Krize UKRAJINA

Londýn nařídil Kyjevu, aby se zabýval propuštěním žoldáků odsouzených v DLR

Londýn nařídil Kyjevu, aby se zabýval propuštěním britských žoldáků odsouzených k smrti.

Londýn nařídil Kyjevu, aby se zabýval propuštěním britských žoldáků Seana Pinnera a Aidena Aslina odsouzených k smrti na Donbasu, řekl ruský velvyslanec ve Spojeném království Andrej Kelin 15. června na televizním kanálu Russia 24.

“Tak uvidíme, jak se s tím Kyjev vypořádá,” řekl velvyslanec.

Podle diplomata se Velká Británie na Rusko neobrátila.

Dne 14. června tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov poznamenal, že Londýn se ohledně trestu smrti v Doněcké lidové republice (DLR) pro dva britské občany na Moskvu neobrátil.

9. června Nejvyšší soud DLR odsoudil k smrti tři zahraniční žoldáky, včetně dvou Britů. Do měsíce se mohou proti rozhodnutí soudu odvolat. Den předtím obžalovaní uznali vinu podle čl. 232 trestního zákoníku DLR („Výcvik k provádění teroristických činností“). Pinner a Brahim se také přiznali k násilnému převzetí moci.

Po verdiktu UkrajinaUSA a Spojené království uvedly, že žoldáci by měli být považováni za válečné zajatce. Britská ministryně zahraničí Liz Trussová označila rozsudek nad britskými žoldáky za hrubé porušení Ženevské konvence.

Nicméně, jak již bylo uvedeno v DLR a na ministerstvu obrany RF, ozbrojenci, kteří dobrovolně přicházejí bojovat na Donbas, nejsou považováni za vojáky. Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova také zdůraznila, že odsouzení nejsou váleční zajatci, ale žoldáci, podle mezinárodního humanitárního práva prostě nemají právo na status válečného zajatce.

https://bit.ly/3xSkthf

sdíletj na

16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
16. 6. 2022 01:20

Ufff. Už jsem se vylekal, že to nařídil Putinovi.

Albi
16. 6. 2022 04:34

To nechají na Zelenském – ten už má vyzkoušené postupy, jak se světovými státníky “jednat” – tj. přžikazovat, lobbovat, nadávat.
Jenže bohužel jen s takovými tvárnými, plastelínovými, se žulou si těžko poradí 🙂

Markýza
16. 6. 2022 09:43

Tomu už nějak nařizovat přestali………

Frank
16. 6. 2022 08:34

Proč se o svoje nestarají sami šmejdi? No protože by přiznali, že jsou s Rusy ve válce. Jsem zvědav, jestli někdo z Doněcka bude s ukrajinskou nacistickou vládou o žoldácích vůbec jednat.

Josef
16. 6. 2022 08:59
Odpovědět  Frank

Ti lotři, které zajali nejsou tak důležití. Mnohem důležitější je ukázka spojenecké vzájemnosti a spolupráce. Oni by možná angláni byli ochotni dodat za každého zajatého angličana 2 – 5 arabů včetně jejich rodin.

ZMann
16. 6. 2022 16:17
Odpovědět  Frank

Globalisté ke svému cíli světové vlády potřebují ovládnout Rusko a jeho zdroje. A to platí již od dob Napoleonských válek. Obsazení Ruska vojenskou cestou se nepovedlo ani Napoleonovi financovanému Rothschildy z Paříže a Londýna současně. Neuspěli ani při druhém pokusu s vyvoláním bolševického převratu v Rusku v roce 1917. Ozbrojený lid měl svrhnout cara a poté měla v Rusku proběhnout “duhová” privatizace, rozuměj přivlastnění si ruských zdrojů Rothschildovými bankami a kapitálem. Jenže, ani tohle se nepovedlo………..

Výňatek z článku ze dne 14.6.2022 na AENews.

Pijack
16. 6. 2022 08:51

Politici, kterým nevadí poklekávání na fotbale před kriminálníky, už nemají právo se vyslovovat k tomu co má dělat jiná země a co ne.

Markýza
16. 6. 2022 09:45
Odpovědět  Pijack

Tak to oni by neměli mít ani bez poklekávání, ne? Ledaže je ta jiná země chce sežrat – a i pak je lepší jednat, než se vyslovovat.
Až na našeho pana premiéra, pravda, ten se umí vyslovovat tak pěkně, že by bylo škoda, aby něco dělal a nevyslovoval se.

gogo
16. 6. 2022 08:59

Jacípak VÁLEČNÍ zajatci, když není vyhlášená válka?

Jsou ještě dvě další varianty – Ukrajinská, kdy by je čekala kastrace, prostřelení kolenou a ponechání osudu, jak demonstrovali chování k zajatcům sami Ukrajinci, anebo americká metoda, kdy pochytané lidi odvezou a nikdo o nich dál nic neuslyší. Řeknou, že jsou na Guantanamu.
Anebo ta varianta proamerických demokratických sil v Sýrii, kteří lidem uřežou hlavu nožem před kamerami.

Tak asi by měli dát těm chyceným zahraničním občanům vybrat, kterou z metod jejich zemí a spojenců, by upřednostnili.

zdena
16. 6. 2022 10:28
Odpovědět  gogo

…metod i jich samých….. protože tohle nedělají země, ale právě ti přivandrovalí žoldáci….oni sami, co teď doufají v milost……já si myslím, že o nich by měli rozhodovat pozůstalí jejich obětí…. ale to by asi nebylo dost humánní….

Gales
16. 6. 2022 09:01

Přivázat je na Sarmat a poslat do Londýna.

Editor
16. 6. 2022 13:07
Odpovědět  Gales

To ne, to by narušilo aerodynamiku a dráha letu by nebyla tak přesná !

Milan ze Zahrady Čech
16. 6. 2022 16:42
Odpovědět  scipio

A co dobře nakopnout? To byste nevěřil, jakou dálku zvládne uletět dobře nakopnutej blbec.

Gales
16. 6. 2022 09:53

18.6 od 15 hodin svolává KSČM na Václavák demonstraci proti vládě…

Pat
16. 6. 2022 17:26

Plynová pole na Jamalu byla vybudována pro zásobování Evropy. S Asií nejsou propojená.
Vtipná tečka by byla, kdyby Rusko všechny pochytané žoldáky místo trestu smrti, nahnala k plynovým polím na Jamalu, aby nucenými pracemi postavili plynovod do Číny a Indie.

All
16. 6. 2022 18:36

Londýn nařizuje ? Koloniální smečka se probrala ze spaní a zapoměla,že už může tak leda prdět.