Krize UKRAJINA

NATO slíbilo Ukrajině „vojenskou a ekonomickou pomoc v hodnotě miliard eur“

Země aliance odsoudily ruské útoky na území Ukrajiny, které jsou podle jeho názoru údajně „prováděny pomocí balistických raket ze Severní Koreje a dronů z Íránu“.

BRUSEL, 10. ledna. /TASS/. Severoatlantická aliance slibuje Ukrajině „rozsáhlou vojenskou a ekonomickou pomoc v hodnotě miliard eur pro rok 2024“. Uvádí se to v prohlášení Rady Ukrajina-NATO, jejíž zasedání se konalo v Bruselu na úrovni velvyslanců. Dokument neobsahuje informace o nových dodávkách zbraní a nespecifikuje, kolik peněz bude do Kyjeva převedeno.

„Země NATO dnes daly jasně najevo, že budou Ukrajině nadále poskytovat rozsáhlou vojenskou, ekonomickou a humanitární pomoc, přičemž mnoho zemí NATO připomíná své plány poskytnout v roce 2024 novou podporu v miliardách eur,“ uvádí se v prohlášení.

Prohlášení podrobně popisuje předchozí sliby, že země NATO nakoupí 1 000 raket Patriot k posílení svých vlastních a ukrajinských systémů protivzdušné obrany, že Německo již dodalo Kyjevu systémy Patriot a Skynex, stejně jako munici pro systémy protivzdušné obrany IRIS-T, a že Spojené království zavádělo dodávky do Kyjeva 200 raket pro systémy protivzdušné obrany.

V souvislosti s nutností posílit ukrajinský systém protivzdušné obrany a záměrem dodat Kyjevu další zbraně odsoudily země NATO ruské údery na ukrajinské území, které jsou podle aliance údajně „prováděny pomocí balistických raket ze Severní Koreje a dronů“. z Íránu.”

Zasedání rady na úrovni velvyslanců se na žádost ukrajinské strany konalo za zavřenými dveřmi v sídle NATO v Bruselu. Velitel ukrajinského letectva Nikolaj Oleshchuk a náměstek ministra vnitra Alexej Sergejev hovořili prostřednictvím video odkazu.

Tass

sdíletj na

48 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Radegast
10. 1. 2024 21:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Co by neválčili a nezabíjeli Slovany Rusy, když Slované Češi se ani nenamáhají demonstrovat? Rozbíjet dlažebními kostkami okna úřadům?

Natož dát přes hubu Fialovi, Jurečkovi, Rakušanovi, Adamové, Bartošovi, Babišovi.

Autor
10. 1. 2024 22:00
Odpovědět  Radegast

Vy víte a tušíte za co jsem vám dal mínus. Zbytek příspěvku to nezachrání.

Albi
11. 1. 2024 08:29
Odpovědět  Peter 008

Tak na zlepšení nového dne i nové dvě zprávy:
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2024/01/prvni-na-svete-francie-odmita.html
“Totální finanční krach Evropské Unie díky jejím sankcím na Rusko a podpoře ukrajinské války je mimořádně zřetelně viditelný. V roce 2024 může Paříž skoncovat s prioritou obnovitelných zdrojů energie na státní úrovni, čímž dojde ke skutečné revoluci v energetickém sektoru. Soukromé firmy po celém světě již prosazují strategii opouštění nerentabilních ekologických a zelených projektů….”
—-
https://www.michalapetr.com/map-1880-mariupol-nova-videa-ten-putin-snad-musi-byt-carodej-kdo-jiny-dokaze-postavit-cele-mesto-za-jediny-rok/
“… srovnání výstavby dvou zničených měst – Mariupolu, který Putin nejprve celý rozbořil, aby z něj vyhnal zarputilé kyjevské nácky Azovce, co nechtěli dobrovolně pochopit, že Putin má s městem své vlastní skvělé záměry, a nikdo mu v nich nebude překážet; a Poltavy – města na východním břehu Dněpru, kde se zrodil ukrajinský jazyk, kultura i idea ukrajinského státu, a které se rozpadá ….. bez toho, aby s tím Putin měl co do činění.”

komoří Lang
11. 1. 2024 00:45
Odpovědět  Radegast

…a kolik těch oken ste už rozbil hrdino?!

11. 1. 2024 02:13
Odpovědět  komoří Lang

Tak právě o tom má okno…

komoří Lang
11. 1. 2024 14:08
Odpovědět  komoří Lang

…prileju ještě trochu oleje do ohně. Já byl na demonstracích celkem 3krat a mám to vic jak 200km. Nicméně si nemůžu pomoci, že Radegast je provokatér, který by byl schopný v davu, být vsehoschopny. A na to Ropusan čeká. Takže se zeptám ještě jednou – kolik těch oken ste už rozbil HRDINO!

Pavel
11. 1. 2024 10:21
Odpovědět  Radegast

A proč jen těmto, to jich jako víc není? Sedí jich 200 v PS a 81 v Senátu. Tam by se jich ještě dost vybralo. A dost jich je i mimo zaprděný lavice.

Gales
11. 1. 2024 11:24
Odpovědět  Radegast

Už to nejsou státy EU ale země NATO. Nějak rychle nás přejmenovali a zatáhli do války.Ať sípnou.

Radegast
10. 1. 2024 21:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Satanova synagoga Chazaři.

ijn
10. 1. 2024 21:38
Ohodnotit příspěvek :
     

jsme-li na jedné (jakékoliv) straně válečného konfliktu (našimi zbraněmi utočí na civilní cíle) a ta naše prohraje-li, budeme se podílet na úhradě vyčíslených válečných reparacích,……to nebude hezké počítání pro státy EU i pro ČR!!! raketa za 1 milión Kč způsobí škodu za 100 mil. Kč i více,…..co statisíce obětí a milión válečných invalidů (ZATÍM),
CO SI NA POLITICÍCH VEZMEME, BUDE-LI ĆR ODSOUZENA K NÁHRADĚ BILIÓNOVÝCH ŠKOD.
??? Zatím RF si dává velký pozor na dodržování válečných konvencí a dohod, to pouze naši čeští nenažraní zbrojíři si zbraňové dodávky na Ukrajinu neohlídali, a dodali i kazetovou munici, na civily zakázanou od r. 2016!!!

Boomer
10. 1. 2024 22:12
Odpovědět  ijn
Pavel
11. 1. 2024 08:47
Odpovědět  ijn

Naši zbrojaři nic nehlídali, jen dostali povolení od našich psychopatů z Práglu,tak tam dodali co mohli! Jenže tím to nekončí.Jen naprostý šílenec,ignorant nebo zdegenerovaný mozek by mohl plánovat největší vojenské cvičení na hranicích jaderné mocnosti ve válce o přežití. A přesně to se teď právě bude dít,proto ta neoznačená technika dnes opět další várka na vagonech. Budeme ty Rusy tak dlouho otravovat a provokovat,dokud ten červený knoflík nezmáčknou a pak na ně svedeme,že rozpoutali jaderný “Armagedon”!!!V Německu zemědělci znehybnili Berlín a hraniční přechody kvůli zdražení paliv. Nám jde již opravdu o “kejhák” a řešíme problémy s valorizacemi atd.Mezitím naši žoldáci se přesouvají do Pobaltí a kamiony sviští s municí a zbraněmi na Ukrajinu! Středula si libuje,jak se mu daří vyjednávat kolektivní smlouvy a Rusové již díky chování psychopatů co nám navolili naši “bezmozci” vkládají data do raket i pro ČR! Rok 2024 vejde do dějin a nebude to hezké čtení!

Slovan
11. 1. 2024 09:04
Odpovědět  Pavel

Ano je to tak jak píšeš, nebudu to rozepisovat nemá to už cenu, píšeme to tuna furt dokoleška jako u bláznů na dvorečku, ale jen připomenu co jsem tu několikrát napsal, je zapotřebí holt ochutnat svoji krev. Pak možná lidi přestanou řešit kraviny. Ale bohužel ono to jinak nejde. Koneckonců jsme Slované, tak jsme na řadě, ukrajinci došli.

Pavel z Moravy.
11. 1. 2024 11:28
Odpovědět  Slovan

Už se fakt opakujeme jako kreténi. Prostě mlaďoši chtějí žít jinak a přitom nevědí, že budou otroci a prohráli. Je dobojováno, někdo musí prohrát. Prohrál zdegenerovaný západ a my s ním. Člověka to začíná vyloženě ničit. Kur.wa mám to já staroch zapotřebí? Být mladší, mizím, jsem starý dožiji a co si tito připitomělí mlaďoši vykoledují, jejich věc. My jim rozum do palic nevtlučeme. Je to blbé, ale musíme se smířit, že tak to je. Ničit si poslední dny života něčím co není možno ovlivnit bude dělat kdo? Odpověď si dej sám.

Slovan
11. 1. 2024 17:44
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Já už jsem si odpověděl mockrát a už mě to nebaví. Mladých mi líto není, chtějí to, budiš jim přáno. Líto je mi těch co to ovlivnit nemohou a chtěli by to jinak. No jo, ale když se kácí les, tak létají třísky holt, co se dá dělat. Tak to bylo a bude.

Albi
11. 1. 2024 09:33
Odpovědět  Pavel

“… jde nám o “kejhák” a řešíme problémy s valorizacemi …”
To je tak jediné, co zvládnou a ještě blbě.

Pavel z Moravy.
11. 1. 2024 11:33
Odpovědět  Albi

Proč se vůbec staráme. Mají ti mlaďoši úctu ke stáří a k nám? O kejhák jde jim, já na svůj kejhák už se.ru. Ať si žijí dle svého rozoumku, každý ho vlastní a když ne, tak ať trpí. Měj se.

Pavel
11. 1. 2024 10:28
Odpovědět  ijn

Politici by měli nést nejen politickou ale hlavně hospodářskou zodpovědnost, platy mají krásný, nakradou si ještě k tomu a za nic neručí. Vyhlásí volby, dementi to navolí a zloději se vystřídají a kára jede z kopce dál. Mělo by se jim šáhnout na majetky zákonem. Žádná politická strana to v programu nemá a lidem to asi nevadí, jen čumí a blbě na Netu kecaj, to je důsledek komoušskýho převratu v 89 roce.

Pepe Alex
10. 1. 2024 22:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Jděte celý nato už do prdele,ksindl proradnej anglosaskej

Ladislav 💤
11. 1. 2024 03:08
Odpovědět  Pepe Alex

👍👍

Slovan
11. 1. 2024 08:40
Odpovědět  Pepe Alex

👍 👍 👍 👍

lubkral
10. 1. 2024 22:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Nechápu, proč jim v USA leží v hlavě rakety z Koreje a z Iránu. Sami fašistům dodávají všechno možné a ani bych se nedivil, kdyby jim dodali otravné bojové látky co používali v rámci fake Bílé přilby v Sýrii… Taky se už brzo zřejmě dočkáme…

10. 1. 2024 22:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano Rusové ostřelují ukrajinskou infrastrukturu pomáhající armádě. Oproti tomu Ukrajinci ostřelují výhradně civilní cíle. Možná by NATO mělo popřemýšlet, kdo otevřel Pandořinu skříňku, když povraždili milión Iráčanů a dalších 8 miliónů vyhnalo ze svých domovů. Možná by mohlo NATO popřemýšlet, proč v důsledku jejich nesmyslných sankcí zemřelo půl miliónů dětí v Iráku, což Albrightová označila jako přijatelné vedlejší ztráty. Možná by mohlo NATO popřemýšlet, když zavraždilo 5000 Srbů a vybombardovalo srbské elektrárny, televizi, ale i nemocnice a školy, včetně třeba čínské ambasády. Kdyby se Rusové chovali jako Ukrajinci nebo USA, tak je dnes Kyjev, Lvov a další města v troskách. Připomenu jenom Mosul, který Američané srovnali se zemí. USA uskutečnily od roku 1953 nejméně 256 agresivních útoků, při kterých prokazatelně zavraždili více než 40 000 000 lidí. A oni chtějí někoho moralizovat? Koneckonců, jsou to rakety NATO, které zabíjí ruské civilisty, které 8 let terorizovaly obyvatelstvo východní Ukrajiny.

laskra
11. 1. 2024 09:40
Odpovědět  pavelpe

To by muselo zaměřit mysl jiným směrem.

Albi
11. 1. 2024 09:41
Odpovědět  pavelpe

NATO si nemůže popřemýšlet, NATO je vojenský “stroj” a není na stroji, aby přemýšlel, ale plnil pokud možno bezchybně to, k čemu byl vytvořen. Tedy válku,

sergej
10. 1. 2024 23:26
Ohodnotit příspěvek :
     

No jo no, businessmani to jedou s pobídkami a podlokajníky kolonie fest protože 90% pomoci jim zůstane z půjček v “indiánově jak napsal vošintpoust, tak bodejť. Udělali si zlatý výnosný důl.
https://www.youtube.com/watch?v=zK87uDviI7M

Jak prosté milý watsone.

11. 1. 2024 02:18
Ohodnotit příspěvek :
     

“NATO slíbilo Ukrajině „vojenskou a ekonomickou pomoc v hodnotě miliard eur“ No, druhá strana té mince je, že o to dříve se to všechno sesype. Nejde donekonečna vytloukat dluhy dalšími dluhy. Jednou – a nebude to zas tak dlouho trvat – se to všechno pos-sere. Bezďáci, co přišli o dům kvůli dluhům, by o tom mohli vyprávět.

Pravdomluvny
11. 1. 2024 06:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Megavrah z uSSa odsuzuje Rusko za to, že brání své vlastní obyvatele, které Banderonacisti vraždili minimálně od roku 2014?!!!!
Ať drží hubu a táhnou.do prde@@@le masový vrazi!!!!!

Tupý hulvát
11. 1. 2024 08:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Zase som zmetěný.NATO má nějaké peníze a zbraně pro Ukrajinu?Kde by je vzalo?
Úsměvné jsou i bláboly o tom,kdo ty rakety vyrobil,i když je to zřejmě směrováno na idioty,takže to vlastně chápu.

ladik
11. 1. 2024 12:59
Odpovědět  Tupý hulvát

A o tom to právě je. Někdo hodnoty vytváří, buduje a tvoří (zotročení dělníci) a někdo ničí, mrhá a drancuje to, co odcizili tvůrcům. Zdegenerovaný společenský systém.

Slovan
11. 1. 2024 08:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Nato slíbilo 🤣 jó to můžou slibem nezarmoutíš. Nato je chudej příbuznej, mají veliký houw… a polskou národnodt. 🤣 Tady se mlží ještě více než při natáčení u nás Krále Šumavy. Ještě se jim práší od huby jak se chvástají.
P.S. Zeman zase na PL natřel Čoudelku a tu jeho partu sněhuláků. 🙄🙏🤦‍♂️

Spam vlasta
11. 1. 2024 09:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Politici chtějící bojovat na UK pod vedením amazonky Černochové do první linie jako vzor pro ostatní pošuky ! Neschovávej te se za pecí “

Pavel
11. 1. 2024 10:36
Odpovědět  Spam vlasta

Sice by to bylo vhodný trošku zabojovat v UK ale zřejmě jste měl na mysli UA. NA UK taky dojde, Poseidony jsou už pod poklopama ponorek v Atlantiku. A Británii by jen pomohlo spláchnutí pár milionů plazů.

Jura S
11. 1. 2024 09:47
Ohodnotit příspěvek :
     

A miliardy se vystřílí do vzduchu a pozabíjejí blbé kluky, co tam byli zavlečeni KOZA válečnými štváči….. jdu blejt….

Pijack
11. 1. 2024 10:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Hitlerofil Zelenský už zase vyhrožuje a přitom mu cuká u zadku. Jeho generálové ho už mají plné zuby a s klidem očekávají, až je Rusové od Kyjevské nacistické chunty osvobodí. S takovými veliteli mohou do Ukrajiny nacpat milion raket, ale nutit je bojovat proti sobě už Američtí židé nedokážou.

Očekávám pochod utíkajících banderovců na Prahu 🙂

gfx
11. 1. 2024 10:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Bodejť by chudinka Ukrajina neprohrávala, když její vrchní velitel a prezident v jedné osobě byl okraden a ochuzen! Terorisstické Russko zadržuje dokonce i humanitárně-zdravotní balíčky. Vždyť to je hyenissmuss, ssrovnatelný ssnad jen ss vyrváním lízátka z ruky holčičce ss copánky, nebo ss odepřením nejmodernější vakcínky občanovi ohroženému kovidem.
Nu, jak se dá pracovat, plánovat a vítězit, když váss ssvětoví ssyčáci okradou dokonce i o léky?
https://t.me/InfodefenseCZE/16332

jiří
11. 1. 2024 16:33
Odpovědět  gfx
Evžen
11. 1. 2024 10:30
Ohodnotit příspěvek :
     

NATO zasedalo v Bruselu a pošle ukrajině miliardy € ???????? Nato účtuje v dolarech! …………………. Titulek má být : Poskoci NATO z Bruselu zadluží občany o další miliardy € a tyto miliardy € pošlou na Ukrajinu, kde se o ni rozdělí oligarchové USA a Ukrajiny!

Pavel z Moravy.
11. 1. 2024 11:35
Odpovědět  Evžen

Kur.wa, proč pořád brečíme? Buď to změňme, nebo se na to vyse.rme. Ať to klekne.

Slovan
11. 1. 2024 17:35
Odpovědět  Pavel z Moravy.

👍 👍 👍 👍
Je to marný, je to marný…..Koudelka co to děláte?…….já vás vidím….😊

Pavel z Moravy.
11. 1. 2024 11:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Pochopme, že jsme totálně v ri.ci. A můžeme si probírat jednotlivé záležitosti jak chceme. Zvolili jsme si stranu a prohráli. Co je na tom divného. Zvolím v ruletě černou, vyjde červená, prohrál jsem. Naše, úmyslně říkám děcka s tím nechtějí nic dělat, tak končíme. Taková je cesta nebes.
.

Evžen
11. 1. 2024 14:25
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Pochopíte, že volby jsou cinklá ruleta, kde vyhrává podvodník?

Pavel z Moravy.
11. 1. 2024 15:23
Odpovědět  Evžen

Cinklá může být jakákoliv volba, ale ti čeští stádní týpci si je opravdu zvolili. Poslouchejte je a uděláte si úsudek. Já bych to cinklými volbami neomlouval.

Joe Arp
11. 1. 2024 15:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak dnes dopoledne na CNN jakýsi vykladač snů vyprávěl, že když se vše sečte tak ČR na válce na UA vydělává, čtete dobře chcimíři, my VYDĚLÁVÁME, no to jsme pašáci, co?

Miro 2
12. 1. 2024 17:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Každému i blbům už musí být jasné, že pomoc zemi jako je Ukrajina nemůže překročit meze možností USA a EU a nemůže být nekončící, až pokud to bude vyžadovat situace. Od USA a EU je to nezodpovědné dávání slibů zemi, která je před krachem a která nikdy nemůže uhradit náklady za veškerou pomoc. Ukrajina nemůže bez finanční pomoci a ve stavu v jakém se naskýtá vůbec fungovat. Občané EU a USA by se měli nachystat na to, že pokud takováto pomoc bude ještě dlouho pokračovat dál ponesou břímě, které na ně položí jejich vlády a sníží se jim drahotou podstatně životní úroveň. Je to finančně horší než vynakládat peněnžní prostředky na miliony příchozích migrantů do Evropy. Pomoc západu už ani nestačí udržovat v chodu služby státu a zejména financovat důchody Ukrajinců. Čím déle bude trvat válka na Ukrajině tím hůř na tom bude nejen samotná Ukrajina, ale též EU a samozřejmě i USA. V podstatě se jedná o to, že se bude muset kolektivní západ (KoZa), protože se tak sám rozhodl i se všemi současnými problémy ještě podílet na chudobě s Ukrajinou. To se brzy přestane občanům západu zamlouvat.

PENNYS
13. 1. 2024 07:10
Ohodnotit příspěvek :
     
czexit
13. 1. 2024 07:59
Odpovědět  PENNYS

To je asi určeno pro inkludované eurolobotomy.

Ovšem i Pravý Prostor v jednom článku zcenzuroval “zájmy EU a NATO (které se stále expanduje do států sousedících s Ruskem, viz mapy na )” na pouhé “zájmy EU”. Z čeho pramení ten strach? Srovnání počtu zahraničních základen obou protivníků (činí řádový rozdíl) je dostatečný argument.

czexit
13. 1. 2024 08:01
Odpovědět  czexit

Nepustilo to odkaz na článek o NATO na en wiki.