Krize UKRAJINA

Moon of Alabama: Ukrajina – Konec protiofenzívy

Západní média konečně změnila kurz. Nyní přiznávají, že tolik propagovaná ukrajinská protiofenzíva selhala. Ve skutečnosti se uznává, že nikdy neměla šanci na úspěch.

The Hill, Washington Post a CNN se nyní shodují, že ukrajinská armáda nikdy nedosáhne svých cílů.

To ztěžuje Bidenově administrativě získat souhlas Kongresu s dodatečnou „pomocí“ Ukrajině ve výši 24 miliard dolarů. Nemá smysl platit za věc, která je evidentně ztracená.

Polský prezident Duda také uznal, že protiofenzíva se nezdařila. Vztahy mezi Varšavou a Kyjevem se zhoršily a polské zájmy nedovolí větší podporu ani aktivní intervenci.

Na „mírové konferenci“, kterou jménem Ukrajiny uspořádala Saúdská Arábie, nebylo dosaženo žádných výsledků.

Navzdory přívalu špatných zpráv se ukrajinská armáda stále snaží získat ruské pozice na jihu a východě Ukrajiny.  Ale prostě nemá dost lidí a prostředků na to, aby prolomila linie.

I když by se jim podařilo udělat nějaké lokální průlomy, nejsou tam žádné rezervy pro rozvoj ofenzivy. Zůstala pouze jedna brigáda vycvičená NATO. Všichni ostatní byli zničeni v různých zónách jejich nasazení.

Na severovýchodě, poblíž Kupjanska, zahájili Rusové vlastní ofenzívu, která způsobila útěk Ukrajinců.

Ukrajina nařídila evakuaci oblasti:

Pro ukrajinské město Kupjansk a jeho přilehlé oblasti byla nařízena povinná evakuace, protože Rusko ve čtvrtek zintenzivnilo ostřelování severovýchodní Charkovské oblasti Ukrajiny a oznámilo, že ve čtvrtek dobylo ukrajinské pozice poblíž města.

Ale Kupjansk je ruské město a lidé odmítají odejít.

Za 5 dní evakuace opustilo Kupjansk pouze 63 lidí, i když jich mělo odejít více než 12 tisíc (pozn.red.).

Ruská kampaň se postupně zrychluje. 

Také na Ukrajině je zaznamenáno, že od Kupjanska po Bachmut Rusko zvýšilo počet útoků.

 Jak uvádí ukrajinský zdroj Strana.news:

“Za poslední měsíc celkový počet útoků ve směru Kupjansk, Limansk a Bachmut výrazně vzrostl. V červenci během týdne došlo k 6-6,5 tisícům útoků, během minulého týdne k 9 tisícům útoků,” uvádí mluvčí Národní gardy Ruslan Muzyčuk.

Ruská federace podle jeho slov nezažívá “hlad po granátech”.

Aktivně využívá i letectví a v posledních týdnech se každý den odehrálo více než 50 leteckých útoků, někdy i více než 80.

To je špatná zpráva pro ukrajinskou stranu, která postrádá rezervy, aby čelila ruskému náporu. 

Ze Západu také přichází méně zbraní. Stíhačky F-16 budou kvůli problémům s výcvikem zpožděny o dalších devět měsíců. Tanky a další materiál jsou nedostatkovým zbožím.

Strana.news také referuje o rozhovoru s obeznámeným ukrajinským vojákem:

V pokračování tématu situace na frontě poskytl zajímavý rozhovor ukrajinský odstřelovač bojující u Bachmutu s přezdívkou „Děd“. Ve vysílání politologa Jurije Romanenka byl představen jako Konstantin Prošinskij (to je pseudonym).

Bojovník podrobně hovořil o své vizi situace ozbrojených sil Ukrajiny a ruské armády.

1. Mobilizace. Podle jeho názoru je vedena nesprávně. Na frontu se posílají rekruti, kteří nikdy nebyli vycvičeni a často jim je přes 50 let a mají spoustu nemocí.

2. Bez rotace. Voják říká, že na frontě bojují „stejné brigády“ a lidé neopouštějí frontové linie po dobu šesti měsíců nebo déle. Zatímco podle západních standardů mohou být ve válečné zóně drženi ne déle než tři měsíce.

3. Chování středních a vyšších velitelů. Podle Prošinského se mnoho z nich snaží na pozicích zařídit „mini-Stalingrad“ a nutí je přejít do frontálních útoků na dobře opevněné ruské pozice.

4. Ruská armáda začala lépe bojovat.

5. Prošinskij se domnívá, že Rusko dosud proti Ukrajině mnoho z toho, co má, nepoužilo.

Voják si myslí, že Rusové se ze svých pozic nepohnou a konečným výsledkem by mohl být patový mír jako v Koreji.

Věřím, že je to špatně. Cílem Ruska je osvobodit alespoň čtyři regiony, které si pro sebe nárokovalo. Z politických důvodů nemůže přestat, než se tak stane.

Pokud by Ukrajina i poté pokračovala v boji, Rusko si pravděpodobně stanoví nové cíle a zabere více území.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

11. srpna 2023 | Trvalý odkaz
https://www.moonofalabama.org/2023/08/ukraine-sitrep-end-of-the-counteroffensive.html

sdíletj na

110 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aragonit
15. 8. 2023 00:54

žiadna patová situácia nenastane.Rusko postupne prejde do ofenzivy a nevyhnutne zaberie ďalšie územia musia zabrať celé Ukrajinské Čiernomorské pobrežie a dosiahnúť bezpodmienečnú kapituláciu Ukrajiny. Inak budú všetky obete zbytočné. Ukrajina by nemala ostať nacistická a využívaná USA na boj proti Rusku. Žiadny Kórejský vzor by sa na Ukrajine nemal konať.
https://aragonit11.blogspot.com/2023/08/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny.html

Pendergast
15. 8. 2023 03:46
Odpovědět  Aragonit

Přesně tak. To západ teď chce honem mír aby mohl načerpat zásoby a znovu se vrhnout na Rusa. Říkám nasrat a dojet to dokonce.

Standa
15. 8. 2023 04:51
Odpovědět  Pendergast

Vzniká potřeba formulovat otázku ,,Co je to konec”?

Albi
15. 8. 2023 07:34
Odpovědět  Standa

Co je to konec?
V. V. Pjakin: “ …každá válka musí skončit porážkou jednoho z protivníků, tvrzení, že každá válka končí jednáním, je klam, je to lež, čistá lež!
Vyjednávání vede jen k jednomu a přistupuje se k němu v době, kdy ani jedna ze stran nemůže vyhrát nad tou druhou, obě strany nebo více stran, jestliže se jedná o válku koalic a ani jedna z nich nemůže vyhrát nad tou druhou, potom jsou zapotřebí jednání, aby si obě strany zajistily oddechový čas.

Odtud plynou potom ty sedmileté války,třicetileté války, staleté války. Tam se vedou jednání.
A když mluví o vyjednávání v tomto případu, ve vztahu ke speciální vojenské operaci Ruska na Ukrajině, tak se tím rozumí, že se ta válka má protahovat, že má trvat velmi dlouho.
A protože teď někdo nemá dost zdrojů, aby vyhrál, jsou zapotřebí jednání.
Ale kdo je to ten, co nemá dost zdrojů?….”
https://pjakin.blogspot.com/2023/08/otazka-odpoved-vv-pjakina-ze-dne.html

Milan ze Zahrady Čech
15. 8. 2023 17:42
Odpovědět  Albi

Stoprocentní fakt! Sice opět lízozadkové utrpení a prápory, ale aspoň vím, co se děje pod povrchem.
Mimochodem, začínám z ruswebů získávat dojem, že se rychtuje “bankovní revoluce”. Není snad dne, abych téměř v každém relevantním ruswebu nenarazil na článek o Nabiullině a min. financí, případně o vlastizradě v souvislosti s těmito. Možná mylný dojem, ale přijde mi to tak. Že tak rusweby připravují scénu, aby z toho pak nebylo občanstvo moc vytřeštěné a rozhozené.
Dá se říct, že o vnitřním dění v RF se nejvíce, krom od Pjakina, dozvím zde: https://tsargrad.tv/news Když si tam pak klikneš na Zprávy, dozvíš se dost. Krom jiného, pouze Cargrad ze všech webů co mám v archivu (v současnosti šestnáct, bo jsem si to pročistil), soustavně a objektivně mapuje vnitřní problémy RF – tak například o problémech s machometánskými migranty – stejné, jako má KoZa – jsem dozvěděl právě z Cargradu.

Albi
15. 8. 2023 23:37

Dík za odkaz, uložila jsem si ho a pročtu.

zuza
15. 8. 2023 13:55
Odpovědět  Pendergast

západ chcieť môže, ale načerpať zásoby už nie je z čoho, FR a DE ide dolu vodou a strhne celú EÚ so sebou. Už niet z čoho a blíži sa zima, bude treba kŕmiť krimigrantov starých aj nových (v tomto oku ich pribudlo poriadne), keď sa rozhorí vojna v západnej afrike, za chvíľu budú na ceste milióny utečencov. Akurát sa ušetrí na ukrajincoch, tí už nie sú móde, takže tí zadara už nedostanú nič. Možno tak v Česku, Petro Fialenko a Rakušan im dopraje.

Standa
15. 8. 2023 04:23
Odpovědět  Aragonit

Zajímavé.Nicméně si myslím, že bezpodmínečná kapitulace nepadá v úvahu. Nacizmus je druh fanatizmu. Známe z Japonska, III říše …boj do konce.
Ostatně , co by následovalo po této kapitulaci.Stažení vojsk RF? Proruská vláda a ovládnutí až k Polské hranici.To Poláci nikdy nedovolí! Spíše obsadí západní UKR až ke Lvovu( ostatně do r. 48 to bylo Polsko)a pak Korejský vzor.Banderovci se nevzdají , utečou na ,,demokratický” Západ-příklady táhnou- a budou škodit s pomocí MI6, CIA,3 českých tajných služeb.BK znamená zrušení ukr. armády, vyčištění institucí,médií…to nikdy neprojde. Krásná vize , ale lichá.
Nevím, kdo je ,, guma” jak píše ten dole, ale že by si dalo RF cíl BK Ukrajiny hned po Majdanu není známo.

František
15. 8. 2023 08:12
Odpovědět  Standa

Na to, kam Ruská armáda dojde, se pšonků nebude nikdo ptát. Nejsou v pozici é tom rozhodovat.

Staník
15. 8. 2023 10:02
Odpovědět  František

Přesně tak.

Standa
15. 8. 2023 19:34
Odpovědět  František

Tak nevím, Ludo.!! Poláci budují nejsilnější armádu v Evropě.,,Pšonkové” se snaží,.přehlídka s 1100 těžkými zbraněněmi , které táhnou Waršavou mluví za vše.
Jestli-že se Pšondové vrhnou do války bude tom i NATO.Obrněné divize NATO na hranicích RF jsou realitou.
Ten , kdo chce vyhrát ,se neptá.Vítěz bere vše.A ROZHODUJE!
Když se vše zvrhne , Bělorusko a RF pak mají legitimní důvod k zásahu.. K otázce,,Kdo se koho ptal “se nevyjadřuji!

Helena
15. 8. 2023 23:14
Odpovědět  Standa

Pšontci, od té doby, co se Lech a Čech rozešli každý jinou cestou, před západem v předklonu drhnou ksichtem chodník, tak to vždycky bylo, je a bude. Pšonci udělají všechno, co jim západ rozkáže.

eFPe
16. 8. 2023 11:53
Odpovědět  Helena

Neudělají Helo. Vzdorují migračním kvótám a jedou si dost svoji politiku viz potratové zákony. To my jsme větší řiťolezci.A obecně k tomu Polsku, sice se jich rusové ptát nebudou, ale stanou(oni už vlastně dlouho jsou) se z nich sousedé, budou mít dlouhou společnou hranici, a i když se nemusí milovat, měli by se naučit pak vzájemně respektovat. Píšu vzájemně.

Noobody
16. 8. 2023 23:09
Odpovědět  Helena

Nesouhlasím!
Poláci vždy byly národem hrdým a svébytným, který se dokázal uzurpátorům postavit na ozbrojený odpor. Jedno zda v dávné historii Turkům, v novodobé Hitlerovi (i když je to stálo Varšavu),za bolševika sovětům a dnes opět EU a RF. Ti mají hrdost a sebevědomí v krvi!!

katango
18. 8. 2023 09:26
Odpovědět  Noobody

To je možný, ale kdyby žili v zemi, jako je naše, malé a na křižovatce všech cest Evropou, bez moře, mohli by si tu hrdost nabouchat do trenek. Už by tu nebyli.

Noobody
18. 8. 2023 13:31
Odpovědět  katango

I to je možné.
Ale historie si nehraje na kdyby – chyby. Ta popisuje jen skutky, prohry, dosažené úspěchy. Z tohoto úhlu pohledu si Poláci nestojí nikterak špatně.

zuza
15. 8. 2023 14:19
Odpovědět  Standa

no možno to tak dopadne, a potom Rusko konečne pochopí, že treba Európu denacifikovať celú až k Atlantiku a ten prašivý ostrov za Lamanšom treba spláchnuť do mora.

Milan ze Zahrady Čech
15. 8. 2023 17:58
Odpovědět  zuza

Klídek, stačí si pamatovat. O tom, že padá v úvahu jediný výsledek – bezpodmínečná kapitulace tzv. ukrajiny a, bude-li to nutné, deamerikanizace celé Evropy -, mluví Gosudar ve svých projevech opakovaně už od počátku specoperace. Nemusí tudíž “konečně něco pochopit”. Naopak, chápe – Gosudar a spol. – velice dobře. Vše ostatní – žvanění Medveděva, Peskova, různých polithňupů, gaučových jenerálů a pod. jsou jen vlny. Podstatná je linie, kterou sleduje Gosudar a spol., ne co si kdo myslí.

Standa
15. 8. 2023 19:41
Odpovědět  zuza

Zajímal by mě odkaz o kterém píše ten dole!Kdy Putin mluvil o ,, deamerikazi” Evropy. ???Rád bych si to přečetl, poslechl .Pokud je důkaz o jeho.projevech o ,cit:,, mluví Gosudar ve svých projevech opakovaně”o ,, deamerikazici” Evropy chtěl bych to vědět.

janle57
15. 8. 2023 12:16
Odpovědět  Aragonit

Jen by mě tak skromně zajímalo, co na nás rozbalí TV Goebbels24,Prima Fake News
a Seznam.cz až Rusové prolomí frontu a banderovská armáda se začne sama rozkládat,
vojenští analytici typu Visingr,Bříza a jiný propagandistický výkvět nám jistě vysvětlí,
že se jedná o přeskupení banderovských sil pro znovudobytí Krymu,ještě,že je přímo
u zdroje zuřivý reportér Matyáš Zrno,který na posledním tanku žene Azov boys na Moskvu,
jen aby si, chlapec, nemusel brzy z nouze vyměnit kameru za chleba.

Milan ze Zahrady Čech
15. 8. 2023 02:32

Voják si myslí, že “cílem Ruska je osvobodit alespoň čtyři regiony, které si pro sebe nárokovalo…” Tak to jo. S tím se RF sichr spokojí, že za oněmi čtyřmi regiony to Federaci nezajímá. Nejspíš ještě bude dodávat do zbylého banderstánu cement na výstavbu NATOzákladen.
Vojáku, ty gumo nešťastná, jaké:Pokud by Ukrajina i poté pokračovala v boji, Rusko si pravděpodobně stanoví nové cíle…?”  Cíl – bezpodmínečnou kapitulaci – má RF pevně stanovený, a hlasitě ho dala světu v prosinci 2021 na vědomi, už od Majdanu! Kdy už konečně tohle KoZe dojde?
Ale tohle: Ruská kampaň se postupně zrychluje…” se mi líbí. Jakže to je s tím ruským dlouhým sedláním? No, už se Rus rozjíždí…

Autor
15. 8. 2023 07:35

Přesně tak. Nikdo z politiků tady “u nás” není ochoten číst cokoliv, kromě soupisu vlastního majetku, a teď si představte, že ještě aby četli něco z toho, co říká “nějakej Rus”, byť je “tam” prezidentem.
Mírové dohody nejsou možné, protože Ukrajina nesmí na přání loutkovodičů o míru jednat, všechny investice by vyletěly komínem. A Rusko se poučilo do té míry, že tentokrát naprosto za nic neustoupí ze svých cílů. A Putin o tom všem nemluvil jen v až tom roce 2021, ale vlastně již od doby Mnichovské řeči a zvláště po r. 2014. A pokaždé víte co následovalo – výsměch a ťukání na čelo.

Vlastně, když to tak hodnotím, ty “americká pravidla světové politiky”, tak oni chtějí naprostý liberalismus, ale ti ostatní by měli mít představy a vlastnosti ochotného a podlézavého, horlivého otroka, který jim bude vždy sloužit zcela nahý. A ejhle – vyloupli se z toho současní evropští “politici” s inteligencí splachovacího WC EU.
To, že Západ již sám rozděluje Ukrajinu, svědčí o tom, že ani on sám nevěří ve vítězství. Proto je hnus, jak Ukrajinu proměnilo doslova “pár potomků banderovců”! Protože nejvíce umírají normální lidé, kteří vlastně nic nechápou.

Markýza
15. 8. 2023 08:51
Odpovědět  Peter 008

Albi tuhle definovala Pravidla naprosto pregnantně. Jsou to pravidla, která určila USA a řídit se jimi musejí všichni – kromě USA 😀

Gales
15. 8. 2023 10:01
Odpovědět  Peter 008

Válka skončí až samotní Ukrajinci pověsí Zelenského za koule do průvanu a sami se přidají k Rusku.Poté,s ruskou pomocí,zlikvidují fašouny na Ukrajině.

Standa
15. 8. 2023 10:14
Odpovědět  Gales

USSA má jistě alternativu za Zelý. nevím jestli to bude pornoherec nebo komediant, ale určitě bude to loutka na provázku.
Jako český kašpárek na Hradě.

sizok
15. 8. 2023 13:28
Odpovědět  Peter 008

Proto je hnus, jak Ukrajinu proměnilo doslova “pár potomků banderovců”! 

A jak to vypadá u nás? Není potřeba banderovců, stačí pár
análních alpinistů.

Noobody
16. 8. 2023 23:18
Odpovědět  Peter 008

Podle mého soudu není VVP, ale ani Bidem suverénem, který rozhoduje co a jak se bude dít ve sférách jejich vlivu. Domnívám se, že oba jsou jen figury na výše postavené a pro nás nedohlédnutené šachovnici, se kterými pohybují protikladné frakce zákulisních loutkovodičů – globaliistů. Tedy oni jsou realizátory zájmů vlastníků Zeměkoule a jejich řízení je v souladu s nimi.

Albi
15. 8. 2023 07:49

“Kdy už konečně tohle KoZe dojde?”

Otázka by měla spíš znít: Má KoZa potenciál k tomu, aby ve své nafrněnosti vůbec přijala ten fakt, že prohrála = že žádný strom neroste do nebe?

Nakonec – Pjakin v tom posledním pořadu vysvětlil dost přesvědčivě, jak to s infrastrukturou USA ve skutečnosti vypadá a proč tak neslavně skončilo jejich “ukrajinské” dobrodružství.
A není důvod se domnívat, že zbytek KoZy na tom bude lépe.

Milan ze Zahrady Čech
15. 8. 2023 18:05
Odpovědět  Albi

Celkem nezakrytě o tom píší i angloweby – musím je sledovat, bo, hláška, že ve válce jako první zařve pravda, je fakt už od dob, co se první opičáci začali mydlit po lebkách.

Pavel z Moravy
15. 8. 2023 10:13

Vždy se musí jít až do konce. Není jiné cesty než banderovce kompletně odzbrojit a alespoň na nějaký čas je odstavit od moci. Oni znovu přijdou, jak to říkal Beneš, ale do té doby musím zabránit tomu, aby se znovu nacismus probudil. Ti lidé musí pochopit, že v normální společnosti nejsou vítáni a budou vždy nemilosrdně blokováni.

Jaris
15. 8. 2023 03:52

‘Valka konci totalnim porazenim nepritele a nikoliv vyjednavanim mezi ruznymi stranami.’ (Pjakin)
A ja s nim souhlasim. Vcera jsem poslouchala noveho Pjakina.

Standa
15. 8. 2023 04:46
Odpovědět  Jaris

Totální poražení-takový překladatelský oříšek- vojska RF nepůjdou až na hranice Polska -i když krásná představa Bude to Korejský vzor. Záporoží,Luhansk, Doněck,Cherson,pobřeží ČM včetně Oděsi… ruská enkláva.Hranice-opevněné.
Bude se vyjednávat-jako v Korei.Jenom ta 38 rovnoběžka na UkrFaš není.Otázkou je , co si vezmou Madaři, Rumuni.
A je Česko nástupnická zem na požadování Zakarpatské Ukrajiny?

Standa
15. 8. 2023 04:48
Odpovědět  Standa

Oděsy-pro trolly , co bazírují na písmenech a ne na obsahu.

katango
15. 8. 2023 09:36
Odpovědět  Standa

Von ten váš obsah taky nestojí za nic.

Standa
15. 8. 2023 10:37
Odpovědět  katango

Díky za odpověd.Že by jste vyjádřila svůj názor ani vidu ani slechu!Kritizovat ostatní je snadné že…..

jiří
15. 8. 2023 11:30
Odpovědět  Standa

Už si se vyplakal?

Standa
15. 8. 2023 12:14
Odpovědět  jiří

Díky za útěchu. Utěším tě, chlapečku,také.Ten tvůj obsah stojí za starou belu a odpovídá tvé mozkové kapacitě. IQ dnešního dne, že?
Spíše pláči nad tebou! Jak ti říkají doma?

Velitel
15. 8. 2023 06:54
Odpovědět  Standa

ČR je jediný nástupnický stát ČSR a dle stále platné Trianonské smlouvy je Zakarpatská Rus územím ČR okupovaným Ukrajinou.
Žádný korejský scénář nepřipadá v úvahu.
Skončí to nějak takto.
Po řeku Dněpr a na jihu po hranice Podněstří to bude uzemí RF, ten zbitek bude sice Ukrjina, ale Ruská Ukrajina.
Pokud jde o to co dovolí nebo nedovolí Banderovci.
Představte si že je dnes srpen 1989, soudruh agent Pávek u utvaru pořádá politické školení mužstva a jeho stará politruk Pávková hovoří o uspěčích peresestrojky. Soudruh agent Bureš doprovodil matku na VUML, kde předniší a on sám přemýšlí co nahlásí řídícím důstojníkům StB. Již za 4 měsíce budou agenti jak vyměněný. Kdyby zítra přišel z Říše reinkarnovaný Adolf vzpomene si agent Pávek, že má strýčka Helmuta a je jako čistý arijec připraven v Dachau koncemtrovat židy a Bureš by s Winterhilfe zinenzivnoval dodávky pro Wetrmacht a zcela stejné to bude na té Ukrajinně jen krycí jména agentu jsou jiná.

Standa
15. 8. 2023 07:29
Odpovědět  Velitel

Souhlas. Drobná poznámka: to je právě ten Koreiský scénář.Linie s pevnostmi z obou stran.Neuznání ( toho , co píšete) Západem, jako RF území.Pouhé nekonečné příměří.
A znovu nekonečné přípravy na dobití Ruska.

Noobody
16. 8. 2023 23:23
Odpovědět  Standa

V době přesných raketových nosičů jsou pevnosti na prd!

Jinak s Vaší myšlenkou o nové hranici souzním, zdá se to nejen logické, ale především reálné.

Standa
15. 8. 2023 07:37
Odpovědět  Velitel

Ještě jde o to. Bylo Československo! Proč tedy by měli Češi a to pouze oni vlastnit Zakarpatí? A, co člováci! Ti by byli mezi Čechy a Čechy.Zapeklité!A , až Madaři obsadí opět Horní Uhry a poperou se s Poláky o Tatry a poté Karpaty bude šrumec.

Standa
15. 8. 2023 08:39
Odpovědět  Standa

Je mi líto. V Trianonské smlouvě není ani zmínka o Zakarpatí.
A už , když píšeme o rozdělení ČSR , tak to znamenalo rozdělení Československé republiky!! a to 2:I a nikde není uvedeno, že Slovensko není nástupnický stát.Resp. o ČSFR… Je !…a Česko není jedinné. I tedy Slovensko je nástupnickým státem. Tedy budeme se dělit na Ukrfaš 2:1o Zakarpatí v tomto poměru.

jiří
15. 8. 2023 10:16
Odpovědět  Standa

ČSFR bylo rozděleno protiprávně a protiústavně. Neproběhlo referendum. Teď jsme registrované firmy, ČR s.r.o a SR a.s..

Albi
15. 8. 2023 10:51
Odpovědět  jiří

Myslím, že nemusíme pochybova o tom, jak by v referendu volili Slováci. Jednoznačně by byli PRO rozdělení.
Aspoň tenkrát. Dnes je možná vývoj už poučil.

jiří
15. 8. 2023 11:20
Odpovědět  Albi

Většina ne, tenkrát jsem se pracovně pohyboval po Slovensku a tak jako u nás, byli propagováni pouze křiklouni pro rozdělení.

Milan ze Zahrady Čech
15. 8. 2023 18:12
Odpovědět  Albi

Přesně tak – a co potom? Češi proti, Slováci pro? Občanská válka? Nechápu myšlení, či spíše nedomýšlení, některých svých spoluobčanů. Ole ona obecně má většina našeho občanstva čím dál, tím větší problém s kauzalitou.
Tehdy udělal ničema Klaus to nejrozumnější, co kdy v politice vůbec udělal.

Noobody
16. 8. 2023 23:28

Rozdělění bylo zřejmě rozumné a odráželo emancipační touhy Slováků. Ač bylo rozumné, tak přes to bylo nezákonné!!

Co se stane, když se najde ve společnosti dost velká skupina, podporovaná některou z velmocí, která postup dělení ČSFR soudně napadne a bude se dožadovat restituce stavu??

Standa
15. 8. 2023 12:18
Odpovědět  jiří

Souhlas.
Jen že referendum, ač ho prosazujeme i na náměstích ( vůle lidu) nebyla nikdy v plánech elit.
Ovšem logika věci je , když máme právo volit, měli bysme mít i právo je odvolat!

Albi
15. 8. 2023 16:06
Odpovědět  Standa

Právo se u nás dá šikovně upravit (vhodně ohnout požadovaným směrem), nebo i úplně ignorovat, jak se vládě hodí. Logika není povolená.

Velitel
15. 8. 2023 16:51
Odpovědět  Standa

Bohužel nemáte pravdu, z pohledu mezinárodního práva je jediným nástupnickým státem po Československu ČR. Nic jako dělené nastpnictví není v mezinarodním právu možné. Subjekt mezinarodního práva nemůže zaniknout a nemůže se rodělit, mlže jen vzniknout nový suekt.
Stejně tam nemáte pravdu o té Trianonské smlouvě. Trianonská smlouva naopak není o ničem jiném než o Zakarpatí a dalším uzemi byvalého Uherského království. Trianonská smlouva je o tom, že Uherské království uznává, své nové hranice určené touto smlouvou , uznává, že díky vysledkům první světové války jako poražená strana přichází o více než 70 % svého území Pokud jde o ČSR Madrsko v této smlouvě plně uznalo plnou nesávislot ČR a to i na území tzv horních uher (Slovensko) a Podkarpatské Rusy. tak jak je vyčlenilo usnesení Nejvyšší rady spojenců z 12.6.1919. Smlouva je k vidění v zámku Grand Trianon ve Versailles, za ČR ji podepsal Dr.Edvard Beneš a Štefan Osudský.Dodnes je to kličovy dokument, který definoval Evropu tak jak ji zníme dnes a ČSR je odnes jedinym státem co se nechl připrvit o uzemi které mu dle této smlouvy náleží.Mapy spojené s touto smouvou jsně ukazuji jak uměly konstrukt je Ukrajina.

Standa
15. 8. 2023 17:53
Odpovědět  Velitel

No nevím , co Vám odpovědět. Snad Wikiped.
MZV: Souhrnná teritoriální informace Základní údaje
Hlavní městoBratislava Počet obyvatel5,43 Jazykslovenština Náboženstvíkřesťanství Státní zřízenírepublika Hlava státuZuzana Čaputová Hlava vládyĽudovít Ódor Název měnyEuro (EUR)

VelvyslanecJUDr. Rudolf Jindrák Ekonomický úsekIng. Petr Darmovzal Konzulární úsekMgr. Hana Jelínková CzechTradene Czechinvestne
Ekonomika 2022Nominální HDP (mld. USD) 113,50Hospodářský růst (%) 1,67Inflace (%) 12,13Nezaměstnanost (%) 6,31
Slovensko je svrchovaný, demokratický, právní stát. Éra novodobého Slovenska začíná 1. ledna 1993, kdy došlo k rozpadu Československa na dva nástupnické státy – Českou republiku a Slovenskou republiku. Slovensko je parlamentní demokracií s jednokomorovým parlamentem, který se nazývá Národná rada Slovenské republiky a má 150 poslanců. Hlavou státu je prezident/ka, kterou je nyní Zuzana Čaputová.

Standa
15. 8. 2023 18:12
Odpovědět  Standa

Veliteli,nechci zbytečně polemizovat! Pouze výpis cit:…,,Slovenska začíná 1. ledna 1993, kdy došlo k rozpadu Československa na dva nástupnické státy !!!!!!– Českou republiku a Slovenskou republiku.” konec cit.
Jde o to komu připadne Zakarpatí ?. Pouze je to v současné době řečnická otázka. 2:1 nebo berem všechno?
Marginální otázka.???
Beru i severní úpatí Sněžky až po Jelení Goru( Polsko) ..Tam mě zatkli při mimořádném stavu od Jaruzelského.Výstavbu Waršavy jsem neplánoval.Pustili mě přez horní Spálený Mlýn. Klídek …mě říkal polský důstojník …pustíme tě zadem. Šel jsem rovnou do Devětsilu.

Noobody
16. 8. 2023 23:51
Odpovědět  Standa

Nebereme vůbec nic!
Podkarpatskou Rus s hlavním městem Užhorodem předal na základě darovací smlouvy prezident Beneš SSSR, jako výraz poděkování za úlohu SSSR při osvobozování ČSR. Tady se asi nechytéme.

Noobody
16. 8. 2023 23:48
Odpovědět  Velitel

Vaše tvrzení ohledně Trianonských hranic není úpně pravdivé!

Některé hranice nebyly státy akceptovány a byly vytyčeny až na základě bilaterálních mírových smluv (válka Polsko-SSSR a Rižský mír). Obdobná situace byla s hranicemi ČSR-Polsko na Těšínsku, Oravě a Spiši. Největší změna hranic a tzransfer území byl po 2.SV, kdy SSSR posunul svou hranici na západ, od Beneše dostal Podkarpatskou Rus a Polsko od Stalina dostalo německá území v Prusku a Hansovní Město Gdaňsk. No a SSSR si jako vítěz přivlastnol Východní Prusko s Königsbergem. Ty poválečné změny území nebyly nikterak bagatelní záležotostí, ale vítěz může vše bez ohledu na právo a spravedlnost.

Libor
15. 8. 2023 10:18
Odpovědět  Velitel

To jací jsou za to může systém. Jejich předky do toho netáhne.
Češi nebyli nikdy žádní kolaboranti až bohužel do dnešní doby.

ModrýKlokan
15. 8. 2023 14:05
Odpovědět  Libor

Největší kolaboranti a udavači němčourům za II.války byli v západní evropě. Francouzi, nizozemci, belgičani, rakušáci…

Standa
15. 8. 2023 18:14
Odpovědět  ModrýKlokan

Klokánku, gestapo za Rajchu řeklo ,,neudávejte se tak horlivě, nemůžeme to zpracovávat”!

Boomer
17. 8. 2023 14:30
Odpovědět  Standa

.. ó nikoli, princi Truldíku, gestapo by cosi takového nevypustilo ze svých nordických úst. Pražská úřadovna však v této souvislosti požádala říšskou centrálu o personální posily, neb nestíhala vše řádně administrovat.

Albi
15. 8. 2023 07:54
Odpovědět  Standa

Nebude se vyjednávat. Viz Jaris (04:46) a já (7:34)
Taky není s kým.

Albi
15. 8. 2023 08:06
Odpovědět  Albi

Podle Pjakina – vlajková loď KoZy je v niásledující situaci:
“… jejich ekonomika se začala sypat kvůli její infrastrukturní únavě, přestárlosti.
Hlavní silnice spojující státy se začínají sypat, začínají na nich omezovat průjezd náklaďáků. A tam se většina nákladů nepřevážela po železnicích, ale právě náklaďáky po silnicích. A to znamená, že oběh nákladů a zboží po USA se prudce snižuje.
A co železnice?
Co říci, jestliže tam ročně vykolejí 1000 vlaků? Jednu chvíli tam vykolejovaly podle zpráv tři vlaky denně a ten nejdramatičtější obrázek vždy zvolili do zpráv.
V USA už se sype i jejich tovární složka, průmyslová základna.
Jednou je výbuch tam, potom zase jinde, velmi dobře vidíme,
jak tam dochází k výbuchům na zpracovatelských závodech plynu, ropy.
Ale dochází tam k požárům i v potravinářských podnicích.

Takže se jim tam hroutí ekonomika kvůli tomu, že se základní výrobní fond neobnovoval. Všechna ta výroba už je přestárlá a sype se, protože jí skončila životnost.

A jejich pokus rozjet výrobu munice, té, která je tak potřebná,
těch 155 mm nábojů, aby je mohli dodávat na Ukrajinu, která už vyžrala všechny zásoby, všechny zásoby USA.

Albi
15. 8. 2023 08:14
Odpovědět  Albi

Navíc nakoupili sto tisíc nábojů od Jižní Koreje.

Napřed vybílili vlastní sklady v Jižní Koreji,
a potom tam ještě nakoupili 100 tisíc nábojů.
A pak se ukázalo, že už ani není za co nakupovat,
a proto si 500 tisíc nábojů od Jižní Koreje PRONAJALI!

To je zajímavá situace. Oni si nepronajímají,
jak je obvyklé, něco dlouhodobě použitelného,
například auto, nábytek, nějaký dům,
ale spotřební materiál! To, co se spotřebuje.
Vymysleli si ten pronájem, aby se vyhnuli placení.
To znamená, že ta koalice západních států má velké problémy…”

Tak o čem má ruská vítězící strana jednat? Má jim snad své vítězství věnovat s omluvou, že si dovolili vyhrát???

Nakonec – přečtěte si to sám, je tam víc zajímavého. znovu tentýž odkaz, abyste ho nemusel hledat:
https://pjakin.blogspot.com/2023/08/otazka-odpoved-vv-pjakina-ze-dne.html

Standa
16. 8. 2023 15:57
Odpovědět  Albi

Není pro Čechy . Ofiko bylo u toho pár lidí a je to natočeno.Kým?Mám , ale nemůžu přeposlat. Fiala u mikro.
,,Poslali jsme na Ukr .před agresí miliony nábojů???!!!
nyní 89 tanků,226 bojových obrněných vozidel ,38 houfnic,36 salvových raketometů,6 protiletadlových baterií,4 vrtulníky, 900 m. mostních konstrukcí,60 000 raket všeho druhu, a nyní munici ….celkem milion kusů.
—————–
Musí se to znovu nakoupit. Důchodci přijdou o cca 20 000 000 000. Záznam mám k dispozici.
Kdo hájí necisty je pro mě nacista!

Noobody
17. 8. 2023 07:43
Odpovědět  Standa

“Kdo hájí necisty je pro mě nacista!” ?????????????????? A HA!!

Konečně jsem pochopil, proč mne tady vláčíte blátem. Já se snažím o šíření pravdy o událostech, jejich příčinách a vzájemných vztazích stylem “PADNI KOMU PADNI” a vám na POKECU to spíná takhle jednoduše. Blikne kontrolka a už tu létají odsudky, aniž by se jejich autoři zajímali o to, zda se jedná o pomluvu, lež, manipulaci, propagandu, či o popis historické reality.

Díky za úvod do souvislostí.

Milan ze Zahrady Čech
15. 8. 2023 18:17
Odpovědět  Albi

Tleskám! Drž pozice, aspoň si drobet odfrknu. 🙂
No, neodfrknu, ale mám úklidový den, tak mám méně času.
🙂

Janek
15. 8. 2023 18:43
Odpovědět  Standa

Zakarpatskou Ukrainu se patrně “vezme” Maďarsko. Sice to zní jako romantická představa, aby si ho vzali Slovensko, ale právě z té oblasti pochází cigáni, kteří po 45. roce přišli do Československa a do dnešních časů jej osídlili na úroveň několika set tisíc. Protože původní, relativně usedlí, českoslovenští cigáni, byli Hitlerem téměř vyhubení. Takže tu chudou oblast nikdo rozumný nevezme, Maďar si tam udělal předmostí v minulých letech, když vydával pasy EU. Proto minulý rok ti překvapení cigáni na pražském nádraží, když zjistili, že jim nenáleží utečeneckém výhody, protože jsou občany EU a musí se o sebe postarat.

Standa
16. 8. 2023 16:02
Odpovědět  Janek

Cikáni jsou vždy překvapeni,když se o ně nikdo nepostará.
UkrFaš zde také!

Putinovec
15. 8. 2023 07:39

Vzdát se byť metru svého tradičního území , by pro RF byla strategická prohra .
Ta vize , že Polsko něco nedovolí , to je jen klam . V Polsku , tak jako v ostatních zemích stř. a vých. jewropy , jsou nainstalování dosazení vlastizrádní šmejdi . Konkrétně v polše , se stačí podívat na Izáka Morawieckiho a člověk má rázem jasno , za koho kope .
Tak jak RF sílí , tak bude fašistický západ slábnout . A ty dosazené figurky buďto vezmou zavčas kramle , nebo se proletí na podvozku .

Autor
15. 8. 2023 08:59
Odpovědět  Putinovec

Tak sláva tomu, až Rusko vyroste tak, že ze Západu nezůstane nic, ale lautr nic!
Už vidím ty, co říkají ještě dnes, že Rusko je chudá země se špatnými silnicemi, jak tihle kráčejí s rozvahoiu za koňskými (to je eufemnismus – cokoliv, co bude zapřažitelné do povozů, tj. i lidi) povozy, rozvážejí brouky, kamenné mobily, vodu v tykvích, trávu na kaši a jak si budou libovat, že nežijí v tom chudém Rusku, kde ti chudáci musí jezdit auty, létat letadly, osvojovat vesmír, učit se číst a psát, jíst absolutně nezdravé a tučné maso, bydlí v domech a ne v jeskyních a chýších, jezdí po světě na dovolenou, pracují na něčem, co má smysl, a my tady budeme slavnostně hnít v oděvu z rákosí, prropleteném travou, modlit se před solárními panely. Budeme žít ohrazení mřížemi od těch hlupáků turistů, kteří se budou jezdit dívat na to, jak se MÁ žít a ne se pachtit s nějakou tou civilizací. A vedení našeho muzeal, pod názvem Evropa dnes, filiálka Čechy, nám bude ukazovat ty dobrovolné otroky myšlení … a s každým Rusem přijde i jeho domácí miláček – medvěd.

comment image

Pavel K
15. 8. 2023 09:14
Odpovědět  Peter 008

🤣 👍 👍 🤣

Albi
15. 8. 2023 10:56
Odpovědět  Peter 008

🙂

Rattus
15. 8. 2023 15:09
Odpovědět  Peter 008

To je nějaká transka?Kde má vocas?Ten chlap.

katango
15. 8. 2023 16:13
Odpovědět  Rattus

Takovíhle ho nemaj, i když transky nejsou. A koule už teprve ne.

Autor
15. 8. 2023 19:24
Odpovědět  katango

Taky tam … 🙂 🙂 Z boku takhle nic není vidět.

Pavel z Moravy
16. 8. 2023 13:51
Odpovědět  Putinovec

Jo, jo, tak to bude. Oni( západ a naše kolonie o tom ještě neví, nebo to nechtějí vědět), ale už jsou v dupě. Budou Rusy odprošovat, budou plakat a Rus možná milostivě nějaký energetický drobek grázlíkům pohodí. A tak je to správně, machrovali jste, vyhrožovali a uráželi. Dostanete co vám patří. Žádné slitování, jinak se dacani nikdy nepoučí.

Pavel z Moravy
15. 8. 2023 10:24

Myslím, že děláme účet bez hostinského. Putin již určitě ví co nastane. Dle mne, Ukrajina celá skončí v rukou Rusů, sice bude rekonstrukce stát mnoho, ale Rusko to nezlikviduje. Rusko má na obnovu zdroje. Kdo nebude souhlasit, tak prchne na vytoužený západ, kde si bude časem zvykat na polévku z kopřiv. Rusové totiž naše jednoduché polévky nejedí, ty jejich musí být plné masa a zeleniny, prostě ty pravé boršče a šči.

katango
15. 8. 2023 10:37
Odpovědět  Pavel z Moravy

A soljanky.

zuza
15. 8. 2023 14:29
Odpovědět  Albi

ale moc nezasýti….

katango
15. 8. 2023 16:15
Odpovědět  zuza

Musíte nasbírat její semínka. Teď to někde propagovali, že je na to právě ten správný čas. Musíte jich ale nasbírat mnoho, aby bylo alespoň na snídani.

zuza
15. 8. 2023 16:53
Odpovědět  katango

máte pravdu, môj otec hovoril, že sa pridávali žihľavové semienka koňom do krmiva, aby mali krajšiu hrivu a srsť. A mám pocit, že som niekde čítala, že sú dobré aj na pečeň a celkove na imunitu.
A mama hovorila, že zo žihľavy sa vyrábala látka.

zuza
15. 8. 2023 17:00
Odpovědět  zuza

aha, čo som našla na gúgli
látka zo žihľavy v horúčave chladí, v mraze hreje, nemačká sa, výroba je oveľa lacnejšia a ekologickejšia ako z ľanu a bavlny. A ešte pomáha pri kožných ochoreniach!!!
https://minikar.ru/sk/money/kak-iz-krapivy-poluchayut-tekstilnye-materialy-celebnaya-odezhda-kak-iz/

Milan ze Zahrady Čech
15. 8. 2023 18:38
Odpovědět  zuza

Ale kouše! Vyráběli se z nich poválečné uniformy – tzv. kopřiváky – pro ČSLA. Ještě náš ročník (51) první rok vojny odsloužil v kabátech z kopřiv. Ty kopřivové ale byly praktičtější než tesiláky, co jsme fasovali potom. Když se jeden zmatlal a skončil blátě, nebo se porval, tak se to z kopřiváku dalo odstranit rejžákem. Z tesiláku ani náhodou a ještě se do něj krev zažrala.

zuza
15. 8. 2023 18:48

v tom článku sa píše, že z toho tkali aj jemné plátno na košele aj posteľné povlečenie, asi záleží od úpravy a spracovania. Ešte sa tam píše aj o čínskej žihľave (ramia), raz som mala v ruke pradienko takého vlákna, bolo to 50%: 50% zmiešané s bavlnou, bolo to jemné, mäkké a lesklé ako hodváb, len jednu chybu to malo – strašne drahé….

Milan ze Zahrady Čech
16. 8. 2023 03:19
Odpovědět  zuza

Abych nekecal. Z kopřiv byly kaťata – a právě ty kousaly až hrůza – vím to, bo jsem si je ozkoušel – sako a kabát. Košile a spodní prádlo normální, takže kousaly jen kaťata. Kluci říkaly, že kvůli tomu se snažili sehnat co nejdelší trencle a nosili povlíkačky jak nejdýl to šlo.

Boomer
17. 8. 2023 14:40

.. kopřivák se prostě nechal vyschnout, potom se s ním chvíli mlátilo o futra a když se rozplynul oblak prachu, bylo to jako nové, teda skoro jako nové. Ovšem třeba kalhoty se fakt nedaly nosit bez podvlékaček, i v létě musely být vespod aspoň tenké plátěné. Znám to z vandrů..

Milan ze Zahrady Čech
15. 8. 2023 18:29
Odpovědět  zuza

Ale dá se z ní udělat prima nádivka a z mladejch mňam kopřivový špenát – ale i z lebedy je dobrej – a to už zasytí.

Autor
15. 8. 2023 11:29
Odpovědět  Pavel z Moravy

To je obrovský omyl. Ekonomika totiž funguje jinak. Ano jsou to velké investice, ale také velké zisky. Ono to totiž neznamená, že to postavíte někomu znova a jen tak mu to dáte. Všechny investice se násobně vrátí zpátky. Proč myslíte, že Fiala tak slintal BLAHEM, ŽE JAKO BUDEME OBNOVOVAT LUHANSKOU REPUBLIKU PO UKRAJINSKÉM VÍTĚZSTVÍ? A proč se tak Američané i další těší na “rekonstrukci” Ukrajiny? Pravda, oni by chtěli “obnovovat” především Krym.
Okamžité investice – opakuji – jsou veliké, ale nepochybně se zaplatí a Rusko by díky nim výrazně pozvedlo svoji ekonomickou bilanci. Navíc vše základní a i nezákladní z drtivé části si je schopno zajistit ze svých zdrojů.
Konec konců i hospodářský zázrak Německa po II. světové byl založen právě na obnově, za americké peníze. Ale třeba u nás to proběhlo tehdy za naše peníze a ekonomika se vzpamatovala také a dost rychle.
Takže tohle zcela určitě Rusko nezlikviduje.

Pavel z Moravy
15. 8. 2023 12:13
Odpovědět  Peter 008

Nějak jste mne Petře nepochopil. Však co píši, že je to nezlikviduje. Zdrojů mají dost a lidí bude nakonec také dost. Budou nakonec chtít normálně žít. A ti banderovci budou venku. Já jen řekl, že budou stálou hrozbou, ale, že si s tím Rusové nejspíš poradí, i když to bude trvat roky.

zuza
15. 8. 2023 14:34
Odpovědět  Pavel z Moravy

banderovcov a šuchevyčovcov treba zlikvidovať, keby ich chceli likvidovať poliaci, tak by im ten Ľvov mohol za to Putin aj darovať…. Tí banderovci , čo prchnú na západ, budú ešte aj v 3.generácii zas brojiť proti Rusku, tak ako tá špina Nulandová, Blinken alebo nejaká tá ďalšia zmija z Kanady….

zuza
15. 8. 2023 20:51
Odpovědět  zuza

dobrá sranda – tí banderovci, ktorí sú potetovaní nacistickými symbolmi a prídu do Nemecka trebárs na výcvik, pôjdu do basy!!!
https://www.novarepublika.online/2023/08/po-kontrole-do-vezeni-v-nemecku-budou-denacifikovani-vojaci-osu
Takže potetovaní banderovci môžu už len do Izraela!
https://cz24.news/video-naciste-s-hakovym-krizem-v-izraelskych-nemocnicich-je-nemozne-mozne/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
15. 8. 2023 19:19
Odpovědět  Pavel z Moravy

Já zase 🙂 reagoval JEN na tu obnovu po SVO. Jinak s vámi celkem souhlasím. Prostě jsme se nepochopili “jasněji” ve slovech. 🙂 Moje “pojednání” je o tom, kdyby to platilo – tu obnovu – Rusko samo. I když jsem si to svoje přečetl znova a nemám důvod cokoliv měnit. Stejně jako vy v původním příspěvku.

Boomer
17. 8. 2023 14:49
Odpovědět  Pavel z Moravy

.. hlavním problémem bude dekontaminace území dotčeného boji, barák postavíte šupito presto, ale zničená půda se nevzpamatuje bez lidské pomoci po desítky let. Na revitalizačních postupech pracují renomovaní specialisté už delší dobu. Prvním krokem musí být komplexní průzkum s přesnou mapou stupně a spektra zamoření a i ten současný nejzákladnější minimalistický program je spočítán na časový horizont nejméně pěti let.
Černý střelný prach byl vlastně kombinací hnojiva půdní dezinfekce, ale ten už je “dávno v prachu” a dnešní trhaviny, výbušniny a střeliviny jsou neskutečný fujtajbl..

Frank1
15. 8. 2023 11:52

Dalsi podvod USA – o pristani v Holywoodu namisto na mesici vypravi reziser S. Kubrick:
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/kubrick-tesne-pred-svou-smrti-uvedl-jak-to-bylo-s-pristanim-na-mesici/

zuza
15. 8. 2023 13:39

Rusi by mali v tej ofenzíve silne pridať, pretože banderovci nariadili povinnú evakuáciu detí z Kupjanska, takže deti poberú rodičom nasilu, chlapcov nad 15 pošlú rovno na front a ostatných na západ do bordelov, na adrenochróm a na orgány.

Boomer
17. 8. 2023 14:58
Odpovědět  zuza

.. Němci vyrazili do francouzského tažení 10.května 1940 a za několik týdnů měli Francouze na
lopatě. A po zbytek války se potýkali s francouzským odbojem, sabotážemi..

“Řek jsem jí holka, všechno ti vydrží tak dlouho, jak dlouho to k tobě putuje.. ” © Montér blues, Vlasta Redl

josef
15. 8. 2023 14:59

Doba, kdy Rusové byli přístupni jednání je ta tam. Hlavně asi nebudou jednat s NATO a USA. A Poláci? Poláci pro ně nejsou patrner.
Nyní toodhaduji na bezpodmínečnou kapitulaci. A kapitulujícím bude jen Ukrajina ?!

zuzana
15. 8. 2023 16:09

Klimatická hysterie v Antarktidě sílí, ale podle posledních údajů je úroveň mořského ledu podobná jako v roce 1966

https://aktax.cz/klimaticka-hysterie-v-antarktide-sili-ale-podle-poslednich-udaju-je-uroven-morskeho-ledu-podobna-jako-v-roce-1966/

Albi
15. 8. 2023 19:02
Odpovědět  zuzana

Jako s tou teplotou – v červenci hysterie, když bylo někdy 33 st. – jako by to v červenci nebylo obvyklé, v srpnu pomalu jako někdy na začítku března – a nic, v médiích ticho.
Nějak jim ty katastrofy naštestí nevycházejí. 🙂

Noobody
17. 8. 2023 00:06
Odpovědět  Albi

Nevychází, ale to vůbec nevadí.Do infoprostroru byla pevně zakotvena mantra o globálním oteplování, lidé byli naočkováni strachem, byl stanoven plán k odvrácení katastrofy “Green Deal” a vše jede podle něj. Ať je pravda jakákoli, světová jelita se rozhodla, lidstvo jim to sežralo i s navijákem a realizace jeden neochvějně dál. A ke změně směru nedojde dokud se globální jelita nerozhodnou jinak.

A když narativ globálního oteplování padne pod tíhou důkazů na hubu, tak se budou bránit přiznat pravdu (viz covid) a o to hysteričtěji budou trvat na plnění plánů. Až to úplně praskne, tak svou vinu a odpovědnost budou házet na vykonavatele, omlouvat se neodborností a nevědomostí, manipulací jiných, poslušností a loajalitou k vyšším autoritám.

zuzana
15. 8. 2023 16:31

The Strategist: USA už nejsou globální velmocí, jakou bývaly

https://aktax.cz/the-strategist-usa-uz-nejsou-globalni-velmoci-jakou-byvaly/

Albi
15. 8. 2023 16:46

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-stredni-evropa-zive-polsko-demonstruje-silu-a-ambice-porada-nejvetsi-prehlidku-za-desitky-let-235490#
“Letošní „defilada“ byla v prudkém kontrastu s chudou květnovou vojenskou přehlídkou v Moskvě. Tam během květnové tradiční přehlídky chybělo mnoho strojů, které běžně bývají součástí. Těžkou techniku zastupoval jediný stařičký tank T-34.”
xxx
Neměla Ukrajina taky velkou a dobře vyzbrojenou armádu a za sebou KoZu se zásobami zbraní?
A kam se to všechno ztratilo, jen co se “stařičký tank T-34” dal do práce? 🙂

Autor
15. 8. 2023 20:37
Odpovědět  Albi

S Polákama budou Rusové v případě konfliktu jednat jinak než s Ukrajinou. Proto se také stále připomíná rozdělování Polska.
S tou přehlídkou přesvědčují všechny Poláky, že teď už to musí vyjít. Jenže Rusko správně dalo pochopit při přehlídce u sebe, že prioritou je SVO. Je čas k boji a je čas ke slávě. Poláci si zřejmě vybírají naořed slávu … proto se hovoří a nejen v Rusku o dalším dělení Polska …

Albi
15. 8. 2023 23:25

Situace začíná být vážná – jak vyjadřuje předposlední věta: “Přituhuje…:
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2023/08/koluje-po-internetu.html#
A není vyloučeno, že se nwěco bude bezprostředně týkat i ČR!

Raketová smršť, která se snesla na Kyjev tento týden.

Co nám naši “strážci pravdy” nesdělí. Jak to, že naše media mlčí?
Obrovským problémem pro Kyjev se stal minulý týden rovněž útok na obří muniční sklad ve městě Chmelnickyj v hlubokém týlu, kde se soustřeďuje většina dodávek západních zbraní a munice, které přes Slovensko a Polsko, míří na Ukrajinu. Hlavní železniční uzel mezi Lvovem a Ternopilem byl zasažen několika přesnými střelami Kinžal a Kalibr. Následný výbuch obřího komplexu připravil Kyjev o drahocenné zbraně a munici – včetně britských střel s ochuzeným uranem…….

Albi
15. 8. 2023 23:28
Odpovědět  Albi

Je velmi pravděpodobné, že ve skladu v Chmelnickém se nacházely také Brity dodané střely s ochuzeným uranem. Ruský jaderný odborník Alexej Anpilogov se domnívá, že po výbuchu obřího muničáku, mohlo dojít k zásadnímu kontaminování této oblasti západní Ukrajiny jaderným spadem. „Oblast kontaminované zóny po detonaci granátů s ochuzeným uranem v Chmelnickém je srovnatelná s Černobylem. Nesprávné skladování projektilů s ochuzeným uranem ve skladech v Chmelnickém mohlo požár zesílit a následky ještě zhoršit. Nyní je nutné sledovat rozsah zamoření,“ uvedl odborník na jadernou problematiku v ruském deníku Vzglad.

Ale je tu ještě jeden podstatný moment: Při spalování se prach dostává do vrstvy kupovitých mraků, kde se může dlouho zdržovat a spolu se srážkami padat k zemi. „Je možné, že by mohly být postiženy blízké regiony západní Ukrajiny, ale možná i Polsko a Rumunsko. Pokud jde o rozsah požáru, lze jej velikostí přirovnat k požáru v jaderné elektrárně v Černobylu. Byl velmi intenzivní a zasáhl velké množství hořlavých látek. Oblast kontaminované zóny tedy může být srovnatelná s černobylskou,“ uvedl expert. …..

Albi
15. 8. 2023 23:32
Odpovědět  Albi

Odpovědnost za následky leží na ukrajinských úřadech a těch, kteří jim dodali zbraně s ochuzeným uranem. Zdá se tedy, že první výsledky západního hazardu se již dostavují, a mohly by se snadno jako bumerang vrátit už nejen kyjevské juntě a jejím západním protektorům, ale i zemím, jako je ČR.”

Je to jen výtah, přečtěre si to celé. Opravdu asi přituhuje.
Bude to u nás bráno jako dezinformace a podle vzoru černobylské havárie naše vláda zaujme polohu mrtvého brouka a ani nás neinformuje?

Pavel z Moravy
16. 8. 2023 09:22
Odpovědět  Albi

Škůdci zemští.

Noobody
17. 8. 2023 00:13
Odpovědět  Albi

No – poněkud vyčichlá zpráva z nočního útoky drony 13.5.23.

Vladimír
16. 8. 2023 09:27

Rusové se ze svých pozic hnou, ještě jim zbývá docela dost k dosažení hranic těch 4 regionů. Pak bude jednání, a pokud zůstanou u moci banderovci (žádné ústupky), začnou Rusové dobývat další území, nejspíše charkovskou a oděskou oblast. Pokud si Ukrajinci uvědomí, že pod správou Západu by museli do smrti a po generace pracovat na umoření svého dluhu, tak Rusové už nebudou mít tolik práce…

Boomer
17. 8. 2023 19:43
Odpovědět  Vladimír

.. děkuji Vám za naprosto přesnou věcnou připomínku. Každý nedobrovolný dlužník by měl včas začít přemýšlet, kudy může vést cesta ven z věřitelovy smyčky.