Krize na Ukrajině se netýká Ukrajiny. Řeč je o Německu

„Prvotním zájmem Spojených států, kvůli němuž jsme po staletí vedli války – první, druhou i studenou -, byl vztah mezi Německem a Ruskem, protože spojené jsou jedinou silou, která nás může ohrozit. A zajistit, aby k tomu nedošlo.“ George Friedman, generální ředitel STRATFOR v Chicagské radě pro zahraniční záležitosti.

Ukrajinská krize nemá s Ukrajinou nic společného. Týká se Německa, a zejména plynovodu, který spojuje Německo s Ruskem a jmenuje se Nord Stream 2. Washington považuje tento plynovod za hrozbu pro své prvenství v Evropě a snaží se projekt na každém kroku sabotovat. Přesto se Nord Stream prosadil a nyní je plně funkční a připravený k provozu. Jakmile německé regulační orgány udělí konečnou certifikaci, začnou dodávky plynu. Němečtí majitelé domů a podniky získají spolehlivý zdroj čisté a levné energie, zatímco Rusku se výrazně zvýší příjmy z prodeje plynu. Je to situace výhodná pro obě strany.

Americký zahraničněpolitický establishment není z tohoto vývoje nadšený. Nechtějí, aby se Německo stalo více závislé na ruském plynu, protože obchod buduje důvěru a důvěra vede k rozšíření obchodu. S oteplováním vztahů se ruší další obchodní bariéry, uvolňují se předpisy, zvyšuje se cestovní ruch a turistika a vyvíjí se nová bezpečnostní architektura. Ve světě, kde jsou Německo a Rusko přáteli a obchodními partnery, není třeba amerických vojenských základen, není třeba drahých zbraní a raketových systémů americké výroby a není třeba ani NATO. Rovněž není třeba uzavírat energetické obchody v amerických dolarech nebo hromadit americké státní dluhopisy pro vyrovnání účtů. Transakce mezi obchodními partnery mohou probíhat v jejich vlastních měnách, což jistě urychlí prudký pokles hodnoty dolaru a dramatický přesun ekonomické moci. To je důvod, proč Bidenova administrativa vystupuje proti Nord Streamu. Není to jen plynovod, je to okno do budoucnosti; budoucnosti, v níž se Evropa a Asie sblíží do obrovské zóny volného obchodu, která zvýší jejich vzájemnou moc a prosperitu, zatímco USA zůstanou stranou. Vřelejší vztahy mezi Německem a Ruskem znamenají konec „unipolárního“ světového řádu, na který USA dohlížely posledních 75 let. Německo-ruské spojenectví hrozí urychlit úpadek supervelmoci, která se v současnosti blíží k propasti. Proto je Washington odhodlán udělat vše pro to, aby sabotoval Nord Stream a udržel Německo na své oběžné dráze. Je to otázka přežití.

A právě zde vstupuje do hry Ukrajina. Ukrajina je pro Washington „zbraní volby“, jak torpédovat Nord Stream a vrazit klín mezi Německo a Rusko. Strategie je převzata z první strany příručky zahraniční politiky USA v rubrice: Rozděl a panuj. Washington potřebuje vytvořit dojem, že Rusko představuje pro Evropu bezpečnostní hrozbu. To je cílem. Potřebují ukázat, že Putin je krvežíznivý agresor s povahou přitaženou za vlasy, kterému nelze věřit. Za tímto účelem dostala média za úkol stále dokola opakovat, že „Rusko plánuje invazi na Ukrajinu“. Neříká se, že Rusko od rozpadu Sovětského svazu nenapadlo žádnou zemi a že USA za stejnou dobu napadly nebo svrhly režimy ve více než 50 zemích a že USA mají v zemích po celém světě přes 800 vojenských základen. O ničem z toho média neinformují, místo toho se soustředí na „zlého Putina“, který podél ukrajinských hranic shromáždil odhadem 100 000 vojáků a hrozí, že uvrhne celou Evropu do další krvavé války.

Veškerá hysterická válečná propaganda je vytvářena se záměrem vyvolat krizi, kterou lze využít k izolaci, démonizaci a nakonec k rozštěpení Ruska na menší celky. Skutečným cílem však není Rusko, ale Německo. Podívejte se na tento úryvek z článku Michaela Hudsona v The Unz Review:

„Jediný způsob, který americkým diplomatům zbývá k zablokování evropských nákupů, je přimět Rusko k vojenské reakci a pak tvrdit, že pomsta za tuto reakci převáží nad jakýmkoli čistě národohospodářským zájmem. Jak vysvětlila jestřábí náměstkyně ministra zahraničí pro politické záležitosti Victoria Nulandová na tiskovém brífinku ministerstva zahraničí 27. ledna: „Pokud Rusko tak či onak napadne Ukrajinu, Nord Stream 2 se nepohne kupředu.“ („Skutečnými protivníky Ameriky jsou její evropští a další spojenci“, The Unz Review)

Tady je to černé na bílém. Bidenův tým chce „přimět Rusko k vojenské reakci“, aby sabotoval NordStream. To znamená, že dojde k nějaké provokaci, která má Putina přimět, aby poslal své vojáky přes hranice na obranu etnických Rusů ve východní části země. Pokud Putin na návnadu skočí, bude odpověď rychlá a tvrdá. Média budou tuto akci hanlivě označovat za hrozbu pro celou Evropu, zatímco vedoucí představitelé po celém světě budou Putina odsuzovat jako „nového Hitlera“. To je ve zkratce strategie Washingtonu a celá inscenace je připravována s jediným cílem: politicky znemožnit německému kancléři Olafu Scholzovi mávnout rukou při konečném schvalovacím procesu plynovodu NordStream.

Vzhledem k tomu, co víme o odporu Washingtonu vůči NordStreamu, se čtenáři mohou divit, proč Bidenova administrativa začátkem roku lobbovala v Kongresu, aby na projekt NEUVEDL další sankce. Odpověď na tuto otázku je jednoduchá: Vnitřní politika. Německo v současné době vyřazuje z provozu své jaderné elektrárny a potřebuje zemní plyn, aby nahradilo nedostatek energie. Také hrozba ekonomických sankcí je pro Němce „odrazující“, protože je považují za projev vměšování ze zahraničí. „Proč se Spojené státy vměšují do našich energetických rozhodnutí,“ ptá se průměrný Němec. „Washington by se měl starat o své vlastní záležitosti a do našich by se neměl plést.“ Přesně takovou reakci by člověk očekával od každého rozumného člověka.

A pak je tu tohle z Al-Džazíry:

„Němci většinově projekt podporují, proti ropovodu je pouze část elit a médií…“.

„Čím více USA mluví o sankcích nebo projekt kritizují, tím více se stává v německé společnosti populárním,“ řekl Stefan Meister, expert na Rusko a východní Evropu z Německé rady pro zahraniční vztahy.“ („Nord Stream 2: Proč ruský plynovod do Evropy rozděluje Západ“, AlJazeera)

Veřejné mínění tedy pevně stojí za Nord Streamem, což pomáhá vysvětlit, proč se Washington rozhodl pro nový přístup. Sankce nebudou fungovat, takže strýček Sam přešel k plánu B: vytvořit dostatečně velkou vnější hrozbu, aby Německo bylo nuceno otevření plynovodu zablokovat. Upřímně řečeno, tato strategie zavání zoufalstvím, ale vytrvalost Washingtonu na vás musí udělat dojem. V deváté minutě sice prohrávají o pět bodů, ale ještě nehodili ručník do ringu. Dají tomu poslední šanci a uvidíme, jestli se jim podaří udělat nějaký pokrok.

V pondělí uspořádal prezident Biden v Bílém domě první společnou tiskovou konferenci s německým kancléřem Olafem Scholzem. Humbuk, který tuto událost provázel, byl prostě nevídaný. Vše bylo zinscenováno tak, aby byla vytvořena „krizová atmosféra“, kterou Biden využil k nátlaku na kancléře ve směru politiky USA. Začátkem týdne mluvčí Bílého domu Jen Psakiová opakovaně prohlašovala, že „ruská invaze je bezprostřední“. Po jejích komentářích následoval výpad ministerstva zahraničí Nicka Price, který se vyjádřil, že mu zpravodajské agentury poskytly podrobnosti o údajné Ruskem podporované operaci „pod falešnou vlajkou“, kterou očekávají v blízké budoucnosti na východě Ukrajiny. Po Priceově varování následoval v neděli ráno poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan, který prohlásil, že k ruské invazi může dojít kdykoli, možná „dokonce i zítra“. Stalo se tak jen několik dní poté, co agentura Bloomberg News zveřejnila svůj senzační a naprosto lživý titulek, že „Rusko vtrhne na Ukrajinu“.

Vidíte zde nějaký vzorec? Vidíte, jak byla všechna tato nepodložená tvrzení použita k nátlaku na nic netušícího německého kancléře, který jako by si nevšímal kampaně, jež byla proti němu namířena?

Jak se dalo očekávat, poslední úder zasadil sám americký prezident. Během tiskové konference Biden důrazně prohlásil, že,

„Pokud Rusko napadne …, nebude už [existovat] Nord Stream 2.. Ukončíme ho.“

Takže nyní Washington určuje politiku Německa???

Jaká nesnesitelná arogance!

Německou kancléřku Bidenovy poznámky, které zjevně nebyly součástí původního scénáře, zaskočily. Přesto Scholz nikdy nesouhlasil se zrušením Nord Streamu a odmítl plynovod dokonce zmínit jménem. Jestli si Biden myslel, že může lídra třetí největší světové ekonomiky zatlačit do kouta tím, že ho zatlačí do kouta na veřejném fóru, tak se mýlil. Německo je i nadále odhodláno spustit Nord Stream bez ohledu na případná vzplanutí na vzdálené Ukrajině. To se však může kdykoli změnit. Koneckonců, kdo ví, jaké podněty může Washington v blízké budoucnosti chystat? Kdo ví, kolik životů je ochoten obětovat, aby vrazil klín mezi Německo a Rusko? Kdo ví, jaká rizika je Biden ochoten podstoupit, aby zpomalil úpadek Ameriky a zabránil vzniku nového „polycentrického“ světového řádu? V nadcházejících týdnech se může stát cokoli. Cokoli.

Zatím je Německo v sedadle pro kočku. Je na Scholzovi, aby rozhodl, jak bude celá záležitost vyřešena. Zda bude provádět politiku, která nejlépe poslouží.
https://bit.ly/3Kl8T2X

3.9 13 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.9 13 hlasy
Ohodnotit příspěvek
78 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
23. 8. 2022 11:22
Ohodnotit příspěvek :
     

💤♎ Říkám spoustu let, aby byl klid a mír ve světě musí se teroristické usa srovnat se zemí! Jiná cesta neexistuje! Jen to musí pochopit i jiné zabedněné státy, kterým to ještě nedošlo! Jedině s mírovým 🇷🇺!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frakie
23. 8. 2022 12:42
Odpovědět  Ladislav

Naprostý souhlas. USA je země zločinců a země zla.

PENNYS
23. 8. 2022 17:28
Odpovědět  Ladislav

1000% SOUHLAS. NO COMMENT.

Martin
25. 8. 2022 09:11
Odpovědět  Ladislav

Myslím, že si to nepochopil! Základom každej ríše je identita! Američania potrebujú revolúciu ,ktorá by odhalila identitu majiteľov FEDU! Potom pochopia, že , Americké elity nebuduju globalnu totalita na prospech američanov! Tí budú patriť tiež k porazeným!

Lev Prchala
23. 8. 2022 11:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Fricek zažívá to,co Československo v roce 1938 v Mnichově……O NÁS,BEZ NÁS!

[Trol-1] Tor
23. 8. 2022 19:01
Odpovědět  Lev Prchala

Ale kdepak, za svou závislost na Rusku mohou poděkovat vlastizrádci Schröderovi a Frau Merkel.

Lev Prch
23. 8. 2022 19:29
Odpovědět  [Trol-1] Tor

A ty za svou debilitu rodičům….. bráchovi a ségře 👎

[Trol-1] Tor
23. 8. 2022 20:23
Odpovědět  Lev Prch

A co zplodilo Tebe za hovádko?

Lev Prch
23. 8. 2022 20:24
Odpovědět  [Trol-1] Tor

Rodiče Pepku, rodiče!!!!!Ale to je někdo,koho ty NEmáš!

sizok
23. 8. 2022 21:35
Odpovědět  Lev Prch

Ale má, dvě modrožluté opičky. Na gumičce.

Lev Prch
23. 8. 2022 21:53
Odpovědět  sizok

pornoJandoPutnu?👀

zdena
24. 8. 2022 11:40
Odpovědět  Lev Prch

No jestli jsou takoví jako Vy tak pozdrav pánbůh

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2022 22:02
Odpovědět  [Trol-1] Tor

(_!_)

Lev Prch
23. 8. 2022 22:10

To už jsi zpátky z povídání?

Milan ze Zahrady Čech
24. 8. 2022 01:32
Odpovědět  Lev Prch

Ale prdlajs. To povídání je přece v pátek 26.8, ne dneska. vždyť jsem to tam pasal.

Lev Prch
24. 8. 2022 06:15

Vidíš,pro oči nevidím 🤣🤣🤣🤣🤣

Teuton
23. 8. 2022 11:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Zanedlouho – 3. září – je na Venclu v Práglu velká demonstrace. Proti fialovým pětizmrdům. Podle zpravodajských úniků se ale BIS, Bezpečnostní informační služba podpraporčíka Michala Čoudelky, chystá k nějaké provokaci. Údajně tam chce poslat své lidi jak s nacistickými symboly, tak ruskými vlajkami. Aby pak vládní lžimédia, například ČT, mohla tvrdit, že šlo o akci nacistů na podporu Ruska. BIS dávno není nadstranickou institucí, jde v podstatě o detašované pracoviště TOP 09 řízené americkou ambasádou. A nechme se mýlit – i když spousta lidí považuje příslušníky BIS za legrační a srandovní jantary vtírající si kokainovou pastu do konečníku, tak tohle by zvládli.

Lev Prchala
23. 8. 2022 12:00
Odpovědět  Teuton

A Ty jsi něco podobného nečekal?

janle57
23. 8. 2022 12:29
Odpovědět  Teuton

BIS je novodobá STB řízená agentem CIA Koudelkou !!

Lev Prchala
23. 8. 2022 13:29
Odpovědět  janle57

Je řízena čOUDelkou,který kdyby měl řídit kdysi StB,tak by ji komunisté sami zrušili-)

Helena
23. 8. 2022 13:33
Odpovědět  Teuton

Bude nás tam dost, ať se provokatéři po….. Hlavně sdílejte tuto informaci dál, v jednotě je síla.

miro
23. 8. 2022 16:38
Odpovědět  Teuton

Naše země je prošpikovaná agenty USA,slouží jim 92% všech neziskovek k tomu vláda,senát,posl.sněmovna,justice….. prostě jsme národ kolaborantů a tudíž se nic nezmění,hrajeme si na demokracií a doposud jsme nepřijali zákon o referendu,jen se podívejte na ty zrůdy co to tady vedou a zvolili jsme je samy tak nebrečte,pokud nedojde k revoluci se vším všudy tak se nic nezmění.

[Trol-1] Tor
23. 8. 2022 19:15
Odpovědět  Teuton

Faktem je, že mezi podporovateli Ruska je hodně nácků. Tady třeba Prchal. Typickej příklad antisemitského příznivce SS rétoriky i činů.

Lev Prch
23. 8. 2022 19:31
Odpovědět  [Trol-1] Tor

Jak je možné, že do prázdné hlavy se toho pořád nejmíň vejde?????A teď zameč a Vyskoč Pepku 👎

Gene
23. 8. 2022 20:59
Odpovědět  [Trol-1] Tor

Co je to antisemita? Ten co uvede veci na pravou miru?

Lev Prch
23. 8. 2022 21:14
Odpovědět  Gene

V případě Pepka Vygumoviče Vyskočila je antisemita každý,kdo neopěvuje hnUSAky, fašoEU, Banderostán, nezdraví Sláma u-kravině,nevelebí nacisty z AZOVA a Pravého sektoru a fyjalovou havlolejnolahvárenskou stoku……tak jsem antisemita 🥳

Gene
23. 8. 2022 21:17
Odpovědět  Lev Prch

Tak to nas hodne a snama i spousta semitu.

Lev Prch
23. 8. 2022 21:54
Odpovědět  Gene

A vidíte, nepřekvapuje to nikoho myslícího 👍

[Trol-1] Tom
23. 8. 2022 22:17
Odpovědět  Lev Prch

Nacisty nesnáším, tudíž i Prchala. EU nijak zvlášť nemiluju. USA taky ne. Tím méně Rusko. A hlavně nejsem primitiv, co skočí na špek kdejaký volovině o světovém spiknutí apod.

Lev Prch
23. 8. 2022 22:31
Odpovědět  [Trol-1] Tom

Když máš F73,A52, F22,F100,F200,F600,F800,Q56 tak neporozumíš ani tomu, že se v kuchyni vaří a do bot se neleze skrz tkaničky!

Milan ze Zahrady Čech
24. 8. 2022 18:14
Odpovědět  [Trol-1] Tom

Jóóó? A koho tedy snášíš, za koho kopeš? Nebo jinak. Kohos volil a koho bys rád jako premiéra a koho jako prezidenta? Tož ukaž peří,mládenečku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] Tom
23. 8. 2022 22:14
Odpovědět  Gene

Ten, co iracionálně nenávidí Židy, tedy Prchal.

Lev Prch
23. 8. 2022 22:31
Odpovědět  [Trol-1] Tom

A kde píšu o Židech,chujmere debiloviči?!

[Trol-1] Lukáš
24. 8. 2022 05:38
Odpovědět  Lev Prch

Zde na pokecu opakovaně.

Lev Prch
24. 8. 2022 06:16
Odpovědět  [Trol-1] Lukáš

Jooooo a konkrétně ty havlomOUDro z kniHOVNy udavače Havla?!!!!!

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2022 22:03
Odpovědět  [Trol-1] Tor

(_!_)

Helena
23. 8. 2022 11:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Na Scholzovi nezáleží nic, záleží jen na bohatých a vlivných podnikatelích v Německu, jestli se dají obrat o své prosperující firmy, o své mercedesy, vily na Malorce atd. Jestli se ti zazobaní skopčáčtí bloudi probudí, nebo ne. Je to stejné jako u nás, je to stejné i v Americe-na mušce lupičů jsou vlastní bohatí občané-nikde jinde už se krást nedá. Teď jsou na tahu ti, o čí majetek jde v první řadě.

Albi
23. 8. 2022 11:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Německo získá spolehlivý zdroj čisté a levné energie, zatímco Rusku se výrazně zvýší příjmy z prodeje plynu. Je to situace výhodná pro obě strany.

A právě proto je špatné, že pro obě strany. Anglosaská logika velí, že na všechny výhody má právo a nárok výhradně jedna strana „konfliktu“ – a to ta jejich.
O takové samozřejmosti snad už ani není nutné psát.

A ještě poznámku, že Ukrajiny se to netýká. Týká se jí to víc, než jakýkoliv stát na světě – pokud tedy Ukrajinou myslíme ukrajinské „obyčejné obyvatele“.

Gales
23. 8. 2022 11:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Německo vzbuď se. Mají tě za vola !!!!!!!!!!

janle57
23. 8. 2022 12:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Konečně se hotdogům podařilo to,o co usilovali od podzimu minulého roku,
Helmutland je na kolenou a jeho průmysl se do konce roku sesype,co to
znamená pro nás si každý může domyslet,ještě štěstí,že hotdogové
mají v čele EU a všech porobených zemích takové voly,kteří si sami
vykopou svůj hrob,že ano soudruzi Fialo,Černochová,Pekarová,Lipavský
a další ryzí čeští vlastenci??

Lev Prchala
23. 8. 2022 13:30
Odpovědět  janle57

Pokud Fricek klesne,tak mi padnem….a nebude to na poli cti a slávy.

Albi
23. 8. 2022 14:03
Odpovědět  Lev Prchala

Ano.
A to už si snad nemohou namlouvat ani největší rusofobové. Jinak by to bylo na svěrací kazajku a rychlé umístění do uzavřených oddělení psychiatrických ústavů!

Lev Prch
23. 8. 2022 17:16
Odpovědět  Albi

Sama vidíte, že mohou,naposledy Kupka v diskuzi s Okamurou nebo ta lihovecká Zdechlina v diskuzi s Vondrákem.

Helena
23. 8. 2022 13:35
Odpovědět  janle57

Slepenec si svým chováním kope vlastní hrob.

Ladislav
23. 8. 2022 13:40
Odpovědět  janle57

💤♎ Tak stěmato“vlastenci“ bych si v zimě rád zatopil!
A klidně na 29 ° Celsia v každé místnosti!

Helena
23. 8. 2022 13:30
Ohodnotit příspěvek :
     

USA jsou největším agresorem světa. Pomalu ztrácí prvenství, což těžce nesou. Bohatnou jedině na válkách, které jdou mimo ně a lze tam dodávat zbraně. A Biden? Stařec s demencí.

sergej
23. 8. 2022 14:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Jenom střelím, s obětmi podprasátu usociopatátu nebudou mít soucit jako je nemají s těmi co bojují užitými do posledního ukrajince. Trupely loutkovodičů. Kdo nerozumí dejte na gramatika slabikáře brutopýra že to není česky. ..nepíšou v novinách tláskalů oligarchie, přece by vám nelhali, málo. :-)))

sergej
23. 8. 2022 14:55
Odpovědět  sergej

Politiky mají úžeři na háku.
https://www.youtube.com/watch?v=zK87uDviI7M

José
23. 8. 2022 16:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Cituji: „Ve světě, kde jsou Německo a Rusko přáteli a obchodními partnery, není třeba amerických vojenských základen, není třeba drahých zbraní a raketových systémů americké výroby a není třeba ani NATO. Rovněž není třeba uzavírat energetické obchody v amerických dolarech nebo hromadit americké státní dluhopisy pro vyrovnání účtů.“
Zde je uveden základní důvod, proč USA zahájily tuto proxy válku proti Rusku. Nakonec i u nás máme dva velmi výmluvné příklady americké politiky. Pamatujete jak byl sesazen premiér Nečas? V Rusku slíbil férový tendr na na dostavbu Temelína, což nemohlo zůstat bez odpovědi. Nejvyšší prokurátorka Bradáčová si chodila pro noty na US ambasádu a společně s pány Ištvánem a Šlachtou spustili monstrakci, ze které na konci zůstalo jen několik darovaných kabelek, ale ve skutečnosti účel splnila. Nečas odstoupil a tím padla i dostavba Temelína. Druhým příkladem je blamáž zvaná Vrbětice. Jeden podvodný obchodník se zbraněmi potřeboval zakrýt ohromné manko ve svých skladech, tak dal zaměstnancům volno a sklady explodovaly. Exploze to byla tak silná, že se beze stopy vypařilo spousty zbraní a munice. Protože toho obchodník asi hodně věděl, byl případ tutlán až by byl dočista ututlán, kdyby loni v dubnu neprohlásil ministr Havlíček, že do připravovaného tendru hodlá pozvat i ruský Rosatom. Odpověď na sebe nedala dlouho čekat. Najednou se obevily, jakoby náhodou zprávy, že výbuchy skladů ve Vrběticích mají na svědomí ruští agenti Myškin a Čepiga.

José
23. 8. 2022 16:46
Odpovědět  José

A nakonec to dopadlo tak, že nebude ani dostavba Temelína ani Dukovan. Důvod? Existovala reálná hrozba, že ani jeden z tendrů nevyhraje věčně krachující americký Westinghouse.

Lev Prch
23. 8. 2022 17:18
Odpovědět  José

Westinghouse měl na jihu ameru stavět dvě elektrárny,zkurvil obě a peníze se vypařily…..🤮

[Trol-1] Tor
23. 8. 2022 19:03
Odpovědět  José

Bureš toho pro tuto zemi moc dobrého neudělal. Snad až na vyřazení Rosatomu z tendru.

sizok
23. 8. 2022 19:15
Odpovědět  [Trol-1] Tor

Jsi hlupák. Bezesporu.

Lev Prch
23. 8. 2022 19:33
Odpovědět  sizok

Na základce se Pepkovi nesměli děti v první třídě ve zvláštní škole smát….. Měl tátu v osmý 🤣🤣🤣🤣🤣

[Trol-1] Tor
23. 8. 2022 20:26
Odpovědět  Lev Prch

Na rozdíl od Tebe se za sebe a své rodiče stydět nemusím.

Lev Prch
23. 8. 2022 21:17
Odpovědět  [Trol-1] Tor

Za bráchu a ségru, kterým říkáš Mámotáto,ty Po-kém-one????!!!!

sizok
23. 8. 2022 21:39
Odpovědět  [Trol-1] Tor

Ale za sebe ano.

Lev Prch
23. 8. 2022 21:55
Odpovědět  sizok

To nemůže, nemá aktivováno.

Milan ze Zahrady Čech
24. 8. 2022 01:37
Odpovědět  [Trol-1] Tor

Jižtěže ne. K čemu páteř, když si vystačíš s hroší kůží. A že se za tebe rodiče nemusí stydět je zřejmě dáno úslovím že jablko nepadá daleko od stromu.

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2022 22:05
Odpovědět  [Trol-1] Tor

(_!_)

sizok
23. 8. 2022 21:38
Odpovědět  José

Všechno ve stylu, co jsem napsal výše.

Vladimír
23. 8. 2022 17:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Bude legrace, až se z bídy v Německu vynoří další Vůdce, tak jako v minulosti. Naštěstí už snad u toho nebudu…😏

Lev Prch
23. 8. 2022 17:19
Odpovědět  Vladimír

Už aby se vynořil v ČR novodobý Žižka!

Albi
23. 8. 2022 17:48
Odpovědět  Lev Prch

Aby k tomu nedošlo, to si pojistili – nejdřív rozdělením republiky (čím menší, tím bezvýznamější a bezmocnější), potom rozhádáním lidí – pořád píšu, že tohle nedělají žádní amatéři.

Lev Prch
23. 8. 2022 18:55
Odpovědět  Albi

V době Jana Žižky jsme zrovna nejmenší země nebyli,ale „“srala z nás Maggi v kostkách““ celá Evropa!💯

[Trol-1] Tor
23. 8. 2022 20:27
Odpovědět  Vladimír

Že by se Putin přestěhoval? Ale tam by mu ty kydy tak nežrali.

Lev Prch
23. 8. 2022 21:18
Odpovědět  [Trol-1] Tor

Máš tam chybu,nazivůdce je v chudostánu jménem Banderostán.A teď zameč a Vyskoč Pepku Vygumoviči 😂👎

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2022 22:05
Odpovědět  [Trol-1] Tor

(_!_)

Administrátor
P.A.Semi
23. 8. 2022 17:15
Ohodnotit příspěvek :
     

K tomu jako kontext, že to bylo těsně před tím, než to na Ukrajině prasklo, článek je původně z 11.února 2022 z Unz review:

https://www.unz.com/mwhitney/the-crisis-in-ukraine-is-not-about-ukraine-its-about-germany/
(odtud v GlobalResearch, v květnu to měli v ProtiProud a CzechFreePress…)

πα½

[Trol-1] Tor
23. 8. 2022 19:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Amíci pochopili dávno nebezpečí NS2. Němcům to začalo docházet až po únoru.

Lev Prch
23. 8. 2022 19:33
Odpovědět  [Trol-1] Tor

Tobě nedojde jediný, slovní průjem 💩💩💩💩💩💩

Gene
23. 8. 2022 21:44
Odpovědět  [Trol-1] Tor

Osle, mohli mit aspon neco, a pomalu zacit budovat svou nezavislost na Rusku. Tak maji houby. Ani nezavislost, ani plyn. A Amici si masti kapsy.

Milan ze Zahrady Čech
24. 8. 2022 01:38
Odpovědět  Gene

To je bl-beček, co?

[Trol-1] Lukáš
24. 8. 2022 05:41
Odpovědět  Gene

Lepší než aby si je mastili RuSSáci.

Gene
24. 8. 2022 06:06
Odpovědět  [Trol-1] Lukáš

Idiote, oni si je stejne masti, uz maji jiny odbyt. Pravdepodobne vy za ten rusky plyn zaplatite mnohem vic. Akorat na vas vydela nejaky prostrednik. Navic Cina si bude vrkat s Ruskem cim dal tim vic a nas zapadni svet uz jde do kyticek.

Lev Prch
24. 8. 2022 06:18
Odpovědět  [Trol-1] Lukáš

Smrdíš i přes monitor, vypláchni si hubu ty havlolejnolahvárenská propagando

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2022 22:06
Odpovědět  [Trol-1] Tor

(_!_)