Krize UKRAJINApolitika

Jakov Kedmi rázne odmietol mediálne fabulácie o tom, že v Samarkande vraj došlo k obštrukciám voči Putinovi zo strany Indie a Číny

Izraelský analytik Jakov Kedmi v nedeľňajšom diskusnom programe Vladimira Solovjova (18. septembra) dementoval ako nezmysel výmysly americkej propagandy a šéfa americkej diplomacie Anthonyho Blinkena o tom, že vraj na samite Šanghajskej organizácie spolupráce (ŠOS) v uzbeckom Samarkande (15. – 16. septembra 2022) došlo k nejakým obštrukciám voči Putinovi zo strany Indie a Číny

Na snímke Jakov Kedmi

Americká propaganda sa snaží prostredníctvom rôznych zahraničných médií (napríklad Telegraph India) šíriť naratív o tom, že vraj lídri Indie a Číny v Samarkande prejavili  obštrukcie voči aktivitám Ruska na Ukrajine. Naréndra Módí a Si Ťin-pching vraj mali dokonca „pokarhať“ Vladimira Putina.

„Ako ich vôbec mohol napadnúť podobný idiotizmus,“ nechápavo krútil hlavou Jakov Kedmi. „Ako je to možné, oni to píšu a dokonca tomu veria.“ Okrem toho sa zmohli iba na ďalší blud o tom, že ŠOS poslúži  stredoázijským republikám k tomu, aby sa s pomocou Číny vzopreli Rusku.

Tieto dve tézy americkej propagandy svedčia podľa Jakova Kedmiho o tom, že Američania vôbec nepochopili, o čom bol vlastne samit ŠOS v Samarkande. Ich vnímanie reality je úplne deformované až na úroveň idiotizmu. Nie sú v stave pochopiť, čo sa reálne odohráva. Preto si realitu jednoducho vymýšľajú a snažia sa ju predať verejnosti. „Ak by to predávali iba svojmu vlastnému národu, čert s nimi…“ poznamenal Kedmi, horšie však je, že „oni tomu sami veria“.

V súvislosti s oslavnými fanfárami ohľadne veľkého ukrajinského „víťazstva“ pri Charkove, ktoré vraj čoskoro prinúti Putina k tomu, aby sa vzdal, Jakov Kedmi prezradil, že seriózni a realisticky uvažujúci generáli v Británii, v Nemecku, ale aj v USA diskrétne priznávajú, že o žiadnom veľkom víťazstve ukrajinských zbraní sa nedá hovoriť. Žiadna ofenzíva nebola. Bolo zaznamenané iba náhodné prelomenie frontovej línie a s tým spojené čiastkové úspechy, ktorých dosah je zatiaľ veľmi otázny.

To čo teraz rozprávajú ohľadne situácie na fronte nemení nič na tom, že seriózna bitka je ešte len pred nami. Veľká a seriózna bitka sa zrejme odohrá v južnej časti Ukrajiny a až na základe jej výsledkov budeme múdrejší. Podstatný je fakt, že koncentrácia ruských útočných síl ešte zďaleka nebola zavŕšená. Ak vidíme, že  do oblasti bojov smerujú ruské tanky T-90, tak je očividné, že to nie sú obranné zbrane.

Špekulácie americkej propagandy o tom, že Putin bol vraj prinútený improvizovať a meniť ciele špeciálnej operácie, sú podľa Jakova Kedmiho neopodstatnené. Vladimir Putin sa totiž jasne vyjadril, že „ciele špeciálnej vojenskej operácie nepodliehajú zmenám“. Otázka tempa ich realizácie je sekundárna a nemá zásadný vplyv na ďalší postup ruských ozbrojených síl. Rusko sa nebude ponáhľať. Prezident Putin má na to svoje dôvody. Tieto dôvody môžu byť spojené s medzinárodnou situáciou, s kongresovými voľbami v USA, s vyostrením ekonomickej situácie v Európe a pod. Podstatné však je, že ciele v Donbase budú dosiahnuté v každom prípade. To, čo hrá Rusku do kariet, je fakt, že tútori ukrajinského režimu nechápu skutočný zmysel aktuálnej vojenskej ani politickej situácie a neuvedomujú si, že naťahovanie vojenských aktivít nijako nepomôže zvýšiť šance na záchranu Ukrajiny v jej dnešnom formáte.

Zdroj : Hlavné Správy

sdílet na

19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VratislavII.
20. 9. 2022 22:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud s nějakou takovou informací přijde Seznam,Lihovky, Blicí listy,I-děs a podobné “”skvosty “”záchodní propagandy,,pak obvykle opak bývá pravdou.

Gales
21. 9. 2022 10:58
Odpovědět  VratislavII.

Americké pindy už nikdo nebere vážně.

VratislavII.
21. 9. 2022 11:04
Odpovědět  Gales

Se podívej na Seznam,kolik ynteligentů to vážně bere.Naštěstí to není většina ČR.

Masunta
20. 9. 2022 22:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Na “našem” Seznamu také napsat nezapomněli se Putin čínským představitelem do sporu dostali. Tam blbnou nejvíce asi, lepší čekajíc časy. No prostě, jako na hlavu padlí nebo opilí. Slušné děvče se votřese, chtíc to dostat ze sebe.

VratislavII.
20. 9. 2022 22:30
Odpovědět  Masunta

Staré lži průběžně mění za nové,jinak je to pořád tatáž havlolejnolahvárenská stoka.

21. 9. 2022 03:30
Odpovědět  VratislavII.

Tak to by mě fakt zajímalo, komus vlastně odpovídal.

VratislavII.
21. 9. 2022 08:26

Že by SEZNAMU?.-)

21. 9. 2022 17:38
Odpovědět  VratislavII.

Vláďo, když jsem ti to své podivení psal, bylo u tvé re. “odpovědět Masunta”, jako je to teď, ale tam kde je teď Masunta, byl nick “rybáři”. Takže ty jsi jsi odpovídal nicku masunta a masunta se v noci proměnil na rybáři. Tak jsem sem schválně vlepil to podivení, protože vím, že kačer mě sleduje a tudíž to nepřehlédne, a byl jsem zvědav co se stane a zda nedopatření svého vysokého IQ napraví. A stalo se, že teď je tam opět Masunta. Což je, uznej, velice zajímací.

VratislavII.
21. 9. 2022 19:08

Napravil, už zase smolí své “””paví”””příspěvky.

Ondra Svec
20. 9. 2022 22:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Někdejší agent KGB a hlavně po roce 2014 velká ruská hvězda vedla důvěrný rozhovor se Siem a Módím. Prý Putina v zásadě podporují proti USA, jen se musel zavázat k další slevě z ropy a plynu. Prý ale jen o 50% Má plán, jak nahradit výpadek z příjmů, zdraží suroviny vyšším zdaněním Rusům.

20. 9. 2022 22:51
Odpovědět  Ondra Svec

Lavóre, poslal jsem ti, jako důkaz žes prolhaný troll, odkazy na čínský a indický web, když jsi dal odkaz na rusofobní web.
Takže buď odkaz, nebo sklapni zmetku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Spam vlasta
20. 9. 2022 23:13
Odpovědět  Ondra Svec

rád bych s tebou mluvil na jaře až budeš platit fakturu za levný americký plyn !

Gales
21. 9. 2022 11:10
Odpovědět  Spam vlasta

Ho hřeje láska k amíkům.Ta mu nahradí i jídlo a ženu.

Buchtík
20. 9. 2022 22:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Obrázek řekne víc než sto (nebo kolik) slov:
https://www.youtube.com/shorts/YC5CD6yO9w4
P.S.: to s tím šéfkuchařem je tam teda vlepený nesprávně, on mu nechtěl podle mě podat ruku, ale ukazuje Simu, aby šel blíž.

20. 9. 2022 22:55
Odpovědět  Buchtík

Tak to je tedy fakt. Především pak o tom, kdo na něj hodí odkaz.

Buchtík
20. 9. 2022 23:21

Jakože jsem sem dal video s Putinem, kde mu jiní (západní, kromě Kima) politici nepodávají ruku? A dokoukal jsi to? Podstata toho videa je pak ke konci, že s Modim (Indie) si ruku podal úplně v pohodě a přátelsky, včetně obejmutí. V Indii totiž teď hodně lidí vnímá Rusko (především díky Putinovi) jako strategického partnera a přátelskou zemi. Jsou tam tedy samozřejmě i lidé, kteří mají pevné vazby na USA pořád.
Dal jsem to sem proto, že je z toho patrný, že vztah Putin – Modi je na výborné úrovni a ne jak tvrdí prolhaný západní mainstream.

21. 9. 2022 03:16
Odpovědět  Buchtík

Buchtíku, mnoho omluv, jsem kokot drevený, plechom pobitý, do hnoja zapichnutý.
Já to nedokoukal a pak si myslel, že to Semi neuhlídal a že ti nějaký trolda švihnul nick.

janle57
20. 9. 2022 23:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Celá tahle anglosaská žumpa a porobená Evropa s ní se může třeba
na hlavu postavit,ale zabránila ekonomické a vojenské spolupráci
Ruska a Číny,kterou podporují i ostatní velké země,aby tak
v budoucnu jednou provždy s tímhle odporným ekonomicky
upadajícím bahnem navždy skoncovaly.

21. 9. 2022 10:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Nemá smysl komentovat zprávy ze Seznamu. Tento plátek vytváří virtuální realitu předkládanou slaboduchým jedincům neschopným číst cokoliv jiného než jeho nadpisy.
Tady nejde o stav, kdy by Indie, Čína, Irán a další množství zemí z Asie či Jižní Ameriky bojovalo za Ruskou federaci. Většina zemí, kde nejsou zdegenerovaní rektální alpinisté (zejména EU státy – čest výjimkám), chce hlavně pragmatickou politiku s korektními vztahy. Když pak vidí stupiditu USA, NATO, EU a jejich nohsledů, uvědomují si, že pokud by nechalo Rusko ve štychu, dříve nebo později se západ vrhne na ně a vydrancuje je. Pro tyto země je dostatečným varováním Libye, Irák, Afghánistán, Sýrie, ale i Panama či Mali, kde západ provádí svoji “demokratizaci”. A už jen z tohoto pragmatismu jim nezbývá než podporovat RF. Pak už by NATO nemělo protiváhu.