Ministerstvo obrany RF: Zajatý důstojník SBU oznámil přípravu teroristických útoků ve Lvově

Ministerstvo obrany Ruské federace: Zajatý důstojník SBU oznámil přípravy na útoky na diplomatická zařízení ve Lvově

Důstojník Bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU), který se vzdal ruské armádě, uvedl, že příslušníci ukrajinského národního praporu Azov plánovali sérii teroristických útoků ve Lvově. Oznámil to 19. března oficiální představitel Ministerstva obrany Ruské federace generálmajor Igor Konašenkov.

„… důstojník SBU oznámil teroristické činy plánované militanty nacionalistického praporu Azov ve Lvově proti zaměstnancům a zařízením diplomatických misí Spojených států a dalších západních zemí,“ řekl Konašenkov.

Kyjev plánuje vydávat útoky na západní diplomatická zařízení za útok provedený ruskou armádu, tvrdí generál. Účelem provokace označil zvýšený tlak na země NATO, aby souhlasily se zavedením bezletové zóny nad Ukrajinou a poskytnutím více zbraní.

Zajatý důstojník byl podle generála zaměstnancem hlavního oddělení SBU v Doněcké a Luhanské oblasti. Přímo se podílel na organizování výcviku sabotážních a teroristických skupin pro práci v oblastech osvobozených od nacionalistů.

Konašenkov dodal, že důstojník SBU podal podrobné informace o všech osobách zapojených do sabotážních aktivit na území Donbasu.

https://bit.ly/3N7v25G

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na