebo někam na soc-sítě píšete z mobilu, tak vám sotva mohou dokázat, že jste to psali vy, nebo si tu krabičku zrovna někdo půjčil…
(Na druhou stranu, když pod svým jménem uvidíte psané nějaké cizí “p*čoviny”, tak byste se měli zkusit ozvat, že je to podvrh…) (ale toho si nemusíte všimnout… to vám tedy nikdo neprokáže, že jste to nebo ono psali zrovna vy…)
(a ovšem, já mám print-screeny, jak ty moje texty vznikají, mám to kvalitně doložené, co píšu…)

On to taky někdo i kromě mě zřejmě může v té databázi opravit a něco tam podstrčit, tedy ani to není důkaz proti pisateli, že to pak je v db na serveru…
(na druhou stranu, jsou průběžné zálohy…) (to když chcete na někoho důkaz, tak archive.is nebo archive.org jsou “nestranné” a nedosáhneme tam to měnit, doufám ani zdejší místní “režim”…)

πα½

Administrátor
P.A.Semi
31. 12. 2023 21:51
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Prostě až vám dojde, jaké tu děláte trdlo, tak se pak zkuste vymlouvat, že vám tu “krabičku” (mobil) někdo asi vzal nebo sem nějak podstrkuje takovéhle nesmysly vaším jménem…
Nebo nevím, co s tím uděláte, až se pak za to budete stydět…?
πα½

Administrátor
P.A.Semi
31. 12. 2023 21:07
Odpovědět  P.A.Semi

A ještě k tomu, proč to zřejmě trvá tak dlouho:

Ukrajinci musí ten svůj Režim svrhnout a zavrhnout sami, protože kdyby ho rozdrtila Moskva, tak by v sobě živili nenávist a touhu po pomstě…
Když si to svrhnou sami, nebudou se mít na koho potom zlobit a chtít mstít…
Takže budou občas biti, dokud ten svůj Režim nesvrhnou a nepřestanou útočit na Donbas a Krym… Pak by mohl být Mír…
A Putin si počká… Na Ukrajině to jednou dřív nebo později praskne…

Bít – jaké třeba v tom “hotelu”, kde bylo 200 cizích žoldáků, zřejmě tam bylo i třeba 20-30 civilního hotelového personálu… ten nestojí ani za zmínku? nebo spíš za omluvu? (možná by to mělo lepší efekt na nepřítele, ale horší před domácím publikem? které málo přemýšlí o ztrátách nepřítele? obojí málo přemýšlí o ztrátách nepřítele, i v tom je tam jedno jádro problému…)

πα½

Administrátor
P.A.Semi
31. 12. 2023 21:15
Odpovědět  P.A.Semi

Ono totiž bude podstatné za 20 nebo 50 let, jestli tahle kapitola (Ukrajinská válka) bude končit “a Moskva ten režim rozdrtila”, nebo “a ten režim zkolaboval a lidé ho svrhli a zavrhli”, protože ze špatné rétoriky, ze špatné historie, by pak vyklíčila nová válka…
Naopak když to lidé svrhnou sami, tak jim pak Moskva “pomohla” s tou “změnou”…
Na tohle zřejmě čeká Putin a Rusko, a proč ten režim v Kyjevě nerozdrtili…

A ovšem tím, že to podporujeme ze Západu, zbraněmi, korupcí a kdejakým zločinem, ta vládnoucí Mafie je tam příliš silná a lid to jen tak nesvrhne, pokud to neudělá sama Armáda… to je pak ale otázka, jestli Zalužný bude lepší než Zelenský, možná by to ani nebyla dost podstatná změna, jaká by byla potřeba na ukončení té války…
(to je otázka, co tam ještě dosud je nejsilnější domácí síla, jestli náckové nebo už jich bylo dost vyhubeno a nejsilnější budou nějací umírnění “normální”…? nevím jestli tam takové mají a jestli jich je dost…?)

πα½

Boomer
31. 12. 2023 22:30
Odpovědět  P.A.Semi

.. P:A.Semi, neblněte!! Tohle je válka a ve válce se nikdo nikomu za nic neomlouvá. Vy jste daleko, vy si můžete hrát na slušného, ale tam někde v dálce jde o kejhák všem, co jsou v dosahu a zabíjí se hlava nehlava. Tam slušnost chcípla hned prvním výstřelem.
Jediná reálná možnost ukončení ze strany Ukrajinců, dřív než je Rusové vymlátí do mrtě, je asi jen ten Zalužnyj, pokud bude mít takovou podporu armády, aby mohl zavřít hubu každému, kdo cekne proti kapitulaci.
Mannerheimův projev nebo další masakry.. nic dalšího nemají na vybranou, všichni už se na ně vys*ali, akorát že někteří z nich ještě nesebrali odvahu říct jim to nahlas.

Ků*wa, to zase bude rok…

Administrátor
P.A.Semi
1. 1. 2024 02:15
Odpovědět  Boomer

Tady nejde o “slušnost”, tady jde o to, že Putinovi a lidem kolem něj došlo, že když jim jenom rozdrtí současný Kyjev, tak to dopadne jako po WWI, kdy v sobě Němci nesli “interpretaci”, jak to bylo nefér, a že se musí pomstít, a proto je po WWII nechali tu kapitulaci podepsat Armádou, tím co z nejvyššího velení zbylo, aby se pak nemohla vymlouvat…

Je to myšlení o dva kroky dopředu…

πα½

Boomer
1. 1. 2024 10:34
Odpovědět  P.A.Semi

..moje připomínka se týkala vašeho příspěvku P.A.Semi
 31. 12. 2023 21:07

A tím se dostáváme k mému dřívějšímu návrhu, aby redakce zlepšila sytém přiřazení reakcí ke konkrétním příspěvkům.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
1. 1. 2024 12:40
Odpovědět  P.A.Semi

Občas jste psal zajímavý věci, ale teď v0ás už jen roluju. Jste opojen krásou slov a v1ámi vykroužených vět, opomíjeje jaksi to ostatní, co by měl projev, a ne jen písemný, obsahovat. L´art pour l´art nepodporuji v žádné formě.

petr
1. 1. 2024 20:02
Odpovědět  P.A.Semi

Válečný zločin je umisťovat vojenskou techniku nebo personál do civilních objektů. Pokud se v civilním objektu nachází vojenský personál nebo technika jedná se o regulérní vojenský cíl. Citace amerického generála McGregora.

Jaro Jaroslav
31. 12. 2023 20:58
Odpovědět  P.A.Semi

Ty mudrlante, Rusi nezabíjí civilní obyvatele záměrne jak banderovci!

Administrátor
P.A.Semi
31. 12. 2023 21:54
Odpovědět  Jaro Jaroslav

To chápu…
Ale civilní oběti nepřítele alespoň navenek ignorují, kdežto své relativně dost zveličují…
(ale někde výš to vysvětluju, proč asi…)

πα½

Pavel z Moravy.
1. 1. 2024 10:14
Odpovědět  P.A.Semi

A co takhle oběti ve Vietnamu, Jugoslávii, Íráku, Sýrii. Co takhle oběti koloniální zvůle západu. Co takhle se zaměřit na ty, kteří tato svinstva provedli a hájili se Bohem, neb ten jim to schválil. Některé ty události jsou ještě docela čerstvé. Máte na to koule, rozebrat příčinu všech těchto prasáren a ukázat na jasného pachatele? Pochybuji, že ano. Tak si pište dál, koneckonců jste na svém webu a jak jsem si přečetl výše, jak se někdo začne zmiňovat o nějaké archivaci, tak se dá již dopředu odhadovat co může následovat.

Pavel z Moravy.
1. 1. 2024 11:54
Odpovědět  P.A.Semi

Nu, Semi, toto co vám napíši jsou slova novináře Danny Haiphonga, která vyjádřil na You Tube kanálu a která jsem si přečetl na sk.news-front.su. Ukrajině se útok na Belgorod neprepečie. Je to nejkrutější a nejzoufalejší způsob, jaký banderovci provedli. Je to jednoznačný útok na civilisty. Já jenom, abyste si uvědomil co píšete. Ale je to vaše věc. A mám pocit, že tento člověk toho bude vědět mnohokrát více než my sedící někde na židlích jedno kde.

Pavel z Moravy.
31. 12. 2023 17:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Teď jsme si s těmito škůdci skutečně vykoledovali.

Honzas
31. 12. 2023 17:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Nikdo neví co je to n****** medvěd, a ten ruský ještě je horší. Až to vezmou jako Národní věc tak se zastaví až na Dněpru. Ukrajinským fašistům zůstane tak maximálně volyň. Rusíni budou rádi že případnou pod Polsko a částečně pod Maďarska. Konečně se dostanou do EU. A dluhy které napáchla zelinský? Ty zůstanou na nás!!!

Pravdomluvny
31. 12. 2023 18:17
Odpovědět  Honzas

Jsou POUZE tři Rusi:
Velká Rus, Bílá Rus (, Bělorusko) a Malá Rus(žádná Ukrajina)…… 🇷🇺Banderonacistánu je třeba vyvražďování civilistů na Donbasu vrátit i s úroky….. ČR je bohužel spojencem těch nacistů v Kyjevě 😡
Jinak přeji Vám všem veselou oslavu Silvestra a hodně štěstí 🍀v roce příštím 🥂🇨🇿

ModrýKlokan
31. 12. 2023 17:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Přání všem do Nového roku 2024: Ať se vám daří, přátelé! Ale ne zas moc. To byste mě nasrali! (c) Jiránek

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
31. 12. 2023 18:04
Odpovědět  ModrýKlokan

👍A hlavně přeji všem, abychom se ještě dožili zaslouženého trestu pro tuhle zrádnou sebranku!
Pevné nervy a toho štěstí ve zdraví, do roku 2024.

unor 2022
31. 12. 2023 20:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Je dobre, ze ‘cely svet’ vi, ze se ceska vlada dostala k moci podvodem
a jeji nazory a projevy
se pramalo shoduji s nazory vetsinove ceske populace.
Osobne se stydim za ceskou vladu.

All
31. 12. 2023 22:10
Odpovědět  unor 2022

Pětidemoliční vláda je vláda krvavá,krvavého hororu.Protože neustále usiluje o to,aby udělala z české republiky terč vojenské odvety,chce to za každou cenu a dělá pro to vše.Naprosto nás ve světě znemožňuje.Diplomacie je jí naprosto cizí,neexistuje (viz lipáneček ,absolutní neschopnost a zbabělost).Po teroristickém ůtoku na civilisty v Bělgorodu se našly důkazy,ve zbytcích raket prokazatelně české výroby,které zabíjely,vraždily civilní obyvatelstvo.Jde o terorismus,odporný terorismus s podílem naší vlády.Proboha jak může tedy reagovat ruské ministerstvo obrany,jak ? Jedině tak,že už má na svých mapách i souřadnice výrobců těchto raket ( Vampire),včetně skladů u nás.Šílená pětidemolice pokazila vánoce i silvestra s novým rokem,co provedou v r.2024 lehko domyslet. Rozum zůstal jen lidem v podhradí,v obcích a rodinách u obyčejných,normálních lidí,těm všem přeju pevné zdraví,aby ten další rok překonali,přežili po svém. Na zdraví,přátelé.

Boomer
31. 12. 2023 22:39
Odpovědět  unor 2022

.. nejvíc by se v této zemi mělo stydět 1 069 359 voličů, kteří v roce 2021 volili tak blbě, že jejich hlasy propadly do haj*lu!!!
Naházeli totiž svoje hlasy politickým nýmandům a šíbrům, kteří od začátku sami nejlíp věděli, že se do sněmovny nedostanou, ani kdyby čert na koze rajtoval…

sergej
1. 1. 2024 06:55
Odpovědět  Boomer

Popozvratoví jsou zdebilizovaní roky s roky a léty létoucími inkluzek a netýká se to jen dětí viz Šefčík. To že jsme nejhorší ekonomicky lágr z okolí je plod anticivilizace a těch šwábovců transhumanismu, školastika inkluz je zcela v moci a harari jeho poradce třeba prý řekl k izraeli že tam mají 3,5 miliónu lidí pod 100% kontrolou a s 2,2 milióny otroků v gaze a těmi vyznavači je prolezlá nejen 5. kolka ale i anonisti a rubeš jako týpek náhodou dělá reprodukční centra, tedy rétorikou eu lidských zd(st)rojů, aktivní v kovid apartheidu lockdownistů – překlad mezi ploty, tedy lágru. A jeho ano za mne je tedy alternativa místo 5. demolice s deště pod okap a do neofeudalismu nejhorších bezohledných uzurpátorů s dráby do organizace koncentráků což od businessmanů kteří mají na prvním místě zisk prostřednictvím exploatovaných smrdí pouze peklem pro všechny komplet ďábelského aparátu bezpráví korporativismu kde tedy právnické “osoby pseudo firem bez produkce jiné než šisování cílových jdou po lidech jak slepice po flusu.
 A k novému roku okénko univerzity netu.
https://www.facebook.com/Ceskoslovensko.TV/videos/3613432522249552

sergej
1. 1. 2024 07:13
Odpovědět  sergej

Tohle je taky pro orientaci stavu proč jsme na trajektorii se sebevyvolenými do pekel jako společnost když ryze pseudokapitál bubliňáku derivátů je prý v pindostanu nadhodnocen až 3 000x?, nejen tam a si porcuje lidi jak kanibal prostřednictvím deep state a hedžovek které umí nakoupené prodat či zpeněžit fikce i třikrát. vanguard, state street a další – vypadlo mi to a tedy jsou loutkáři intrikánů majetkových lapků a zlodějů životů bez státní či geografické identity globálních lichvářů.
https://www.svobodny-vysilac.cz/2023-12-25-otazky-a-odpovedi-v-v-pjakina-ze-dne-18-12-2023/
https://bezpressu.news/videa/tucker-na-x-rozhovor-s-alexem-jonesem-1-cast/
https://bezpressu.news/videa/tucker-na-x-rozhovor-s-alexem-jonesem-2-cast/
Atd.

anbar
1. 1. 2024 10:51
Odpovědět  Boomer

v červnu volte STAČILO

Boomer
1. 1. 2024 19:47
Odpovědět  anbar

.. no to ani náhodou! U mě se zatím v žádných volbách “kanál” nekonal a hodlám v tom pokračovat i nadále…

Beran
31. 12. 2023 23:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Jezisi,tady je ale vesela prehlidka proruskych tupcu:)) Jeden lepsi,nez druhej,skoro se mi nechce verit,ze dokazete psat cela souveti,i kdyz si nedokazete sami vyhledat zakladni overene informace,napriklad kdo zacal valku proti Ukrajine,kdo vrazdi po cela desetileti rusky mluvici lidi v okoli RuSSka,kdo se posledni desetileti vyzbrojuje,kde stat i prezident lze kazdy den,kde je zakazany svobodny pristup k internetu,kde masivne se nesmi sejit vic,nez 2 lidi na ulici pod hrozbou zatceni,kde se nesmi demonstrovat,kde je zakazano slovo valka,kde se nesmi rikat mir na verejnosti,kde vladne jeden clovek dlouhodobe,ze ktere zeme,kterou nikdo nenapadl,utekly miliony mladych lidi,ktera zeme ma nejvetsi zasoby nerostnych surovin,ale v zebricku korupce je o 11 mist horsi,nez Ukrajina,ktera zeme vyhrozuje jadernyma bombama svetu.. Ano,Rusko je bohata,zaostala,mafianska a otrokarska zeme,ktera ma na celem svete momentalne jen 4 pratelske zeme,ktere v OSN hlasovaly pro Ruskou anexi uloupenych uzemi. Opravdovi pratele ruSSka,kteri se nestydi verejne podporit ruSSke zlodeje. KLDR,Syrie,Nikaragua a otrocke Belorusko. To je elita.
RuSSko a rusky svet,ktery tu obdivujete,je stoka sveta.

Boomer
1. 1. 2024 00:19
Ohodnotit příspěvek :
     

pro: Beran,  31. 12. 2023 23:21
..tož vité, chlapče, vité mezi nama dezolátama. A neboj se zase negdy přijit a napsat cosi chytryho. A né aby tě to trvalo až do dalšiho Silvestra, šak ožrat se jak prase možeš aji jindy, že…

Administrátor
P.A.Semi
1. 1. 2024 02:19
Odpovědět  Boomer

Ten Beran je zajímavý… Taková snůška lží a dezinterpretací se tu často nevidí…
Ale je poněkud reprezentativní, jak tu má určitá část téhle společnosti pokřivené vidění – takových tu je docela dost, třeba v žumpě na Seznamu…
πα½

Pravdomluvny
1. 1. 2024 05:10
Odpovědět  Boomer

Beran je přesně ten , který svoje fialový mOUDra bleje ba Seznamu a Šafrožumpě a je to podle vyjadřovacích NEschopností reklamou na na vrozenou F73,A52,F100,F200,F600,F800,G10 a N393….. to mají totiž všichni VOLIči Petro Fialenko Banderonacistoviče společné

Boomer
1. 1. 2024 10:45
Odpovědět  Pravdomluvny

..kdyby jeho skutečný stav odpovídal jediné z vámi uvedených diagnóz, nedokázal by sem napsat ani řádku, takže problém bude jinde, patrně v rozdílnosti postojů. Je ale nutno uznat, že k jejich projevování používá způsoby podobné těm vašim.. tudíž jaký šel, takového potkal. Tak se sním nehádejte a zkuste být kamarádi… ;o)))))

Pravdomluvny
1. 1. 2024 12:12
Odpovědět  Boomer

Zkuste to sám, určitě bude to havlo💩 blahem vrnět 😎

Boomer
1. 1. 2024 14:34
Odpovědět  Pravdomluvny

.. s ním bych si neporozuměl stejně jako s vámi, a na taková kamarádství já nehraju…

Pravdomluvny
1. 1. 2024 16:34
Odpovědět  Boomer

Já se vás o kamarádství nebo o přízeň prosil????
🤡

Boomer
1. 1. 2024 17:22
Odpovědět  Pravdomluvny

.. no, kdyby snad nedejpřírodo k něčemu takovému z vaší strany došlo, byl bych opravdu vylekán a šel do sebe, kde dělám chybu. Ale u Berana spatřuji stejný stádní pud jako u vás, tož “svůj k svému” mi v té souvislosti na mysl přišlo…

Pravdomluvny
1. 1. 2024 17:39
Odpovědět  Boomer

To je skutečně mOUDro dne 😂

Boomer
1. 1. 2024 19:50
Odpovědět  Pravdomluvny

.. inu, svým vyjádřením jen potvrzujete moji teorii. Beran bleje na Seznamu, zde blejete vy, šavle jako šavle…

katango
1. 1. 2024 12:41
Odpovědět  Boomer

Postoje spíš vůči vlastní peněžence.

Boomer
1. 1. 2024 14:32
Odpovědět  katango

.. inu, já starý realista se zdráhám uvěřit, že by se našel zhůvěřilec, ochotný honorovat takové i jiné propagační kydy, byť jen nicotným obolosem.
Existenci entuziastů, píšících bez nároku na finanční ocenění, však připouštím…

katango
2. 1. 2024 13:23
Odpovědět  Boomer

Co takhle obojí? Entuziasta píšící za prachy?40

Boomer
2. 1. 2024 13:41
Odpovědět  katango

..inu ano, je fakt, že určití lidé jsou schopni zaplatit/koupit kdejaký dreck, když to nejde z jejich kapsy. Joó dotace a nadace….

Pravdomluvny
1. 1. 2024 05:18
Odpovědět  Boomer

Jindy je flaškovič Von Beran na Seznamu nebo v Šafrožumpě……nebo v izbičce pre opilcov.😎

PENNYS
1. 1. 2024 08:04
Odpovědět  Pravdomluvny

JESTLI TEN “BURAN BERAN” NENÍ VELEZNÁMÍ ŘITOLEZ Masunta nejosvícenější??????????????????????????????????????????????

Pravdomluvny
1. 1. 2024 10:47
Odpovědět  PENNYS

No máš pravdu, vypadá to, že je pod mnoha jmény rozes@@@@@aný všude.
Původní rodinné příjmení je Rys-Rozsévač

PENNYS
1. 1. 2024 08:01
Odpovědět  Boomer

VYKULENÝ SE SNAŽÍ MEZI NÁS DOSTAT TAKOVÁ CHYTROLÍNY ,JAKO JE TEN BERAN.ALE TACÍ UŽ ZDE BYLI A HONEM RYCHLE ZMYZLI OPĚT NA SVUJ SEZNAM A HOVINKA,CZ

PENNYS
1. 1. 2024 07:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak umějí poslanci změnit národ! Z československa politici udělali dva státy které se změnili a stali se po boku Usa+ Nato agresivními státy.Nedivím se Rusku ,že česko zařadilo mezi “NEPŘÁTELSKÉ STÁTY”jEDINÁ OMLUVA JE ,VALSTENCI JEŠTĚ NEVYMŘELI! AT ŽIJE PUTIN A BRATRSKÝ HRDINNÝ RUSKÝ NÁROD!

Ladislav 💤
1. 1. 2024 08:16
Odpovědět  PENNYS

👍🇷🇺🇨🇿

Pravdomluvny
1. 1. 2024 10:48
Odpovědět  PENNYS

🇨🇿🇷🇺🍀❤️