Lukašenko: V případě vojenské agrese z ukrajinské strany ozbrojené síly Běloruské republiky okamžitě zaútočí na Kyjev

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko během své návštěvy města Bobrujsk a komunikace se zaměstnanci závodu „Belšina“ učinil řadu poměrně tvrdých prohlášení ohledně agresivní politiky Ukrajiny a Polska.

Připomeňme, že Bělorusko se neúčastní ruské speciální operace na Ukrajině. Zároveň je to Běloruská republika, která je nejbližším spojencem Ruska a v souvislosti s tím si kyjevské úřady nejednou dovolily hrozby vůči Bělorusku.

Alexandr Lukašenko na oplátku varoval ukrajinské úřady před neuváženými akcemi. 

Během rozhovoru se zaměstnanci jednoho z největších evropských podniků na výrobu pneumatik pro automobily prezident řekl, že v případě vojenské agrese z ukrajinské strany by Ozbrojené síly Běloruské republiky okamžitě udeřily na Kyjev, aniž by vstoupily na území Ukrajiny.

Běloruský vůdce navíc vysvětlil, co by se stalo „sousedovi“, kdyby se odvážil udeřit na území Ruské federace. Stojí za zmínku, že v souvislosti s dodávkami západních zbraní dlouhého doletu takovou možnost ozbrojené síly Ukrajiny budou mít.

Podle Lukašenka, pokud se tedy Ukrajina odváží zaútočit na území Ruska, pak Moskva použije „zbraně nového typu“. Navíc ti, kteří v Kyjevě rozhodují, se stanou oběťmi.

Na závěr se prezident Běloruské republiky zmínil i o současné politice Polska. Varšavské úřady mají podle jeho slov zálusk na západní oblasti Ukrajiny. Na to budou muset Rusko a Bělorusko reagovat.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://topwar.ru/197898-lukas…

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
18. 6. 2022 01:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Chocholové mohou zcela výjimečně dodržet slib a nemusí zaútočit na Federaci – a přesto na ni zaútočit. Na co zaútočí, když začnou ostřelovat Krym a pokusí se zničit krymský most? Bude to útok na Federaci, nebo jen pokus získat své území zpět? No a přesně tak to budou, spolu s kolektivním záchodem, prezentovat – jako snahu získat zpět své území. Dodrželi svůj slib…

Ladislav
18. 6. 2022 06:41
Odpovědět  VAL

Jakmile zaútočí na RF, je po názvu Ukrajina! Krym je Ruský!

Pavel
18. 6. 2022 08:53
Odpovědět  Ladislav

Na Krymu svého času admirál Ušakov vybudoval námořní loďstvo, které jak známo s pozemními vojsky Suvorova vyhánělo napoleonské frantíky z evropských zemí. Filmy Admirál Ušakov- hrdina Černého moře a Koráby útočí to vše ukazují. Při osvobození Itálie byli vítáni s takovým nadšením, že člověk docela dobře chápe, co tenkrát znamenali Rusové pro Evropu. A nyní jsou pro ni znovu klíčem k likvidaci nacismu, jehož kořeny nebyly vytrženy.

ZMann
18. 6. 2022 09:03
Odpovědět  Ladislav

Ruská raketa Kinžal č.2 s rychlostí 12 000 kilometrů za hodinu, 10krát rychlejší než zvuk, byla dnes použita ke zničení ukrajinského skladu zbraní 136 metrů pod zemí.
Mně to tak připadá jako by měla malou jadernou nálož.
https://href.li/?https://t.me/cz24news/17218

Gales
18. 6. 2022 10:02
Odpovědět  ZMann

Proto si amíci drží od rusů ,,odstup“ Sláma na kravíně.

me2d44
18. 6. 2022 10:36
Odpovědět  ZMann

Hezký den. Hypersonik nepotřebuje jadernou nálož – v některých případech ani klasickou – všechno vyřeší kinetická energie (něco, jako dopad meteoritu – ale v tomto případě přesně zaměřeného). Pokud by něco podobného (s náloží) zasáhlo Yelowstone, tak bude vulkanická zima a průliv mezi zbytkem USA a Mexikem….

milan
18. 6. 2022 12:47
Odpovědět  VAL

promin ze te opravuju ale u nas to su chochly nebo este chrchly u nas se pouziva vic to chochly na Mrave

VAL
18. 6. 2022 14:48
Odpovědět  milan

Já mám ty chocholy od matky a bábrle, Volyňaček. Jinak než chocholové ukrům mezi sebou neřekli. Bábrle mi i vysvětlila kde se to pojmenování vzalo. Pak, po půlstoletí, jsem si to ověřil na internetu. Měla pravdu.

janle57
18. 6. 2022 11:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Bělorusko je největší hrozbou především pro zapráskané a zfanatizované Polsko,
pokud by si tihle odporní ušišlanci něco vojenského přímo dovolili,Lukašenko
by se s nimi nemazal,stejně tak jako Rusové,Poláky zřejmě mrzí,že jim Varšava
ještě stojí,tentokrát by jí už nikdy více nepostavili.