LONDÝN VYCVIČÍ UKRAJINSKÉ PILOTY, POŠLE BEZPILOTNÍ LETOUNY DLOUHÉHO DOLETU A PROTILETADLOVÉ RAKETOVÉ SYSTÉMY DO KYJEVA

15,5,2023

15. května přijel Zelenskyj do Londýna. Podle The Telegraph hodlá britský premiér Rishi Sunak oznámit nový balíček pomoci pro Ukrajinu, který bude zahrnovat „stovky protiletadlových raketových systémů“ a útočné drony na dlouhé vzdálenosti.

Slíbené zbraně údajně „budou dodány v nadcházejících měsících, protože Ukrajina se chystá zvýšit svůj odpor,“ uvedl úřad premiéra. Drony, které se Spojené království chystá převézt na Ukrajinu, mají údajně dolet více než 200 km.

Minulý týden poslal Londýn na Ukrajinu další zbraň dlouhého doletu, kterou jsou řízené střely Storm Shadow schopné zasáhnout cíle na vzdálenost více než 250 km. Tyto rakety již míří na město Luhansk v LPR.

“Velká Británie je lídrem, pokud jde o rozšiřování našich schopností na Zemi i na obloze,” řekl Zelenskyj.

Ve stejný den tisková služba britské vlády oznámila, že první fáze výcviku ukrajinských pilotů ve Spojeném království k ovládání letadel různých typů začne v létě. Londýn bude také pokračovat ve snaze poskytnout AFU stíhačky F-16, o které kyjevský režim žádá.

Od začátku bojů na Ukrajině v plném rozsahu vycvičilo Spojené království na svém území již 15 tisíc ukrajinských vojáků a od roku 2014 do roku 2022 bylo vycvičeno 22 tisíc zaměstnanců.

Loni poskytl Londýn vojenskou podporu Ukrajině za 2,3 miliardy liber. Britské úřady se zavázaly, že letos podporu nesníží.

Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov řekl, že nové vojenské dodávky oznámené Británií Ukrajině „určitě vedou k dalšímu ničení, dalším odvetným akcím“.

Před svou návštěvou Londýna Zelenskij navštívil Itálii a Vatikán a poté Německo a Francii. Paříž oznámila, že předá ukrajinské armádě desítky obrněných vozidel a lehkých tanků.
https://bit.ly/41Aijyt

sdíletj na

3.9 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
RASputin
16. 5. 2023 09:31
Ohodnotit příspěvek :
     

komise 300 se činí, co tak přistát jeden kinžál na Londýn?

RASputin
16. 5. 2023 09:36
Odpovědět  RASputin

jeden by stačil, aby se obyvatestvo probudilo

Markýza
16. 5. 2023 09:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Copak Británie…….té to lídrování nějak přirostlo k srdci. Pořád jsem váhala, kde skončí ruské tanky – jestli v Bruseli, nebo Londýně a začínám to vidět na ten Londýn.
Mimochodem, foto vševypovídající. “ježiš, já jsem tak rád, že tě vidim, už jsem se málem počůral strachy!”

Albi
16. 5. 2023 10:25
Odpovědět  Markýza
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
unor 2022
16. 5. 2023 09:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Anglicanum je SVO malo. Chteji poradnou regulerni valku.
Tak jen doufejme, ze kdyz jim Rusko vyhovi, ucini tak prave a jen .. jim.

Helena
16. 5. 2023 09:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Pidlooký Ind je také jenom loutka, jako feťák zelenák, jako agent Pávek. Vše závisí na tom, co se bude dít v USA, zda brzy padne dolar a celý svět přestane obchodovat s USA – protože vlastně už není čím. A kdy vyženou syřani usáky z vykrádání jejich ropných polí. Čína usákům nedá ani čip, a žádná země na světě už jim nenechá vykrádat svá nerostná bohatství.. už nevyrobí ani zbraně, Tím usáci svůj vliv skončí.

Pavel K
16. 5. 2023 09:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Ti britové musí být neskutečná pakáž. Neříkám že všichni, ale tak ať si tam ti dobří udělají pořádek. Nojo, že to říkám zrovna já, když tuna v bledě modrém.😊🤦‍♂️🤦‍♂️

Pavel K
16. 5. 2023 09:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Nečetl jsem to ale na PL píší, že je nějaký skandál o přebaleném masu z UA. Tak si říkám co tu asi žereme za sajrajt, vakcíny nechcete tak tumáš dobrůtku šmejde slovantskéj. Omluva že je to mimo téma. 😊🤦‍♂️🙋‍♂️

Albi
16. 5. 2023 10:29
Odpovědět  Pavel K

Správně by měla být dobrůtka a ještě vakcína (jako předkrm nebo dezert).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
16. 5. 2023 12:51
Odpovědět  Pavel K
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
16. 5. 2023 13:02
Odpovědět  jiří

No jo, vždyť von je ale tak divnej. 🤣🤣🤦‍♂️🤦‍♂️
Já ho občas poslouchám a dávam mu za pravdu, strašně mě svoji mimikou a mluvou mého kamaráda, který je bohužel dva roky na druhém břehu. jiří je vzláštní a to spousta lidí nepobírá.

zuza
16. 5. 2023 10:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko zahájilo svoju ŠVO, aby ochránilo ruské obyvateľstvo na Donbase. Prešiel viac ako rok, ale na Donbase stále umierajú civilisti, začali umierať civilisti aj v Belgorode a v Brjansku, umierajú civilisti pri teroristických útokoch (vďaka bohu, zatiaľ len ojedinelých a zameraných na konkrétnu osobu) v Moskve aj Petrohrade. Dnes v noci ukronacisti vypálili na Belgorod fosforovú muníciu. A západ veselo posiela na ukroRuinu tanky, muníciu, rakety cez neporušené železnice a cesty, neporušené prekladiská z úzkorozchodných na širokorozchodné koľaje. A čo už absolútne je nad moje chápanie, ukronacisti jazdia na ruskú naftu!!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuzana
16. 5. 2023 11:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Přichází potravinový kolaps: Globalistická válka proti emisím dusíku ohrožuje celé světové zásobování potravinami

https://aktax.cz/prichazi-potravinovy-kolaps-globalisticka-valka-proti-emisim-dusiku-ohrozuje-cele-svetove-zasobovani-potravinami/

zuza
16. 5. 2023 12:12
Odpovědět  zuzana

Vari už globálne oteplenie a CO2 vyšiel z módy? Dnes sa straší dusíkom? Za mojich mladých čias na I. stupni ZŠ učili, že vzduch je 78% dusíku,21% kyslíku a to zvyšné 1% je oxid uhličitý, vzácne plyny a metán. Keď ten dusík nevadil milióny rokov, nechápem prečo vadí dnes. Lenže keď dnes má väčšina ľudí vedomosti na úrovni retardovanej Gréty, tak sa nedivím že ich možno vystrašiť hocičím. Keď človek ide kúpiť hnojivo, či už prírodné alebo umelé, tak ho v prvom rade zaujíma aký má obsah dusíka a fosforu, až potom ostatné živiny. Ak by sa nepoužívali umelé hnojivá, tak na obživu dnešného počtu obyvateľstva zemegule by sme potrebovali minimálne 5x viac poľnohospodárskej pôdy!

Gales
16. 5. 2023 12:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Zpřetrhat kabely,utvořit cunami a oni budou mít jiné starosti než je blaho Ukrajiny.

katango
16. 5. 2023 12:11
Odpovědět  Gales

Blaho Ukrajiny bude to poslední, o co mají starosti. To hlavní je, jako vždy, moc a peníze, peníze a moc.

pája
16. 5. 2023 15:22
Odpovědět  katango

Blaho Okrajiny mě vskutku nezajímá. Fašísty. Moc a peníze mě také nezajímají, zajímá mě pravda a spravedlnost.

katango
16. 5. 2023 19:06
Odpovědět  pája

To zajímá vás, ne je. Je zajímají peníze a moc.