Krize UKRAJINA

Ministerstvo obrany RF: Ukrajina přiváží těla vojáků v civilu do Lisičansku, aby obvinila Ruskou federaci z ostřelování

Kyjev připravuje v Lisičansku provokaci.

Kyjev přiváží rozbité vybavení a těla svých vojáků v civilu do Lisičansku, aby z toho obvinil ruské ozbrojené síly, řekl generálplukovník Michail Mizincev, šéf ruského národního střediska pro kontrolu obrany.

Je třeba poznamenat, že Kyjev pokračuje v pokusech o provokace k obvinění ruských ozbrojených sil z válečných zločinů.

Ukrajinská armáda omylem střílela na centrální tržiště v Lisičansku, nyní se na místě připravuje provokace k obvinění ruských ozbrojených sil z válečných zločinů, řekl generálplukovník Michail Mizincev, vedoucí Centra řízení národní obrany Ruské federace, uvádí RIA Novosti.

“Kyjevský režim nezastavuje pokusy o provokace s cílem obvinit ruské ozbrojené síly z válečných zločinů. Další takovou inscenaci se smrtí údajných civilistů v důsledku vykonstruovaného ostřelování ruskými jednotkami připravili specialisté na informační a psychologické operace ozbrojených sil Ukrajiny k prezentaci světovému společenství v nadcházejících dnech,“ řekl Mizincev.

Na místo budou podle jeho slov pozvána ukrajinská a západní média. 

„Za účelem provedení inscenovaného natáčení, fotografování a videozáznamů, s pozváním zástupců ukrajinských a západních tiskových agentur (včetně Spojených států, Lotyšska, Velké Británie a Polska) ve městě Lisičansk na centrální tržiště, na které den předtím omylem střílely jednotky 57. motorizované pěší brigády Ozbrojených sil Ukrajiny; je přivezena rozbitá technika, sanitky přivážejí těla vojáků ozbrojených sil Ukrajiny, oblečená v civilním oblečení,“ řekl Mizincev.

Generálplukovník poznamenal, že „tento scénář, který je cynický především ve vztahu k vlastním lidem, jakož i k mrtvým ukrajinským vojákům, opakuje zvěrstva nacistů během Velké vlastenecké války, ale v současném podání kyjevského režimu“.

„Předem varujeme takzvaný civilizovaný Západ, že tento a další podobné krvavé padělky kyjevských úřadů o údajných „ruských zvěrstvech“ se v blízké budoucnosti plánuje široce šířit v médiích a na internetových zdrojích,“ dodal šéf Národního střediska řízení obrany Ruské federace.

https://bit.ly/3rVpEKf

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
28. 4. 2022 09:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsem zvědav, kolik takových “Srebnických masakrů” do konce specoperace ještě Banderstán zrežíruje. Ten první, v Srebnici, svět dost dlouho žral. Ty další, v Sírii, už tolik ne. A teď už to opravdu můžou žrát jen vypláchlé hlavy. Protože komu ku prospěchu? To si vážně myslí, že celý svět má Ivany za idioty?

ZMann
28. 4. 2022 12:35

Ranný brífing ruského ministerstva obrany 28. apríla 2022.
27. apríla, približne o 23:00 moskovského času, ukrajinské ozbrojené sily spustili masívny raketový útok balistickými raketami „Točka-U“ a raketometmi na obytné štvrte v centrálnej časti mesta Cherson.

Terčom raketového útoku nacistov boli obytné štvrte v oblasti triedy Ušakova, kde sa nachádzajú aj škôlky, školy a mnohé sociálne zariadenia.
Zdroj NEWSFRONT