Krize UKRAJINA

Kyjev dostal dva týždne — Západ je pripravený vrhnúť 50.000 Ukrajincov do samovražedného útoku

20.12.2022 15:45

Vojenské velenie Ukrajiny má čas do Nového roka na to, aby na bojovom poli dosiahlo výrazné úspechy. V opačnom prípade môžu nastať problémy.

Povedal to rumunský vojenský expert Valentin Vasilescu pre portál „PolitRussia“.

Západ je vážne znepokojený tým, že nová taktika ruských ozbrojených síl prináša ovocie. Dôsledné ničenie zariadení energetickej infraštruktúry spôsobilo na Ukrajine veľa problémov. Najmä kvôli výslednému nedostatku elektrickej energie je oveľa ťažšie dodávať vojenskú techniku ​​a zbrane, ktoré krajiny NATO posielali do bojovej zóny. A to znamená, že ukrajinská armáda v blízkej budúcnosti bude v mimoriadne zraniteľnej pozícii.

Expert navyše poznamenáva, že obyvateľstvo Ukrajiny nie je spokojné s tým, že musí prísť čo i len o minimálne výhody. Najmä na pozadí skutočnosti, že predstavitelia vedenia krajiny osobne takýmto ťažkostiam nečelia. Napriek tomu, že bežní Ukrajinci zatiaľ nevychádzajú do ulíc a neprotestujú prori súčasnej vláde, Západ možnosť takéhoto vývoja udalostí nevylučuje. Navyše, ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij dnes nemá takú podporu, akú mal na samom začiatku konfliktu, dodal odborník.

„Z týchto dôvodov generáli NATO vyvíjajú tlak na Ukrajinu, aby začala ofenzívu práve teraz, kým nebude príliš neskoro. Aj keby to znamenalo stratu 30-50.000 ukrajinských vojakov,“ povedal Vasilescu.

Operáciu je zároveň potrebné vykonať do 31. decembra, zdôraznil odborník. Západ dobre vie, že bojový zápal Ozbrojených síl Ukrajiny po úspechoch začiatkom jesene takmer úplne vyprchal. Jedinou výhodou, ktorú dnes majú oproti ruským jednotkám, je počet vojakov. V januári však po ňom nemusí zostať ani stopy, v dôsledku čoho bude pre Kyjev neskutočne ťažké udržať si súčasné obranné línie. A v tejto situácii si Európania začnú klásť čoraz viac otázok o vhodnosti poskytovania pomoci Ukrajine.

sdílet na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
20. 12. 2022 20:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže zase jeden další zločin proti lidstvu. Další mrtví, zranění.
A taky to může být i “hra” na dezinformaci. Podle všech zpráv nemá Ukrajina v současné době nic, čím by soustředěným útokem prorazila ruské linie, “bez vědomí Ruska”. To už můžou rovnou shromáždit všechny svoje vojáky, dát jim sekery, oštěpy, kameny, praky, klacky, cepy a hnát je jako dobytek proti ruským jednotkám.
Perune, ty to vidíš a dopustíš boj Slovanú proti Slovanům v zájmu nevěrců?!

4 (3).jpg
Autor
20. 12. 2022 20:40
Odpovědět  Peter 008

Zapoměl jsem překopírovat – že tohle napsal Ukrajinec, kterého zavraždili.

Jaris
20. 12. 2022 23:49
Odpovědět  Peter 008

Petre, jenze Ukrajinci se jako mirumilovni Slovane nikdy nechovali a v tom je ten problem.
U nich jakasi empatie vuci ostatnim lidem nikdy neexistovala.
Za me – cim mene Ukrajincu na Ukrajine a vubec, tim lepe.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuza
21. 12. 2022 09:54
Odpovědět  Jaris

to sa týka hlavne tých zo západnej ukrajiny Haliče… a tých k tomu germáni a angláni cieľavedome vychovávajú už 150 rokov
asi to spôsobuje tá prímes poľskej krvi….

Markýza
20. 12. 2022 20:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten to řekl krásně kulantně…….obyvateľstvo Ukrajiny nie je spokojné s tým, že musí prísť čo i len o minimálne výhody. Najmä na pozadí skutočnosti, že predstavitelia vedenia krajiny osobne takýmto ťažkostiam nečelia.
To je prostě kouzelný!
Mmch, nějak jsem si vám myslela, že zničení infrastruktury přináší veľa problémů vždycky?? Ale nejsem expert. No a že by z toho bylo obyvatelstvo bylo nadšeno, jsem si teda taky nevšimla – vždy a všude.
Kurňa já nevím, proč se zrovna z téhle války vyrábí takové unikum?!?
Teda vím, ale to je brumlymumlypššt.

Albi
20. 12. 2022 22:19
Odpovědět  Markýza

No – s hodně přivřenýma očima můžeme i věrchušku počítat do “obyvatelstva”, ne?

Hlavně ale půjde o to, kdy to vládní (j)elity vezmou jako urážku a v jaké situaci budou naopak nadšeně jásat spolu s “dezoláty”. 🙂

20. 12. 2022 23:03
Odpovědět  Markýza

No, děvčata, mě úvahy tohodle Rumuna a ještě Robertse docela dobře baví. Před chvílí jsem byl na cz24, tam zase perlí Roberts o Putinovi, co udělal špatně a proč to a proč ono a tak.
Víte co si myslím? Ne až ted, ale už dlóóóuho. Že tady vůbec nejde o denacifikaci nějakého Banderstánu. Že Gosudar má daleko, daleko větší… řekněme cíl. A to ne až od Majdanu. Poprvé ho ozřejmil, i když diplomaticky zaobaleně, ve svém Mnichovském projevu v r. 2007.Ale o tom raději brumlymumlypššt. A když už o tom něco napsat, tak raději jen šeptem. Říkám tomu šeptmopsaní. Tuhle jsem se neudržel a napsal jsem svůj názor na tzv. sv, Václava na plnou hubu a jen jsem tím zbytečně nas-ral Semiho. Zapomněl jsem totiž že je věřící.
P.S. Taky mě ty minimální výhody pobavily.

Markýza
21. 12. 2022 08:42

To jsem četla už několikrát, že v tom mnichovském projevu vlastně řekl všechno, co bylo třeba – jen kdyby se bylo poslouchalo. Ale jak říkám – velmi, velmi hrubě ho podcenili. Nevšimli si.

Markýza
21. 12. 2022 08:44
Odpovědět  Markýza

Jo už vím, Pjakin to zdůrazňoval v posledním videu.

Jan
21. 12. 2022 18:04
Odpovědět  Markýza

O projevu V. Putina v Mnichove se psalo, ze tam jenom mys rvala. Volodovi, kdyz se dostal k moci, davali jen 3 mesice. Je to dobre, ze ho na zapade stale podcenuji. Neni dobre, ze z neho delaji demona, protoze zadny neni. To je ovsem jenom na venek. Stale usiluji o jeho odstraneni a vyzyvaji k jeho fyzicke likvidaci, protoze se ho boji a vedi, ze vratil Rusko jako velmoc zpatky do geopolitiky. Buh ho ochranuj a dej mu silu v boji proti dablum a degeneratum!

Jan
21. 12. 2022 17:54

Vazim si P.C. Robertse, ovsem on zustava zalozenim a myslenim American, i kdyz kriticky. Jeho pohled ukazuje pistolnika, kteremu je trpelivost a promysleni sachu cizi. Co se tyka Ruska i Putina, neustale je burcuje, aby davali pozor a nenechali se oblafnout jako Kissingerem v Helsinkach. Myslim, ze Rusko ma momentalne problem drzet v sachu 5. kolonou a Britske utoky a destabilizaci v okoli Ruska. Britanie je odjakziva nepritel Ruska a ma na svedomi prevraty, vrazdy caru a valky v Evrope. Jimi financovany Hitler nesplnil jejich zadani. Proto nedaji pokoj, dokud nebudou zniceni.

Rapa
21. 12. 2022 00:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Je cítit napětí.Žádné na jaře ,úder se dá očekávat mnohem dříve,ještě před večerem velmi uctívaných starých svátcích Peruna,které začínají v lednu. Perunovy blesky a očista od zla,propojení matrice z minulosti do současnosti a nové budoucnosti,ideální čas,skoncovat se zlem na staré,posvátné půdě.

Mirek
21. 12. 2022 00:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Mám strach a to velký, že USA tohle nemůžou prohrát ! Prohráli by všechno a taky všechno udělají, aby k tomu nedošlo ! Všechno !!

Gales
21. 12. 2022 15:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen co si u nás odpočinou tak hned půjdou.Měli by sebou vzít i naše válečníky s Fialou v čele.

Jan
21. 12. 2022 17:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Zapadu nejde o Ukrajinu jako stat, ale o nekonecne zabijeni na obou stranach konfliktu a o oslabovani Ruska prodluzovanim valky. Proto mluvi jen o dobojovani valky do konce.