Krize UKRAJINA

Lukašenko obvinil Brity z provokace v Buči

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko řekl, že britští zástupci přijeli ze Lvova do města Buča u Kyjeva, aby připravili informační náplň.

„Co se stalo v Buče <…> víme, kdo organizoval toto představení. Byli to většinou Britové,“ řekl Lukašenko v rozhovoru pro Associated Press, uvádí TASS.

Běloruská strana má podle něj informace o příjezdu britských zástupců ve čtyřech vozech do Buči.

Provokaci v ukrajinském městě Buča zorganizovali Britové, řekl Lukašenko v rozhovoru pro agenturu Associated Press.

V odpovědi na otázku o údajných „zvěrstvech Ruska na Ukrajině“ vyzval běloruský prezident Západ, aby „přestal lhát“.

“Neměli byste používat příklad Buči,” upozornil.

“Co se stalo v Buče, – víme, kdo organizoval toto představení.”

Lukašenko poukázal na to, že „tam byli většinou Britové, kteří přijeli v autech ze Lvova, natáčeli v Buče a pak to hodili do informačního prostoru“.

Zdůraznil také, že poznávací značky vozů byly předány ruské straně.

Lukašenko označil provokaci v Buče za speciální operaci Velké Británie.

“Jestli chcete adresy, hesla, účast, poznávací značky automobilů, kterými přijeli a co dělali, FSB Ruska může tyto materiály představit.”

https://bit.ly/3wrnuDF

sdíletj na

16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Eva
6. 5. 2022 08:09

Ano, na vlastni oci jsem videla na internetu dve fotografie z Buce, na nich zive muze, kteri si lehali do hromady hliny a pisku, aby inscenovali mrtve.Nasledujici den uz byly fotky smazane.

Pavel
6. 5. 2022 08:34
Odpovědět  Eva

děvče musíš si dělat screenshot obrazovky nebo výstřižek ano mám taky uložené snímky kde z jedné strany ulice jsou vidět lidé co leží na zemí a když je druhý záběr z druhé strany té samé ulice je prázdná / dokonce zmizely i petky a jiný bordel/ nebo na jedné fotce jsou dvě těl a na druhé jsou tři těla a vše od toho samého reportéra z té samé reportáže prostě těla mizí a objevují se proč a jak je mi také záhadou ale víš musíme přeci věřit pouze té jediné pravdě a nepochybovat ta nás dovede k světlým zítřkům

Frank
6. 5. 2022 09:03

Už ani britské tajné služby nejsou to, co bývaly. Zpackaly Skripalovy a zpackají kdeco a myslí si, že všichni lidé na zeměkouli jsou blbci, kteří jim vše sežerou. Horší je ale to, že stále tahají za provázky.

Pavel K
6. 5. 2022 10:10
Odpovědět  Frank

No ONI jsou to furt stejní kreténi, jen my máme povícero možností informací se v tom pošťourat a s naším logickým myšlením se dobrat závěru. S tím už ty trubky nepočítají. Něco jako, že v jednom díle ve Vinnetouovi jede v dáli autobus, nebo v historickém filmu pochoduje v dál chlápek oblečený z dvacáteho století. ??

Evžen
6. 5. 2022 12:38
Odpovědět  Frank

Bohužel těch blbců je stále většina…!?

skylla
6. 5. 2022 09:33

proč to teda nezveřejní?

Pozor
6. 5. 2022 09:55

Provokácia z Buči by nikdy nebola keby Rusko neopustilo tú oblasť. Rusko odchodom z tejto oblasti vlastne zodpovedá za smrť tých povraždených civilistov, ktorých fašistický režim Kyjeva povraždil na výstrahu ostatným civilistom aby nekolaborovali s Rusmi ak nechcú dopadnúť podobne, veď o tom dokazujú aj biele pásky na mŕtvolách, čo označuje zradcov. ˇAno Rusko týchto civilistov priamo nezabilo, ale ako som v úvode napísal, odchodom z tejto oblasti zodpovedá za ich smrť. Ako teraz majú konať asi civilisti z iných oblastí Ukrajiny (okrem z DNR a LLR), veď nevedia či ich Rusko opäť nezradí ako tých mŕtvych v Buči a okolí Kyjeva.

Pavel K
6. 5. 2022 10:19
Odpovědět  Pozor

No, bohužel máte možná i pravdu. ?‍♂️

Lubek
6. 5. 2022 12:10
Odpovědět  Pozor

Niečo korelačné je zodpovednosť politikov istej krajiny za dodávku istého protilietadlového systému. Nielenže bol systém zničený Ruskou raketou, ale zahynuli pri jeho konfigurovaní aj 24ia vojenskí technici. Kto môže za ich zkoncentrovanie v hale za účelom nastavenia systému? Iba ten čo ich tam poslal, alebo aj ten, čo tam poslal ten systém nastavený na iné parametre. Keby… Keby boli tí špecialisti robili prekonfigurovanie systému v krajine darcu, ešte mohli žiť.

Boomer
6. 5. 2022 13:25
Odpovědět  Lubek

.. může za to kdosi, kdo si myslel, že Rusové jsou banda blbců, neschopných vyrobit budík, kteří sice nějaký systém vyrobí a dodají, ale potom už ho pustí z dohledu. Každý z těch systémů obsahuje zjednodušeně nazváno “digitální klíče”, které je nutno v určitých intervalech měnit. Každý zásah mimo oprávněný rámec vyvolá jejich destrukci a případná delaborace je poměrně ožehavá. O tom ví své US specialisté, kteří si nechali přepravit letecky systém Pancir- S1, ukořistěný v Libyi v roce 2020.

janle57
6. 5. 2022 10:32

Uhodil hřebík na hlavičku ! jenže my máme svojí pravdu a od toho tady máme TV kanál
Goebbels24,CNN Prima Fake news a další podobná media,která schvaluje agent CIA
Koudelka a ten vzkazuje všem zdejším lidem: “když to nepochopíte po dobrém,
tak to pochopíte po zlém,však on Vás již soudruh Stříž a soudružka Bradáčová přesvědčí”

Evžen
6. 5. 2022 12:41
Odpovědět  janle57

Uplně jsem se odstřihl od TV a mám klid,protože dělají jen propagandu USA a EU…!

Ladislav
6. 5. 2022 12:54
Odpovědět  Evžen

Já na ŽÁDNÉ prolhané “zpravodajství” u nás nekoukám! Nechci přijít o nervy! Nechci válku s Ruskem, ale bez vizový styk s Ruskem, abych mohl na dovolenou na krásný Ruský Krym!

Gales
6. 5. 2022 12:35

Stejně jim věří jenom jejich slouhové,naši fašisti a zfanatizovaní blbečci.

Milan h
6. 5. 2022 15:21
Odpovědět  Gales

to je opravdu pravda ja kdyz to sleduju tak je to este horsi jak lidi veri lharum

Gales
6. 5. 2022 16:39

Voni,ti západní demokraté už lžou tak,že musí lhát i sobě.Viz.Ropa z ruska není z ruska,plyn taky není ruskej a na ukrajině jsme ve válce s rusem a podobné hovadiny.Jak říkám.Už se do toho tak zamotali,že musí lhát i sami sobě.