Krize UKRAJINA

NATO se zdvojnásobuje: Nejdůležitější události z Mnichovské bezpečnostní konference

NATO se zdvojnásobuje: Nejdůležitější události z Mnichovské bezpečnostní konference


Každoročnímu setkání dominovala Ukrajina a západní představitelé se zavázali, že budou v boji proti Rusku vyvíjet větší úsilí
NATO zdvojnásobuje své úsilí: Nejdůležitější události z Mnichovské bezpečnostní konference


foto:RIshi Sunak a Olaf Scholz pózují pro média před bilaterálním setkáním na Mnichovské bezpečnostní konferenci v Mnichově, Německo, 18. února 2023.

Před prvním výročím ruské vojenské operace na Ukrajině se tento víkend v Mnichově sešli západní představitelé, diplomaté, úředníci a špioni, aby jednali o pokračujícím úsilí podpořit kyjevskou armádu.

Mnichovská bezpečnostní konference, která probíhá od pátku do neděle, je celosvětovou záležitostí a účastní se jí hosté z více než 100 zemí. Letošní konference se však zaměřuje především na Ukrajinu, přičemž prezident Vladimir Zelenskyj naléhá na své západní podporovatele, aby mu poskytli více “moderních zbraní”, a vedoucí představitelé Velké Británie, Francie a Německa jsou zřejmě ochotni jeho požadavkům vyhovět.

1.Sunak se zdvojnásobuje

Velká Británie je po USA největším dodavatelem vojenské pomoci Ukrajině – v loňském roce Londýn věnoval kyjevským silám 2,3 miliardy liber (2,77 miliardy Kč). Kromě toho, že letos vycvičí 20 000 ukrajinských vojáků a pilotů, Sunak nedávno oznámil, že Spojené království pošle na Ukrajinu 14 hlavních bojových tanků Challenger 2 spolu s celou zásobou dělostřeleckých zbraní AS90.

Ruský prezident Vladimir Putin “sází na to, že ztratíme nervy”, řekl Sunak a slíbil, že Spojené království mu “dokáže, že se mýlí”, když zvýší dodávky dělostřelecké munice, obrněných vozidel a systémů protivzdušné obrany. Zprávy však naznačují, že v důsledku přílivu zbraní na Ukrajinu se britské zásoby vyčerpaly.

2. Německo se ujímá vedení v oblasti tanků
Německý kancléř Olaf Scholz vyzval spojence, aby Ukrajině poslali hlavní bojové tanky Leopard 2 z vlastních zásob. Berlín se o to podle něj “intenzivně zasazuje” od chvíle, kdy minulý měsíc udělil provozovatelům Leopardů povolení k jejich vývozu na Ukrajinu.

Scholzův postoj znamená dramatický obrat vzhledem k tomu, že jeho vláda původně odmítala dodávku tanků povolit. Berlín ustoupil tváří v tvář nátlakové kampani svých spojenců, ti však od té doby své nadšení zmírnili. Dánsko, Řecko, Švýcarsko a Turecko přímo odmítly darovat své Leopardy a Finsko – které vedlo kampaň “osvoboďte Leopardy” na nátlak Německa – pouze slíbilo, že bude na tancích cvičit ukrajinské vojáky.


Kanada, Norsko, Portugalsko a Polsko patří k několika málo dalším státům, které souhlasily s dodáním Leopardů, ačkoli německý ministr obrany Boris Pistorius tento týden přiznal, že zatím shromáždily jen “půl praporu”.

3. Macron se brání “změně režimu

Francouzský prezident Emmanuel Macron v pátek prohlásil, že Paříž neusiluje o “změnu režimu” v Moskvě, což je postoj, který nesdílejí jeho spojenci v Kyjevě.

“Když slyším spoustu lidí, kteří se zasazují o změnu režimu, chtěl bych se jich jen zeptat: o jakou změnu? Kdo je na řadě? V minulém desetiletí jsme několikrát zažili změnu režimu v mnoha zemích. Je to naprostý neúspěch,” řekl Macron.

Macron od zahájení vojenské operace na Ukrajině udržuje kontakty s Putinem a varuje Západ před snahou vnutit Rusku “ponižující” mírové podmínky. Pokračoval však v poskytování postupně těžších zbraní kyjevským silám, včetně bojových vozidel pěchoty a dělostřeleckých zbraní.

4. Stoltenberg nabízí naději na členství v NATO

V ukrajinském konfliktu není pravděpodobný žádný vojenský vítěz – nejvyšší americký generál

Ukrajina může vstoupit do NATO, ale pouze pokud “zvítězí jako suverénní, nezávislý stát”, prohlásil v sobotu generální tajemník Jens Stoltenberg. 

Tato podmínka je v souladu s pravidly členství v NATO a s prohlášením bloku z roku 2008, že Ukrajina a Gruzie se stanou členy v blíže neurčeném okamžiku v budoucnosti.

Mezitím Stoltenberg přislíbil pokračovat v poskytování vojenské pomoci Kyjevu s tím, že tato podpora sice “hrozí vyvoláním eskalace”, ale “největším rizikem je, pokud Putin zvítězí”.

Rusko opakovaně varovalo, že západní vojenská pomoc Ukrajině konflikt pouze prodlouží, aniž by se změnil jeho výsledek. Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv v sobotu ve svém příspěvku na sociálních sítích napsal, že Stoltenbergovo prohlášení svědčí o jeho “nenávisti a strachu” a také o ochotě riskovat “třetí světovou válku”.

5. Blinken a Peking jdou proti sobě
Americký ministr zahraničí Antony Blinken a viceprezidentka Kamala Harrisová se o víkendu setkají s čínským ministrem zahraničí Wang I. Půjde o první osobní setkání od chvíle, kdy USA začátkem tohoto měsíce sestřelily údajný “čínský sledovací balón”.

Čína trvala na tom, že plavidlo bylo “civilní vzducholodí”, a odsoudila Washington za “přehnanou reakci”, když uvalil sankce na šest čínských společností. Peking rovněž obvinil USA, že do čínského vzdušného prostoru vysílají své vlastní sledovací balóny.

Setkání se konalo rovněž v době zvýšeného napětí mezi soupeřícími velmocemi, kdy USA údajně v pátek vyslaly na Tchaj-wan svého nejvyššího vojenského představitele. 

sdílet na

53 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
19. 2. 2023 14:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Vypaříte se i v bunkrech debilové!

Pekos
19. 2. 2023 14:52
Odpovědět  Pedro

Svět se pomalu ale jistě v prdel obrací. U koryt jsou postižení nemocní úchylové ,kteří by měli být v tom lepším případě v léčebnách a vůbec ne o něčem rozhodovat. Odsereme to všichni, jiná cesta jak je vidět , neexistuje.

Pedro
19. 2. 2023 15:49
Odpovědět  Pekos

Náš problém je ten, že chcípneme, protože se nepostavíme strachy pár sviním, které to řídí a dosazují blbce do vlád. Příkladů jsou stovky-Fiala, Vystrčil, Černochová, Překabátník atd. Kdo tam tohle dostal? Imaginární voliči to nebyli.Tady se platí miliardy cizímu národu a vyvěšují jeho vlajky místo našich, test, že tento národ už chcípnul. Nikde na světě by si tohle nikdo nedovolil. Nebo chci vědět, co my máme společného s Ukrajinou? Živila nás někdy, nebo jsme jim dlužni? Nejsme bratři ani nacisti. Proč jim necpe miliardy třeba Honduras? Vyjde to nastejno.

Pekos
19. 2. 2023 16:45
Odpovědět  Pedro

Do písmene s Váma souhlasím, avšak, co s tím, jak dál ???

Pedro
19. 2. 2023 17:00
Odpovědět  Pekos

Je “demokracie” nesmím napsat co s tím, bohužel. Všichni víme co s tím, ale nemáme odvahu a nedržíme spolu, beznaděj. Proto nás nejdřív pomocí neziskovek rozeštvali, anglosas je v převratech mistr.

Pedro
19. 2. 2023 17:04
Odpovědět  Pedro

Zkuste někdo v USA vyvěsit ukr hadr místo jejich. Myslím, že váha olova ve vás, by byl dobrý kšeft odvézt vás rovnou do sběrných surovin.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
All
19. 2. 2023 17:55
Odpovědět  Pedro

Anglosas je jen “demonkradoš”,zloduch a i zloduchové mají svůj vyměřený čas.

Pavel K
19. 2. 2023 17:01
Odpovědět  Pekos

co s tím, jak dál ???
No jak Pedro píše, jsou tralala a je třeba se jim postavit, ale bojíme se a o to jde. Musíme zaťít zuby a jít do toho, jinak nás zničí všechny. Ano ale musíme si přiznat, že nás to pár tisícovek nerozchodí, s tím je třeba počítat. Ale protože jsme Češi, tak si říkáme, co když to budu zrovna já. Tak to tedy NE, to na to serreeemme co je mi do druhejch. Ale tak jako tak dříve či později to jednou můžeme být všichni. Je třeba začít myslet.

All
19. 2. 2023 18:06
Odpovědět  Pavel K

Oběti už jsou a bude jich více.Každý jednou zemře,je nesmyslné bát se smrti.Nyní se nejvíce bojí fialová sebranka,ale co mohu stratit já,normální člověk ? Vůbec nic,jen si polepším,vím to moc dobře,bude to jinde a na jiném místě.

Pavel K
19. 2. 2023 18:56
Odpovědět  All

Tak já tomu moc nevěřím i když se o to zajímám, ale děkuji za naději, moc děkuji. Proč, přišel jsem o jednoho, hodně blízkého v rodině a mám s tím problém to rozchodit. Ńák mě to furt nejde. 😥

Pavel z Moravy
20. 2. 2023 10:07
Odpovědět  Pavel K

Kamaráde, ono je to tak, že ve všech dávných kulturách bylo stáří symbolem vyzrání a moudrosti, i když se to také musí brát s rezervou a mladí svého kmene si k těmto kmetům chodili pro rady. Tyto současné univerzity vychrlily úmyslně zmanipulované mlaďochy a situaci radikálně změnili. Stádo mladých sobců, kterým většinou nezáleží na rodině, natož na státu, jeho historii, kultuře a příslušnosti ke Slovanství z většiny již ovládli a tato děcka se řídí pouze pokyny svých loutkovodičů. Staří lidé jsou pro ně spíše přítěží než těmi ke komu by měli chodit pro rady. Spíše potřebují asi obsah jejich peněženek. Teď mluvím o té opravdu mladé generaci, tipnul bych tu generaci do 30- 35 let. A jelikož je to velká masa zpitomělých jedinců, budou si muset projít svým peklem a spálit se. Bez vlastního poznání nepochopí nic. Copak naši dědové byli v první linii, aby nám vybojovávali naši budoucnost? Copak lze aby 70- 80 lidé měli měnit svět? Toť nemožné. Ti mladí musí chtít sami a musí to být oni, kteří budou předvojem změn. Žádný sebelepší vůdce neuspěje osamocen, potřebuje podporu lidu. Tedy závěr- my staří jim budoucnost nezlepšíme, pokud sami nechtějí, prosím pochopme to.

Pavel z Moravy
20. 2. 2023 10:17
Odpovědět  Pavel z Moravy

My jsme budoucnost neprohráli, my ji už nemáme a když tak velmi krátkou, tu budoucnost mají před sebou tito mladí, ti musí předně o své slušné místo na slunci bojovat. Jejich život je před nimi, ten náš končí. Mluvím teď opravdu o nás, kteří táhneme na bedrech ten osmý křížek. Rád bych komukoliv pomohl, ale ten dotyčný, v tom případě ti mladí musí chtít. A jak je vidět nechtějí. Já osobně se zajímám o alternativní medicínu, ať tradiční čínskou, nebo Ajurvédu, homeopatii atd. Jsem ale pouze takový samouk, ale co vím, tak bych také druhým předal, ale ten dotyčný musí přijít a chtít, opačně to nejde. Když by se zeptal, zkusím poradit, nic světoborného, ale to, co vím. A úplně stejné je to s těmito mladými, oni musí mít zájem o svoji budoucnost. Vypadá to, že ale nemají. Krucinálhergot, my to za ně nemůžeme vyřešit, pochopme to, ať nás to štve sebevíce.

Pavel K
20. 2. 2023 11:21
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ty jsi se po ránu nějak rozepsal. 😊
Jinak máš asi pravdu, ale je to individuální, někdo to prožívá, jiný to hodí za hlavu a řekne si ono to nějak dopadne. Takhle se chová moje bytná a mě to někdy přivádí až k šílenství, protože to nedokážu vztřebat. Ty bláho kdybych se takhle měl chovat jako OSVČ, tak bych brzo skončil. Práce mě musela na sebe navazovat, když ne, tak jsem pak čuměl, ale zadarmo. Já jsem zkrátka zvyklí na ty pětiletky. Furt plánuju. 🤣

Pavel z Moravy
20. 2. 2023 11:50
Odpovědět  Pavel K

Ten předcházející koment jsem si poslal sám sobě, ale patří tobě. Holt věk se hlásí.

Pavel z Moravy
20. 2. 2023 11:49
Odpovědět  Pavel z Moravy

Já vím, občas píšu až moc i když si říkám napiš to dvěma větami. Ale někdy to musí člověk rozvést, aby to dávalo ten efekt. U nás sousedka také říká, budu to řešit až to přijde. Nu, ale já říkám, že pokud ještě pár let vydržím, tak se jednoho rána probudím a budu žít v totálním digitálním koncentráku. Ale zase nebudu sám. Té většině to ale asi vadit nebude, sám říkáš, že té většině je asi vše jedno. Oni se na otroctví v koncentráku asi těší, tak mně to připadá. Smrt je přirozená věc, tak já na ně se.ru a ať mi políbí prd.elku.

Pavel K
20. 2. 2023 13:38
Odpovědět  Pavel z Moravy

😊 🙋‍♂️ 🙋‍♂️ 😊

František
19. 2. 2023 17:37
Odpovědět  Pekos

Musíme počkat. V zemích, které jako první vyhlásily velké proočkování Pfajzrem, Anglie, Izrael, USA mají nyní obrovskou a stále rostoucí úmrtí na vakcínu Pfajzer. Na příklad Anglie, kde počet úmrtí za týden vzrostl na 3 000%. U těch, kteří nezemřeli do pár dnů, prošla inkubace a začali hromadně kapat.
https://bornova.pub/2022/lod-blaznu-bude-dobyvat-uz-i-vesmir/
My jsme byli mezi posledními a tak nás to teprve čeká. Až se změní poměr mezi čistokrevnými a přeformátovanými, bude naděje něco dělat.

All
19. 2. 2023 18:18
Odpovědět  František

NE.Už nyní mnoho děláme jen svým postojem.Mnoho lidí se nikdy vakcinovat nedá.Mnoho lidí zakládá zahrady,dává zadarmo,anebo mění už nyní ,, něco za něco”.Dělám to taky,zejména léčivé rostliny nikdy neprodávám,ani hrozny,ani víno ze své zahrady. Daruju.Sobě rovným.Přibývá nás.Obracím se k východu,tam jsou znalosti a pravda.Tou žiju,jako moji dávní předkové.

All
19. 2. 2023 17:52
Odpovědět  Pekos

Věřit pravdě a vítězství dobra nad zlem.Pravda vítězí,proto Rusko zvítězí. Říkám to všem a všude,vědí to i včelky i vrabci na střeše.

Pavel K
19. 2. 2023 18:58
Odpovědět  All

😊 😊 😊 😊 🙋‍♂️ ❤ ❤ 🍀

Pavel z Moravy
19. 2. 2023 16:59
Odpovědět  Pekos

Pekosi, západní človíček zdegeneroval, ty university chrlí tlupy vypatlaných ovcí dle neoliberálního scénáře těch mocných, kteří to za oponou řídí. Všude jsou na významné posty dosazeni jejich lidé. V době rozpadu Římské říše už se posty kupovaly, kdo dal více, zvítězil. Myslím, že ze strany západu je Ukrajina jasná zástěrka nasunování NWO v Evropě. Vždyť se to již děje. V Holandsku vyvlastňují farmáře, jak myslíte, že to dopadne u nás. Jak dopadneme všichni my se starými domy, které prý pokud jsou stavěné před rokem 2000 a nebudou splňovat tu uhlíkovou bezemisní sračkárnu budou muset být draze renovovány a nebo jak jsem četl, může dojít k vyvlastnění. Samozřejmě nemohu tvrdit, že je to pravda, ale takhle jsem to četl a EP o tom už údajně jednal. Spíše bych řekl, že takové hrůzy na lidi chystají, zatímco jim před očima promítají film s názvem Ukrajina. Ale třeba je ještě všechno úplně jinak. Já ale tedy ani jednomu z těch mocných grázlů v EU nevěřím ani prd. I ten je dle mne falešný. Ale kdo chce, ať jim věří a skáče jak pískají. Až se probudí, to co uvidí bude tragédie.

Pavel
19. 2. 2023 19:42
Odpovědět  Pekos

Ukrajina se muze stat clenem NATO s podminkou , kdyz ,
“pokud zvitezi ,jako nezavisly a suverenni stat”.
A kterej suverenni nezavislej stat a clen NATO vubec nekde zvitezil?
Vzdycky se vrhali na daleko slabsi staty , jako spojene gangy nekolika teroristickych armad .
Takovy vyroky hnusny podlosti eunuchu , by kazdej normalni clovek a chlap ,resil na miste ,tezkym ublizenim, na jejich diplomatickych ksichtech.
Nic jineho ani nejde.

ANTIUKRAJINEC
19. 2. 2023 20:54
Odpovědět  Pavel

celý NATO a koalice “spojenců” mi vždy připomínají tlupu morgošů při cigánské férovce dvacet na jednoho a ještě slabšího-nikdy jsem se tohoto dojmu při západních válkách nezbavil..

Tom
19. 2. 2023 22:41
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Presne tak. Jsou to zbabelci! Inu, anglosasi, fasiste a sraci…

Pavel
20. 2. 2023 05:46
Odpovědět  Tom

Vzdycky se schovavaji usaci az vzadu.
Syrie postizena katastrofalnim tragedii ,”pomoc” prisla vcas ,Izrael pokracoval v bombardovani Damasku..

All
19. 2. 2023 17:41
Odpovědět  Pedro

Mocný bože belkorode,uvolni na satana svou sarmaťušku máťušku, ať táhne domů do pekla a ať je Země opět svobodná,ámen.

katango
20. 2. 2023 15:49
Odpovědět  All

Belgorod myslím nese Poseidony.

Boomer
20. 2. 2023 16:04
Odpovědět  katango

.. a myslíte správně.

Teuton
19. 2. 2023 14:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Prostě mi připadá neuvěřitelný, že kvůli tak dokurvené, zprofanované a profláklé zemi, vůči které člověk může cítit leda tak cynické pohrdání a opovržení, Ukrajině, se svět promění v hromadu radioaktivních trosek a spadne do středověku či přímo pravěku. Fakt jsou tihle Vasilové, Vasilisy a zapáchající Doroty tak důležití ?

Pavel K
19. 2. 2023 14:53
Odpovědět  Teuton

Pane to není o kryse Vasilise. 🤣🤣🙋‍♂️

Teuton
19. 2. 2023 15:11
Odpovědět  Pavel K

Chápu Vás. Ukroušové ze sebe nechali udělat pouze užitečné idioty. Ale fascinuje mne, že je zde u nás mnoho a mnoho tisíc Ukroušů vojenského věku, které ani nenapadne se zapojit do války, zatímco nás, Čechy, by tam ty dvě hanebné svině, Černochová a Pekarová, tuze rády poslaly.

Pavel K
19. 2. 2023 17:06
Odpovědět  Teuton

Nebudu se opakovat, chodíte sem zrovna tak jako Já a kolegové to zde píší pačemu vsjo éto jest. 🍀🙋‍♂️

miro
19. 2. 2023 15:01
Ohodnotit příspěvek :
     

ukrouši dostávají výprask viz.svodka z bojů, je to dobře že ten fašistico-benderovský chlív bude vyčištěn a blbci z nato neví kudy kam včetně šašku z eu

Albi
19. 2. 2023 15:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Já se hlavně divím, že nikoho neděsí ty hromady mrtvých.

Nad jedním ubožákem – utopeným migrantem – jim srdce může puknout bolestí, krokodýlích slz vyroní (virtuálně) litry a dokonce možná mnozí věnují i groš z vlastní peněženky za květinu na symbolický pomník – a tady se jedná o jejich vlastní lidi.

Kde jsou slzy, kde jsou květiny – nebo aspoň, je-li vám líto, váleční mírotvůrci, drobných za květinu, položte jim na hrob tedy tu raketu, nebo aspoň dělostřelecký náboj za miliony – a doplňte slibem: Už nikdy – Bůh mi buď svědkem.

A splňte, co jste slíbili! Váš Bůh vás vidí!

zdena
19. 2. 2023 16:34
Odpovědět  Albi

Albi – Krásně vystižený ten rozpor, dokonalé….. díky

Pavel K
19. 2. 2023 17:09
Odpovědět  Albi

👍 👍 🙋‍♂️ 🌹 👍 👍

All
19. 2. 2023 18:35
Odpovědět  Albi

I dobytek,jdoucí na porážku je neklidný,brání se. A co naše ovce,čumilové tv,čummobilové a voliči demokraďošů,vždyť nedělají ani to,co je přirozené pro dobytek jdoucí na porážku,protože klesli ještě níž,níže. Je to ůroveň hmyzu.Hmyzoidi. Proto je chce Schwab krmit hmyzem,hmyz přece požírá hmyz a schwab,gates,leynová, pukají za oponou smíchy,jak si své ovce vycvičili. Bůh to vidět nemusí,dal svým dětem Duši a čeká na ty,co se k němu vrátí sami.Jenom na Ty.

zuza
19. 2. 2023 15:20
Ohodnotit příspěvek :
     

uškŕňajú sa ako dvaja kreténi a ženú svet do záhuby… Nemecký kretén deti nemá, ale má len 64 rokov, v živote nepracoval a peňazí má dosť na implantáty v tlame, implantáty kĺbov, umelé rohovky, bypassy, keby potreboval, tak náhradné srdce, náhradné obličky, atď. takže ešte má pred sebou aspoň 25 rokov života v dobre udržiavanom stave… Malo by mu trochu záležať, či a ako bude žiť. Ušatý britský kretén má len 40 rokov a má 2 malé decká. A je hinduista, čiže by mal veriť v karmu. Tie jeho decká sú ušaté ako on, nízke čelo a oči majú tiež tak blízko posadené. Nechcem nikomu ubližovať, ale všetko sú to fyzické znaky mentálnej retardácie. Inak by mu asi záležalo na tom, či jeho deti budú žiť

Dan
19. 2. 2023 17:01
Odpovědět  zuza

prečo ako…?

Autor
19. 2. 2023 15:22
Ohodnotit příspěvek :
     

S ohledem na požadavky situace NATO chystá nový tank pod názvem Hyena. Jednotlivé státy se však začaly hádat, kdo jej bude vyrábět. Konkurence je veliká. Každý chce být spojen s Hyenou!

🙂

1326238995_f2un-10.jpg
Autor
19. 2. 2023 15:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Asi se to tu také objeví, právě Borrell vyzval Evropu k technologickému blitzkriegu v průmyslu!
Smál jsem se dobře 5 minut.
Nejdřív ničí všechno co se týká vzdělávání, pak si ničí průmysl, pak si ničí zdroje energie, ale přesto je nutné – samozřejmě kvůli Ukrajině – dosáhnout blitzkriegu!
Ostatně obnova jen průmyslu zabere obrovskou spoustu času, nákladů a surovin. Jak je vidět, oni si pořád myslí, že stačí zaplatit a bude hotovo! A vzhledem k tomu, že se to nepodaří ani Americe, pak v EU to nebude lepší. Jo, jedině jako posledních dvacet let. V Číně to vyrobí, tady na to dají svoji visačku a hned je na světě ekonomický blitzkrieg! Ech, já měl dojem, že svět už tohle nebaví.

Borrell vyzval EU, aby zahájila bleskovou technologickou válku v průmyslu.
EU je armádou Ukrajiny, protože tento konflikt je existenční hrozbou pro evropskou bezpečnost. Řekl to šéf zahraniční politiky EU Josep Borrel. Jeho projev byl vysílán na Twitteru.
“Ukrajina dostává dostatek zbraní, ale ne dostatek munice. Je důležité, aby Zelenskému méně tleskali, ale dodávali munici,” řekl.
Aby mohly země EU zásobovat své armády zbraněmi a municí, musí zahájit technologický blitzkrieg v průmyslu.
Šéf evropské diplomacie upozornil, že země EU plánují v příštích dvou letech vynaložit na obranu dalších 70 miliard eur. Jen Francie zvýší své výdaje na obranu o 40 procent, dodal.

https://aftershock.news/?q=node/1213763

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jan
19. 2. 2023 16:06
Ohodnotit příspěvek :
     

USA si samy vypousteji balony a rikaji, ze to Cina, a hned na ni uvaluji za trest sankce! Pak na ni nalehaji, nepomahat Rusku. Hegemon, jak ma byt.
Je na case, aby Rusko konecne uvalilo totalni sankce na kolektivni zachod. Navrh je uz v Dume.

zdena
19. 2. 2023 16:39
Odpovědět  Jan

… a bude po wolframu na zbrojní průmysl Naťáků….

Standa
19. 2. 2023 16:17
Ohodnotit příspěvek :
     

R.U. (Rückkehr unerwünscht – návrat nežádoucí), tedy také na téměř jistou smrt.
Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/prvni-stanne-pravo-kounicovy-koleje-ruzynska-veznice.html
Co nás čeká ?
Ano,, schvaluji”! Poprava . Válečný zločinec z Jugoslávie na Hradě!
SCHVALUJI”,
sice nevím co, ale už je to dnes na zavření….pouze to slovo vytváří tr. čin.Jako za Heidrichiády.
ANO, schvaluji vymýcení nových nacistů z Evropy , Ano schvaluji!

Aleš
19. 2. 2023 16:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Lidi mimo realitu z kriminální organizace NATO.

zuzana
19. 2. 2023 17:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Bývalý ukrajinský diplomat: USA záměrně z Ukrajiny udělaly bezmocnou zemi, aby ji mohly ovládat

https://aktax.cz/byvaly-ukrajinsky-diplomat-usa-zamerne-z-ukrajiny-udelaly-bezmocnou-zemi-aby-ji-mohly-ovladat/

Pan Tau.
19. 2. 2023 17:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Mno,..matky, voličky, Vy, co jste se shlédly v generálu víc než ve svých synech, přichází čas, abyste je na vojnu duševně již připravovaly.


gen. Pavel.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
19. 2. 2023 18:24
Odpovědět  Pan Tau.

Kdyz schuzuji ti , kteri nikdy vse svym zivote lautr nic neudelali a ted se prekrikuji o tom co kdo udela.
Trapnosti a bezradnost vladne.
Krici na sebe ,kdo co ma udelat..Vzduchem tam litaji sliby stovek tanku..Predhaneji se, ve slibech , jako pred volbami..
Potom kdo udela nejmin. Nebo nic.
Potize je ze burbockove jsou dnes v kazdy vlade..
Pomoc a skutecna ukrum je jen jedna , zaclenit je do NATO.
To jim strach nikdy nedovoli..A kde je do ceho je zaclenit.
Stoltenberg co zdalky krici kazdej den neco jinyho,vetsinou ,ze se clenske staty musi odzbrojit pro Zeli..
A velitel NATO, co taky zdalky krici , ze se ma Rusko rozdrobit na male oblasti..A dalsi jako stado prizvukuji…
Neni ale nikdo nikdo by to vzal vazne a neco udelal..
Navic je tady pravidlo , na rusa se nejde..Potize dalsi .
Poslat evropany na rusa znamena , ze aby prezili , votoci se a pudou smerem ,kde by snadno vyhrali , osvobodili se od valky…
Jako ted ukrove..Do Polska a jinam. Zatim 20 milionu..
Burbock Pavel se pres noc vrh na ekonomiku. Vo ktery nevi nic 60 let.
Ani zaklady, jen papouskuje.
Jako expert se taky votoci vo 360 stupnu a mozna nekolikrat.
To neni tezky uhodnout.

Pavel
19. 2. 2023 18:50
Odpovědět  Pavel

Dalsi potize , bez konce rozmnozenych sankci s tisici strankami informaci , potrebuji dalsi stada uredniku a kancelari , kteri zavedou pravidla /guidelines/, aby rozpracovali do detailu a zavedeni pravidel do praxe, oddelili zakazane od povoleneho a jsou tisice vyjimek.
Taky aby vyjimecne zakazany povolili , kdyz jim do kapsy znenadani spadnou nejaky vetsi baliky dolaru.
Od tech co nechteji zkrachovat..
Kontrolor zbozi vlaku lodi ,je najednou nemocnej a nebo neni.
Nahradnik za nej nevi co dela..
Nevim jak dnes , ale drive se treba vagon se zasilkou. magnetofonu ze zahranici rozbil pri posunovani .
.Ceny magnetofonu pro zajemce ,na cas zlevnily..
Kdo neco dela hodne zkazi , nebo je pomlouvanej zavistivcema , a kdo nedela nic , nic nezkazi /to je tezky pomlouvat/ a jeste ma v kapse vydelano..
Prilezitost si polepsit je jako zajic, najednou je tady a za moment zmizi jinam….A uz se nevrati a chamtivost je porad.
A koryt je porad malo a hodne zajemcu vseho schopnych..

All
19. 2. 2023 18:42
Odpovědět  Pan Tau.

Kudlanka nábožná drží rudohnědého samce, kudlančáka . Nepustí,po kopulaci sežere.

Trubkar
19. 2. 2023 21:27
Ohodnotit příspěvek :
     

vsetko krajiny s bezcennou menou.
nemaju zdroje na stabilitu,vojna je ich cestou ku zlodejine s cielom zachovania zatuchleho komfortu

Eva
20. 2. 2023 08:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Už dlouho říkám, že dobře bude, až zavlaje na západním pobřeží Eurasie. A průliv mezi Kanadou a Mexikem také nebude ke škodě – ale tam tomu napomůže sama příroda.

Jan
20. 2. 2023 08:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Tyhle dve loutky jsou pouzi saskove, rizeni na dalku. Smeji se blbcum, kterym vladnou do ksichtu: Budete dal platit nase hratky, idioti a nezmuzete se ani na protest. Tak jste uz ucesani!