Krize UKRAJINA

Kreml reaguje na obvinění z útoku na kyjevskou nemocnici

Kreml reaguje na obvinění z útoku na kyjevskou nemocnici
Ruské síly se nezaměřují na civilní infrastrukturu na Ukrajině, zdůraznil mluvčí Dmitrij Peskov

Moskva důrazně odmítla odpovědnost za tragédii v dětské nemocnici Okhmatdet v Kyjevě poté, co zařízení v pondělí zasáhla raketa. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov trvá na tom, že incident způsobila ukrajinská raketa protivzdušné obrany. 

Peskov v úterý v rozhovoru s novináři zdůraznil, že Rusko „neútočí na civilní cíle“ a že všechny údery prováděné ruskou armádou jsou zaměřeny výhradně na „zařízení kritické infrastruktury a vojenské cíle, které nějak souvisí s vojenským potenciálem režimu“. 

Pokud jde o obvinění Ukrajiny, že Moskva úmyslně zasáhla nemocnici v Kyjevě, Peskov poukázal na oficiální prohlášení ruského ministerstva obrany, které „absolutně vylučuje, že by došlo k úderům na jakékoli civilní cíle. Uvádí, že mluvíme o pádu antirakety.’ 

Ruské ministerstvo obrany v pondělí oznámilo, že provedlo rozsáhlý útok s použitím vysoce přesných zbraní dlouhého doletu, aby zasáhlo zařízení ukrajinského vojenského průmyslu a letecké základny. Útok měl být reakcí na pokračující pokusy Kyjeva poškodit ruská energetická a ekonomická zařízení. 

Ministerstvo uvedlo, že byly zasaženy všechny zamýšlené cíle, a odmítlo tvrzení Kyjeva, že ruské rakety zasáhly civilní zařízení, jako „naprosto nepravdivé“. 

‘Četné zveřejněné fotografie a videozáznamy z Kyjeva jasně potvrzují fakt zničení v důsledku pádu ukrajinské rakety protivzdušné obrany odpálené z protiletadlového raketového systému ve městě,’ uvedlo ministerstvo. 


Obvinila také Kyjev z pokusů o podobnou „hysterii“ v minulosti, zejména před velkými mezinárodními summity, jako bylo shromáždění NATO ve Washingtonu, které začalo v úterý. Ruské ministerstvo obrany navrhlo, že incident v Okhmatdetu využívají ukrajinské úřady k zajištění dalšího financování a pokračování konfliktu. 

Ruský velvyslanec v USA Anatolij Antonov také naznačil, že tragédie v nemocnici je západními podporovateli Kyjeva vnímána jako „dokonalý dar“, který má ospravedlnit další eskalaci konfliktu a pokračování nepřátelství. 

Západní tisk „vybíjí hysterii“ a skrývá relevantní fakta o tragédii, tvrdil Antonov, včetně hodnocení Moskvy, že incident způsobila ukrajinská raketa protivzdušné obrany. 

Prokyjevská média tvrdila, že zbraní, která zasáhla nemocnici, byla ruská střela Kh-101. Jiní však tvrdili, že projektil, který je zřejmě vidět na videu natočeném z dálky svědkem, byl pravděpodobně AIM120 vypálený raketovým systémem NASAM nebo interceptorem odpáleným raketovým systémem MIM-104 Patriot. Západní dárci poskytli Ukrajině tento typ zbraní vyvinutých v USA.
rt

sdílet na

Souhlas
Upozornit na
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
9. 7. 2024 14:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Nic nového. Chocholi zase lžou. Důvod? Zatažení všech do války. Nic jiného
jim už totiž nezbývá.

Standa
9. 7. 2024 15:04
Odpovědět  sizok

Smrt Ukrajině ,nacistickému státu budované dlouho proti Rusku. rozparcelovat ji na kousky , píši již dávno. Ale musíme začít zde a nyní.Od Pávka po Fialu, schody se metou od zhora. Musíme začít sami! At už demokraticky nebo ne. Sedíte pouze po hospodách a budou volby!Učte mladé nebo je to naše vina! Pamatujte:
Stojí voli na volebním poli
,hádají se koho zvolí na vedoucí roli.
Slyšelo je tele , prohlásilo směle: Zvolíme si velevola
at nám kráčí v čele! 
Podle této moudré rady všichni dohromady, zvolili si velevola
 a nyní bučí hlady .Každý vůl i kráva přesto bučí:
 Sláva !!!!
…přišla doba , prosperity a práva!
V této bajce není žádné poučení, nebot tam, kde voli volí, 
svět se sotva změní!
Nemám foto fialového vola. Můžete doplnit!

jsladin
9. 7. 2024 15:45
Odpovědět  Standa

Je to marný, je to marný, je to marný.Možná se ti blbouni proberou až v zákopech.

Pavel z Moravy.
10. 7. 2024 11:52
Odpovědět  jsladin

Neprobudí, jsou opravdu neskutečně tupí. Toto je již nemoc. Ale výchova udělala svoje.

Jarek
11. 7. 2024 15:36
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Přeně ! Část mladší generace má totálně vymyté palice z toho co zbylo z českého
kdysi kvalitního školství a druhá část jsou totálni ignoranti které vůbec nezajímá co se ve světě děje ,hulí a chlastá a prosírá si tak vlastní budoucnost.

Tupý hulvát
9. 7. 2024 16:08
Odpovědět  Standa

Dokonalé,tleskám a děkuji.

9. 7. 2024 17:32
Odpovědět  sizok

Takže dětská nemocnice…

Takže bych předpokládal také desitky mrtvých dětí po takovém útoku a plno humbuku kolem toho. Tak jsem se pídil, páč jsem začínal mít podezření, zda ty oběti nebyli fousatý, případně kozatý.

Včera jsem se nedopídil, ale dnes už jo. Krom jiného i na hovinkách – tedy na webu, který v žádném případě není propagační proruský fujtajbl, takže v tomto směru, že z druhého gardu, důvěryhodný, žejo. A cože tam píší o mrtvých? Tohle:

“Při ruském útoku na dětskou nemocnici zemřeli dva lidé, včetně teprve třicetileté pediatričky Světlany Lukjančukové, dalších několik desítek lidí bylo zraněno…”
https://1url.cz/M1iY4

Takže ne dvě děti, ale dva lidé… Zřejmě fousatec a kozatá – údajná, opakuji, protože jsem nedůvěřivej, údajná, pediatrička.
A ne desítky dětí bylo zraněno, ale desítky lidí !!! – tedy fousáči a mašle. Čiže dětská, dětíprostá nemocnice, zato plná fousáčů a mašlí.
Fascinují, jak by řekla Terezek.

P.S. Víš co mi ale rozum nebere? Že ta podivnost dětíprosté dětské nemocnice doposud nepřišla nikomu podezřelá. Přitom je to stejná hovadina, jako pečovák natřískanej batolaty. Takže tak.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
9. 7. 2024 18:08

Humbuku a taky spousta HLPů, jak vlastním tělem nějaká lékařka či sestřička chránila dítka. Nejsou HLPy, není pořádná propaganda.
Na Seznamu bylo, kterak hnusná ruská raketa morduje nebohý špitál – no, jednak nebylo poznat, co to je vůbec za místo, druhak se hejbala kupodivu pouze “raketa”, kdežto kouř z komína pěkně držel tvar 😀 a třeťak už to tam stejně není.
Mimochodem, ty desítky nějak zašumelili, že to byl nepřesný odhad a že ji bylo snad osm. Teda kusů – ne desítek.

9. 7. 2024 18:30
Odpovědět  Markýza

A malejch, strachy pokakanejch kusů, nebo velkejch kusů, taky strachy pokakejch, ale s fousama?
P.S. co je to HLPy?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
9. 7. 2024 20:23

O tom neříkali ničehož nic 😀
HLP – hluboký lidský příběh.

9. 7. 2024 21:17
Odpovědět  Markýza

Ježíííšmarjá! Tak hlubokej lidskej příběh… Se pos-eru.
Jo, a s těma fousáčema a mašlema jsem možná slyšel trávu růst tam, kde možná žádná nerostla.
Možná tam děcka byla, ale nic se jim nestalo (kdyby jo, to by byl jinej řev). Tak aspon tak. Nemůžou – pokud tam byla – za svý vymatlaný rodiče, ani za to, že stavějí své zbrojní sklady a výrobny vedle nemocnic, škol a školek. Hádám, že takovejch případů bude víc, protože to holt jinak nejde. Ale na vině dle mého není ruská strana, ale hovada, která vojenská zařízení všeho druhu umistují do civilní zástavby.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
10. 7. 2024 07:15

Jojo, to vzniklo kolem toho chůďátka maličkýho, Aylana a jeho rodiny – pamatujete? Nějak tehdy se začalo mlít o “hlubokých lidských příbězích”. Jenže pak se začlo jevit, jak to bylo s celou tou rodinou doopravdy, někdy po roce dokonce vylezlo, že mrtvolku na té pláži štelovali, aby byla dost fotogenická – vznik posměšné zkratky pak byl už jen otázkou času.

10. 7. 2024 14:19
Odpovědět  Markýza

Aha. Pamatuju 🙂

Stan
10. 7. 2024 00:58
Odpovědět  sizok

Svinský Ukronackové, vyhubit do posledního zmetka. Nic jiného si nezaslouží

Gales
9. 7. 2024 14:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Šušlenko,prej,za to cosi rozbombardoval v Rusku na cimpr campr.Já těm ukrossům věřím jen to že jsou.

Gales
9. 7. 2024 14:58
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image?fl=cro,0,186,1200,675%7Cres,1200,,1%7Cwebp,75

Jonas
9. 7. 2024 15:09
Odpovědět  Gales

???

Gales
9. 7. 2024 17:02
Odpovědět  Jonas

Jenom na ukázku jak vypadá klídek a pohoda.

Pavel z Moravy.
9. 7. 2024 20:02
Odpovědět  Gales

Přesně tak, ti lepšolidé to mají dobře ošéfované. A na druhou stranu, proč by si dělal starosti. Dosáhl všeho co chtěl, s ním i ti další z té ekipy, která nám měla do těch 6 roků přinést blahobyt a teď už na nás mohou udělat leda tak dlouhý nos. Prokristapána ti lidičkové jsou ale troubelíni. Je to Galesi z letoška?

Jaris
10. 7. 2024 11:16
Odpovědět  Gales

To se nikdo nenajde, aby zmetkovi zemakovi propichnul ten jeho gumovy Titanik? At ukaze sve plavecke schopnosti.

Standa
10. 7. 2024 11:37
Odpovědět  Jaris

Ty raději StBáka Pavka, že? Kéž by někdo propích ,,gumák” tobě! Tvoje vyjadřovací schopnosti svědčí o tom, že někdo propíchl ,, gumák” tvému tátovi!

Markýza
10. 7. 2024 11:55
Odpovědět  Jaris

Proboha proč? Nechcete jít lovit marlíny? Třeba by vás ta zuřivost přešla. I když jak k tomu přijdou marlíni, žejo.

Joe Arp
10. 7. 2024 12:23
Odpovědět  Jaris

Když byl ještě v laufu, tak jako jedinný z evr. potentátů poslal bábu Merkelku naférovku do prd*ele s migrantama. Ale to se do libtardí Austrálie nedoneslo, co? Že ho potom u Vrbětic a očkování něčím drželi za koule je věc druhá. A tak to bude vypadat, až “češi” v cudzině budou mít vysněnou korespondečku.

Standa
10. 7. 2024 13:19
Odpovědět  Joe Arp

Budu oponovat! Očkování bylo v celém světě. Vrbětice vytvořil Koudelka. Kamarád Pávek ho za to okamžitě po nástupu povýšil na generála, což Zeman mnohokrát odmítl.A Pávek zase dostal medajli CIA!

Joe Arp
10. 7. 2024 17:26
Odpovědět  Standa

Neoponuješ, Zeman potvrdil Vrbětickou lež asi až po 14dnech váhání (a asi festovního nátlaku) u kovidu byl rychlejší. Těžko řešit něco, co ví jen on.

Pavel z Moravy.
9. 7. 2024 15:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Nu přátelé, s touto vládnoucí bandou na západě nemůžeme dopadnout dobře. Oni totiž moc dobře vědí co dělají. Manipulace stádních ovcí je v současnosti velmi jednoduchá záležitost. S myšlením většinové současné populace se nedá počítat a asi se blížíme do finále. Na probuzení většiny moc nevěřím, k tomu je potřeba něco více než pouhá přání. Komu evropané dovolili dostat se ke korytům, ty tam mají. Jak výborně řekl v jednom filmu americký herec Tommy Lee Jones – KAŽDÝ ČLOVĚK MÁ V SOBĚ DOBRÉHO A ZLÉHO PSA. ZVÍTĚZÍ TEN, KTERÉHO VÍCE KRMÍ. Tady většina krmí toho zlého a někteří dokonce úmyslně a proto společnost vypadá tak jak ji vidíme. A rozumný tvor vyhynul a těch pár tu společnost nezachrání.

Burák
9. 7. 2024 16:28
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Nejhorší je, že mám poslední dobou dojem, že nás už nějaký pátek ani u voleb nepotřebuji. Proč nám kupříkladu sčítají hlasy kdesi v Americe? Nikdo si neklade ty správné otázky. Nikdo nepřemýšlí a v tom je kámen úrazu. Viděl jsem volby v Rusku. Kdyby jsme okopírovali jejich systém, myslím, že by polovina stran přestala existovat. Hlavně se mi líbí kamery v každé volební místnosti.

Frank
9. 7. 2024 16:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta banderovská svoloč se neštítí naprosto ničeho.

Slovan
9. 7. 2024 17:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak se mi nějak zdá že přihořívá. ONI nemůžou prohrát, bo by to byl jejich konec a ONI to moc dobře ví, tak nás chtějí vzít sebou. A lidi vůbec nic a čekají že to za ně někdo vyřeší. Však seč podívejte na reakce lidí okolo sebe, jim je jedno že bude válka a případný konec. Řeší dovolené a jiné požitkové píííčoovinyy. Ale že mají rodiny to jim je u zádele. Nevím jestli jsme mohli tohle myšlení my starší u mladších nějak ovlivnit, když vám stát a svět hází klacky pod nohy. Vždyť ti mlaďoši jsou krmeni propagandou denně!! No a hodně zvás mi dá za pravdu že mladí hodně dají na vliv zvenčí než na radu od fotra, nebo od dědka.
Včera nemocnice a hned aby zakryli průsery tak nastrčí další článek.

https://cnn.iprima.cz/ukrajinska-pomsta-po-zasahu-drony-hori-dalsi-sklad-ropy-

Pavel z Moravy.
9. 7. 2024 20:22
Odpovědět  Slovan

S touto populací mladých a částečně i starých už nic neuděláš, ti nemají zájem ani o budoucnost svých dětí. Neříkám, že všichni, ale většina. Staří jsou většinou nemocní a řeší svoje problémy. Já je mám také, ale právě tím, že se člověk zabývá něčím jiným než sám sebou to dokáže to stáří tak nějak lépe snášet. Ale většina to má jinak. Nu a mladí ve velké většině nedospěli, Albi mi určitě vysvětlí v kolik letech člověk dozrává a tak nejlépe to kdysi řekl Sizok, čímž ho zdravím – Už to neřeším, smířil jsem se s tím. Věnuj se sobě a svým zájmům, včera mi říkal kamarád, kdo ví, kdy si nás ta baba s kosou vezme. My, kteří jsme pracovali v dělnických profesích a dělali v různých prostředích nemůžeme svoje zdraví srovnávat s úředníky, učiteli a podobnými lidmi, kteří pracovali duševně. To prostě nejde. Jen čeho všeho se člověk nadýchal. Většina mých známých ze tří podniků, kterými jsem po vojně prošel je už z velké většiny na druhém břehu. Na řadě jsou mladí, aby se o svoji budoucnost porvali. Nic jiného jim nezbude. Už to také neřeším.

cool
9. 7. 2024 23:07
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Máme vizionáře, řeší závětrné elektrárny. 🙂

9. 7. 2024 17:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Vymáznuto – omyl

Naposledy upraveno$ s uživatelem$