My jim pomáháme a oni vypnou ropu? Fico Zelenského nešetřil. „Díky nám nezmrzli,“ připomenul

Ukrajina místo poděkování sousedním zemím, které se starají o její uprchlíky, raději těmto zemím vypnula ropu, což může zničit jejich ekonomiky. Bývalého slovenského premiéra Roberta Fica to nepřekvapuje, má prý s kyjevskými politiky dost podobných zkušeností. Politik, kterého dala Ukrajina na svou černou listinu, směrem k prezidentu Zelenskému adresoval řadu výzev, které prý slovenská vláda ani prezidentka Čaputová nikdy neřekne.

Na tiskové konferenci v tomto týdnu byl prý bývalý slovenský premiér Robert Fico vytočený tak, jako ještě nikdy. Šlo o téma dodávek ropy a plynu na Slovensko.

Fico vzpomínal na rok 2009, kdy Slovensku došel plyn uprostřed zimní sezóny a on jako premiér létal po celé Evropě. „Byl jsem za Merkelovou, za Putinem, a musel jsem i na Ukrajinu, za tehdejší předsedkyní vlády Tymošenkovou,“ vzpomínal.

„Paní Tymošenková nás nechala čekat tři hodiny přede dveřmi a pak se na nás vykašlala. Ukrajina v té době plyn měla, mohla pomoct, neudělala to,“ vzpomínal. Krátce na to ale plyn došel i Ukrajině a na Slovensko byl vyvinut obrovský tlak, ať Kyjevu pomůže. „Vymysleli jsme takzvaný zpětný chod plynu,“ vzpomínal. Za tehdejší pomoc by Ukrajinci měli Slovensku líbat ruce, protože díky tomu nezmrzli.

Dnes začala válka, kterou nechce nikdo. „Ale to neznamená, že tato válka ospravedlňuje pana Zelenského, aby ohrožoval naše zájmy,“ zdůraznil předseda opozičního hnutí Smer. Slovensko podle něj nemá s konfliktem Ruska a Ukrajiny nic společného, i když to novináři nechtějí slyšet.

„Pan Zelenskyj si telefonuje na Evropskou radu, ať omezí možnost získávání ruského jaderného paliva. Proč?“ nechápe Fico. „Zelenskyj velmi dobře ví, co to znamená pro jaderné elektrárny na Slovensku,“ myslí si.

Současná vláda podle něj i přes nesouhlas opozice poslala Ukrajincům úplně vše, co mohla. A dnes má Slovensko na svém území cizí vojáky a cizí rakety, které nemá možnost kontrolovat. „Kdyby této vládě řekli, ať rozmontuje jadernou elektrárnu v Jaslovských Bohunicích a ať ji pošle Zelenskému, tak to udělá,“ myslí si opoziční předák. Toho úřady Ukrajiny mimo jiných zařadila na ukrajinskou listinu „dezinformátorů“.

A za to všechno přišlo z Kyjeva velké poděkování v podobě ukrajinského vypnutí ruského ropovodu. Rusko přitom tranzitní poplatky za srpen zaplatilo už v červnu. Ukrajina si ale vzpomněla, že tyto peníze nemůže přijmout kvůli evropským sankcím na Rusko a vrátila je zpět. Pak zastavila jižní větev ropovodu.

Takto jednoduché to podle Fica je. „Nevěřte novinovým titulkům, ty lžou,“ doporučil obezřetnost vůči mediálním interpretacím tohoto kroku.

„Pěkně děkujeme, pane Zelenskyj. Za všechno, co pro vás Slovensko udělalo, jak se staralo o vaše lidi,“ vzkazuje do Kyjeva. Podle Fica je třeba jasně říci, že to už stačilo. Slovensko chápe, že Ukrajina má problémy, ale nemusí u toho zničit ekonomiku sousedních zemí.

Fico cítil povinnost tuto výzvu učinit, protože vláda aktuálně nedělá nic a je na prázdninách. Jen ministr Sulík všude vykládá, že všechno je v pořádku a zásobníky jsou plné. „My jsme vás varovali už od jara,“ připomněl předseda Smeru.

A mezitím vláda podporuje sankce, které teď zničí slovenskou ekonomiku, za což je třeba hořce ironicky pogratulovat. „Já vám gratuluji, k vaší tuposti a hlouposti, jinak se to nedá nazvat,“ obává se Fico. Slovensko je na ruské ropě závislé ze sta procent, alternativy ani zdaleka nezvládnou uspokojit všechny potřeby.

„Stačilo,“ vzkázal ještě jednou Volodymyru Zelenskému. A pak se bývalý premiér rozpálil u dalších věcí, týkajících se Ukrajiny. Třeba u zprávy Amnesty International o počínání ukrajinské armády, která byla médii odmítnuta, že nebylo korektní ji vydávat, protože nahrává Rusku.

„Prosím, otevřme oči, my jsme suverénní země, ne sluhové a vazalové pana Zelenského,“ vyzývá Fico. Slovensko pohostinně otevřelo dveře uprchlíkům, ale lifrování zbraní by podle něj mělo už pomalu skončit.

Nakonec se ještě obrátil na EU. Z Bruselu totiž prý neslyší nic jiného, než plány jak pokračovat ve válce a jak co nejvíce poškodit Rusko. „Co kdyby EU konečně přišla také s nějakým plánem na mír?“

Ohledně ropné krize Fico věří, že celou věc vyřeší manažeři Slovnaftu, kteří podle něj mají více rozumu než celá koalice i s prezidentkou Čaputovou dohromady.
https://bit.ly/3zUOg98

3.8 11 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.8 11 hlasy
Ohodnotit příspěvek
63 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
14. 8. 2022 14:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Njn. Má pravdu, předseda.

Albi
14. 8. 2022 15:00
Odpovědět  Markýza

Jen kdyby to dorazilo k sluchu těm, kterým je to hlavně určeno.

sizok
14. 8. 2022 15:41
Odpovědět  Albi

Nedorazí.

Markýza
14. 8. 2022 16:31
Odpovědět  sizok

A pokud dorazí, zas se odrazí.

Lev Prch
14. 8. 2022 16:48
Odpovědět  Markýza

Přesně, vlastizrádci u nás i na Slovensku trpí hluchotou!

sizok
14. 8. 2022 16:48
Odpovědět  Markýza

Přesně tak.

Frankie
15. 8. 2022 15:23
Odpovědět  Markýza

Samozřejmě, že má Fico pravdu, ale opravdu někdo čekal od ukrošů vděk?

Pozor
14. 8. 2022 15:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Pán Fico má 100% pravdu.

sizok
14. 8. 2022 15:40
Odpovědět  Pozor

Co od ukrajiny čekali? Vděk? Pochopení? Nějakou vzájemnou pomoc?
To ať od nich nikdo nečeká. U nich platí pravidlo „my“ , dlouho nic
a pak možná amerika. Jako u každých nacistů.
Obávám se, že k takovým situacím bude docházet častěji a častěji.
Nakonec bude dodávky ropy podmiňovat dodávkami zbraní.
Už se těším.

Ladislav
14. 8. 2022 15:56
Odpovědět  sizok

💤♎ 1* Už by se pan Putin neměl s něma mazlit, všichi, včetně Hitlejugent jsou fašisti! Byli k tomu výchovaní a proto zničit všechny!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
14. 8. 2022 17:37
Odpovědět  Ladislav

Oni jsou dnes ti náckové rozlezlí po celé Evropě. Už jsem se tady zmiňoval o vzniku podzemního nacistického hnutí Pavouk po válce. Dostali se do politiky, Bundeswehru a kdoví kde a činili co činili. Někde jsem četl, že nám se to vše zdá pomalé, ale jeden ruský představitel se vyjádřil, že to vše má svůj řád a pravidla, která je zapotřebí dodržet. Nemá to prý být hurá akce. A jinak se říká, že ti největší aktéři, jako Putin mají tu hlavní myšlenku ve své hlavě jako v trezoru a určitě ji nikomu nevyslepičí. Nějak tak jsem koupil, tak i také prodávám.

Milan ze Zahrady Čech
14. 8. 2022 19:20
Odpovědět  Pavel

Koupil dobře. Nedotáhli do konce Vlasteneckou válku a ted se jim to krutě vymstilo. Podruhé takovou chybu neudělají. A ty vypouštěné bonbónky že jednou to měla být blesková akce a že se to nezdařilo, pak zase že zastaralá výzbroj a prázdné sklady a to a ono, je dle mého názoru pouze mžení. Dokonce si myslím, že se tu stýkají dva dezinformační proudy: Jeden účelový, iniciovaný Putinem a spol. a druhý rovněž účelový, s cílem poškodit Putina a vyvolat občanské nepokoje. Neříkám tak je, jenom mám takový dojem.
Čitelná civilní politika je zajisté žádoucí a jen taková dlouhodobě životaschopná, ale budu-li čitelný pro válečného nepřítele, jsem už dopředu poražený. Jen názor.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
14. 8. 2022 19:25

Ještě něco. Po čem především šli, to se zdařilo na první dobrou. Takřka naráz zlikvidovali biolaboratoře a z (pro někoho) neznámých důvodů obsadili Černobyl, který po měsíci ze stejně (pro někoho) neznámých důvodů bez vysvětlení opustili.

Markýza
14. 8. 2022 20:30

Prý se tam skladovalo jakéci obohacené,( nebo ochuzené, vím prd) plutonium. Dost na výrobu pár solidních atomovek. Ostatně Melnyk se vytahoval někdy v půli února, že Ukrajina bude mít ajncvaj jaderné zbraně.

Milan ze Zahrady Čech
15. 8. 2022 03:09
Odpovědět  Markýza

No a v té elektrárně co po ní ted banderové pálí ho zřejmě obohacovali. Ono to všechno v pravý čas vyleze co a jak. Hádám ale, že až u toho mezinárodního soudu po kapitulaci banderů a ukončení specoperace. Že tím ucpou Záchodu hubu až bude proti tomu soudu nejvíc řvát a brojit. Je mi totiž divný, že zajali i zahraniční důstojníky, včetně nějakého vysoko postaveného ušáckého šmejda, a ticho po pěšině. Tak si říkám proč? Kdy s tím chtějí vylézt na světlo, co z něj vyzuzali? A začínám se přiklánět k tomuto.

Ladislav
14. 8. 2022 15:52
Odpovědět  Pozor

1* ****************** 💤♎Všechny ty vyčurané fašisty deportovat zpět na UA, třeba i násilím! Neumí si ničeho vážit a celou holotu vyhnat!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
14. 8. 2022 16:39
Odpovědět  Ladislav

Dokaž jim to!! Já jich tu pár znám, jsou tu i 25 let. Už i nakoulili ve městě domy a mají tu dospělé děti. Vzpoměl jsem si na jednu rodinu, která v těch jejich začátcích bydlela v buňce u souseda vedle mé zahrady. S pánem jsem jeden čas i spolupracoval ve kšeftu s firmou u které byl zaměstnán. Jeho paní jsem jednou v roce 014 když to tam začalo se začal bavit, co se to tam děje. Moc jí to nebylo a div mě ještě nezvedla pravici. Jsou tuším okolo Lvova a mezitím sem ještě natahali příbuzný a zřejmě až se ještě pořádně dotrkají, tak nám tu budou budovat tu správnou demokracii. A takových tu bude. Ale tihle si navzájem ponáhají, narozdíl od nás.

sizok
14. 8. 2022 16:51
Odpovědět  Pavel K

Pavle K máš se na co těšit. Poděkuj fialovi. A počkej, až se usadí.
Půjde ti hlava kolem. Promiň, ale je to tak, nic proti tobě.

Pavel K
14. 8. 2022 20:03
Odpovědět  sizok

Já se na nic netěším a mě musí někdo číst i dvakrát aby pochopil. Jestli je něco někde nesrozumitelné rád se omluvím a dám na pravou míru. To co jsem zde napsal jsem osobně zažil. Aha, teď mě to možná trklo!! Že jde o tu první větu?!! 😂 To to je to nedorozumění. Já se jich nezastávám, ale buď všechny, nebo právě to co jsem napsal dokazujte jim to kdo je fašista!! Proto jsem taky napsal můj 8 let starý příběh. Nic víc. 🍀🙋‍♂️

sizok
14. 8. 2022 21:00
Odpovědět  Pavel K

Problém je v tom, že se už od dětství učí nenávidět.
A jednou budou stejně nenávidět nás. Kdo to nevidí, bude muset pykat.
S jejich arogancí a nadřazeností, která je jim již od mala vštěpována,
jsme se setkali všichni. Říká se tomu ukrajinizace. O co přijdou na východě, to si zaberou na západě. S tím je už třeba počítat.
Pryč s fialou a jeho nacistickou sebrankou.

Pavel K
14. 8. 2022 21:24
Odpovědět  sizok

Však se o tom co píšeš výše zminuji!!
Ale jestli chceš uskutečnit to co píšeš, tak musí smýšlet většina národa. Prozatím tomu tak není.

Tom
14. 8. 2022 20:57
Odpovědět  Pavel K

A mas je za sousedy? Ja ano. Tri rodiny. Vetsi kraval a nevychovanost jsem za svuj cely zivot jeste nezazil. Je to nevychovana bagra. Mluvim z vlastni zkusenosti. At je odnese cert odkud prisli!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sizok
14. 8. 2022 21:17
Odpovědět  Tom

Budeš si muset na tu svoloč zvyknout.

Pavel K
14. 8. 2022 21:30
Odpovědět  Tom

Nemám. Já mám zas soukromý objet vedle sebe, kde každý víkend a i v týdnu řvou skopčáci a spol a Paintboolu. Lítají tuna granáty, dělbuchy, dýmovnice a ratatatata a možná i víc. Ale oba si snad přiznáme, že je na nás jestli tohle budeme snášet, nebo NE!!!

Lev Prch
15. 8. 2022 06:19
Odpovědět  Tom

Na Banderovce jsou nejlepší cikorky,v Havířově se to osvědčilo!

Teuton
14. 8. 2022 15:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Poté, co vešlo ve známost, že agenti z Vrbětína a Kojetína unesli podpraporčíka Michala Čoudelku, náčelníka BIS, Bezpečnostní informační služby, a natrhli mu konečník a nařízli ocásek, zavládlo v české i zahraniční zpravodajské komunitě zděšení. “ Toto se rozhodně stát nemělo,“ lamentuje podplukovník Karel Hnízdiště, zástupce šéfa českého Vojenského zpravodajství. „Taková ostuda,“ doplňuje ho Jitka Hovniválová z BIS.

Tom
14. 8. 2022 21:06
Odpovědět  Teuton

Asi mu zapomneli nasypat koks do konecniku. Takova chyba….

Lev Prch
14. 8. 2022 15:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Zakázat VEŠKEROU POMOC BANDEROSTÁNU a do týdne má ta nacistická fetka a ostatní banderosvoloč vytištění parte!!!!!

Pavel K
14. 8. 2022 16:28
Odpovědět  Lev Prch

To bysme museli mít koule a jít si dupnout tak už dost a ven. Místo toho máme v hlavách a takhle to dopadá. 💩💩💩

Lev Prch
14. 8. 2022 16:51
Odpovědět  Pavel K

Já to říkám pořád a nejen tady,ale pokud tu fyjalovou pětikloaku nedožene třeba stávkami k zodpovědnosti,tak jedinec nic nezmění 😟

Pavel
14. 8. 2022 17:51
Odpovědět  Lev Prch

No tak co dělá pan Středula a další odborářští vůdci. Jsou to ještě vůbec odboráři a chlapi. To bylo slávy, když zakládali odborové svazy. Být zde jednotné ROH tak jsou již miliony v ulicích. U amíků je běžné, že to odborové panstvo se spřáhne s majiteli, jen ti skuteční odborářští vůdcové se projeví jako správní vůdci a vědí kdy je zapotřebí burcovat lid. Sice jsou potom možná pronásledováni, ale s tím už jaksi vůdci odborů musí počítat. Jestli chtějí mít klídek a pohodu, tak ať odbory nezakládají, ty jsou potom k ničemu a všichni se mohou věnovat něčemu užitečnějšímu.

Lev Prch
14. 8. 2022 18:01
Odpovědět  Pavel

Lidí musí začít myslet,NIKDO TO ZA NĚ NEUDĚLÁ!!!!!

Pavel K
14. 8. 2022 20:06
Odpovědět  Lev Prch

To bolíííííí!!!🤣🤣🤣🤣🙏🙏

Lev Prch
14. 8. 2022 20:53
Odpovědět  Pavel K

Jak koho kolego.Ty lhostejný by to bolelo stejně,jako vrtání zubů na nerv bez umrtvení 😁😁😁😁

sizok
14. 8. 2022 21:04
Odpovědět  Lev Prch

Obávám se, že 90% národa je v tomto směru hloupých. Pořád si myslí,
že to nějak dobře dopadne. Nechtějí tomu uvěřit. Nechtějí to řešit.
Je to lidská přirozenost, strkat hlavu do písku. Nezatěžovat se tím.
Žít dneškem.

Pavel K
14. 8. 2022 21:33
Odpovědět  sizok

Víš jak já tomu už dlouho říkám, že Petr čeká a dává přednost Pavlovi až to zařídí a udělá. Ano čekáme, že to za nás někdo vybojuje. Se ale nedočkáme!!!

Lev Prch
14. 8. 2022 21:39
Odpovědět  sizok

Tak uvidíme,jestli a kolik se nás 3.9.bude svhopno sejít a kolik se nás sejde a v případě nutnosti vydrží pokračovat!????

sizok
14. 8. 2022 21:45
Odpovědět  Lev Prch

Doufám, že nebudeš zklamán.

[Trol-1] spam Lubor
14. 8. 2022 22:20
Odpovědět  Lev Prch

Taky jsem zvědav, jestli to bude aspoň pár tisíc.

Milan ze Zahrady Čech
14. 8. 2022 19:32
Odpovědět  Pavel

Já se kvůli té slávě rozhádal skoro se všemi spolulopatami, že jsou idi-oti, že si ještě budou rvát vlasy co jsou za kre-tény. Že stačilo jen vyměnit lidi. Poslední ještě odborář byl Falbr – po něm už jen vyžírkové. Ale co. Hanba i jen vzpomínat.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sizok
14. 8. 2022 21:11

Nehádejte se, připravte se. Kdo je připraven, není překvapen. Pro tento
případ to platí trojnásob. Nejmenší, co můžete udělat, je vyměnit
koruny za šv.franky, aspoň nepřijdete o peníze a svou kupní sílu,
až se zastaví průmysl, doprava atd. Je Vám asi jasné, co to udělá s cenami v korunách…

Tom
14. 8. 2022 21:11
Odpovědět  Pavel

Stredula si hraje na presidenta, tj. mysli si, ze ma nejakou sanci stat se jim. Je to ztrata casu s idiotem. Stejna bagra, jako ve vladni Strakovce. Hrajou stejnou „hru“…

sizok
14. 8. 2022 21:14
Odpovědět  Pavel

Středula má charizma sousedovic kočky.
Stejný zaprodanec jako ostatní. Peníze mu nesmrdí.

Milan ze Zahrady Čech
15. 8. 2022 03:15
Odpovědět  sizok

No, jestli sousedovic kočka vypadá jak zavařovačka, tak souhlas.

zdena
14. 8. 2022 15:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění….

Pavel K
14. 8. 2022 20:08
Odpovědět  zdena

Tak já činil čertu mnohokrát dobře a to spocené pekelné horko bylo vcelku příjemné. Bezva zábava. 😋😋😲🙋‍♂️

[Trol-1] Tobias
14. 8. 2022 16:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak snad ho nezavřou. Je od jara obviněn z trestných činů zneužití pravomocí, dále ze založení a podpory zločinecké skupiny a z ohrožení daňového tajemství. Imunita se na to nevztahuje.

Oy vey
15. 8. 2022 18:13
Odpovědět  [Trol-1] Tobias

liberasti a transky sa boja volebnej prehry, radi by ho ešte predtým zlikvidovali aspoň po politickej stránke. Bojím sa, že sa im tá bidetovina podarí podobne ako vo voľbách prezidenta.

sergej
14. 8. 2022 17:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Už jste viděli vděčného tržníka, kdy a kde?

Arnoldix
14. 8. 2022 18:28
Ohodnotit příspěvek :
     

To asi hodný Rusko vypnulo plýn a Robert pvc … ani zdejší aids odborníci na to ne a ne přijít 😁

Milan ze Zahrady Čech
14. 8. 2022 19:37
Odpovědět  Arnoldix

(_!_)

Lev Prch
14. 8. 2022 20:54

F73+A52+F22+F100+F200+F600+F800.

Lev Prch
14. 8. 2022 20:55
Odpovědět  Lev Prch

To bylo tomu havlochuji, promiň kolego 🙂

Arnoldix
14. 8. 2022 22:06
Odpovědět  Lev Prch

Spam cretene –ser si to do RUSKA 7FA coc ůtku.

Milan ze Zahrady Čech
15. 8. 2022 03:16
Odpovědět  Arnoldix

(_!_)

Lev Prch
15. 8. 2022 06:22
Odpovědět  Arnoldix

F73+A52+F22+F100+F200+F600+F800 dummkopf, Heim ins Reich,tak si sbal fidlátka a jeď se kulturně obohatit, havlochuji!

Tom
14. 8. 2022 21:15
Odpovědět  Arnoldix

Ty, jako zdejsi odbornik, mas AIDS? Snad brzy chcipnes…

Arnoldix
14. 8. 2022 22:04
Odpovědět  Tom

Ty jsi honič nacistů… ted se ser do aids – co cotem 😀 Šašku

Milan ze Zahrady Čech
15. 8. 2022 03:16
Odpovědět  Arnoldix

(_!_)

Tom
14. 8. 2022 20:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Co cekal od banderonacistu? Dekovny dopis? Prdlajs. Co nacek, to svine!

Lubek
14. 8. 2022 22:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Urob čertu dobre, peklom sa Ti odslúži. Ten vycmrndlý na fotke je jasienok. …akosi sa stratil.
Trochu som posledné dni pošoféroval po okolitých štátoch. Auto s ukrajinskými značkami na úrovni Fábie som nevidel. BMW, Audi, občas dáky Francúz, zopár korejských. Vlajky však kade tade ako vlastenci majú, ale prečo tu? Prečo nie sú doma a pod tou vlajkou nebojujú? Ktorí, akí teda bojujú? Ešte väčší, zapálenejší, roduvernejší vlastenci? Alebo je to inak…

Fico Jasienok a dakto z EU.jpg
Aleš
14. 8. 2022 22:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Nacisticko mafiánsky režim Ukrajiny a kriminální režim EU si notují.

Lev Prch
15. 8. 2022 06:22
Odpovědět  Aleš

Přesně!