Ministerstvo obrany určilo místo odpalu rakety Tochka-U v Kramatorsku

Útok na Kramatorsk raketou Točka-U provedl ukrajinský raketový prapor z oblasti osady Dobropolye, 45 km jihozápadně od města. Informovalo o tom 8. dubna ministerstvo obrany RF.

„Podle aktualizovaných údajů provedla úder na železniční stanici Kramatorsk raketová divize ukrajinských ozbrojených sil z oblasti osady Dobropolye, 45 kilometrů jihozápadně od města,“ uvedl. řeklo ministerstvo.

Úder zasáhl vlakové nádraží dříve toho dne během evakuace civilního obyvatelstva. Podle ministerstva obrany Ruské federace šlo o provokaci kyjevských úřadů s cílem obvinit Rusko z agresivních akcí vůči civilistům.

Ukrajinci kolovaly na webu fotografie odpalovacích zařízení Tochka-U, které se uskutečnilo v únoru 2022 v rámci rusko-běloruského cvičení „Allied Resolve-2022“.

Armáda ozbrojených sil Ukrajiny chtěla podle ministerstva narušit masový exodus civilistů z města, aby je využila jako „lidský štít“ k obraně svých pozic. To je v řadách kyjevského režimu běžná praxe.

Šéf DLR Denis Pušilin řekl, že úder ukrajinské armády s Tochka-U na nádraží v Kramatorsku byl válečný zločin. Nejde o první případ použití raket tohoto typu ozbrojenými silami Ukrajiny. Celkem síly republiky od února sestřelily již 24 raket Tochka-U.
https://bit.ly/3jeRYCB


Fakta o raketě
FAKTA: 1) Zelenského poradce pan Arestovič řekl, že do Kramatorska dorazila raketa Iskander (používaná Ruskem), ale dorazila Tochka-U. 2) Zelenského poradce pan Arestovič řekl, že do Kramatorska dorazila raketa Iskander (používaná Ruskem). Porovnejte si sami na internetu umístění ocasních stabilizátorů těchto raket, uvidíte, že je to přesně ten “Bod”, který Ukrajinci poslední měsíc používají.2 ) Ocasní část spadla západně od nádraží (50-100m) před dosažením místa výbuchu, (ocasní část se oddělí dříve a zůstane za hlavovou částí), najděte si obrázky na internetu, leží v parku (i když na mapách Google toto místo vypadá jako chodník) ocasní část také leží ve směru od západu na východ, což opět potvrzuje fakt odpálení z území kontrolovaného Ukriainou. Stačí si nakreslit přímku a vektor příletu se vám vyjasní. 3) Rusko na Ukrajině Doty vůbec nepoužívá (V Rusku je již dávno nahradily komplexy S-400), takové rakety do západních oblastí nikdy neletěly: Děje se tak v případě, že by se v těchto oblastech nacházely letouny, které by byly schopny zasáhnout do vzdušného prostoru. Přilétají pouze z Ukrajiny směrem na Donbas a to vše se děje kvůli provokaci, aby se opět obvinilo Rusko a Putin ze zabíjení civilistů, ale Ukrajinci v této epizodě konkrétně utrpěli, zasáhli své vlastní.
Nevěřte propagandě, kterou jste záměrně krmeni s cílem démonizovat Rusko. Pokud chcete skutečně znát pravdu, pak si ji vyhledejte na internetu a porovnejte fakta, ta se velmi často liší od názorů na Západě.

Raketa s nápisem „za děti“

sdíletj na

4.5 12 hlasy
Ohodnotit příspěvek
44 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
8. 4. 2022 15:26

Z ukrajinské strany je to obvinění blbost, proč by stříleli vojáci RF do vlastních civilistů?

Petr
8. 4. 2022 22:40
Odpovědět  krtek

jste na webu, kde si s takovými detaily hlavu nelámou… předchůdce tohoto webu – Aeronet – byl schopný vymyslet i bláznivější teorie, např. že lidé ze sestřeleného MH 17 jsou oběti západní farmaceutické lobby, že prý naložili letadlo téměř 300 mrtvolami a pak ho nechali spadnout nad Ukrajinou… 😀 ale jako legrace dobrý

Kolem
9. 4. 2022 02:02
Odpovědět  Petr

Ještě, že jsi tady, a kdykoliv komukoliv předvedeš šíři svého záběru a znalostí “pikantním detailem”. Kdepak, to se pozná “znalec a odborník” . Je přece ouplně fuč, že ty dva weby léta existovaly naprosto samostatně, neprovázaně – s realitou si bakaloseři ani dobroseři hlavu nikdy nelámali. Teď nám ještě vysvětli ty kouřící či pohybující se pytle s mrtvolama, střelče, ať se zasmějeme.

Milan h
9. 4. 2022 20:59
Odpovědět  Petr

kdyz si hloupi tak radsi nemluv potom to vi vseci trolliku

Editor
8. 4. 2022 16:50

Na seznamu je zpráva, že se jednalo o Iskander.

Petr
8. 4. 2022 22:37
Odpovědět  josh-xy

Točka – U má i ruská armáda, stačí se podívat na videa a fotky z jejich starších vojenských přehlídek… to už si patně uvědomili i Rusové, takže původní tvrzení, že systémy Točka – U nemají už poopravili s tím, že teda “nějaké mají, ale jen pro cvičení”… njn, Rus lže už jen z principu… 😀

Rony
8. 4. 2022 23:03
Odpovědět  Petr
Kolem
9. 4. 2022 01:45
Odpovědět  Petr

Jsme rádi, že alespoň Ty jsi “pravda sama”, pochodeň pravdy v moři ruské lži. Málem jsem se nechal zvyklat “kouřícími , či samozapínajícími se černými pytli s mrtvolami” hrdinných ukrajinců, ale ještě, že jsi to “rozsekl”, …

Martin23
9. 4. 2022 08:46
Odpovědět  Petr

Tak to budu velice rád, když uvedeš, na kterých přehlídkách to bylo. Točka je sovětská raketa a tak je evidentní, že tuto raketu vlastnilo pochopitelně Rusko. Ale armáda ji již nepoužívá.

ladik
8. 4. 2022 17:09

Raketová divize ukrajinských ozbrojených sil už měla být vyzmizíkována.

Kolem
9. 4. 2022 02:34
Odpovědět  ladik

Přesně, také mne to zarazilo …

Gales
8. 4. 2022 18:03

Ukroušům nevěřím ani nos mezi očima. Proč by to asi tak rusové dělali?Jim nezáleží na tom kolik ukrajinců odejde ze země.A kdyby chtěli přerušit koleje,tak to udělají v terénu a ne na nádraží.Už z nás dělají voly.

Kolem
9. 4. 2022 02:12
Odpovědět  Gales

Tak strašně jim jde o vlastní, že cca 12 milionů raději vzalo nohy na ramena , a zmizelo v zahraničí – z toho polovička v tom zlém Rusku. Kdepak, taková péče se jen tak nevidí. Kdo by tak “mateřskému režimu” nevěřil …

Františe
8. 4. 2022 18:07

Dneska jsem se dostal s jedním, snad ještě, kamarádem do debaty na téma zdražování pro nás a bohaté podpoře Ukrajinců. Co mám povídat. Vliv Čt. z něho tekl proudem. Že prý jsou to chudinky utíkající před Rusy, kteří prý páchají masové masakry na Ukrajině. Vůbec mě nepustil ke slovu. Že prý viděl nějaká videa, mě bylo jasné jaká z Čt., a nakonec na mě vyvalil jako důkaz, že v Rusku prý protestují tisíce lidí proti Putinovi. A dokonce tam prý zakázali Internet. Když se konečně zadýchal, pokusil jsem se mu říct, že několik tisíc lidí z 11milionové Moskvy nic neznamená na mě vyhrkl, že nic nevím, protože Putin zakázal Internet. Řekl jsem mu, že u nás je také zakázaný, načež mě označil za lháře, že to prý není pravda, a odešel. Tak takový vliv má u nás lžitelevize. Co dodat. Posuďte sami.

Pijack
8. 4. 2022 18:24
Odpovědět  Františe

Máte smůlu, že je váš kamarád takový gumák. Nemá smysl se s těmito jednoduchými zmanipulovanými lidmi bavit. Výsledek 30ti leté nalejvárny je viditelný, dost hrozný. Těm lidem není pomoci. Takhle si to představoval Washington …

Pavel
9. 4. 2022 10:43
Odpovědět  Pijack

Těm lidem skutečně není pomoci. Když přišel převrat v 89, země bez dluhů mohla nastoupit takovou cestu prosperity o jaké se nám ani nesnilo, protože vše zde mělo svůj řád. Banda krkavců se ale slétla na národní bohatství a byli to tito tzv. demokraté, kteří totálně zlikvidovali tuto společnost a stvořili z ní nesvéprávný subjekt, který řídí skupinka mocných a všehoschopných. S tím, že tato naše populace je zfanatizovaná a nečiní rozdíl mezi dobrem a zlem, nu, z toho si již hlavu nedělám. 30 letá nalejvárna, plus ten sajrajt co do nich píchli prostě udělal svoje.

Pavel
9. 4. 2022 10:53
Odpovědět  Pavel

Nakonec to možná dopadne tak, že své hlouposti a naivity budou hořce litovat, ale způsobili si to sami, takže za chyby a omyly se platí. Pouze nechápu, jak mohla společnost, která dostala slušné vzdělání takto zdegenerovat. Tím pádem se jeví, že vzdělání nezaručuje opravdu žádný duchovní rozkvět jedince. Richard Feynmann řekl- nikdy si nepleť vzdělání s inteligencí. Můžeš mít diplom a současně být idiotem.

Milan h
9. 4. 2022 21:03
Odpovědět  Pavel

velmi spravny nazor a zarny priklad toho je Fiala

jirka52
8. 4. 2022 20:58
Odpovědět  Františe

Takové “známé” má občas každý z nás a je skutečně zbytečné s nimi diskutovat, protože jejich fanatičnost nezná mezí. Jakékoliv důkazy nebo svědectví svědčící o opaku jejich tvrzení jsou okamžitě poplivána, protože na ČT nebo v Reflexu psali naprostou pravdu o které se přece nedá diskutovat. Všechno jede podle not z NATO, USA a EU přesně, jak to bylo dlouhodobě připravováno. Stejně tak bez nestranného vyšetření spáchaných zvěrstev nelze předem obvinit některou ze stran konfliktu. Začít mohou už od Krymu nebo Donbasu. Schopni toho jsou všichni účastníci…!

Milan ze Zahrady Čech
9. 4. 2022 01:36
Odpovědět  Františe

Také jsem měl podobnou debatu o těch protestech s jedním ajnštajnem. Tak jsem ho nechal bublat, kluka jednoho vošizenýho (na rozumu) a furt jsem se podivoval: “Fak, jo?,” “tý brďo,” no páááni,” a podobně, a když mu pak došla řeč, a byl celej takovej jako blaženej, že mě poučil, tak mu povídám: “Nojo, vole, tak to už chápu, proč P-uti-novi vylítla popularita na 80%. Voni ty normální lidi nejspíš chtěli ten protestní deficit vyrovnat, aby nevlítli do takovejch sr-aček jako tendleten náš kolektivní záchod.” Ještě jsem za ním pokřikoval že Sluníčko zachází, ale už s ním nebyla kloudná řeč. Ale zdraví mě, to jo.

Milan ze Zahrady Čech
9. 4. 2022 01:38

Sakra. *M

Pijack
8. 4. 2022 18:18

Absurdní debaty na protiruských webech, jako jsou Novinky a I-dnes. Tam snad mají lidi totálně vypláchnuté kebude. Celému světu jsou známá fakta, že když Ukrajinské obyvatelstvo utíká před smrtí, tak Ukrofašisti je střílejí úmyslně za trest, aby nepřišli o lidské štíty. Tato kultura střílení do zad je Ukrajincům vlastní. Jim je totiž úplně ukradený život lidí, kteří je nechtějí poslouchat. Tohle Rusáci nedělají. Ostatně Ukrajinský front ve válce proti Hitlerovi to dělal běžně a západní kinematografie to s nadšením dávala do svých válečných filmů. Střelba do vlastních řad je Ukrajinská specialita. Nebo na to snad všichni účelově zapomínají? I na ČT, Seznamu, ČTK, radiožurnálu… Není to tak dlouho, co takovou válečnou strategii všichni odsuzovali. To je důvod, proč západu i našim médiím nevěřím.

Kolem
9. 4. 2022 02:25
Odpovědět  Pijack

Střílení do zad, respektive střílení vlastních ustupujicich na východní frontě během II.WW praktikoval samozřejmě také wermacht, existují výnosy, nařízení velitelství wermachtu. A vyšly dříve, než to samé na druhé straně. Apropo, dnešní Ukroši mají základ ve vlastních divizich SS, UPA a Banderovcích – vraždících fanatických maniacích, kterým bylo všechno jedno.

Michal
9. 4. 2022 09:55
Odpovědět  Kolem

Dobrý den,
diskuze zajímavá, ale obhajovat válku vedenou kýmkoliv se mi zdá špatné.
Střílení do zad vlastním je v každé totalitě, Je dost historických filmů jak s US army tak ruských či vermachtu . Zvedá to morálku a zvyšuje strach k poslušnosti . T co se děje na Ukrajině je jak přes kopírák ze Sýrie. Asi stejný gang. Dofám že to Rusové a Čečenci ten to krát dotáhnou do úspěšného konce. A těch vymytých hlav je dost . Moc nevím co s tím, a začíná se to fašizovat viz. Polsko.
Nevíte co se děje nového v Polsku?

Kolem
9. 4. 2022 16:50
Odpovědět  Michal

Strelbu do zad, střelbu do ustupujicich vlastních jednotek, provádí každá armáda – tzv.totalita co by důvod je mimo, a klišé. Co se děje pěšákům v první linii si nikdo z nás neumí představit, jde o peklo na zemi. Mimo virtuálních idiotů a hajzlů si to nikdo nepřeje zažít.

Kolem
9. 4. 2022 16:56
Odpovědět  Michal

Polsko má kladný vztah k fasismu, náckovství tak nějak v krvi. Neexistovali cca 120 let, a hned po obnovení zacali valcit. S Ádou vesele kooperovali, a první uzavřeli smlouvu o neútočení a přátelství. Dnes se paktuji s ukronáckama, kteří je vyvraždili hůř než ve středověku – a my se omlouváme náckům, děsná doba.

Milan h
9. 4. 2022 21:07
Odpovědět  Pijack

ze se to menovalo Ukrajinsky front neznamena ze to byli Ukrajinci

Helena
8. 4. 2022 18:40

Samozřejmě lžou ukrajinští nacisté. Zelenský je křivák a měl by být souzen za genocidu vlastního národa.

TAKNĚJAK
10. 4. 2022 07:47
Odpovědět  Helena

zelinský se nejdříve dal na herectví, protože počítal s tím ,že až se dá na dráhu politickou
” MOHL PĚKNĚ HEZKY ” na všechny blbce HRÁT!CO CHEME PO komediantovi ,my jsme měli ještě většího V..a

Editor
8. 4. 2022 18:48

Nerozumím komentu o nahrazení raket DOT systémem S-400, oba systémy mají zcela odlišné určení!

Františe
8. 4. 2022 23:51
Odpovědět  Helena

VB Rusku je velmi silná pátá kolona. Všude jsou ještě úředníci dosazení za Jelcina USA. Bývalý prezident Medvěděv pracoval pro USA, Putin dělá co může, ale odstranit tyto vlastizrádce nemůže. Zatím je nemá kým nahradit. Stejně jako u nás má média pod řízením, zvenčí, která lžou stejně jako ta naše. Putrin teď dělá čistku v armádě. Generálové poslali na Ukrajinu nevycvičené nováčky. Proto to neprobíhalo podle plánu. Tato sabotáž přijde generály draho. Stalin v 2. sv. také musel provést čistku od zrádných generálů, kterých se v Rusku vždy najde dost. Putin dnes také vyčistí armádu. Generálové se blbě odhalili. Ale mimo zrádců je v Rusku 80% lidí stojících za Putinem. A tom je síla Ruska.

Milan ze Zahrady Čech
9. 4. 2022 01:53
Odpovědět  Františe

Říkám to nerad, ale Pu-tin (já už to radši vypomlčkovávám, už mě neba tenhle souboj s cen-zorem hostitele pokecu a to měnění nicků) by měl zavést na nějaký čas něco na způsob neblaze proslulé če-ky. Nakonec mu ani nic jiného nezbyde než dát dohromady nějakou úderku. Ale nahradit je, soudím, má kým. Divil bych se, kdyby ne. Spíš mi to připadá, že čeká na vhodný psychologický okamžik. Jen názor.*M

Jimi5
9. 4. 2022 00:07

Pozůstatky rakety na snímku nejsou ve směru letu. Zadní část rakety poodskočila. Je to zřejmé dle poničení křídla, odhrnutí drnů i utrženého konce rakety na pravé straně.Na mapách není chodník, zbytky leží na těchto souřadnicích 48°43’32.4″N 37°32’31.3″EObě strany disponují raketami Točka-U, ale ruská strana dlouhodobě prezentuje jejich používání pouze stranou protivníka. 7.2.2015 už tam jedna raketa z jedné strany také přilétla.

Robert
9. 4. 2022 13:10

Tak jsem na ,,pravdomluvném,, seznamu napsal, že prapor Azov je parta nacionálních vrahů. A co se stalo? Ban do konce Seznamu ?.. Demokracie po Česku.

Kolem
9. 4. 2022 17:02
Odpovědět  Robert

Že tam lezete, do hnízda zmijí, a to jsem ublížil zmijím. Vždyť je to stoka, a dnešní havloidní ideologové a cenzoři jsou sebranka naprosto drtivě překonávající ty z let 50-tých…

Josef
9. 4. 2022 19:01
Odpovědět  Robert

Já jsem na Seznam dal za příspěvky za sebou.Oba byly doloženy historickými fakty. A to, to se neodpouští. Byl jsem obviněn z pobuřování a vyvolávání nenávisti. Takže jako Vy. Doživotní ban. A demokracie ? Spíše demokratura.

Milan h
9. 4. 2022 21:11
Odpovědět  Josef

taky vitaj ja sem to dostal za cikany no a napsal sem jim tak nejak od srdce a bylo

Milan h
9. 4. 2022 21:09
Odpovědět  Robert

vitaj si dalsi

Helena
10. 4. 2022 12:18
Odpovědět  Robert

Také mám nyní ban. Ovšem někdy neodolám a reaguji na příspěvky. Blbost a naivita některých nezná mezí. Všimla jsem si, že když reaguji na něčí příspěvek dle svého správného názoru ?, akorát smažou celé vlákno, bez vašeho banu. I tak to lze.

TTT
9. 4. 2022 14:23

Objevil se názor, že na Seznamu i jinde jsou absurdní diskuse. Nemůže to být jinak, když třeba Seznam masově vyhazuje z diskuse ty občany, kteří nejsou naprosto zajedno s oficiální propagandou. Napíšou vám, že jste se dostal s rozporu s pravidly Seznamu a máte na 2 měsíce nebo doživotní zákaz. Tím se má zajistit, aby byli lidé zblblí a souhlasili s válečnickými kroky fialové vlády. Takto je zajištěno, aby diskutovali jen prověření soudruzi se správným a vládou schváleným názorem.

TAKNĚJAK
10. 4. 2022 07:38
Odpovědět  TTT

Jedno si musíme uvědomit ,že Seznam.cz vlastní podnikatel který je rusofob,
a ti kteří své příspěvky na jejich stránkách píši “JSOU UPLNĚ MIMO REALITU , JSOU OVLINĚNI ČT24 A HLAVNĚ 3.COVIDOVOU INJEKCÍ!
Jakmile začně probruselský vysílač mluvit “něco o Rusku, tak celá EU se stává RUSOFOBNÍM . JE VELICE ZAJÍMAVÉ,ŽE MYŠLENÍ TĚCHTO LIDÍ ZMĚNILO OD  2020 KDY ZAČALO COVIDOVÉ ŠÍLENSTVÍ . JESTLI TO BYL ZÁMĚR TOHO ŠÍŘENÍ???

Helena
10. 4. 2022 12:20
Odpovědět  TTT

Souhlas, Novinky a Seznam zprávy – jeden velký prolhaný hnus.