Krize UKRAJINA

Lavrov: Rusko v rámci dohody o ukrajinském obilí nepřevzalo žádné závazky neútočit na vojenskou infrastrukturu Ukrajiny a nechystá se speciální operaci zastavit

Rusko poté, co uzavřelo dohodu o vývozu obilí z černomořských přístavů Ukrajiny, nepřevzalo žádné závazky, které by bránily provedení speciální vojenské operace. Uvedl to ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Ruský ministr, který byl na oficiální návštěvě Konga, byl dotázán na útok na přístav Oděsa, který by mohl narušit dohodu o vývozu ukrajinského obilí. Na to Lavrov odpověděl, že Rusko v rámci uzavřené dohody nepřevzalo žádné závazky neútočit na vojenskou infrastrukturu Ukrajiny a nechystá se speciální operaci zastavit. Zástupci OSN si to uvědomují, je to specifikováno v dohodě.

Pokud mluvíme o epizodě, která se odehrála v Oděse, v závazcích, které Rusko přijalo, není nic, co by nám zakazovalo pokračovat ve speciální operaci, ničit vojenské cíle a infrastrukturu. Zástupci sekretariátu OSN tyto dokumenty potvrdili – vysvětlil šéf ruského ministerstva zahraničí.

Navíc došlo k úderu na vojenskou loď ukrajinského námořnictva a sklad amerických raket Harpoon nacházející se na území loděnice. Obilný terminál se nachází zcela jiným směrem – v civilní části přístavu.  Rusko nebude vývozu obilí klást žádné překážky a speciální operace bude pokračovat bez ohledu na to.

OSN uvedla, že lodě mohou odvážet obilí z Oděsy, navzdory útoku na přístav.

Lodě mohou odvážet obilí z Oděsy, navzdory útoku v přístavu. Uvedl to zástupce mluvčího generálního tajemníka OSN Farhan Haq.

Vývozu zemědělských produktů z Ukrajiny podle jeho slov nebrání žádné překážky. “Věříme, že práce na iniciativě mohou pokračovat a věříme, že se lodě mohou pohnout,” řekl Haq.

Připomeňme, že 22. července Rusko, Turecko, Ukrajina a OSN podepsaly dohodu o vývozu ukrajinského obilí přes tři černomořské přístavy Ukrajiny – Oděsu, Južnyj a Černomorsk. Zároveň se nebude provádět odminování, lodě budou vyplouvat speciálními koridory. Rusko slíbilo, že nebude zasahovat do vývozu pšenice.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3b5CfoR

sdíletj na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
26. 7. 2022 06:31

Vyčuraní ukrajinští fašisti si mysleli, že můžou Rusko oblafnout! Místo obilí us zbraně! Proto vymítít celou ua!

All
26. 7. 2022 06:43

Posvátná půda slovanských předků musí být očistěna,fašizmus a nacismus vymýcen nejen z Oděsy a Kyjevské Rusi ( Ukrajiny) celé,,tohle satanské zlo musí zmizet z Evropy,nejméně na ůrovni bývalých socialistických států.Na západě je však velmi potřebné zlikvidovat nadnárodní farmaceutické firmy, které neustále páchají zločiny proti člověku a jeho podstatě,je to armáda běsnicího zla na planetě. Zlikvidovat,očistit od satanistů.

[Trol-1] JanBar
26. 7. 2022 07:39
Odpovědět  All

Souhlas. Fašismus a nacismus je třeba z Ruska a Ukrajiny vymýtit.

trtal
26. 7. 2022 08:31
Odpovědět  [Trol-1] JanBar

ti jebe?

oldoo
26. 7. 2022 08:39
Odpovědět  [Trol-1] JanBar

Hlavně by se měli vymýtit ti,kdo nacizmus na Ukrajině vytvořili,financovali a vyzbrojili!

Milan ze Zahrady Čech
26. 7. 2022 15:04
Odpovědět  [Trol-1] JanBar

Souhlas. Proto také Putinovi fandím. Že se do té likvidace fašismu – Banderstánu na území bývalé Ukrajiny a páté kolony v Rusku – pustil.

Pavel K
26. 7. 2022 07:53

Pan Lavrov je Veliký Člověk a vstoupí do světových dějin. Přejme mu stálé zdraví. 🍀🙋‍♂️

[Trol-1] VAL
26. 7. 2022 11:33
Odpovědět  Pavel K

Spousta velikánů vstoupila do dějin, Napoleon, Lenin, Stalin, Mao. Putin i Lavrov tam vstoupí taky.

Pavel K
26. 7. 2022 11:57
Odpovědět  [Trol-1] VAL

Tak ty před Putinem a Lavrovem jsem nestil zažít. 😄
Musíme doufat, že to dobře dopadne, ale jestli ju, tak u nás v ČR bude, tak jako tak problém a to se asi už zastavit nedá. Budeme doufat v zázrak. Ale dostat za vyučenou potřebujeme jako koza drbání. Asi by to velmi prospělo a otevřelo spoustě lidí oči. 🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
26. 7. 2022 15:13
Odpovědět  Pavel K

Pavle, děje se tu cosi nedobrého. Příserek 11:35 na který reagujete jsem nenapsal já, přesto je pod mým nickem. Dokonce bych ho nemohl napsat ani kdybych zbideňovatel a zapomněl na to – vstával jsem před hodinou, ve 14:00 hodin. Jak je možné, že se někdo zaregistruje pod stejným nickem? Myslel jsem, že je to z principu vyloučené, něco jako nemožnost registrace dvou stejných mailadres.

Lev Prchala
26. 7. 2022 13:24
Odpovědět  Pavel K

Kokainista Zelený si také dělá zálusk na “””vstup do dějin””,ale měl si pamatovat jedno:
Chceš vstoupit do dějin?Očisti si boty!
Sláma uKRAVINĚ.

Pavel
26. 7. 2022 10:55

Pouze v krátkosti dodám, že podzemní nacistická organizace Pavouk, která vznikla po válce v NSR a potom přibylo Rakousko, Itálie a další země Evropy s výjimkou východu vlastně na znovuobnovení nacismu měla svůj podíl. Toto vše je důsledek nedokončené denacifikace západní společnosti. Jak dobře řekla jedna Slovenka- bohužel, rozmaznané, osprostené a zdebilizované generace naskočily na západní narativ a přispívají zde ve Východní Evropě sami ke svému zničení.

Pavel K
26. 7. 2022 13:25
Odpovědět  Pavel

No nestačím zírat o tomhle jsem ještě nedávno nevěděl. To je příšerné.

Pavel
26. 7. 2022 11:02

Chtěl bych vás přátelé opět upozornit, že zde pracuje trollí farma pod značkou Petr Pan, Trtal a Lukas Ter. Chtějí rozložit naši diskuzi, na oko občas souhlasí s názorem, ale oni pouze testují situaci na pokecu, protože nás nesnáší a jsou pověřeni zjišťovat náladu ve společnosti. Neodpovídejte a nehodnoťte jejich příspěvky. Val vás včera upozorňoval, co jsou zač. Sami vidíte, že Val, Zdena, Helena, Zuza a další se debaty nezůčastňují. Tito jedinci bez vlastní důstojnosti cítí prohru v kostech, takže urážejí a pomlouvají.