Krize UKRAJINApolitika

Kotel se uzavírá: Elitní jednotky kyjevského režimu jsou na Donbasu v obklíčení. Česká protektorátní média jako ta před 80 lety. Vítězství Kyjeva? USA si to potichu nemyslí, a potichu se bojí: „Oni by nám řekli, kdyby…“

VÁCLAV DANDA přináší poslední zprávy z ukrajinské fronty a všímá si podobností mezi válečným zpravodajstvím Třetí říše a dnešní goebbelsovskou západní propagandou

“Ničení obklíčených ruských armád jižně od Charkova rychle pokračuje. Nepřítelova schopnost odporu po marných pokusech o výpad zlomena.“

Tak viděl protektorátní tisk situaci Rudé armády na ukrajinské frontě v květnu 1942. Každý, kdo by jen na okamžik zpochybnil vítězně postupující vojska Třetí říše, by byl označen za ruského agenta, dezinformátora (jen se tomu říkalo jinak) – a především by se o něj okamžitě začalo zajímat gestapo.

Konfidentů, kteří vzali za své, že „nahlašování není práskačstvím“ bylo u nás také dost, včetně udavačů mezi žáky a studenty. Učitelé si právě tak jako dnes museli dávat dobrý pozor na to, co ve škole říkají. Proto lidé na veřejnosti většinou mlčeli, nebo mluvili jen s dobře „prověřenými“. A tajně poslouchali zakázané vysílání rozhlasu ze zahraničí – tak jako dnes sledují svobodné weby, které se musely po zákazu a vypnutí přesunout na zahraniční „destinace“.

Zažíváme opakování historie? Samozřejmě – jen, dle slov klasika – jako tragikomickou frašku: Pražská bruselská protektorátní média popisují situaci po 80 letech téměř identicky jako ta pražská protektorátní berlínská – a také Rakušanovo gestapo je v permanenci. Rozdíl je (zatím) jen v tom, že za sledování svobodných médií ještě není trest smrti.

Totalita je vždycky stejná: Jako když soudili Horákovou. Jak se stát (pro stát) vyvrhelem snadno a rychle? Přijdou noví provokatéři z StB? Jsme nepoučitelní? Nebaštit mediální lži a bránit postižené, štvané a vyhazované ze zaměstnání

Ovšem za jejich provoz a novinářské vytváření hrozí okamžitá brutální pomlouvačná dehonestace (pro její původce trestný čin pomluvy neplatí), mediální lynč a obklíčení tajnými službami. Ti zvláště horliví přisluhovači (jako třeba Roman Joch) ovšem už doporučují, aby tyhle žurnalistické „ruské agenty“ internovali, aby se upevnila ideová čistota nové Evropy, kterou Banderovci, vlajkonoši těchto hodnot, tak statečně spolu s NATO hájí.

Part pro lžiprezidenty

Aktuální šéf popřevratové kyjevské junty, lžiprezident Zelenský sehrává svůj životní herecký part. Se svým cirkusovým číslem „dejte nám prachy, nejmodernější americké zbraně (a jejich obsluhu) my dodáme na jatka nevycvičené Ukrajince, a tak „za vás“ porazíme Rusko, objíždí různé štace.

Naposledy navštívil se svým videoprogramem sousedy na Slovensku. Všichni vládní Sorosovi poslanci mu zatleskali a slíbili vše, co požadoval, včetně ekonomické sebevraždy své země v podobě přijetí embarga na dovoz ruské ropy a plynu. V tom druhém případě váhajícím zemím Zelenský vzkázal, že pokud by se do toho někomu nechtělo, zavře Evropě plyn sám, aby snad zbabělce nenapadlo v rozhodující chvíli ekonomické sebevraždy zaváhat. Mlčí ovšem o tom, že on sám plyn a ropu z Ruska nadále přijímá.

Podle ovoce poznáte je: Impérium se hroutí. Západ nechce spravedlivý řád. Válečná osa USA – Brusel – NATO. Operace pod falešnou vlajkou i hlavní média řídí CIA. Vedou válku proti Rusku rukama zločinného kyjevského režimu

Podvodem dosazený lžiprezident Joe Biden, mu asistuje, seč mu jeho chabé mentální síly stačí. Ve skutečnosti je jen mluvící hlavou (nebo kdo ho vlastně před médii hraje), deklamující požadavky Rockefellerů a spol. Proto ihned po obsazení Bílého domu navázal na Obamu (jehož byl viceprezidentem), který ozbrojený puč na Majdanu (2014) připravil a pokračoval genocidou ruskojazyčného obyvatelstva na Donbasu. Po osmi letech teroru neonacisty, otevřel válce dveře dokořán. Jestřábi ve Washingtonu a jich evropské satelity, se ihned dali do díla. Je ovšem otázka, zda se – tak jako jejich nacističtí předchůdci před 80 lety – nakonec opět nepřepočítali.

Pouze maďarský premiér Viktor Orbán vzdoruje tlaku. A čím více na něj válečnická aliance tlačí, tím více se zatvrzuje. Tento týden dokonce pohrozil, že pokud bude nechutný nátlak pokračovat, zváží Budapešť vystoupení z EU. Nespokojené hlasy se ale ozývají z celé unie, jen je v blokádě korporátních médií není tolik slyšet. Občané, na rozdíl od svých zrádných vlád si uvědomují, že jsou skrze energetickou, finanční a hospodářskou krizi vedeni jako ovce na porážku, zatímco „elity“ (luxusně žijící z jejich daní) se jim dosud jen tiše smály. Teď už ovšem začínají tušit, že propaganda selhává – a ke slovu se dostává tvrdá realita.

Operace pod falešnou vlajkou č. 2: Sestřelení MH 17. A teď děsivá inscenace v Buči. Stejný scénář jako ve válce proti Sýrii. Posloužili i zavraždění z cel SBU? Odpověď na platby za plyn v rublech?

Bojují goebbelsovskými zbraněmi

Západní tajné služby, neonacisté a režimní média připravily několik operací pod falešnou vlajkou, které měly otřást západním veřejným míněním – a získat je pro souhlas s válkou proti Rusku. Inscenované krvavé divadlo v Buči, stejně jako Kyjevem provedený masakr raketou Točka v Kramatorsku, to zpočátku vskutku dokázaly. Po „zrádném“ zjištění britské BBC, že raketa na Kramatorské nádraží byla odpálena z ukrajinských pozic, alespoň Akci Kramatorsk z obrazovek rychle stáhly.

Zcela zpackaná byla i další Operace pod falešnou vlajkou s „tisícovkou mrtvých civilistů“ v Mariupolském divadle. Vzhledem k rychlému postupu ruské armády nemohly být kulisy správně připraveny, takže vše nakonec propagandisticky vyznělo do prázdna. Nemluvě o tom, že vyhození divadla do povětří ustupujícím Azovem bylo ruskými vyšetřovateli mezitím dobře zdokumentováno. Ani o tomto nepovedeném pokusu proto už zřejmě neuslyšíme. Jen zoufale o pomoc volající náckové z Azova, kteří se dobrovolně  uvěznili  v ocelárnách (a byli Zelenským a spol. obětováni), jsou vydáváni za poslední ohnisko odporu v klíčovém přístavním městě.

Ukrajinská lež, další díl krvavého seriálu: Masakr tisícovky rukojmí v Mariupolu. Divadlo vyhodili do povětří náckové z praporu Azov. Nyní prchají z města. Další z řady operací pod falešnou vlajkou. Umlčet pravdu se nepodaří

Ve skutečnosti připomínají spíše poslední japonské vojáky, kteří na ostrovech v Tichomoří „bojovali“ ještě dávno po skončení druhé světové války. Mezitím v jarním Mariupolu, kam se znovu vrací život, se lidé radovali z osvobození a společně s ruskou armádou slavili Den vítězství 9. května, tak jako ve všech ostatních osvobozených městech na Donbase.

Američané přiznávají, že nevědí, co dál

Samozřejmě, že válka o Donbas není zdaleka dobojována a bude stát ještě mnoho životů a sil, než se podaří osvobodit klíčová města jako je Slavjansk, Kramatorsk, Mikolajiv – a nakonec patrně i Oděsu.

Západní protektoři se jen tak nevzdají zlaté žíly pro vojensko-průmyslový byznys. Rozhodnutí amerického Kongresu zvýšit vojenskou pomoc z 23 na 30 miliard dolarů, o tom svědčí naprosto ilustrativně. Je však otázka, zda Washington (na rozdíl od „komicky“ velkohubého Zelenského a jeho „boys“) skutečně sní o tom, že může masivními dodávkami moderních těžkých zbraní zvrátit průběh osvobozující operace, nebo dokonce přivodit pád nenáviděného Vladimíra Putina, který se drze nechce dělit o ruské nerostné bohatství, odmítá vytvořit ze svého národa masu otroků a pohrdá západními „hodnotami“.

Šéf OSN Guterrés a celý Západ v šoku: Ve válce se střílí! Co je v kobkách Azovstalu za poklady? Kanadský či americký generál? Špinavá jaderná nálož? Putin nic neslíbil. „Koridory pro skutečné civilisty jsou otevřené,“ řekl

Svědčí o tom i „opatrné“ výroky Scotta Berriera, šéfa americké vojenské rozvědky DIA, před senátním výborem. Žádná ze stran prý není vítězem: „Ani Rusové nevyhrávají, ani Ukrajinci nevyhrávají a jsme tu tak trochu v patové situaci.“ Současně tvrdil, že zpravodajská komunita neočekává, že by se Putin odhodlal k použití jaderných zbraní. Pokud by se k tomu schylovalo, pak by prý Moskva určitě nejdříve vyslala varovné signály. Z čeho ovšem na takové ruské „gentlemanství“ usuzuje, si nechal pro sebe. Washington se ve skutečnosti ruské dramatické odpovědi za účast Západu na Ukrajině obává více, než dává veřejně najevo. A má proč:

Jak je to doopravdy

V tomto týdnu zahájila ruská armáda ofenzívu, jejímž cílem je obklíčení elitních ukrajinských jednotek na Donbasu. Spolu s jednotkami domobrany DLR překročila řeku Severní Doněc a zahájila konečnou fázi obkličovací operace. Snahou je udeřit na severodoněcké skupiny kyjevských vojsk ze severu. Z jihu jim postupují vstříc další jednotky ruské armády a doněcké domobrany, které minulý týden za minimálních ztrát ovládly jednu z klíčových obranných pozic Kyjeva v městě Popasnaja odkud vytlačily 24. ukrajinskou brigádu.

Už není pochyb: NATO pod vedením USA vyhlásilo Rusku válku. Osm roků příprav. Britové již otevřeně: Napadneme teď ruské vnitrozemí ukrajinskýma rukama. Donutí ti šílenci Putina použít jaderné zbraně? Lze ještě odvrátit katastrofu?

Tím se podařilo v kotli mezi městy Lisičansk a Severodoněck elitní kyjevské jednotky uzavřít.  K nim patří 17. brigáda, 57. motostřelecká brigáda a 24. motostřelecká brigáda krále Daniela, která utopila v krvi povstání proti kyjevské juntě před osmi lety ve městech Kramatorsk a Slavjansk. Kromě těchto jednotek disponujících nejmodernějšími západními zbraněmi a řadou západních žoldáků a polních velitelů NATO jsou v oblasti dislokovány také nechvalně známé nacistické prapory, které se podílely na největších zvěrstvech při „čištění prostoru Donbasu“ od ruskojazyčného obyvatelstva.

Kromě jednotek Azov, Ajdar, Donbas a Tornádo zde operují také jednotky teritoriální obrany Ukrajiny. Celkem je tak v obklíčení zhruba 10 tisíc elitních vojáků. Podle posledních zpráv se některé z těchto jednotek už začaly hromadně stahovat z obkličovaných měst Severodoněck a Lisičansk, aby unikly osudu nácků z Azovských železáren v Mariupolu.

Ruská TV: Potopením křižníku Moskva začala třetí světová válka. Vede Západ již otevřený boj s Ruskem? Osvobozený Mariupol se nadechuje k životu. Připomínka lidového povstání ve Slavjansku. Vše rozhodne bitva o Donbas

O moc lépe na tom nejsou ani „ukrajinští Kyborgové“, jedna z nejelitnějších jednotek, kterou má kyjevský režim k dispozici. Mechanizovaná brigáda “Cholodnyj Jar”, se pokusila minulý týden o výpad do boku ruských jednotek, aby tak dobyla zpět strategické město Izjum, a narušila hrozící obklíčení ze severu. Sama se ale dostala do pasti, když ruské letectvo přerušilo zásobovací trasy přes řeku severní Doněc, což povede k postupnému vyčerpání munice a zásob – a to nevěstí pro elitní jednotky zabijáků na Donbasu nic dobrého.

Opakuje se tak trochu situace z druhé světové války, kdy se německé armády dostaly ve stejné oblasti do podobně bezvýchodné situace. Jaký byl jejich konec to naštěstí někteří ještě víme. Protektorátní média tehdy také psala o drtivém vítězství hitlerovských vojsk, zatímco zdecimované nacistické elitní jednotky se v únoru 1943 už houfně vzdávaly u Stalingradu…

Dnešní protektorátní média si s těmi před 80 lety v ničem nezadají.

Zdroj : Nová Republika

sdíletj na

19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
13. 5. 2022 18:10
Ohodnotit příspěvek :
     

aha tak proto vyzvání u putina telefon z pentagonu že prý se musí rychle jednat a jenom jednat že už žádné válčení takže budto jde o tento kotel a nebo se rozhodli hrdinové azovu co jsou zalezlí pod zemí se vzdát jo holt je pátek 13

Boomer
13. 5. 2022 18:59
Odpovědět  Pavel

..Azovstal je válka nervů. Ti uvnitř nemají žádnou šanci na pomoc zvenčí. Japonci takové situace řešili posledním bodákovým útokem nebo seppuku..

Ladislav
14. 5. 2022 06:42
Odpovědět  Pavel

Žádné vyjednávání, všechny dorazit aby nevyklíčelo další zlo!

Pozor
13. 5. 2022 18:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko nikdy nepoužije jadrové zbrane na ruskom území, čo s tým všetci neustále majú? Ak ich Rusko použije tak to bude stovky kilometrov od svojich hraníc, mimochodom Rusko považuje Ukrajinu za ruské územie a tým je povedané všetko.

All
13. 5. 2022 19:10
Odpovědět  Pozor

Ano,je to tak a rusové to řekli jasně.

Gales
13. 5. 2022 18:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Naše vojsko se v důsledku přesunu jednotek nepřítele na západní frontě stáhlo do předem připravených pozic, a z nich bude napadat nepřítele na celé frontě.V případě,že nepřítel postoupí blíž,tak ustoupíme aby děla nepřestřelovala frontu a tím se zabrání plýtváním municí.

miro
13. 5. 2022 19:31
Ohodnotit příspěvek :
     

brzo si zopakuji pochod poražených na rudém náměstí a potom směr šibenice ev.sibíř nic jiného si nezaslouží

Ladislav
14. 5. 2022 06:44
Odpovědět  miro

Naprostý souhlas 1*

Pavel K
14. 5. 2022 19:49
Odpovědět  miro

? ? ?

skylla
14. 5. 2022 05:34
Ohodnotit příspěvek :
     

my víme že ukrajina drtivě vítězí a Rusko už prohrálo….my víme ale my si to……upozorňuji na to že kdo říká že Rusko vyhraje může dostat až 3 roky jak říká soudruh prokurátor stříž

PENNYS
14. 5. 2022 07:15
Odpovědět  skylla

Opět supr SARKASMUS. V tomto státečku, kterou málokdo ve světě
ví kde se nachází ted konečně
“FY- jalovému HNUSU a jeho podvodem dosazena vláďou,
podařilo světu ukázat že NĚCO TAKOVÉHO JAKO
CECKYJA, VUBEC EXISTUJE.

Pijack
14. 5. 2022 07:52
Odpovědět  PENNYS

Co by na to asi řekl Votápek – v americkém zadku Vocásek… ten horlivý mluvka, bývalý diplomat a analytik? On se těmi vítěznými analýzami doslova dusí, až je k smíchu 🙂

Pijack
14. 5. 2022 07:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle je článek roku !!! Potlesk ve stoje. Autor mi jakoby mluvil z duše. Je dobré si ujasnit, kde leží pravda. Tady snad nejde polemizovat ani s jedním odstavcem.

janle57
14. 5. 2022 09:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Goebbels 24 neochvějně hlásí: Naše zbraně postupují vítězně vpřed a Rusové ve zmatku
prchají !! Neznělo tohle od nás stejně za Rakouska-Uherska a 3.říše !! Co na tom, že naše
zbraně nemají co jíst,čím střílet a jsou pomalu bez bot,protože pěšky se jinam nedostanou
a navíc půlka země vzala dráhu na Západ,aby se tam nechala zdarma živit,Moskvu stejně
brzy dobudeme !!!

TTT
14. 5. 2022 09:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Bohužel nejsem tak optimistický, jak autor článku. Severní Doněc se sice podařilo překročit, ale i ruské zdroje naznačují, že to bylo za cenu velkých obětí z ruské strany. Přitom ani toto krvavé vítězství nezaručuje pád celého ukrajinského systému obrany pozic na Donbasu. Zřejmě se už podařilo dostat alespoň část amerických zbraní na východ země, takže s větší přesností ostřelují pozice ruské armády i civilní aglomerace, odkud už byla vyhnána Ukrajinská armáda. Když už to není jejich, alespoň se snaží způsobit co největší škody. Některé fotografie svědčí o tom, že ruská artilerie střílí s obrovským rozptylem a zbytečně plýtvá střelivem – např. když je někde pár zákopů a pole kolem jsou rozorána stovkymi granátů. Přitom by stačil jeden nebo 2 přesné údery. Jenže to asi není možné, pokud je málo přesných systémů navádění palby za využití dronů. Ruský tlak je poměrně málo efektivní, i když postupně přináší výsledky. Hodně škody přináší ruské straně sledování bojů z dronů nebo družic. Ukrajina je tak vždy připravena na útoky druhé strany a může bez zpoždění reagovat na vše, co Rusové zamýšlí…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zdena
14. 5. 2022 10:45
Odpovědět  TTT

… malá opravička – ne Ukrajina, ale americké zbraně s mezinárodními poradci všeho druhu a instruktory nejvyšší kvality, protože americe jde o prestiž. A rusům konečně také…..

Frank
14. 5. 2022 16:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinští náckové jsou zalezlí v Azovstalu pod zemí jako krysy a škemrají o pomoc. Dokud masakrovali na Donbase civilní obyvatelstvo, tak to byli frajeři. Tak se necháme překvapit, jak to s nimi dopadne a Rusové asi mají jasno, co s nimi udělají. Ovšem podle vyhuleného komika a našich trubadúrů Ukrajina jasně vyhrává. Také je velmi zajímavé sledovat, jak si v Práglu nevědí rady s cikány a Hříbek už vyhrožuje vládě. Zatím vyvěšovali ukrajinské vlaječky, nosili pentličky a teď můžou dokázat, jak moc vážně to mysleli. Dokonce ukrajinské vlaječky měli i na tramvajích. No jo cajzli z Práglu potřebují nutně obohacení, aby také oni poznali, co je to cikánská realita.

Pavel K
14. 5. 2022 22:02
Odpovědět  scipio

Chtěl jste napsat z Asie ne?!! ??? ?‍♂️