Na Chersóóón!

Vidlák

Už delší dobu jsem nepsal nic o Ukrajině a tak to dneska napravíme. Naše pravdomluvná mééédia nám totiž v posledních dnech chrlí zprávy, kterak Ukrajina brzy zaútočí na Cherson, protože Zelenský k tomu dal armádě rozkaz. Ukrajinská armáda má už zmobilizovaných milion mužů, jak řekl tamní pravdmluvný ministr obrany, k tomu se tisíce ukrajinských vojáků cvičí v Británii, jak řekl Boris Johnson, než sám sebe odešel a to by bylo, aby se to konečně nepodařilo a zlý Rus byl smeten z povrchu země. A kdyby to náhodou nešlo, Američani dodali ultra super hyper mega giga raketomety HIMARS a těchto dvanáct odpalovačů změní poměr sil na frontě dlouhé kolem dvou tisíc kilometrů…

Bohužel musím říci, že ofenzíva bude. Bude, protože musí být. Válka trvá už dlouho a Rusové svým šnečím tempem pořád postupují a Ukrajinci pořád ustupují. Rusové bombardují, střílejí, raketují, kalibrují. Stále mají dost munice, která jim měla dojít v dubnu, stále má dost mužů, kteří měli dezertovat v květnu a stále má dost jídla i benzínu, který měl dojít hned v březnu. Ukrajina dostala strašně moc peněz a strašně moc zbraní. Tak moc, že je ani všechny nepotřebovali. Některé prodali na Darknetu a některé prodali přímo Rusům.

NATO už pomalu nemá co dát. A obyvatelstvo Západu začíná mít Ukrajiny plné zuby. Obzvlášť, když se ukázalo, že se bez ruského plynu bude dost ošklivá zima a ruskou ropu nic a nikdo neumí nahradit. Přibývá otázek, jestli je celá ta válka dobrý nápad. Přibývá pochybností, že se dá válka proti Rusku vyhrát pomocí skladových zásob zbraní a ukrajinských mrtvol. Chuť pomáhat uprchlíkům klesá přímo úměrně s rostoucí inflací.

Západ potřebuje úspěch. Potřebuje ofenzívu. Západní představitelé potřebují svým národům ukázat, že to celé nebyla katastrofa, že Ukrajina vítězí a brzy bude všechno v pořádku. Pokud to neudělají, jejich národy je brzy smetou. Pokud chce Zelenský ještě zbraně a nějaké přátele v EU, musí ukázat, že všechny ty řeči o vítězství nebyly bohapustá lež.

Už měsíc nám naše mééédia meldují každý nepatrný ukrajinský úspěch na frontě. Každý postup do další rozstřílené Zlámané Lhoty je okamžitě řádně nafouknut. Na mapkách to sice prakticky vůbec není vidět, ale všichni Visingrové z toho okamžitě dělají zárodek budoucích vítězství. Vrcholem byl jakýsi analytik Vojáček, který prohlásil, že po vítězství u Lysičansku má Rusko poslední šanci ustoupit, protože mu došly síly a teď bude už jen prohrávat.

Ano, já si dovedu představit, že Ukrajina shromáždila všechno, co mohla, aby se do Chersonu dostala a zkusí to. Protože musí. Protože bez vítězství už bude jen prohra. Protože bez ofenzívy nebudou ani dolary ani munice… Různí západní průmyslníci a bankéři navíc začínají vytahovat z trezorů kompra na dosazené politické loutky, protože jaksi začínají chudnout a na to nejsou zvyklí.

Podle mě budeme svědky „ofenzívy v Ardenách“. Poslední pokus zvrátit situaci před zhroucením. Poslední pokus shromáždit zálohy a zasáhnout. Snad ještě nikdy neměla žádná vojenská operace tak dokonalé pí ár už dopředu.

Podle mě budeme svědky masivního nasazení ukrajinského dělostřelectva a raketometů přímo proti Chersonu. Plošně. Protože bezohlednost je jediný způsob, jak Ukrajina ještě může postoupit. A podle mě na to Putin čeká. Na záminku, aby mohl stejným způsobem odpovědět. Také plošně a bez milosti. Příslušné obrázky rozstřílených holčiček už letí Telegramem.

Jinak nevěřím, že by Ukrajinci mohli nějak výrazně uspět. Mohou kus postoupit, však je to jejich území. Mohou něco ještě rozstřílet, však jsou to jejich města. Rusové neničí svoje, ale cizí. Jediné, co se stane, že Ukrajina ještě víc zrudne krví ukrajinských kluků a „obrovské úspěchy“ ofenzívy ještě umožní o pár týdnů udržet západní podporu. Pak bude asi definitivně po všem.

Ale mohu se mýlit. Ukrajina na tom může být už tak špatně, že dělá ofenzívu už jen hubou. Že by naopak byla dobře připravená a předvedla opravdu něco velkého, tomu nějak nemohu po Mariupolu, Severodoněcku a Lysičansku uvěřit.

https://www.litterate.cz/na-chersooon/

4.1 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.1 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
13. 7. 2022 22:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Milion ukrajinských vojáků je naprostý nesmysl. Podle mě, zeleňák dostal za ůkol
aspoň jednou vyhrát. Jinak američani sníží svou podporu, protože vidí, že to nikam nevede.
15.7.vyhlásí rusko ukrajině válku. Kdo se do ní zapojí, toho rusové nebudou šetřit.
Připravte se, přátelé, na nejhorší.

Pavel K
13. 7. 2022 22:14
Odpovědět  sizok

A kurňa, tak to mám necelých 48 hodin na dopití narženýho soudku pěnivého moku. Tak to nedám. Nechci válku, ale tady někdo potřebuje dostat zavyučenou a hodně. Tak snad zvítězí dobro.

me2d44
14. 7. 2022 11:10
Odpovědět  Pavel K

Neboj, to dopiješ. Dneska už hastrman počítá s mobilizací žen – od 18 do 60, aby doplnil ztráty. Já si teda bábušku s granátometem představit neumím – a to jsem jako bývalý lampasák střílel skoro ze všeho (jen RPG7 se mi nějak vyhnulo). Jenže tohle je boj do posledního Ukrajince – a hastrman připravuje boj do poslední Ukrajinky (naštěstí, kdo měl nohy, už je na západě, nebo v Rusku).

Pavel K
14. 7. 2022 16:11
Odpovědět  me2d44

No dnes jsem měl mít zrovna závoz, tak jsem to pro sichr odvolal. 😢

VAL
13. 7. 2022 22:54
Odpovědět  sizok

Jistěže je to sněhovina. To by musel vyškrábnout i batolata. Jestli jich dá dohromady čtvrt mega, tak je to hodně. Škoda, že se nemám s kým vsadit. Na to vyhlášení války Ukrajině ale z více důvodů moc nevěřím. Může být že jo, ale spíše věřím na masívní útok s cílem Oděsa a poté postup na Podněstří a definitivní odstřihnutí Banderstánu od moře.

sizok
14. 7. 2022 08:27
Odpovědět  VAL

Paradox. Kolik je na ukrajině ruských vojáků? Do 100 tisíc.

me2d44
14. 7. 2022 08:57
Odpovědět  sizok

Včetně milic Luhanska a Doněcka a dobrovolníků z Čečny a Baškirie se předpokládá, že na Ukrajině je asi 150 000 vojáků ruských sil. Už od začátku SVO proti nim bylo 700 000 Ukrajinců – pravidelně vybíjených a doplňovaných už čtyřmi mobilizacemi. Od září budou mobilizovat i ženy (ale bábušku s kulometem, granátometem, to si představit nedovedu). A Putin řekl jasně: „Na Ukrajině jsme ještě nic vážného nezačali…“

Keller
13. 7. 2022 22:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Upřímně řečeno, z této dostatečně včas ohlášené ukrajinské ofenzívy začínám mít velmi špatný pocit. Celý svět ví, že ukrajinci zahájí ofenzívu v Chersonu. Ví to také rusové – jenže oni o svých protiopatřeních nemluví. Před několika dny britská rozvědka ohlásila, že Rusko zahájilo přesun záloh k ukrajinským hranicím, ale neuvedli o kolik vojáků se jedná a kam se přesunují. Už teď je mi líto všech vojáků a civilistů, kteří v tom „mlýnku na maso“ přijdou o život. Kolik vojáků a civilistů ještě zemře, než politici dostanou rozum a zahájí mírové rozhovory?

oldoo
14. 7. 2022 07:01
Odpovědět  Keller

Neměli mít rozum ti nevinní ukrajinští občané než tu nacistickou nenávistnou svoloč VOLILI!?

Pavel
14. 7. 2022 09:28
Odpovědět  oldoo

Velmi přesná odpověď.

VAL
13. 7. 2022 22:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobrá zprávy: Ukrajina požaduje po Eurosajuzu na udržení chodu státu děvět milard dolarů měsíčně, že pět miliard je málo a země nepřežije. (Zkrátka čím je Banderstán menší, tím víc potřebuje. Dobrá zpráva je to proto, že chvíle, kdy se na Banderstán všici vys-erou, se blíží.) * Severní Korea uznala DLR a LPR, Kyjev přerušil diplomatické styky s Pchongjangem. (Dobrá zpráva je to proto, že ukrajinský klon Lipavského, jménem Kuleba, běsní a že by ho z toho mohlo, kdyby se zadařilo, trefit.) * Evropská komise doporučila nezakazovat železniční tranzit do Kalinigradu. (Už začínají sr-át v síni)*V Polsku spočítali výši reparací za škody z 2 světové, které chtějí od Německa dostat. Škody už mají vyčíslené – makali na tom čtyři roky – a překládají zprávu do cizích jazyků, protože s tím chtějí „seznámit svět“.*Inu, v jednotě je síla. A proto Na Chersóóón!

Ladislav
14. 7. 2022 06:46
Odpovědět  VAL

Něco podobného už volal i Švejk! 😀

Šel Don
14. 7. 2022 07:22
Odpovědět  Ladislav

Čech František Ringo to vyřešil nejlíp“NA BRUSEL BRAŘI NA BRUSEL…

VAL
14. 7. 2022 14:04
Odpovědět  Ladislav

No dyk.

José
14. 7. 2022 06:48
Odpovědět  VAL

A čím dříve padne Banderstán, tím dříve začnou přicházet k rozumu a jeden po druhém se začnou bavit s Putinem a škemrat o plyn…

Pavel
14. 7. 2022 09:32
Odpovědět  VAL

Pšonkům nevěřím ani pozdrav. Ať jdou za Lechem, ten je možná z těch problémů vyseká. Sr-át na ně.

Janka
14. 7. 2022 13:03
Odpovědět  Pavel

potom co povedal v La Figaro, ze Rusov ma byt max. 50 mil.? Ved keby sa dostal Rusom do ruk, tak z neho urobia sekanu:-(

José
14. 7. 2022 06:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Nezbývá nic jiného, než popřát „našim“ dobou mušku.

Šel Don
14. 7. 2022 07:18
Ohodnotit příspěvek :
     

NATO A PROZÁPADNÍ SVĚT VČETNĚ USA ANGLIE ,ČESKA, SLOVENSKA NAHROMADILA OBROVSKÉ MNOŽSTVÍ VOJÁKU A ZBRANĚ ,TĚSNĚ PŘED HRANICI S RUSKEM!!! RUSKO MUSÍ TED, VŠE SROVNAT SE ZEMÍ ,JEDNÍM TAHEM ABY KAŽDÉHO AGRESORA PŘEŠLA CHUT NA RUSKOU ZEM!!
DRŽÍME VŠECHNY PALCE BRATŘI SLOVANÉ -AT ŽIJE HRDINNÉ RUSKO!

ukrajina-v-plamech-.jpg
Pat
14. 7. 2022 08:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinská loutková junta už má jen jedinnou možnost jak zasáhnout do děje – šokovat ještě více svět.
Proto si bohužel myslím, že ukrajinská loutková junta, s požehnáním svých zaoceánských pánů, nažene proti ruským zbraním co nejvíc lidí a bude doufat v co největší ukrajinská jatka.

Pavel
14. 7. 2022 09:37
Odpovědět  Pat

Toto se dá předpokládat, ale Ukrajině již zvoní umíráček. Kdo ze západních politiků si sám nasype popel na hlavu a přizná co způsobili?

Janka
14. 7. 2022 13:04
Odpovědět  Pavel

nikto, zle bude Rusko (ved ich zabilo a Zapad urobil vsetko preto, aby sa UA mohla branit)…..to, ze ich k tomu Zapad priviedol uz nikoho nezaujima. Ani to, ze nikto neriesil vojny USA od Afganistanu cez Irak, Lybiu az po Srbsko.

José
14. 7. 2022 12:12
Odpovědět  Pat

To vlastně dělají od 24.2., kdy se snaží inscenovat masakry a jsou schopni zasáhnout raketami i vlastní, aby to pak svedli na Rusko.

Gales
14. 7. 2022 10:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Až skončí denacifikace ukrajiny,tak se tam nahrnou naši romové s kárkama.Tam bude vejvar za kovovej šrot.

Markýza
14. 7. 2022 14:21
Odpovědět  Gales

Napřed by to ovšem mohli vyčistit na Letné.

Gales
15. 7. 2022 09:26
Odpovědět  Markýza

Tam jde o hubu.Bo je to chráněné státem a mezinárodnímy slouhy fóšingtónu.

Gales
15. 7. 2022 09:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Khokhols, jste vtipní. Věříte pouze ve svou KhokhloGEBELSpropagandu