Krize UKRAJINA

Kyjev ostřeluje Donbas, zahynuli a byli zraněni civilisté

Kyjev ostřeluje Donbas, zahynuli a byli zraněni civilisté
Ukrajinské jednotky v průběhu novoročních oslav zvýšily útoky na obytné oblasti
Při ostřelování Donbasu Kyjevem byli zabiti a zraněni civilisté – úředníci
Poškozená nemocnice na snímku v Pervomajsku v Luganské lidové republice 1. ledna 2023. © Telegram / LPR_JCCC
Podle místních úřadů se město Doněck i další místa v Doněcké (DLR) a Luganské (LLR) lidové republice v noci na dnešek ocitla pod těžkými dělostřeleckými a raketovými útoky kyjevských sil. Úřady tvrdí, že ostřelování bylo zaměřeno především na obytné oblasti a pokračovalo i během dne, přičemž ukrajinská armáda použila dělostřelectvo NATO ráže 155 mm a několik raketometů dodaných Západem.

V důsledku ostřelování v centrální části Doněcku byli zraněni tři lidé, včetně tříměsíčního chlapce, informoval v neděli starosta města Alexej Kulemzin.

Více než 15 civilistů bylo zraněno při útocích na město Makejevka, satelit Doněcku nacházející se bezprostředně severovýchodně od města. Podle místních úřadů bylo město v uplynulých 24 hodinách opakovaně terčem útoků z různých zbraní.

Nejméně šest civilistů bylo zabito při ukrajinském útoku na nemocnici, která se nachází u města Pervomajsk v LLR. Zástupkyně vedoucího lékaře nemocnice Taťjana Kovaljevová řekla agentuře RIA Novosti, že zařízení bylo třikrát zasaženo raketovými salvami, a to v intervalu přibližně 30 minut, při zjevné snaze o “dvojitý úder” na samotnou nemocnici a poté na první zasahující.

Města v Donbasu byla v rámci konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou opakovaně vystavena těžkým dělostřeleckým a raketovým útokům kyjevských jednotek, přičemž jen v loňském roce zahynulo v DLR více než 1000 civilistů.

Obě strany probíhajícího konfliktu byly zřejmě velmi aktivní uprostřed silvestrovských oslav. Zatímco kyjevské jednotky ostřelovaly osady po celém Donbasu, ruská armáda zahájila novou rozsáhlou raketovou palbu po celé Ukrajině.

Ruské ministerstvo obrany v neděli uvedlo, že během nejnovější salvy se zaměřilo na výrobní zařízení a sklady dronů, čímž narušilo plány Kyjeva na provedení “teroristických útoků” proti Rusku.
https://bit.ly/3X0uVNo

sdílet na

20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
1. 1. 2023 19:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak to?
Na nemocnice, školy a svatby přece střílejí jedině Rusové.

1. 1. 2023 20:30
Odpovědět  Albi

Připomínaj mi cikány. Ty se taky se-rou, moudřejší ustoupí, se-rou se o to víc, moudřejší to přejde, že mu to za ty soudy nestojí, tak přitlačí, a pak se diví, když někde dostanou beze svědků takovou nákládačku, že vypr-dnou čerta i se řetězem.

jiří
1. 1. 2023 20:49

Konflikt s dobrým koncem ve městě Úpice v okrese Trutnov.
https://dodiri.cz/2022/11/10/romove-tvrde-narazili-%f0%9f%87%a8%f0%9f%87%bf/

1. 1. 2023 21:29
Odpovědět  jiří

A to byl na ně ten kluk hodnej, že je závěrem nenekopal do tlam.

1. 1. 2023 23:41

Hezkej Večerníček.

Pavel K
2. 1. 2023 12:18

Nojo, udělej to a soudy budou rychlé v tomto případě.

Frank
1. 1. 2023 22:48
Odpovědět  jiří

Na ty zmetky platí jen tvrdá ruka. Pěkně jim naložil.

Pavel K
2. 1. 2023 12:17
Odpovědět  jiří

A pak že to nejde!!!

1. 1. 2023 21:23
Odpovědět  Albi

No, však taky když si klikneš na ten odkaz pod článkem, tak na tebe de-bil vyp-rdne asi ve čtyřech řečech že bacha, že článek může obsahovat deziformace, a pro jistotu, abys nebyla dezinformovaná, tě ani dál nepustí. A já si ho teď přečet tady a jsem nakaženej dezinformocema. Nezemru na to?

kral
1. 1. 2023 23:55

Pustí tě to dál.. Odkaz je úplně vespod… Líbí se mi jak někdo tak pečuje o blaho lidí že? Kdo a kde bere jistotu, že to není třeba pravda… Že to není třeba na Novinkách, kde každá druhá zpáva je blábol..

Administrátor
P.A.Semi
2. 1. 2023 00:12
Odpovědět  kral

Já jsem to zmiňoval v komentářích v článku vedle i s náhledem…

Vadí to z principu, a to hodně…
To je možné, že se to naučíte obejít, ale jednak tím část lidí odradí úplně, druhak je to lživá pomluva, za třetí je to obstrukce…

Ten link je na druhé stránce úplně vespodu, ani tam nezmíní, jaké to jsou noviny, jediné, co tam vidíte, je, že to je údajně “misinformation”, protože to někdo – neřeknou kdo, takto prý označil… “has been flagged as potentially containing misinformation”

Tak to já naopak v tomto nesdělení cíle odkazu a v křivém obvinění vidím misinformation…

πα½

Milan
2. 1. 2023 21:28
Odpovědět  kral

Howno howno, slevnej soude. Klik jsem si na ten odkaz úplně dole, a vylouplo se na mě tohle: Tento web není dostupný

  • Zkontrolujte, zda v adrese www.rt.com nemáte překlep. Pokud je adresa zadána správně, zkuste spustit Diagnostiku sítě systému Windows.

Toho, kdo má tohle na triku, bych s chutí držel za koule a drtil a drtil. A čím víc by řval tím větší euforii bych prožíval. A jestli je to nějakej ženoid, tak držku do hajzlu a splachovat a splachovat. A do undy šípkový semínka. Swině prodejný.
MIlan zz Čech – elekrodebil mě odhlásil.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
3. 1. 2023 01:34
Odpovědět  Milan

Což už není problém bit.ly, ale váš poskytovatel internetu vám blokuje rt.com

Mně to funguje dobře, protože mám nastavený jiný DNS server…
Konkrétně mám 8.8.8.8 google dns, a kdyby začali cenzurovat RT, tak bych přešel ještě na jiný…

Nějak otevřete “Centrum síťových připojení a sdílení”, ve Windows 10 to je z nastavení v okně “Síť a internet” vlevo se vybere “Stav”, dole je to “Centrum…”
Na Windows 7 je to přímo z ovládacích panelů…

V tom okně “Centrum …” – to je i na Windows 7, vlevo je “Změnit nastavení adaptéru”, tam si vyberete Adaptér (nebo postupně na všech), na něm pravým myšítkem poslední “Vlastnosti”, tam levým myšítkem “Protokol IP verze 4”, dole tlačítko “Vlastnosti”, tam dole “Použít následující adresy DNS serverů” a vyplnit pod tím 8.8.8.8, a pak to všechno OK zavřít…

Pro kontrolu, klávesa Win+R (vlajka druhá vlevo dole a k tomu R), zadat cmd.exe , tam pak v černém okně napsat:
ipconfig /all
je tam někde řádka “Servery DNS” nebo “DNS Servers” a tam má být to 8.8.8.8

πα½

Aleš
1. 1. 2023 22:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Demokratické střely dodané Západem demokratické ukrajinské armádě zabíjely nedemokraticke civilisty ve jménu banderovskech EU hodnot.

kral
1. 1. 2023 23:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Podle chování UA politiků, vyjadřování těch různých Kulebů, Melniků a Volodomyrů a sledování co se děje, kde se ještě místňáci chlubí tím co dělají a pak ještě zveřejňují na sociálních sítích, tak mám pocit, že tu na tomto území vládne hlavně zlo, kde je vrozená zášť proti některým obyvatelům, kde se likvidují několik set let staré sochy a pak se podívám na film Volyně, tak vidím jenom zlé, zákeřné lidi a nemám proč nevěřit tomu, že zejména likvidují civilisty a to už mnoho let …………

Administrátor
P.A.Semi
2. 1. 2023 00:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Docela podraz je, jak o tom informovala dnes naše Goebbels-ČT, něco ve smyslu:

Ruští okupanti na Silvestra ostřelovali celou Ukrajinu… Rusové obviňují Ukrajince, že Ukrajina údajně ostřelovala Donbas…

Srovnáme-li to se skutečností:
Ukrajinci ostřelovali na Donbasu civilisty a nemocnice, zatímco Rusové na Ukrajině se při ostřelování tentokrát zaměřili na výrobní zařízení a sklady dronů…

… tak je člověku z našeho Hnojometu ČT na blití, jak to překrucují, zpochybňují realitu, překrucují “okupant” a “obhájce” a dělají další podobnou psychologickou manipulaci použitými termíny…

πα½

Jaroslav
2. 1. 2023 05:10
Ohodnotit příspěvek :
     

A v čem je problém. Tak ať Rusové nabijou a roztřílí na sračku ukrajinské sídliště. Čí. Víc fašounů pochcípá,tím líp

Pijack
2. 1. 2023 10:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak že Kyjev ostřeluje Donbas? On ten zajebaný Kyjev odstřeluje Donbas už od roku 2014 !!! Nezapomínejte prosím. To není událost tohoto dne.

Markýza
2. 1. 2023 15:11
Odpovědět  Pijack

Hele, právě jsem vás dublovala :-))

Markýza
2. 1. 2023 15:11
Ohodnotit příspěvek :
     

To je mi novinka. Na ten nebohý Donbas střílejí už dobrých osm let.