Kadyrov o změně nálady mezi žoldáky na Ukrajině kvůli velkým ztrátám (video)

Zahraniční žoldáci na Ukrajině utrpěli těžké ztráty, řekl šéf Čečenska Ramzan Kadyrov.

„Žoldáci zřídka sami zveřejňují videa se svými neúspěchy. Ve skutečnosti jsou ztráty cizinců velké a přeživší stále častěji přemýšlejí o tom, že s tímto nesmyslným obchodem skončí a utečou z Ukrajiny,“ napsal na své stránce VKontakte.

„Jestliže se na začátku března zahraniční žoldáci chlubili natáčením „bezohlednosti na obrněných transportérech“, nyní „zoufale konstatují svou bezmocnost“.“

Jako příklad Kadyrov uvedl amerického žoldáka Jamese Vasqueze, který o velkých ztrátách psal v jednom ze svých příspěvků na Twitteru. Zahraniční okupant zejména přiznal, že „minulý týden ztratil spoustu dobrých lidí“ a chce se co nejdříve vrátit domů.

Jak informovalo ministerstvo obrany, proud zahraničních žoldáků se obrací opačným směrem na pozadí rostoucích vojenských neúspěchů Kyjeva a rostoucích ztrát. Takže pokud na začátku ruské vojenské speciální operace dorazilo na Ukrajinu asi sedm tisíc zahraničních žoldáků, především z Polska, Kanady a Spojených států, nyní je jich o něco více než 3,2 tisíce.

Rusko zahájilo speciální vojenskou operaci na Ukrajině 24. února. Prezident Vladimir Putin řekl, že cílem je „ochrana lidí, kteří byli osm let vystaveni šikaně a genocidě ze strany kyjevského režimu“. Za to, podle jeho slov, bude provedena „demilitarizace a denacifikace Ukrajiny“ a před soud budou postaveni všichni váleční zločinci odpovědní za „krvavé zločiny proti civilistům“ na Donbasu.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3N64y3e

3.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
20. 6. 2022 10:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Slova Kadyrova na mne působí,jako by mě husím sádlem mazal.Jenom bych dodal,že by se měli domů vracet v dřevěných penálech.Když zabíjeli civilisty,tak byli hrdinové. Ale jak narazili na vojsko,jsou v zadku.Jen ať si to vyžerou do konce.

Ladislav
20. 6. 2022 12:30
Odpovědět  Gales

1* ****************** naprostý souhlas! Kadyrov se s grázlama co sadisticky vraždi nemazli! Patří mu poděkování!

Frank
20. 6. 2022 14:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Čím více těchto „dobrých lidí“ bude eliminováno, tím lépe pro celý svět. A jsem si jist, že Kadyrovci si s takovými zmetky dokážou hravě poradit.

Jar
20. 6. 2022 15:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Žoldák je tou nejhorší havětí a stejně i ti,co je tvoří a podporují. Bijte je,ty zpozdilce ve vývoji,odpadlíky.