Krize UKRAJINA

Medveděv se ostře vyjádřil ke slovům francouzského ministerstva zahraničí o úderu na Belgorod

Francouzské ministerstvo zahraničí již dříve oznámilo legitimní obranu Ukrajiny

MOSKVA, 3. ledna. /TASS/. Místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace Dmitrij Medveděv ostře, na pokraji cenzury, kritizoval slova francouzského ministerstva zahraničí o útoku na Belgorod.

“Francouze jsme nikdy neměli rádi. Něco jako Žáby, které s námi bojují.” napsal Medveděv v kanálu Telegram . Tento postoj se podle jeho názoru nyní potvrzuje kvůli vyjádření francouzského ministerstva zahraničí. “Napsalo francouzské ministerstvo zahraničí. Útok na Belgorod s použitím kazetové munice je “právem na sebeobranu,” citoval místopředsedu ruské bezpečnostní rady.

“Šmejdi. Bastardi. Zrůdy,” odpověděl Medveděv.

Francouzské ministerstvo zahraničních věcí již dříve oznámilo legitimní obranu Ukrajiny, když odpovědělo na otázku agentury TASS o postoji Paříže k akcím ukrajinských ozbrojených sil, které zasáhly civilisty v Belgorodu zakázanou kazetovou municí. Ministerstvo zahraničí zároveň ponechalo nezodpovězenou otázku ohledně použití zakázané kazetové munice Kyjevem během útoku na Belgorod.

Ukrajinské ozbrojené síly 30. prosince ostřelovaly centrum Belgorodu pomocí dvou raket s kazetovou municí a granátů MLRS české výroby. Podle posledních údajů bylo zabito 25 lidí, z toho 5 dětí, a více než 100 bylo zraněno. Poškozeny byly desítky obytných budov a civilních zařízení. Dne 31. prosince oznámilo ruské ministerstvo obrany odvetný úder na vojenské cíle na Ukrajině, včetně Charkova, v důsledku čehož ukrajinská strana utrpěla značné ztráty

https://tass.ru/politika/19672543

sdíletj na

31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ModrýKlokan
4. 1. 2024 00:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak kdo zná žabožrouty osobně, ví co je to za dobytek.

Gales
4. 1. 2024 10:31
Odpovědět  ModrýKlokan

Bez zahraniční intervence se totiž Zelenský u moci neudrží. A proto bylo rozhodnuto ve spolupráci s partnery z českého ministerstva zahraničí, že Praha nebude Ukrajincům bránit v používání českých raketometů k páchání a rozsévání terorismu v ruském pohraničním městě s cílem vyprovokovat Rusko ke zrcadlové odvetě na ukrajinské město. To má být záminkou na vyvolání veřejné mediální objednávky na vyslání mírových sborů na Ukrajinu s cílem udržet Zelenského u moci. Jakmile Zelenský padne, Ukrajina se začne totiž setrvačně a mocensky znovu orientovat k Moskvě. Tomu se nedá na Ukrajině, která je etnicky rozpolcená mezi ruský a západní svět, v podstatě vyhnout. A tomu chce západ zabránit. Proto ty teroristické útoky českými a ukrajinskými raketomety mají takovou důležitost.

Ladislav 💤
4. 1. 2024 13:29
Odpovědět  Gales

Na starých dokumentech v tv, mluvili stáří bojovníci a vykládali ,co byli frantíci zač.
Společně hlídali most, samozřejmě při střelbě na němčoury. Po boji se otočili a frantici nikde, pak našim vynadali ať táhnou fomů, že se s němčoura domluví!
Stačí!
NIKDY NEVĚŘTE ANGLOSASŮM!!
JSOU TO ZRADNÉ KU**Y!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
janle57
4. 1. 2024 11:29
Odpovědět  ModrýKlokan

V roce 1812 je Rusové vypráskali jako nepohodlné vši z kožichu i s tím
jejich prckem Napoleonem,za 2 roky se kozáci projížděli po Paříži
a všichni žabožrouti se klapali strachy,že jim to spočítají i s úroky,
tahle pakáž by měla raději mlčet a starat se o své milované muslimy,
kteří si ze zdejších bílých za pár let udělají své otroky.

Hany
4. 1. 2024 03:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Bravo Medveděv ! Na takovou zrůdnost se slušně diplomatický odpovědět prostě nedá.

eFPe
4. 1. 2024 05:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Francouzi měli za Velké Vlastenecké Války svou peruť v SSSR. Neházejme všechny do jednoho pytle jinak se v tom pytli v očích třeba rusů ocitneme sami, a můžeme vysvětlovat jak chceme že nesouhlasíme s oficiálními postoji politiků u kormidla.

Pravdomluvny
4. 1. 2024 06:19
Odpovědět  eFPe

To byli potomci hrdinů,ti dnešní jsou potom Piera Lavala 👎

Tupý hulvát
4. 1. 2024 07:55
Odpovědět  eFPe

A my v tom ruském pytli ještě nejsme?

Jozef
4. 1. 2024 13:07
Odpovědět  eFPe

K tej letke je dobré pripomenúť že Rusy po vojne poslali jej Francúzkych pilotov domou aj s lietadlami, na rozdiel od Angličanov ktorý si od nás vyučtovali aj šnúrky do topánok ktoré nosili naši piloti ktorý za nich bojovali a zomreli.

Pravdomluvny
4. 1. 2024 13:08
Odpovědět  Jozef

Popsal jste to naprosto pregnantně.

Petr C
4. 1. 2024 14:40
Odpovědět  Jozef

A ještě jim Stalin odpustil celý národní dluh Francie.

Tupý hulvát
4. 1. 2024 07:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Znovu opakuji,žádný OBECNÝ zákaz kazetové munice neexistuje a takováto vyjádření,pokud jsou dobře přeložena,snižují úroveň vyjádření Rusů.Rusko dokonce myslím patří k těm, kdo k dohodě o nepoužívání nepřistoupilo,stejně jako USA a i Ukrajina.
Lhát se nemá.

Boomer
4. 1. 2024 08:06
Odpovědět  Tupý hulvát

Úmluva o kazetové munici, smluvní strany v Evropě:
Evropa (34)
Albánie, Andorra, Rakousko, Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Česko, Dánsko, Francie, Německo, Svatý stolec, Maďarsko, Island, Irsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Malta, Moldavsko, Monako, Černá Hora, Nizozemsko, Severní Makedonie, Norsko, Portugalsko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Spojené království Velké Británie a Severního Irska

Tupý hulvát
4. 1. 2024 08:48
Odpovědět  Boomer

Nerozumím,já přece tvrdím to samé,jen neznám podrobnosti jako vy a ani je nepovažuji za důležité,jde o podstatu.

Boomer
4. 1. 2024 09:50
Odpovědět  Tupý hulvát

..a já pouze doplnil vaši informaci, aby některým bylo jasno, kdo je v Evropě kým, což považuji za podstatné…

Tupý hulvát
4. 1. 2024 11:04
Odpovědět  Boomer

Nebyl jsem si jist,jestli neupozorňujete na Česko v té úmluvě,to byla z mé strany hloupost,omluva.

Pavel z Moravy.
4. 1. 2024 11:05
Odpovědět  Tupý hulvát

Ono se to ale stejně dá všechno obejít, vždyť to není vůbec složité. Přeprodám to jiným co nepodepsali a už to jede a nebo to sám s úsměvem navrhnu. V tomto světě je morálka dávno v prd.eli, tak co už. Včera jsem četl kolik ruského LNG a obilí Evropa nakupuje. Jestli přímo nebo přes prostředníky, to je v zásadě jedno, jde asi jen o ceny. Tento svět žádné zábrany nemá, vždyť jde o prachy.

Janaz
4. 1. 2024 08:14
Odpovědět  Tupý hulvát

Nomen omen. Najprv si zisti fakty.

Tupý hulvát
4. 1. 2024 09:22
Odpovědět  Janaz

Ježišmarjá,co to meleš?

Pavel
4. 1. 2024 09:19
Odpovědět  Tupý hulvát

Ono to není zase až tak o druhu munice jako spíš o specielním vybírání cílů. Nacisti vždy milovali násilí na bezbranných, to jim zůstalo a západní hnůj v tom pokračuje. Proč bojovat na frontě když se dají zabíjet děti bez risika odvety.

Putinovec
4. 1. 2024 08:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Parta zlodějů Vám vybere dům . Druhý den se jeden z této party zastaví u Vás doma , řekne Vám , to je ale svinstvo někoho vykrást a ještě si omrkne , zda tam něco cenného nezapomněl ukrást .
Tak to je Medvědev , v celé svojí morálce . Pomáhal Rusko likvidovat a dělá to dál . Ta podobnost s konáním blba Lipánka není náhodná , i on je pouhý používaný lůzr .

Putinovec
4. 1. 2024 11:45
Odpovědět  Putinovec

Je celkem zajímavé , jak se lidé nechají nachytat na emoce , pomocí pro ně “hezkého slovíčka” .
Medvědev po celou dobu bourá to , co Putin tak obtížně vytváří . Nejvýce se to projevilo během období , kdy byl Medvědev presidentem RF . A tehdy se projevila i jeho schopnost , nedokázat nic řídit .
Ty jeho výkřiky , kdy jednou vyhrožuje západu jaderným úderem , likvidací určitých organizací , či urážení státních politiků jiných zemí , slouží jako klacek na Putina . Západní propaganda tak může hlasutě křičet : Podívejte se , co je zač ten Putin a ta Ruská sebranka !
Přečtěte si znovu ten článek , pro pochopení toho , čeho se Medvědev dopustil , na Ruském národu .
Vzpomínáte si na akci VRBĚTICE a na ty dva upocené klauny spouštěče ? Chápete co se tehdy stalo ? Z pohledu diplomacie , byla jaderné mocnosti vyhlášena válka . Ta byla stupňována pomocí dalších provokací . Bouráním symbolů , kdy bylo mimochodem veřejně oznámeno ,že protektorát ČR odstupuje od zařazení států , bojujících proti fašismu 20 tého století a zařazuje se zpětně , do fašistické koalice .

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Putinovec
4. 1. 2024 11:56
Odpovědět  Putinovec

Nevím zda si to plně uvědomujete , ale pokud bývalý president RF otevřeně urazí obyvatele nějakého národa , tak se jedná o velice vážný politický incident . A v tomto případě to má stejný záměr , jako Vrbětice v ČR . Nakrknout obyvatele jiného národa a nahrát tak místní smečce , aby mohla v tomto směru dále zvyšovat sázky v provokacích . Např. odvoláváním velvyslanců a zabavováním cizího státního majetku , což velice dobře známe už od Nás .
Zde je stejný projev řízení , jaké provozuje Medvědev , jen v jiné úrovni .
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-starosta-novotny-privezl-dopis-pro-putina-v-multikare-pracovniky-ambasady-oznacil-za-pitomce-40305112
Opravdu si myslíte , že Medvědev takto pracuje pro Rusko ?

Pavel z Moravy.
4. 1. 2024 12:54
Odpovědět  Putinovec

Nu, já nevím jak kdo, ale jednoznačně Rusku svými vyjádřeními nepomáhá, ať už z jakýchkoliv důvodů. Přesně tak, dělá to tak aby západní sebranka mohla vyřvávat co je Rusko a Putin zač. A že by to dělal z neznalosti, tomu se nedá věřit. Alespoň já jsem mu nikdy nevěřil. To takový Surovikin nebo Kadyrov, to je jiná vlastenecká liga. Je to jako se zeměmi. Na Írán nebo KLDR bude jiné spolehnutí než na Čínu. To je můj názor. Víte dle mne, jak moc někdo kalkuluje co by mu mohlo přinést spojenectví s tím nebo s tím, moc důvěry v něho nesdílím. Rusko a Čína, to je partnerství z rozumu. S Íránem je to víra ve společnou ideu a o to důležitější, že to je se zemí šítských muslimů.

Frank1
4. 1. 2024 14:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Francouzsti predstavitele byli odjakziva lhari, podrazaci a nepratele Ruska.

Pablo
4. 1. 2024 16:53
Ohodnotit příspěvek :
     

 “Napsalo francouzské ministerstvo zahraničí. Útok na Belgorod s použitím kazetové munice je “právem na sebeobranu,” citoval místopředsedu ruské bezpečnostní rady.

Nikdo si nevšiml, že je tu jeden zásadní překlep???- “Napsalo francouzské ministerstvo zahraničí. Útok na Belgorod s použitím kazetové munice je “právem na sebeobranu,” citoval místopředsedu” – ne, tam patří “a” – místopředseda !!! Google translate tohle dělá běžně – a tím se úplně otáčí smysl vět

Standa
12. 1. 2024 08:34
Odpovědět  Pablo

Už jsem to tu jednou naznačil! Jestliže je podle Francie ,,. Útok na Belgorod s použitím kazetové munice je “právem na sebeobranu,” nemůže nic namítat proti ,,právu na sebeobranu ” např. Nigérie atd., kde vraždí v Africe francouská vojska a žoldáci.
Takže , vzhledem k tomu, že Nigérie nemá rakety dlouhého doletu může v rámci,, práva na sebeobranu” přece použít podobné prostředky ve Franci ,třeba v Paříži. Nálože na frekventovaných místech -ručně donesené!.A nebude to terorismus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Standa
12. 1. 2024 08:40
Odpovědět  Standa

Bude to,, právo na sebeobranu” podle francouského vzoru!

Frank
4. 1. 2024 23:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Frantíci brzy skončí, protože muslimové jim tam udělají pořádek.

PENNYS
12. 1. 2024 08:21
Standa
12. 1. 2024 08:43
Odpovědět  PENNYS

Tvz. čech XICHT -i straší ve Strakovce a na Hradě!Dokud je ,,nevykrátíme” v českém ,, Majdanu”!