Krize UKRAJINA

Kdo jinému válku kopá, sám do ní padá

20.05.2022 · Autor: AV

Před měsícem a půl jsem psal o tom, kdo vyhraje a kdo prohraje “válku” na Ukrajině a jak to asi pro všechny dopadne. Operace Z je teď v chodu téměř 3 měsíce, takže se dá zhodnotit, jak si kdo vede a co se z toho dá vyvodit. Zatim nemůžu říct, že bych na svejch předpovědích shledával nějakou závažnou vadu.

Na bitevním poli je situace poměrně jasná, když se podíváme na celej obrázek. Rusko systematicky postupuje a plní svoje cíle, přestože proti němu bojuje prakticky celý NATO. Ukrajina se může chlubit jen věcma, který si vymyslí v médiích, což jim ale v konečnej fázi bude houby platný. Pohádkama o tom, jak “Ukrajina vyhrává”, se ta válka fakt nevyhraje. Ukrajina topí ve válce miliardy dolarů a tuny šrotu ze Západu, přičemž odpovídající úspěchy nejsou nikde k vidění.

Pepe Escobar píše:

Moskva utrácí v Ukrajinském divadle mnohem méně než kontingent NATO. NATO už vyhodilo 50 miliard dolarů a ve vyhazování pokračuje, zatímco Rusové utratili zhruba 4 miliardy a získali Mariupol, Berdyansk, Kherson a Melitopol, vytvořili pozemní koridor do Krymu (a zajistili tam dodávky vody), mají pod kontrolou Azovské moře a jeho hlavní přístav, a osvobodili strategicky vitální města jako Volnovacha a Popasnaya v Donbasu, jakožto i Izyum u Charkova.

Ukrajinců je víc a utrácí 10-krát tolik, co Rusko, ale neni to nikde vidět. K tomu některejm zemím NATO pomalu dochází zbraně, zatímco Rusko údajně zatím použilo kolem 10% svýho arzenálu. (Což by nemělo překvapovat ve světle faktu, že Rusko se na tuhle operaci 8 let připravovalo.) Zároveň se ukazuje, že všechny ty magický zbraně západu jako Javeliny a Stingery stojí v boji proti Rusku za starou belu, stejně jako Bayraktary a další vychvalovaný hračky. Rusko to šrotuje jak na běžícím pásu, případně sbírá tam, kde to utíkající ukronacisti nechaj ležet. Kadyrov nedávno děkoval vrchnímu pacientovi z Bílýho Domu za všechny ty zbraně, co mu posílá.
Rubl se po dočasnym propadu vrátil na původní hodnotu a pak ještě posílil, navzdory veškerý snaze Západu dosáhnout přesnýho opaku. V Evropě zuří inflace jak tornádo a nabírá na síle. Ekonomickej a energetickej masakr je teprve na začátku a většině lidí to asi ještě pořád nedochází, ale všichni odborníci varujou, že to bude horší než si kdo dokáže představit a ujišťujou nás, že si nedělaj prdel. Do televize je ale nikdo moc nepouští. Vláda zřejmě chce, aby to pro lidi bylo překvapení. Asi to tak bude zábavnější.

V protikladu k rozjíždějícímu se vlaku EU na trase Ekonomická Apokalypsa s konečnou stanicí Totální Kolaps, Rusko vydělává na ropě a plynu víc než kdykoliv předtím. Gazprom má o 50% vyšší zisky než před Zetkem – evidentně výsledek našich brilantních a dobře mířenejch sankcí, kterejma drtíme ruskej energetickej sektor jak sbíječkou – ovšem jen v halucinacích členů strany Obludně Destruktivní Stupidita (ODS) a dalších mentálně postiženejch v EU. Dokonce i na Západě už některý hlasy v mainstreamu přiznávaj tu nežádoucí pravdu, že sankce maj podle všeho na Rusko minimální dopad. Poučí se z toho EU? Blbá otázka. Poučení se by vyžadovalo stupeň inteligence, jenž je v EU asi stejně běžnej jako pravdomluvnost v masmédiích.

Jak jsme na tom my tady v ČR? Máme z našeho počínání nějakej zisk? Zatím jsme “získali” jednu z nejvyšších inflací v Evropě, ceny benzínu a jinejch energií, ze kterejch se lidem protáčej panenky, problémy s připrchlíky všeho druhu, a vedoucí pozici na seznamu nepřátel jedný z nejmocnějších zemí světa. K tomu jsme v době ekonomický krize vyházeli stovky miliónů na zbraně nacistům, i když jak už jsem zmínil, spousta z toho končí v rukou Rusů, tak třeba aspoň něco z toho bude mít nějaký pozitivní využití. Asi to neni úplně to, co Fialovej Hnus plánoval, ale jeho “plánování” je na úrovni předškolky, takže to se neni čemu divit.

Západu se začíná rozpadat i ten narativ. Sice si můžete denně vymejšlet pohádky o tom, jak Ukrajina vyhrává, ale dřív nebo pozdějc si i ti pomalejší všimnou, že Ukrajinci za stálýho “vyhrávání” tak nějak jenom ustupujou a ztrácej pořád víc území a lidí. (Možná jsem to vyhrávání pochopil špatně a ve skutečnosti si vyhrávaj na trubku k tomu ústupu.) To, že někde prej sestřelili dva vrtulníky nebo zničili tři tanky, je naprosto irelevantní bez ohledu na to, jestli je to pravda nebo ne. Západní analytici ten tok mediálních zvratků začínaj pomalu ale jistě brzdit poněkud realističtějšíma zhodnoceníma situace, z nichž je patrný, že – velmi mírně řečeno – situace na Ukrajině “bohužel” není tak růžová, jak si mnozí zombifikovaní SPOLUobčané myslí.

Žoldáci ze Západu se vrací domů (nebo informujou ze zajetí) se zprávama, že na ukrajinskej straně opravdu bojujou nacisti (což je zřejmě pro některý bioroboty stále překvapením) a je to banda nebezpečnejch magorů, kteří ty žoldáky zatahujou do věcí, do kterejch ani tyhle vymytý mozky zatažený bejt nechtěj, jako například mučení lidí. Neboli to, co tu říkáme už bezmála tři měsíce, že se děje, se asi fakt děje nebo co. Čert aby to vzal, tyhle nečekaný zvraty.

Samozřejmě jsou tu pořád i odpírači jako Seznam Zvratky, kteří do lidí stále hustí, že nacisti v Azovstalu jsou “hrdinové” a “poslední obránci Mariupolu”. Takový tvrzení vyžaduje notnou dávku halucinogenů. Jak banda fašounů zavřená ve sklepě se žádnou možností útěku “brání Mariupol”, kterej mezitim slaví, že už je ti magoři nemůžou mučit a střílet, je otázkou, na kterou mohou odpovědět jen hardcore dementi z MSM. Tito popírači reality se doposud tváří, jako že civilisti v Donbasu jsou snad na straně Ukrajiny.

Tito civilisti mezitím minulej tejden oslavili Den osvobození 9. května v bezmeznej radosti z toho, že to po 8 letech konečně můžou beztrestně slavit. Jakoby snad vůbec nechápali, že je okupujou Rusové a že potřebujou osvobodit od těch nacistů, co po nich 8 let stříleli. Jak se médiím daří udržet pohromadě tu jejich slátaninu pitomostí, je mi záhadou, ale vím z první ruky, že zombíci to dál baští ráno, v poledne a večer.

Mnohem víc ale trpí narativ ohledně sankcí a ekonomiky. Představa, že sankcema dosahujeme něčeho pozitivního, je už naprosto neudržitelná. A to ten průser ještě ani pořádně nezačal. Tohle bude opravdu na podzim zábava pozorovat, obzvlášť až přijde Válek s další očkovací válkou, náhubkama a dalšíma kravinama, na který budou mít určitě všichni náladu.

Jak se teda komu v tej slavnej ukrajinskej válce vede? Kdo to dělá dobře a kdo špatně? Strategie každýho státu by se měla posuzovat ne podle toho, jak vypadala na papíře na začátku konfliktu nebo jak “vznešený” má cíle, ale podle toho, jaký jsou po nějakej době opravdový výsledky. Jak jsme si ukázali, situace obecně neni nijak zvlášť nejasná a z těch dosavadních výsledků si může strategii Ruska, Ukrajiny, USA a zemí EU lehko zhodnotit každej sám.

Možná by pomalu ta strana, která je ekonomicky na začátku tobogánu do pekla a vojensky tlačená do kouta, mohla začít uvažovat o tom, že by nebylo od věci začít brát tu druhou stranu vážně, a třeba zkusit… takový tamto divný slovo, co osm let odmítali… jo, diplomacii. Jenže diplomacie po americku je něco jako “dáte nám, o co si řekneme, a my vás chvíli možná necháme žít” (což funguje jen když vyhráváte), a v EU už zřejmě neni nikdo, kdo by aspoň chápal význam slov, takže tam už asi pomůže jen ten obrovskej meteor.

Taky je tu samozřejmě ta globalistická smečka psychopatů, která to všechno přesně takhle chce, a kterej poskoci jako Fiala nebo Čaputová rádi dělaj rohožku. Na druhou stranu, jedním ze znaků psychopatie je zatvrzelý popírání reality, což nevyhnutelně končí tím, že psychopati padaj do tý jámy, kterou vykopali jinejm. A momentálně kopou ze všech sil, aby si ten pád pořádně užili.

Je evidentní, že většina politickejch loutek v EU dělá všechno úplně blbě a jejich strategie (pokud máme dostatek dobrý vůle to tak nazvat) je naprosto sebevražedná. Je to totiž ve skutečnosti strategie USA, jejíž součástí je víceméně destrukce EU. Jestli tohle pseudovůdcům EU nedochází, tak jsou ještě mnohem hloupější než vypadaj, a jestli to ví a myslí si, že jim to lidi budou trpět do nekonečna, tak se šeredně pletou. Vzpoura v EU bude. Je jen otázka kdy a kolik politiků to přežije.

sdílet na

28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
PENNYS
20. 5. 2022 14:53
Ohodnotit příspěvek :
     

„Hnusná doba. V tomto bordelu se nedá žít.“ Na to je velice jednoduchá odpověd: Lidé, kteří volili tuto PROLHANOU “hnusnou vládu” jsou HNUSNÍ,ULISNÍ ,ZRÁDNÍ A HLAVNĚ JDE JIM JEN A JEN O VLASTNÍ KAPSY!

Ladislav
20. 5. 2022 15:31
Odpovědět  PENNYS

Souhlas, třeba i do řiti a už se nikdy nevracejte! Bando zrádná a fašistická!

Lukas
20. 5. 2022 18:30
Odpovědět  Ladislav

A vemte s sebou vyhulenci a vykulenci :” Banderu Koláře.

photo_2022-05-18_13-50-31.jpg
zdena
20. 5. 2022 15:55
Odpovědět  PENNYS

copak oni necítí tu trapnost téhle scénky ?

Albi
20. 5. 2022 17:27
Odpovědět  zdena

Pravděpodíbně ne. Taky se tomu už dlouhou dobu divím, ale je čím dál horší.
Ze své “bubliny” to nejspíš nevidí nebo nepoznají.

Albi
20. 5. 2022 17:23
Odpovědět  PENNYS

Že jim jde o vlastní kapsy, je možné pochopit.

Ale že nechápou, jak dobrovolně páchají vlastní sebevraždu, to pochopit nejde.
Až tak blbí, že by si mysleli, jak sami přežijí konec civilizace ať už přes hladomor nebo jadernou válku (nejspíš by to byla kombinace obojího), být nemohou!
A není to žádná konspirace a dezinformace.

Hlladomor, jaderná válka a jejich důsledky jsou sakra skutečné. A pro všechny, vč. globalistů a “majitelů planety” i světové četníky.

zuza
20. 5. 2022 17:26
Odpovědět  PENNYS

možno ich volili len z blbosti, tak ako u nás…. Na Slovensku mnohí ľudia volili psycho pacienta z oLajna s odôvodnením že “aspoň bude sranda”, národného inseminátora volili preto, lebo má deti a asi ich aj má ako-tak rád, takže ľudia dúfali, že aspoň nepodporí krimigráciu a preto, lebo sľúbil stavať nájomné byty . A poniektorí volili tú špinu fanúšika Geisenovcov z dôvodu, že “neni koho”. A môže za to naozaj Fico, lebo keby sa jeho parta a ich chránenci aspoň trochu krotili v kradnutí, neboli by ľudia natoľko naštvaní…

Milan h
21. 5. 2022 14:07
Odpovědět  zuza

kradli pry kdyby neco na Fica meli tak ho zavru a protoze neni nic tak si musi neco na neho vymyslet a jestli Fico kradl tatoto ho s rychlosti sikanzenu predjeli

janle57
20. 5. 2022 16:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Všem lidem se již brzy otevřou oči,hlavně těm,kteří ještě věří téhle zapráskané
geobblesovské propagandě z takových žump jako je ČT a Seznam,v červnu zdražuje
Innogy plyn o 215%,takže protiruské sankce už začnou v téhle zemi konečně fungovat,
k tomu pohonné hmoty,elektřina a potraviny,mladí bezmozkové můžou vyjít se spolkem
Milion Chcanek na Letnou,aby demonstrovali svou oddanost a neochvějnou podporu
panu Fialovi a oslavili budoucí prosperitu v tom krásném kapitalismu,který jim jejich
rodiče vycinkali v roce 1989.

Albi
20. 5. 2022 17:30
Odpovědět  janle57

No nevím.
Zatím mají pořád v rukávu mantru
1) za to mohou komunisti, nebo
2) za to mnůže Babiš.
A spousta lidí jim to pořád ještě žere.

PENNYS
20. 5. 2022 16:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Dokud budou “ŠOROŠOVI NEZISKOVKY” V ČESKU,DOKUD,ČTBUDE V RUKÁCH ODS TOP09,KDUČSL,
TYTO STRANY DOSTALI OBYVATELE POKAŽDÉ DO NEJVĚTŠÍCH PRUSERU ,NEJLEPŠÍ BY BYLO TĚMTO STRANÁMJIM ZAKÁZAT ČINNOST(ROZPUSTIT )
DOKUD V ČESKU BUD VÍCE NEŽLI 2-3 POLITCKÝCH STRAN
NIKDY NEBUDE KLID!!! A MUŽETE TADY NESOUHLASIT ,ŽE TO NENÍ DEMOKRATICKÝ-
JÁ JIM N A TAKOVOU DEMOKRACIIJ JAKO TATO , Z VYSOKA SE.U!!!!

Lukas
20. 5. 2022 18:25
Odpovědět  PENNYS

Šoroše pořádně proočkovat tou JŮSSEJ sračkou a bude klid!

photo_2022-05-19_06-14-17.jpg
20. 5. 2022 21:17
Odpovědět  Lukas

To jako fakt? A nevíte kdy ten prodej proběhl? Myslím to vážně, zajímá mě to.

anonym
20. 5. 2022 21:51

Never, dokud to neni podlozene.

20. 5. 2022 21:59
Odpovědět  anonym

No právě děvče. Proč myslíš že dundám podrobnosti? Na googlu totiž ani tuk o nějakém prodeji.

Milan h
21. 5. 2022 14:09

bylo to oznameno pod carou si tak rok a pul zpet

Albi
20. 5. 2022 17:10

Jim by to možná ani nevadilo.
Když tak sprostě plivou nejen na světové dějiny celého lidstva, ale i na své vlastní předky (za předpoiladu, že ti současní politici nejsou potomky kdejakých připrchlíků), pak takoívé jednání nejspíš poívažuýjí za míderní a civilizované.
Dnes je možné všechno.

Lukas
20. 5. 2022 18:19
Odpovědět  Albi

Jurečko,Kristus měl taktéž 33jar a jak skončil.Letos 33 let po kotrmelcu.Tak se těš.

Kam jsme došli.jpg
Bozena K
20. 5. 2022 18:10
Ohodnotit příspěvek :
     

velmi dobře a úderně napsáno… jenže my,co to tu čteme, to víme… a ti, co to nevědí, si to tady bohužel, nepřečtou a MSM jim to nepředloží

me2d44
20. 5. 2022 19:02
Odpovědět  Bozena K

Boženko K, oni to ani slyšet nechtějí. Pokud na Seznamu cokoliv okomentuji, následuje ban – pravda se tam netoleruje. Držte se serverů, kde podávají zprávy a nechávají komentáře na uživatelích. Já se naučil chodit sem a na Pravda.ru – co potřebuji pro utváření názoru mi to stačí, občas doplním Parlamentními listy. A pak se jdu naštvat na Seznam.cz…..

Milan h
21. 5. 2022 14:11
Odpovědět  me2d44

taky ho mam dozivotne kvuli cik

Pavel K
20. 5. 2022 18:22

? ? ? ?‍♂️

Gales
20. 5. 2022 18:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Dokud budou mít lidi co žrát,do té doby budou držet hubu.

anonym
20. 5. 2022 21:53
Odpovědět  Gales

No jo, ale hladovi lide moc dobre revoluce nedelaji. Ti akorat tak dobre zvandalizuji, co jeste stoji. Jo, usekli spouste lidem hlavy ve Francii, kdysi, a houby to bylo platne.

20. 5. 2022 22:31
Odpovědět  anonym

Každá revoluce na sebe nabalí nějakou svoloč. Asiže je to danost. Ale jinak nesouhlas – právě hlad, když už není co ztratit, vyhání vlky z lesů. Neznám jedinou revoluci kterou by rozpoutali napapkaní slušňáci – a proč by to taky dělali? Až splasklý břuch je zvedne do revolty. Pak se jim samosebou říká lůza – jenže se zapomíná, že do toho lůzovitého stavu se nedostali svou vinou, ale vinou právě těch, kterým jdou po krku. A vlastně i chápu proč potom, když se urvou ze řetězu, to běsnění. Ta vandalizace – není to daný taky tím, že běsnící člóvrda to chápe jako ničení symbolů útlaku? Docela si umím sám sebe představit jak strhávám mariánský sloup a kyjem naháním neziskovkáře.

PENNYS
20. 5. 2022 20:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Před 21 minutami:Ministerstvo spravedlnosti Ruska zařadilo na seznam
„zahraničních agentů“ opozičníka, bývalého mistra světa v šachu Garryho Kasparova a podnikatele a veřejného činitele Michaila Chodorkovského.
To u nás by na zrádce a zahraniční agenty nestačil ani telefonní seznam

20. 5. 2022 21:26
Odpovědět  PENNYS

Tak to udělali dobře. Nejvyšší čas to tam trochu pročistit. Ono by to bylo třeba i u nás, ale bohužel, u nás nebude čištění možné dřív, dokud to kolektivní záchod nepros-ere a nezhroutí se. Už aby to bylo.

20. 5. 2022 21:15

Kopřivy? Tak bych tam chodil chc-át.