Krize UKRAJINA

Larry Johnson: Putinovo příkré varování na adresu Polska a NATO

Larry Johnson: Putinovo příkré varování na adresu Polska a NATO

V minulých dnes uspořádal Putin společně se členy Ruské bezpečnostní rady videokonferenci, na  níž bylo konstatováno, že Rusko se na základě informací z veřejných i zpravodajských zdrojů domnívá, že Polsko v reakci na současnou situaci,  kdy se ukrajinská protiofenzíva hroutí, plánuje zabrat ukrajinské území západně od řeky Dněpr.

K čemuž na videokonferenci zúčastněný ředitel ruské Zahraniční zpravodajské služby Sergej Naryškin řekl: Podle informací, získaných z různých zdrojů, se političtí činitelé ve Varšavě začínají přiklánět k názoru, že žádný druh západní pomoci, jež se dnes Kyjevu poskytuje, nepomůže Ukrajině dosáhnout cíle, jež tato pomoc sleduje. A navíc se tito činitelé domnívají, že porážka Ukrajiny je jen otázkou času.

V souladu s tímto názorem se tito polští činitelé zabývají plánem zmocnit se západních oblastí Ukrajiny tím, že zde rozmístí své vojenské jednotky. Tento postup pak budou prezentovat jako plnění závazků, vyplývajících z Polsko-Litevsko-Ukrajinské bezpečnostní iniciativy, zvané Lublinský trojúhelník.

Jde o plány, které si vyžadují též zvýšený počet perzonálu kombinované Polsko-Litevsko-Ukrajinské brigády, působící pod dohledem už uvedeného Lublinského trojúhelníku.

K uvedené problematice Putin na videokonferenci řekl: Co se týká politiky ukrajinského režimu, není to naše věc. Pokud se chtějí něčeho vzdát nebo prodat, aby zaplatili svým šéfům, je to jejich záležitost. Nebudeme zasahovat. Bělorusko je ale částí  svazového státu a zahájit agresi proti Bělorusku by znamenalo zahájit agresi proti Ruské federaci. Odpovíme na to všemi prostředky, které máme k dispozici.

K čemuž si dovolím připodotknout slovo i já: Vidíme, jak se veřejné mínění v Evropě mění. Jak Evropané i evropské elity vidí, že podpora Ukrajiny je slepá ulička, prázdné nekonečné plýtvání penězi i úsilím, a ve skutečnosti slouží zájmům někoho jiného, který je od Ukrajiny daleko. To je globálního hegemona, těžícího z oslabení Evropy… A jinak je výhled jasný: v případě, že polské síly vstoupí řekněme do Lvova nebo na jiná ukrajinská území, zůstanou tam a zůstanou tam navždy. A vlastně se nedočkáme ničeho nového.

Z A Son of the new American Revolution vybral a přeložil Lubomír Man

Na výše uvedený Johnsonův článek řeagoval P.C.Roberts tímto textem:

Stať Larryho Johnsona dokazuje, že moje často vyjadřované obavy z neustále se rozšiřujícího konfliktu na Ukrajině byly správné. Putin je tedy nyní konfrontován americko-polským plánem, předpokládajícím, že Polsko obsadí západní Ukrajinu. To by přivedlo Ukrajinu do NATO a přivedlo by vniveč Putinův cíl demilitarizovat Ukrajinu a udržet Ukrajinu jako nezávislou, ale neutrální zemi…Putin kupodivu dává najevo, že akceptuje, aby Polsko obsadilo západní Ukrajinu, pokud to ovšem neohrozí Bělorusko. Jinými slovy: Ukrajina vstoupí do NATO jako součást Polska.

Pokud Putin nenajde vůli dobýt Oděsu, Charkov a severovýchodní Ukrajinu, Polsko bude mít černomořskou základnu a rakety na ruských hranicích. A vítězství na úkor Ukrajiny a Ruska bude patřit Washingtonu.

sdílet na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
31. 7. 2023 23:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to je moc dobře, že si KoZa ten Putinův proslov takto vykládá.

Albi
31. 7. 2023 23:25

Ale jak rozumíš tomuhle:
“K uvedené problematice Putin na videokonferenci řekl: Co se týká politiky ukrajinského režimu, není to naše věc. Pokud se chtějí něčeho vzdát nebo prodat, aby zaplatili svým šéfům, je to jejich záležitost. Nebudeme zasahovat.”
Dále:
“Putin kupodivu dává najevo, že akceptuje, aby Polsko obsadilo západní Ukrajinu, pokud to ovšem neohrozí Bělorusko.”

A to tedy ohrozí. Takže s námi a Slovenskem se nepočítá a jestli si Poláci nebudou moci urvat kus Ukrajiny, “nezahojí” se aspoň na Těšínsku, Ostravě a bůhví kde ještě.
A naše impotentní vládě to bude jedno. Ta svá koryta má a o republiku jí vůbec neje.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
31. 7. 2023 23:47
Odpovědět  Albi

Jedna z možných alternativ:
“Co se týče politiky ukrajinského režimu, to je jeho věc. Chtějí, jak to dělají zrádci, něco odevzdat, prodat, něčím zaplatit pánům – to je, opakuji, nakonec jejich věc. Nebudeme do toho zasahovat. Ale pokud jde o Bělorusko, je to součást spojeneckého státu a rozpoutání agrese proti Bělorusku by znamenalo agresi proti Ruské federaci. Na to budeme reagovat všemi prostředky, které máme k dispozici.” řekl Gosudar doslova, že. Fajn.
A co je skryto mezi řádky; jaké možnosti z tohoto, zdánlivě jednoduchého poselství KoZe , vyplývají?

Tak například stačí, když Kuchtík vystartuje zdánlivě nezodpovědně do Banderstánu. Načež proti jeho pár tisícům bojovníků vystartuje armáda. Načež se Kuchtík vydá na zmatený ústup před masakrem , jaký by mu od přesily bezesporu hrozil. Načež se pšonci a bandeři nadšeně a s pěnou u huby pustí do zběsilého pronásledování (vzor Bitva u Lipan) satanáše, aniž si během toho ozlomkrk fofru povšimnou, že už jsou na Baťkově území.

A naplní se na nich hrozba Gosudarova řkoucí: “…rozpoutání agrese proti Bělorusku by znamenalo agresi proti Ruské federaci. Na to budeme reagovat všemi prostředky, které máme k dispozici.”

31. 7. 2023 23:48

Možná jiný model, ale nějak takhle si představuji začátek operace “Vytlačení NATO na území před r. 1997,” což je ve skutečnosti dle mého skutečným cílem SVO – proto byla zahájena, když to s KoZou po dobrém nikam nevedlo.
Zkrátka a dobře osobně považuji SVO jako takovou od samého počátku za válečnou lest.
Nešlo, a stále nelze, dost dobře vyhlásit operaci: “Konečné řešení evropské otázky – defašizace a deamerikanizace Evropy.”
Tož uvidíme kam se to překlopí. Možná se od počátku mýlím, možná ne. Kostky jsou v každém případě vrženy. Lélka je především důmyslná lest. Kismet.

Albi
31. 7. 2023 23:56

No doufejme, že to nějak tak bude.
Ale naše naděje a vládní obavy z Putinova postupu dál na Západ, nebo nějakého extra zájmu o bývalý ostblok bych nesdílela.
Putinovi jde o Evropu, to ano, ale jako celek – kvůli obchodu i kvůli bezpečnosti, ale prioritně si “pálit prsty” za tak nespolehlivé bývalé satdlity?

1. 8. 2023 00:39
Odpovědět  Albi

Nejde o pálení prstů za nás. Na nás se může, za to, jak se chováme a na jakou úroveň mezinárodních šašků jsme klesli, zvysoka… Což by možná i rád, jenže jsme uhnízděni kde jsme. Takže to dost dobře nejde ne ze sentimentu a jakési slovanské měkkosrdcatosti, ale z geopolitických důvodů.
Jde o prevenci pro Rusko. Pokud to neudělá, vznikne Rusku během dekády, dvou, stejný problém, jakému čelí nyní.
Čiže upřímně nevěřím, že by se nad námi udělalo Gosudarovi želé, ale sázím na jeho vícevektorové strategické myšlení a schopnost učit se z chyb. I z chyb svých předchůdců, desátým stoletím počínaje, tím myslím.

31. 7. 2023 23:57

Celý Gosudarův projev od druhé po 14:47 min. Nadabovaný.
https://odysee.com/@ProudN%C3%A1rodn%C3%ADHrdosti:4/2023-07-22-VVP:d
Tam je přesně, co řekl.

Pavel z Moravy
1. 8. 2023 11:29

Milane, poslal jsem ti příspěvek k druhému článku Larryho Johnsona.

Gales
3. 8. 2023 11:05

Spíš se kalkuluje s tím že se ukrajinci a pšontci žačnou řezat mezi sebou. Anebo se jedná o tom,že to pšontkům Putin dovolí až když vystoupí z NATa.

ijn
31. 7. 2023 23:35

Konečné překvapení ve Waršavě bude KoZu hodně bolet,…. ale KoZa nechá v tom nás a pšonky vykrvácet!!! Jinak by se zničeného Východu nedomohli….!!!

Eva
4. 8. 2023 10:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Pořád říkám, že nemám ráda Poláky a že vím proč. Už od malého děcka.
A teď už mám strach. Nechci žít v Polsku.
Už základna je děs.