Krize UKRAJINApolitika

Morawiecki odsúdil zverejnenie posolstva Najvyššej rady k narodeninám Stepana Banderu

Varšava 3. januára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)

Poľský premiér Mateusz Morawiecki odsúdil zverejnenie posolstva Najvyššej rady k narodeninám Stepana Banderu

Poľský premiér Mateusz Morawiecki

“Sme mimoriadne kritickí voči akejkoľvek glorifikácii Stepana Banderu, tu nemôže byť žiadna nuansa. V ďalšom rozhovore s ukrajinským premiérom Denisom Šmygalom to poviem veľmi, veľmi jasne,” citovala poľského premiéra tlačová agentúra RAP.

“Ak je Najvyššia rada taká, ako táto postava, ktorá bola ideológom tých zločineckých čias – vojnových čias (nezabúdajte, že sa to všetko dialo za nemeckej okupácie, tieto strašné ukrajinské zločiny vo všeobecnosti tiež stoja za pripomenutie) – ani v najmenšom nemôžete súhlasiť so zhovievavosťou voči tým, ktorí si nechcú priznať, že tá strašná genocída bola niečo nepredstaviteľné, a urobiť úplné zadosťučinenie, úplné uznanie viny,” povedal poľský premiér.

Treba poznamenať, že toto nie je prvý škandál okolo Banderovcov medzi Poľskom a Ukrajinou po začiatku vojny. Predchádzajúca súvisela s vyhláseniami bývalého ukrajinského veľvyslanca v Nemecku Melnyka, že Bandera nemá nič spoločné s masovými vraždami Poliakov a Židov. Krátko po týchto vyhláseniach bol Melnyk prepustený z funkcie veľvyslanca v Nemecku a vrátil sa do Kyjeva, kde sa stal námestníkom ministra zahraničných vecí.

sdíletj na

44 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sergej
3. 1. 2023 14:10

Tedy z té doby krvavých konsekvencí záhub fyzicky, morálně kulturně a civilizačně něco vytahovat s adoracemi příkladných postojů je až absurdní asi spíše by to bylo na religiózní záležitost třeba směru humánních myšlenek na kanonizaci J.Husa ale obecně?
https://www.youtube.com/watch?v=Y4PN_2dI13g

Aleš
3. 1. 2023 14:19

Když banderovci podrezavali Polaky, Rusy, Čechy , řvali u toho Sláva Ukrajině. Jako Fiala na Václaváku. I Rakušan. Policie nic ?
Já zapomněl, na Wikipedii je nově upraveno že jde jen o pozdrav ukrajincu. V tom případě Sieg heil je asi normální pozdrav Němců a měl by někdo opravit Wikipedii poněvadž by pak někdo šel sedět úplně omylem. Policie CR nic ? Spíte ?

Veny232
3. 1. 2023 15:01
Odpovědět  Aleš

Rozmlátím mu hlavu sekerou! Když mi ho podržíte!

Rapa
3. 1. 2023 15:01
Odpovědět  Aleš

Kdyř policii čr řídí z prahy takoví ořralí borci,že kkdyž vylezou z kanclu ven,sednou do auta a nabourají devět zaparkovaných aut ,tož ani se nedivím,že kují jen to howno a fašízmus a nacismus má pak i u našich jeblých pindalů zelenou.Soudci jakbysmet,když mají plná koryta a plné žlaby,to se to soudcuje,to se to žere a sere.

Jaroslav
9. 1. 2023 16:19
Odpovědět  Aleš

Aby bylo jasno, ty zvěrstva si činili ukrajinci s polákama navzájem (tipoval bych že “bodycount” by mohl být šul-nul). Byl jsem v memoriálu v bělorudké Chatyni, tam nám místní povídali, či spíš naznačovali že to bylo oboustranné. Info z různých Wiki jsou očištěny od nevhodného obsahu, stejně jako se naši severní sousedé prudce vyhradili k tvrzením z Blízkého Východu, že by mohli mít něco společného s holokaustem (roč byla ona zařízení převážně umístěna na určitém území). Když slyším, že si Polsko dělá zálusk na část UK území, tak bych to žadatelům o evropskou demokracii z těchto území přál. Poláci nejsou Rusové, to jsou jiní sekáči, ti by se (řečeno s Cimmermanem), nezakecali. Nejspíše by je odnaučili “po kostele hvízdat”. Pokud to všichni přežijeme, ještě se dožijeme/dozvíme věcí!

Pavel K
3. 1. 2023 14:20

Dokud se tahle Banderovská svoloč nebude hladit do vyhlazena, tak se to po čase opět rozroste a uteče několik dekád a budou další generace řešit to, co řešíme nyní. Mám v živé paměti, jak jsem se tenkrát po Oděse ptal jedné ukrajinky cože se to tam u nich děje, tak na mě koukala jako sůva. Hlavně jsem neměl pocit, že by to odsuzovala. Znám je určitě dvacet let, možná déle, mají dva syny, kteří musí být dávno dospělí. Proč to píši. Nedal bych za ně ruku do ohně, že ve skrytu duše také nevyznávají ideály Bandery a což asi ti jejich dva syni. No a je semínko do budoucna zasazeno. Jo myslím že také pocházejí okolo Lvova.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zdena
3. 1. 2023 16:25
Odpovědět  Pavel K

Moje máma je poznala ve 45.když přišli s ruskými vojaky byla to pakáž drancovali máma byla svedkem jak vystrileli rodinu ,kterou okradli protože jim zacal zvonit budik co ukradli,ale velitel je nechal zastřelit vsechny.Bohuzel kapka v moři ukrajinci jsou rasisti to vidi e i ve školách jak se treba chovaji k nasim a vietnamským dětem

Rapa
3. 1. 2023 14:39

Poselství Nejvyšší rady si zaslouží taky poselství: 2.000 raket denně banderonacistům.

Autor
3. 1. 2023 14:39

Mám je oba litovat?

IMG_20220611_112050_336f.jpg
Pavel K
3. 1. 2023 14:47
Odpovědět  Peter 008

V tom případě asi nejsem Čech, protože než jsem začal číst, tak moje oko spočinulo na tak hezké samičce. Asi jsem divný a nedám si pokoj i v důchodovém věku. 😋🤣🤦‍♂️🙏

Autor
3. 1. 2023 15:16
Odpovědět  Pavel K

No jo, já taky nejdřív viděl tu ženu, ale já vzal v úvahu ty mladší ročníky, kteří nás mají táhnout … a ty už mají jiné priority. Jel jsem tuhle autobusem a z cca třiceti lidí jen já nečuměl do něčeho … jen jsem poslouchal audioknihu přes sluchátka. 🙂 🙂 🙂 Takže je to ze života.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
3. 1. 2023 17:03
Odpovědět  Peter 008

Ono se nám to kecá, když tyhle “vymoženosti” tenkrát nebyly. Děsí mě hrůza co by ze mě bylo, kdybych se narodil o padesát let déle.

Jaroslav
9. 1. 2023 16:28
Odpovědět  Pavel K

Nepochopil jsem mínusy u Pavla. Má plnou pravdu, my jsme v hospodě chlastali a holky byly hezčí, úměrně vypitému množství. Dnes mladí koukají do mobilů a papříč stolu komunikují pomocí SMS. Jinu jiná doba. Ještě že příroda nezná padesát a více pohlaví, biologické hodiny, hlavně u osob kterým jsme my říkali holky/ženy, fungují spolehlivě. Drtivá většina odloží mobil, nalezne si nějakého dárce spermatu, čímž může lidská rasa pokračovat. A jestli na nižších počtech, tím lépe, alespoň se nemusí vymýšlet nějaké pandemie a války etc.

Gales
4. 1. 2023 11:20
Odpovědět  Peter 008

A já…… Stojí to všechno za h…o.

sizok
3. 1. 2023 14:41

Co má Morawiecky v ruce? Nic, jenom několik milionů ukroušů v zemi.
A ti mu v Polsku nenechají kámen na kameni.

Markýza
3. 1. 2023 14:41

Každá dobrá zpráva dobrá.

Veny232
3. 1. 2023 14:52

Pojdme ty Banderovské sfině všechny zabít… na mou zodpodvědnost…všechno beru na sebe, jako potomek rodu Vlčků. Kterému tato země patří, říkám, zabíjejte ty šmejdy na potkání, kam se hnou házejte po nich sekery! Sypte jim jed do jídla, stahujte jejich bastardy z kůže…. co slouží NATO= USA= Bandera= Nacistický vrazi= špína světa= nemá právo na vzduch. Potkáte Fialovu rodinu? Nebo kamarády jeho rodiny? Zabijte to! Okamžitě, umlátit sekerou na potkání. Jinak se ta špína Satanovo řešit nedá! To hádám už mnohým z vás došlo, že svobodné volby můžou být, teprve až to bude mít místo náhrobku patník u silnice jako Sudetáci! Každého z té 108ky, včetně jejich kurevských rodin, zabíjejte na potkání! Je jich 108! Ten 109tý hrdina převeme moc a všechny pustí!

Jiří
3. 1. 2023 15:03

Kamarádi, poláci a ukrajinci se mají tak rádi ,že se obětím zadusí.

Veny232
3. 1. 2023 15:15
Odpovědět  Jiří

To jen nastrčená Nacistická vláda! Jako u nás! Miluje ten ksindl, a slouží Satanu z Pentagramu! Kdyby u nás zítra hořela Americká Ambasáda a Fialky se houpali na náměstí, tak pozítří je konec války…..!

Veny232
3. 1. 2023 15:16
Odpovědět  Veny232

Tak funguje Jazýček na vahách.My Vlčkové to víme!

Pijack
3. 1. 2023 15:08

Konečně dochází na moje slova. Poláci a Ukrajinci se vzájemně nenávidí ze všech národů nejvíc. Je jen otázka času, kdy se zase začnou mezi sebou vraždit, tak jako mezi 1 a 2 válkou. Banderovci začali nejdřív vyhánět Poláky a kdo nešel, toho rozpárali zaživa. Stejnou mincí opláceli pšonci. Jsou toho desetiletí vzájemného vyvražďování. Jen malý odkaz na film Volyně. Kromě kronik a dobových nálezů to byla jen kapka v moři, ale velmi povedený film. Bandera byl pouze produkt Ukrajinské mentality. Oni to mají v genech. Tenhle stát neměl získat nikdy samostatnost. Můžeme být rádi, že je krotilo Rusko. My bychom byli proti Ukroušům bezradní. Takže závěr bude jasný – mezi UK a PL to zdaleka nekončí. Ještě bude mela.

sizok
3. 1. 2023 15:49
Odpovědět  Pijack

Pravda pravdoucí.

sizok
3. 1. 2023 16:35
Odpovědět  sizok

A ještě malý dovětek z jedné ukrajinské ročenky.
“Polska” pochází podle ní od slova Polan, což je stará ukrajinská rasa.
Krakow je ukrajinskéé město a Jan III Sobieski byl podle tohoto tvrzení ukrajinec.
Ukrajinská rasa obývala skoro polovinu Evropy, 90% Rumunska, Čech a Maďarska,
50% Německa, Rakouska a Litvy a celý východ a jih Polska atd. atd.
Takové nesmysly se učí ve školách.

Milan ze Zahrady Čech
3. 1. 2023 18:07
Odpovědět  sizok

Proč by ne, když si žádost do EU podali hned po křtu sv. Vladimíra před více než tisíci lety.

sizok
3. 1. 2023 18:20

To bodlo.
Opravdu jsem se zasmál.

Markýza
3. 1. 2023 19:09

A to říkal jeden ukrajinský posranec, tak to musí být pravda.

František Rýpal
3. 1. 2023 22:01
Odpovědět  sizok

Dej bůh.

Veny232
3. 1. 2023 16:05
Odpovědět  Pijack

Páč půlka toho národa jsou potomci západních mrzáků…co bez nohou už nedokázali odtáhnout domu….za posledních 1000let…předměstí Ruska plné mrzáků…jejich potomkům narostli nohy…ale v hlavě jsou to pořád mrzáci…

Jaroslav
9. 1. 2023 16:38
Odpovědět  Veny232

Veny 232, možná v tom něco je, napadající armády často nechávali své zraněné za sebou, viz Morava, Napoleonova armáda a zvýšený výskyt exotických jmen tamtéž . Obdobně se to dělo všude, přes území dnešního Polska i Ukrajiny táhlo na Rusa nespočet armád, tam zvesela a zpět poněkud méně vesele a v nižších počtech. No a obyvatelům dnešní Ukrajiny byly po staletí vymývány mozky, vtloukána do nich nenávist k jejich ruskému původu….a dnes si rus z okrajiny myslí řadu nesmyslů uvedených v předchozích příspěvcích.

Pavel K
3. 1. 2023 17:07
Odpovědět  Pijack

Už tuna u nás v Plzni jednoho nahánějí 36 let a poliši varují aby ho nikdo nezkoušel zabrzdit, že je labil a velice nebezpečný. Takových tuna je.

vavi
3. 1. 2023 20:36
Odpovědět  Pijack

Nič iné si nezaslúžia!

zdena
3. 1. 2023 16:08

Mnoo….jestli se fakt ti Ukrajinci spoji s Poláky, tak oni si to s nimi už doma vyříkají…. ale ta vřava, než sedne prach…. to bude divadlo…..

sizok
3. 1. 2023 16:13
Odpovědět  zdena

Otázkou zůstává, kdo s kým?

Jaroslav
9. 1. 2023 16:40
Odpovědět  sizok

Správně, Polsko má více zbraní, ale Ukrajina má v boji zocelenou armádu. Obávám se, že v případě zmíněného obratu by jim bratři z východu rádi pomohli všemi prostředky.

Pavel z Moravy
3. 1. 2023 16:44

Můj názor je, že Morawiecki to prohlásil jen proto, aby si usmířil polskou veřejnost, která už má asi Ukrajinců plné zuby. Dle mne je to falešné a vše hrané.

sizok
3. 1. 2023 16:54
Odpovědět  Pavel z Moravy

Chytrý.

Milan ze Zahrady Čech
3. 1. 2023 18:08
Odpovědět  Pavel z Moravy

Máš recht. Smrdí to.

Gales
4. 1. 2023 11:27
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ať přestane posílat Poláky bojovat proti Rusům.

Jan
3. 1. 2023 17:49

Zid Morawiecki se puvodne jmenoval Icik Dikman. Klamani Polaku jako Rusu ruskymi Zidy pokracuje. Zide si davaji polsky a rusky znejici jmena, aby oklamali volice.
Doted on a Duda mlceli k nackum na Ukrajine a bezvyhradne je podporovali jako cely kolektivni zachod. Ta podpora nacistu zapadem je ucelova – namirena proti Rusku za ucelem jeho krvaceni a oslabovani. Je dukazem, ze nejakou moralku, svedomi a fairness zapad nema a nikdy nemel. Mnichovskou zradu Ceska predstavil Brit Chamberlain jako zachranu miru v Evrope.

Jan
3. 1. 2023 17:56

Zidum nelze verit ani dobry den. Zid Morawiecki musel prece uz davno nacky na Ukrajine odsoudit a ne je podporovat. Ohaneji se stale holokaustem, aby vzbudili litost, ale v praxi jakoby vse zapomneli. Jsou to ratlici, pracujici pro cizi zajmy, ne pro Polaky.

sizok
3. 1. 2023 18:22
Odpovědět  Jan

Zapoměl jsi, že Morawiecky je jenom prodlouženou rukou Kaczynského.
Bez něho si ho ani nevyhoní.

Administrátor
P.A.Semi
4. 1. 2023 01:54
Odpovědět  sizok

Kaczynski není argument, je to také žid, Benjamin Kalkstein…
πα½

Jaroslav
9. 1. 2023 16:42
Odpovědět  P.A.Semi

Semi, právě proto je v prohlášení Sizoka logika