Kdo má, ten by měl dát. Fiala věří, že ostatní země Česku s plynem pomohou

7.7.2022 10:22 odp.

Před lídry zemí Evropské unie stojí úkol, najít rozumnou alternativu ruského plynu a také mít jasnou strategii, co dělat, pokud by prezident Putin utáhl nečekaně kohoutky. Premiér Petr Fiala (ODS) v rozhovoru pro Seznam Zprávy svůj plán pro tento případ představil. A zní velmi jednoduše: stát, který bude dostatkem plynu disponovat, ten se s ostatními státy o něj podělí.

Jednou z hlavních priorit, kterou bude mít předsednictví České republiky v Radě EU, je energetická bezpečnost. Každá země Evropské unie je ale v úplně jiné situaci. Premiér Fiala však zdůrazňuje, že třeba České republice se povedlo vyjednat si osmnáctiměsíční výjimku na zákaz dovozu ruské ropy, protože my nejsme z objektivních důvodů se schopni krátkodobě zbavit této závislosti. Proto se podle svých slov nebojí, že jak se budeme blížit té topné sezoně, tak právě u států, které mají tento problém, bude ta soudržnost ochabovat.

  • Celý rozhovor najdete ZDE

V tomto směru pevně věří v evropskou soudržnost. „Vidím snahu o společné kroky a uvědomění si i toho, že není možné, aby se země, jako je Česká republika, dostaly do problémů, a všichni ostatní by od nich dali sobecky ruce pryč,“ dodává předseda vlády.

V rámci EU je dle něj potřeba, aby se koordinovaly nákupy energií a hledaly alternativní zdroje, pokud by došlo k nečekanému odstřihnutí od ruského plynu. „Je třeba, aby existoval i mechanismus, že ve chvíli, kdy skutečně začne toho plynu být nedostatek, tak ty státy, které by měly přebytek plynu, nebo ho dostávají snadněji z jiných zdrojů, by ho mohly poskytovat těm, které by se dostaly do objektivních potíží, protože jsou prostě závislé na Rusku anebo jsou vnitrozemské,“ popisuje Fiala.

„Nám se už podařilo ty bezpečnostní a solidární mechanismy dostat do rozhodnutí Evropské rady, což jsou ty základní politické směry, a teď jde o to, naplnit to,“ odpovídá na dotaz, zda je něco takového zakotveno ve smlouvě, nebo tu jde pouze o dobré slovo.

„Jsem velmi opatrný k nějaké centralizaci, to je nesmysl, ale tady doporučuji společný postup, protože je pro všechny země výhodný. Jak z hlediska garance těch dodávek, tak z hlediska jejich objemu, tak z hlediska ceny. A to je důležité,“ dodává premiér Petr Fiala.

https://bit.ly/3RfLbIt

3.1 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.1 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
7. 7. 2022 23:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Tomuhle vyprázdněnému neschopnu ani nejde nadávat. To jako bych řekl ho-vnu že je ho-vno. Měl jsem srandu z Novotného a z Jakeše kvůli jejich jednoduchému myšlení, ale ti byli aspoň vlastenci a oproti tady tomu otitulovanému kašparovi to byli obři ducha. Energetická suverenita podle fialového kašpara: „Doufáme, že se s námi ostatní solidárně podělí.“ Putine, zavři zavři kohouty hned! Tři… dva… jedna… teď! Samuraji, na koně a hr na ně!
P.S. Radši pěšky a vařit na čem se dá, než aby se ta agonie protahovala.

sizok
8. 7. 2022 07:04
Odpovědět  VAL

Ta osoba by měla být souzena za vlastizradu. Takový neumětel tady dlouho nebyl.
A to je jenom začátek všech problémů. Čím déle tam bude, tím to bude horší.
Bude trpět celý národ.

Pavel K
8. 7. 2022 09:18
Odpovědět  sizok

A co když je fakt tak blbej a věří všemu co činí. Takový taky jsou, mám za souseda také pana ing. a co ho po třiceti letech sousedství sleduji nemohu se ubránit dojmu, že je zkrátka jiný, takový divný. No nic všichni jsme nějací, ale nesmíme překážet druhým.

Gales
8. 7. 2022 21:35
Odpovědět  Pavel K

Taky furt vysílá jasné signály?

Pavel K
8. 7. 2022 21:41
Odpovědět  Gales

…jóó, jaký si to udělá, takový to má. 🤣🤣🙋‍♂️

sizok
8. 7. 2022 08:37
Odpovědět  VAL

Je to člověk, který věří vlastním vizím. Bude čekat až do posledního momentu,
kdy zjistí, že na něho všichni ser… Ani jeho poslední proslov v EP,
kdy ho poslouchalo 30 posluchačů ze 700, ho nepřesvědčil.

Pavel K
8. 7. 2022 09:21
Odpovědět  sizok

Včera jsem na Centrumu zaznamenal s EP proslov jednoho poslance, který tam Péťovi vypral žrádlo až se mu to čelo orosilo jako pivní trubka + 30C.
Jen čuměl a nedal pysk od pysku.

All
8. 7. 2022 00:07
Ohodnotit příspěvek :
     

To je ale cypek padlý na hlavu,blekotámekotá.

Albi
8. 7. 2022 00:35
Odpovědět  All

To je!
Ale jak to, že najednou ten ruský plyn není ideologicky toxický?

Ladislav
8. 7. 2022 06:31
Odpovědět  Albi

Nic jen retard!

Markýza
8. 7. 2022 08:51
Odpovědět  Albi

Asi se někde vyvětral………….

VAL
8. 7. 2022 11:23
Odpovědět  Albi

Před každým výstupem z roury je teď namalovaná ušácká a britská vlajka a po obvodu těsně na kraji jsou eurohvězdy a tím se stal plyn ideologicky nezávadný.

Pavel
8. 7. 2022 17:21
Odpovědět  Albi

Pan Vladimír Štěpán říká, že je absolutně nejčistší. Prostě tito škůdci nás mají za úkol zničit, o nic jiného nejde. Nerozebírejte pro a proti. Oni dostali zadání a plní ho. Celá sněmovna s výjimkou Okamurovců by musela vypadnout a to se neodvážím myslet co a kdo sedí v soudnictví, armádě a policii. To je přátelé jeden velký klan spolu souznících týpků. Vždyť se to desítky roků připravovalo. My nemáme absolutně ponětí které světové loutky za tím stojí.

.

Pája
8. 7. 2022 08:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Je zajímavý, že všichni dokážete nadávat jasnýmu debilovi, on si vlastně Fiala ani neuvědomuje co činí. jASNÝ KLIENT BOHNICKÉHO ÚSTAVU. Ale nějak tady chybí zmínky o tom asi milionu dementů co tuhle chátru sdruženou v 5K volilo. Tihle dementi jsou vaši spoluobčané co nyní podporují vypínání plynu, nesprchování se, prodej elektřiny přes faš burzu apod. Tyhle dementy je nutné převychovat mrazem, hladem. A to bude hrozné období pro všechny i pro ty co to vůbec nezavinili.

Pavel
8. 7. 2022 09:00
Odpovědět  Pája

Tito dementi totiž i dnes ještě řvou, že z Ruska nic nechtějí. Ti ostatní co mlčí a nechtějí se s člověkem ani bavit o tom co se zde děje a mají hlavu strčenou v kýblu, aby neslyšeli a neviděli? Co tedy s nimi, s těmi udatnými spoluobčany?

Pavel K
8. 7. 2022 09:25
Odpovědět  Pavel

Já bych ten milion trochu upravil na Rychetský + X voličů kolaborantů.

sizok
8. 7. 2022 08:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Neřešením situace dosáhne ten hňup jediné, velkého nárůstu platební neschopnosti
občanů a firem. Je jasné, že nevydrží do zimy, ale spousta lidí přijde o baráky, zaměstnání,
hypotéky, spadnou do exekucí, insolvencí atd. Paradoxem bude, že tento idiot odejde
nabalíkovaný, vrátí se blekotat na tu svou školu, případně se z něj stane nájemný anální alpinista v Bruselu, tak všem ostatním ty exekuce zůstanou. Na dlouhou dobu let.
To je ta lidská spravedlnost. Měli by ho postavit před soud, minimálně za porušení
svého poslaneckého slibu, vše pro lid České republiky a vlastizradu ve prospěch cizího státu.

Pavel
8. 7. 2022 09:09
Odpovědět  sizok

Mají chránit zájmy lidu a národa. A energetická a potravinová bezpečnost je vždy na prvním místě. Lidé, kteří to ať úmyslně nebo z nevědomosti v tak vysokých vládních funkcích nečiní,by se měli ze své nečinnosti zodpovídat. Proč nečiní státní zástupci, když vidí, co se zde děje. Jsme skutečně vzorovou kolonií.

Pavel K
8. 7. 2022 09:29
Odpovědět  Pavel

Protože budou mít na každého kompro a uplacený zelenými papírky naflákaný v tiskárně. Jak jinak si vysvětlit ležérnost, nezájmu státních orgánů, jako jsou soudy, policie, právníci atd atd. Divné že!!!

me2d44
8. 7. 2022 11:58
Odpovědět  sizok

Já to řeknu jinak: JSOU TO ZAMĚSTNANCI NÁRODA, a tomu jsou zodpovědní. A pokud se tak nebudou chovat, je jen na nás všech, co s nimi provedeme. A týká se to nejen „pětikolky ve vládě“, ale i parlamentu a senátu. Mimochodem, už jsem to párkrát psal: senát bych nahradil komorou hejtmanů – ti zpravidla vědí lépe, co jejich kraj – a v konečném důsledku celá republika – potřebuje. Senát považuji – ne za radu starších – za odkladiště vyčpělých, vyčerpaných politiků, něco jako „exkluzivní domov důchodců“…..

zdena
8. 7. 2022 09:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale, ale , pane Fiala…. lokajům se nepomáhá…. lokajové slouží… a pokud mají problémy, jsou propuštěni a panstvo si najde jiné….Je to jasné ?

Jarda
8. 7. 2022 09:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Navrhui, aby se se mnou Musk podělil o své bohatství!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ten úchyl Fiala jede na kokainu, jinak to snad ani není možné. Možná jedna rána mezi světla by pomohla.

VAL
8. 7. 2022 11:27
Odpovědět  Jarda

Ne e. Spíš na opiátech. Kdyby na kokainu, tak by by nebyl tak připos-ranej. To už spíš ženoid pekari na něm drandí.

Pozor
8. 7. 2022 09:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Naivný Fiala, nič také nebude. Stane sa presne to čo počas Covidu, Nemci zadržali kontajner s rúškami pre SR a ani sme si neprdli.

Frank
8. 7. 2022 13:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Otázka zní: je opravdu tak blbý anebo jen najatý?

Albi
8. 7. 2022 18:31
Odpovědět  Frank

Těžko posoudit.
Ostatně myslím, že neudělámme cy\bu, když mu připíšeme obojí.

Gales
8. 7. 2022 21:33
Ohodnotit příspěvek :
     

A to mu jako řekl kdo? Němci nebo maďaři? Najednou se stane,že se bude muset každej starat sám o sebe a přebytku nebude.Tak co potom?

Petr
8. 7. 2022 22:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Fiala je neschopný vůl !