Izrael nemá zájem čelit Rusku. Expert Bohbot vysvětluje, co čeští politici opomíjejí

12.01.2023 15:41 | Rozhovor

Na rozdíl od evropských zemí nemá nová izraelská vláda zájem čelit Rusku a i přes válku na Ukrajině zhoršovat vzájemné mezinárodní vztahy. Myslí si to bezpečnostní expert a ředitel Centra pro výzkum terorismu David Bohbot. „Izraeli záleží více na bezpečnosti vlastních obyvatel, než na bezpečnosti obyvatel Ukrajiny. Na rozdíl od českých politiků, žijících pouze přítomností, myslí Izrael především na budoucnost, na to, co bude po válce,“ říká expert, podle kterého se především v poslední době ukazuje, že „západní koalice“ už není jednotná. „Podle mého názoru se postupně bude její jednota ještě více drolit. USA jsou jedinou zemí, která z této války skutečně profituje a jsou prezentovány jako vítěz konfliktu,“ říká v rozhovoru Bohbot s tím, že především čas hraje proti Ukrajině. „Je systematicky ničena a lidé umírají nebo se stávají bezdomovci. Válka je v opotřebovávací fázi. Je čas přestat si lhát, začít se setkávat a vrátit se k mírovým jednáním,“ dodává David Bohbot.

Nový izraelský ministr zahraničí Eli Cohen ve svém inauguračním projevu uvedl, že před jednáním s evropskými ministry zahraničí hodlá mluvit se svým ruským protějškem Lavrovem a upřesnil, že na rozdíl od svého předchůdce v úřadu se od něj neočekává, že by Rusko veřejně odsuzoval. Dočkáme se změny v postoji izraelské vlády k Rusku? Co si o tom myslí nastupující premiér Benjamin Netanjahu?

Ruský prezident Vladimir Putin, který byl mezi prvními prezidenty, gratulujícími premiérovi Netanjahuovi k vítezství, není nepřítelem Státu Izrael. Ministr Cohen vyjádřil přesně to, co si myslí premiér Netanjahu a s ním i většina obyvatel Izraele, včetně jeho bezpečnostní elity. Ostatně názor nového izraelského premiéra zastávám i já. Spolupráce mezi Ruskem a Izraelem byla za Netanjahua vynikající a myslím, že se nyní bude dále zlepšovat. Izrael, na rozdíl od evropských zemí, nemá zájem čelit Rusku. Záleží mu více na bezpečnosti vlastních obyvatel, než na bezpečnosti obyvatel Ukrajiny. Na rozdíl od českých politiků, žijících pouze přítomností, myslí Izrael především na budoucnost, na to, co bude po válce.

Ukrajina nebyla nikdy na straně Státu Izrael a ani za židovského prezidenta Zelenského neudělala nic v jeho prospěch. Proto nebyla a nikdy nebude pro Izrael důležitým partnerem. Rusko s Izraelem spolupracovalo a spolupracuje i vojensky. Ruská armáda je schopna vážně ohrozit izraelskou bezpečnost a Netanjahu, který se osobně přátelí s prezidentem Putinem, to určitě nepřipustí.

Rok 2022 skončil, ale válka na Ukrajině pokračuje. Je vůbec možné dnes v tomto konfliktu někoho označit za vítěze, nebo poraženého?

Při rozhodování, kdo je vítěz a kdo poražený, musíme hodnotit dva parametry. Prvním jsou původní a současné cíle aktérů války, druhým je faktor času. Válka je velmi dynamický proces. Situace se v čase mění a kdo se dnes zdá být vítězem, může být zítra poraženým. Ruské armádě se nepodařilo dosáhnout původního cíle, ovládnutí celé Ukrajiny. Podařilo se jí ale Ukrajinu zdevastovat a z třetiny jejích obyvatel udělat uprchlíky. Dnes je hlavním ruským cílem plně ovládnout a stabilizovat čtyři anektované oblasti – Luhanskou, Doněckou, Záporožskou a Chersonskou. Tento cíl je v mých očích dříve či později dosažitelný.

Ukrajinská armáda veřejně hovořila o třech cílech. Zabránit ruské armádě v obsazení celé Ukrajiny, vytlačit ruskou armádu z obsazených a anektovaných území včetně Krymu a chránit občany, minimalizovat ztráty a zabránit ničení infrastruktury. Dosáhnout prvního cíle se jí podařilo, druhý cíl nevidím jako reálný, a v plnění třetího, o který by se armáda, bránící svůj stát, měla snažit na prvním místě, jednoznačně selhala. Podařilo se jí tedy splnit jediný cíl ze tří, a to je dost málo.

Velkým hráčem na ukrajinském válčišti jsou USA. Jejich cílem bylo posílit vlastní postavení a postavení NATO. Chtěly oslabit Rusko, sjednotit proti němu západ a finančně i vojensky ho zničit. Dosáhly posílení NATO a oslabení Ruska, ale ekonomické sankce nefungují. Naopak, ve svých důsledcích se obrátily proti nim a jejich spojencům. Západní koalice už není jednotná a podle mého názoru se postupně bude její jednota ještě více drolit. USA jsou jedinou zemí, která z této války skutečně profituje a jsou prezentovány jako vítěz konfliktu. Ale teprve čas ukáže, jaké finanční a vojenské dopady to bude na USA skutečně mít.

Od začátku tohoto konfliktu říkáte, že Ukrajina nemůže zvítězit. Ukrajinská armáda přitom dosáhla mnoha úspěchů. Proč jste si tak jistý, že nemůže vyhrát válku?

Logika a informace. Víme, že z Ukrajiny odešlo mnoho mladých lidí. Většina z nich byly ženy, ale dost z nich je ve věku, kdy mohou bojovat. Když bojoval o přežití Izrael, ženy neutíkaly. Bojovaly a bránily ho. Počítejte se mnou. Na Ukrajině aktuálně žije kolem 25 milionů Ukrajinců. Jakou mají šanci proti 170 milionům Rusů? Logicky, jak řekl kdysi Stalin, nakonec rozhodnou počty.

Pokud jde o informace, víme, že v Rusku není aktuálně nikdo, kdo by dokázal nahradit Vladimíra Putina a ruský lid je mu většinou nakloněn. Prezident Putin se nikdy nevzdá a bude pokračovat ve válce, dokud nebude mít pocit, že může ruskému národu ukázat jasné vítězství. Třeba připojení oblastí Ukrajiny, které jsou průmyslově důležité, nebo mají přístup k moři, k Ruské federaci. Zvlášť když v mnoha z nich je proruská většina, která pod ukrajinskou vládou reálně trpěla. Nic menšího ho podle mě neuspokojí.

Víme také, že Ukrajině začíná vysychat vojenská pomoc, kterou dostávala od začátku války. S postupem času má také stále méně cizích vojáků zájem bojovat za Ukrajinu. Nejviditelnější je to na příkladu speciálních jednotek Mozart, tvořených velice dobře vycvičenými vojáky. Jejich šéf, Andrew Milburn, veřejně promluvil o svém zklamání z chování ukrajinských vojáků, které cvičil. Hlavně hovořil o tom, že ukrajinští vojáci zabíjejí zajaté ruské vojáky, kteří se vzdali. V jeho očích to není akceptovatelné a jestli Ukrajinci ztratí jeho podporu, zmizí s ním kolem pěti tisíc zahraničních „dobrovolníků“, velice dobrých bojovníků, kteří jsou výraznou podporou nedostatečně vycvičených ukrajinských vojáků. Ukrajinská armáda, která potřebuje každého vojáka a už začala posílat do boje i patnáctileté kluky, si nemůže takovou ztrátu dovolit. Chování ukrajinských vojáků ale bere těmto dobrovolníkům chuť jim pomáhat.

Proč se Američané rozhodli poslat Ukrajině systém Patriot? Znamená to další eskalaci konfliktu? Může systém Patriot změnit situaci?

USA posílají Patrioty, protože už vědí, že Ukrajina prohraje a chtějí mít možnost říci: „Udělali jsme všechno!“.  Není to vojenská eskalace, protože systém Patriot nemůže Ukrajincům pomoci po vojenské stránce. Jde spíše o eskalaci psychologickou. Vždy, když už to vypadá, že USA mají nějaké nepřekročitelné červené hranice, zjistíme, že to tak není a že dodávky zbraní z USA žádné meze nemají.

A jestli může systém Patriot změnit situaci? Ne. Patriot je mnohem dražší než systémy S-300 a S-400, přitom je méně účinný. Je také velice složitý, proto vyžaduje dlouhodobý intenzivní výcvik. A čas je to, co ukrajinské armádě chybí. Navíc provozovat a udržovat tyto systémy je velice drahé. Každá raketa stojí kolem 3 milionů dolarů a nemyslím si, že Ukrajinci budou moci sponzorovat jejich nákup z peněz, které jim darujeme. Opět je to jen pokus přesvědčit nás, že Ukrajina vyhraje, pokud získá tyto systémy. Není to poprvé, co nás takto oblbují, ale teď už jsme zkušení a víme, že velké změny na bojišti nenastanou. Čas je prostě proti Ukrajině. Je systematicky ničena a lidé umírají nebo se stávají bezdomovci. Válka je v opotřebovávací fázi. Je čas přestat si lhát, začít se setkávat a vrátit se k mírovým jednáním.

Opotřebovávací válka – to zní dlouhodobě a krvavě. Proč se válka na Ukrajině dostala do této fáze? Co může Rusko použitím této strategie získat?

Opotřebovávací válka není vůbec neobvyklá. Války, plánované jako rozhodující, zaměřené na rychlé ovládnutí nějakého území, se často mění ve války opotřebovávací. Opotřebovávací válka má dva specifické rysy. Jednak není vedena jen na poli válečném, ale i diplomacií a ekonomickými zbraněmi, jednak není předem dána její délka. Opotřebovávací války mívá obvykle jeden ze dvou strategických cílů. Buď dosáhnout takového „opotřebení“ nepřítele, které umožní přechod k rozhodujícímu útoku, nebo vyčerpat druhou stranu natolik, že ztratí schopnost nebo chuť bojovat a vzdá se, případně přistoupí na podmínky, které vyhovují útočící armádě.  Ruská armáda přešla na opotřebovávací válku úmyslně a s rozmyslem. Brzy se dozvíme, zda je jejím záměrem přejít k rozhodujícímu útoku, nebo zvítězit tím, že ukrajinskou armádu a obyvatelstvo naprosto vyčerpá.

Pamatuji si, jak jste se pohádal s paní Marvanovou a panem Hudečkem, kteří říkali, že se mýlíte a že s Putinem se nesmí jednat, protože je to zločinec a vrah. Tyto lidé reprezentují v Čechách názorovou většinu, odmítající diplomatické řešení. Proč myslíte, že tomu tak je?

Tito politici a lidé, kteří papouškují jejich názory, jsou amatéři bez zkušeností s válkou. Já ty zkušenosti a poznatky mám a vím, že bez diplomacie tento konflikt nelze ukončit. Vím také, že tato válka je zástupná a špatná pro obě strany. Nejvíce na ni ale doplácí Ukrajina a její obyvatelé. Psal jsem už na počátku války, že vítězství Ukrajiny, které by přineslo ústup ruské armády z celého jejího území, by také znamenalo vylidnění a totální zničení její infrastruktury a obytných domů. To by nebylo žádné vítězství, ale sebevražda. Ukrajina se dnes nachází před ekonomickým a hospodářským kolapsem. Bez cizí pomoci není již není schopna samostatně existovat. Na co tedy čekáme? Až bude skutečně totálně zničená a bez obyvatel? 

Lidé dnes nemají žádnou vizi budoucnosti. Předvídal jsem tento vývoj a chtěl jsem mu zabránit. Všichni ti, kteří chtěli Ukrajinu v jejím boji podpořit, dosáhli jediného – celkové zničení Ukrajiny a zbytečné smrti stovek tisíc lidí! A k čemu to bylo dobré? Putin získá tak jako tak východní část Ukrajiny, kterou již oficiálně připojil k území Ruské federace. Porážka Ukrajiny je neodvratná a prodlužování konfliktu je nejen zbytečné, ale i nebezpečné, neboť může eskalovat v 3. světovou válku, vedenou jadernými zbraněmi.

Na Silvestra zaútočil radikální islamista na tři policisty. Bylo prokázáno, že měl vazby na afghánský Taliban a jeho motiv byl náboženský. V Paříži a dalších evropských městech hořela auta, docházelo k vandalismu a muslimská mládež terorizovala ulice. Jsme na počátku nových vln teroristických útoků?

Ne. Pokud nedojde k nějakému závažnému incidentu, jako veřejné pálení Koránu nebo zesměšňování proroka Mohameda, je pravděpodobnost plánovaných nepokojů řízených radikálními islamisty nebo teroristických útoků malá. Ne že by radikální islám zmizel, nebo radikální muslimové změnili názor. Důvodem je to, že organizovaní radikální islamisté dnes používají novou metodu infiltrace a demografického ovládnutí. Jejich vůdci jim nařídili, aby zpomalili a nechali „pracovat“ čas. Nedávno zemřelý Jusuf al Kardawy to vyjádřil nejlépe. Cituji: “Dobytí Evropy nemusí být mečem, islám dobude Evropu bez války, s pomocí dauvy.” Dauva znamená islámské vzdělávání a propagandu. 

Konkrétně ve Francie dnes žije asi dvanáct milionů muslimů. Většina z nich není radikální, ale Kardawy věřil, že se časem obrátí proti tamním felowským občanům a připojí se k plánovanému džihádu. Každý rok do Francie přichází více než 150 000 nových muslimských přistěhovalců a přes 200 000 rodilých Francouzů Francii opouští. Tato čísla jsou alarmující a jen čas ukáže, jak to s Francií dopadne. Zatím je zřejmé, že policie ztratila kontrolu a nemá způsob, jak ji znovu získat. Francouzské ulice už nejsou bezpečné. Francouzská muslimská organizace UOIF, spadající pod Muslimské bratrstvo, skupuje pozemky a kostely, staví mešity , školky a školy pro výuku v duchu islámu, schvaluje nové imámy a kontroluje halal. A děje se tak oficiálně, veřejně a dokonce s finanční podporou francouzské vlády. Tohle prostě nemůže pro Francouze dopadnout dobře.

Zdroj : Parlamentní Listy

sdíletj na

3.9 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek
43 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
12. 1. 2023 21:44

1/ Osvícení politici dokáží obchodovat s každou zemí, každým režime a to bez ohledu na to, co který režim představuje. Protože obchod znamená mír, spolupráci a prosperitu. Tam kde se obchoduje, nemají strany obchodu žádný zájem válčit.
2/ Idioti ve funkcích politiků nevědí co je obchod a prosperita. Tito idioti zavádí zákazy a sankce. Tam kde začnou negativně akcelerovat zákazy a sankce do podoby válek, tam nemůže nikdy růst prosperita a spokojenost obyvatelstva. Idioti nemají ani tušení, co znamená osvícení, protože jsou idioti.
Závěrem není těžké pochopit, kde a s kým tady žijeme. To dokáže pochopit i duchem mdlý pražský kavárník a jiní umělečtí povaleči. Ovšem neznamená to, že když to pochopí, že si to dokáží přijmout a změnit svůj ubohý názor poslední ovce ve stádě.

delnas
12. 1. 2023 23:51
Odpovědět  Pijack

Moc pekne napsane pane Pijack,

Bohuzel pro “” blabanky”” zijici v ceske kotline je dulezitejsi otitulovany blb v cele statu….
.
…..nez osviceny vesnicky kovar….
a potom budeme opet plakat jak nam vsichni ublizuji ……aniz bychom chapali, ze nejvetsimi neprateli jsme my sami….

a k prispevku p. Scipia…to neni jen v soucasnosti…to bylo mnohokrat v historii ale tehdy se naslo par osvicencu co videli i druhou “”STRANU MINCE””

Albi
13. 1. 2023 05:52
Odpovědět  scipio

Dá se říci, že ty pevnosti byly taky vlastně zbraně – obranné, takové Patrioty nebo S-300.
V každém případě na válce vždycky někdo vydělá a logicky někdo musí prodělat.
A mám dojem, že od hadráku ČR a většina “nás” (oligarchy a mnohé politiky nepočítám) soustavně prodělává.

Boomer
13. 1. 2023 13:37
Odpovědět  Albi

..ovšem v současné situaci putuje maximum zisků ze zbrojní výroby za oceán. A to je sukces jako prase, obzvláště když nemusí na letišti nastoupit Mortuary Affairs. 

Pavel
13. 1. 2023 03:32
Odpovědět  Pijack

Amen.

Milan ze Zahrady Čech
13. 1. 2023 00:27

Rajchl, Vidlák a Hamplová, jsou “pátou kolonou” eurohujera Babiše
a ještě větší zmetci než on! Dole důkaz!

Svého času jsem tu měl pár sporů, kdy jsem varoval před spasitelem Rajchlem, s tím, že celá slavná PRO není strana národní záchrany, ale strana lepšolidí řízené opozice, čekající na svůj čas v připravované hře “Škatulata hejbejte se”, by se mohla přisát na erární cecík. Přímý důkaz jsem sice neměl, ale intuice, tak jsem se popídil a leccos vyšťoural.

Dále. K paní Hamlové jsem uvedl, že si její práce a odvahy v době covidfašizmu vážím, a politoval ji, že naskočila na kydy spasitele národa. (Omyl, jak ještě zjistíte.)

Dále. Celkem nedávno jsem měl pár výhrad k Vidlákovi, že mi přijde příliš babišózní. Ačkoli komu čest, tomu čest, dělal to mazaně. Sice jsem mu už přestal důvěřovat, ale neměl jsem důkaz na první dobrou, tak jsem, krom vyjádření pochybností, víceméně držel pysk. Leč stalo se, že už důkaz mám. Čerstvý, tři hodiny starý. Krom toho mně konečně docvaklo, proč zčistajasna odhodil své nereprezentativní vidlákovské pseudo.

Větší zmetci proto, že eurohujer Bureš jde aspoň s vlastní kůží na trh – tito zmetci se však hodlají, ještě s Vondráčkem, svézt na výsluní, by se mohli přísát k erárnímu cecíku, naducanému našimi daněmi a nouzí, na Burešově milionářském hrbu.

Youtubera omluvte, je z toho swinstva drobet mimo a v afektu.

Čas 6:40

https://www.youtube.com/watch?v=FIcZLegEzr8

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
13. 1. 2023 06:45

Díky za odkaz. Tedy do Rajchla bych to neřekla, ale dnes se už ničemu nedivím..

Pavel K
13. 1. 2023 09:06
Odpovědět  Albi

Albi čemu se čemu? Vždyť to není poprvé co na nás ušili boudu.
Já za sebe se mohu pochválit, že ten Reichl je lišák, ale u Hamplové jsem se zmýlil. Nějakého Vondrážka neznám.Už patnáct let jedu Úsvit-SPDé a za tím si stojím. A jestli SPDé je také podvod, tak to zabalím a odjedu za Ural.

PENNYS
13. 1. 2023 14:06
Odpovědět  Pavel K

Upozornění :
KAŽDÝ, KDO VSTUPUJE DO POLITIKY(bez výjimek)
CHCE SI JEN NAMASTIT VŠECHNY SVÉ KAPSY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(Kdo mě přesvědčí ,že nemám pravdu dostane odměnu)

Boomer
13. 1. 2023 13:41
Odpovědět  Albi

..varoval jsem před Rajchlem, varoval jsem před Zwyrtek Hamplovou.. a bylo mi ze všech možných stran vynadáno jako svini do koryta. A už je to tady.. ale radost z toho nemám. Takové škody zase..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Radegast
13. 1. 2023 07:16

Vy nevíte, že Vidlák je Babišův zaměstnanec a Vidlákova matka Ukrajinka?

Vidlák porušil etiku žurnalistiky, neoznámil čtenářům, že pracuje pro Babiše a má hodně příbuzných na Ukrajině, je ve střetu zájmů, není nezávislý komentátor, někde v čele svého blogu. Uváděl čtenáře pět let v omyl. Hanebné!

Daniel Sterzik, technik (střední stavební a strojní průmyslovka) přes obilná sila, má 5 dětí, zaměstnanec NAVOS, a.s., člena koncernu AGROFERT, bydlí v okrese Znojmo.

„Říkám, hoďte to Veľkému Bocianovi,“ oznámil volbu Andreje Babiše
v prezidentských volbách moravský bloger Daniel Sterzik, vystupující
pod přezdívkou Vidlák.

Zdroj:
https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/kdo-chce-vic-nema-nic
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Jezte-ohryzky-Lidl-a-dalsi-Toto-prijde-Volic-Babise-z-venkova-725723
https://voda235.webnode.cz/vidlak/

Jan1
13. 1. 2023 09:08
Odpovědět  Radegast

Sam Vidlak oznacuje sve prispevky jako kydy. Nic jineho nez slatanina tlachu to neni. Vsechny tyhle Vidlaky, Vrabely a jine frajery je treba bedlive sledovat.

Milan ze Zahrady Čech
13. 1. 2023 14:08
Odpovědět  Radegast

Ne, to jsem nevěděl. Já ho zas nijak moc nesledoval, jen když jsem na něj narazil zde.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
13. 1. 2023 14:08
Odpovědět  Radegast

Že má Vidlák Ukrajinskou matku se ví, to není “hanebné”, ani “střet zájmů”…
πα½

Administrátor
P.A.Semi
13. 1. 2023 14:06

Podle vás každý myslící člověk je “pátá kolona” a “zmetci”, a přitom vy jste pátá kolona Pavla a Nerudové, které domnělou podporou Bašty skutečně podporujete…

Kdybyste při tom aspoň nepomlouvali a neuráželi…

——-

(že prý Rajchl a Hamplová vyzývají k neúčasti ve volbách? To není moc správné řešení… Ale také jsem to zvažoval, jednak vzhledem ke komplikaci se dopravit domů do hor… A druhak, že je mi volit Babiše poněkud nechutné, i když chápu, že to je jediné možné Menší Zlo… Kdybyste tu tak nedržkovali, asi bych se na to vykašlal a nikam nejel…)

Video/Radio “Vysílač” je nějaký hospodský primitiv? Podle hlasu a podle procítěnosti jeho debility se záští, podle slovníku… (se slovy “přestaňte poslouchat” jsem ho vypnul, nemám na to žaludek…)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
13. 1. 2023 17:27
Odpovědět  P.A.Semi

Kampak kmotra, k lesu?
Krocana na trh nesu.
Jak se mají děti?
Je svázenej, neuletí.
Vy jste hluchá jako kámen!
Dejž to Pánbůh, a Pánembohem.

pavelpe
13. 1. 2023 03:48

Jenže každé střízlivé hodnocení situace na Ukrajině i v Evropě je progesivistickými blby považováno za ruský švábismus. Mě ovšem “ruský švábismus” imponuje podstatně více než evropský “Schwabismus”. Ten ruský je totiž založen na normálních lidských hodnotách – rodině, dětech, heterosexuálním životu, společenskou soudržností. Ten Schwabismus je založený na destrukci, okrádání, hromadění majetku a moci. Moc ve prospěch vlastních občanů je záslužná, moc ve prospěch několika oligarchů toužících ovládat svět je zvrácená. Celý tento konflikt je pro mě konfliktem mezi zvráceným nacistickým pojetím světa s každodenní totální kontrolou nad životy všech “podřadných” “vyvolenými” jedinci a pojetím světa, který není rozhodně bez chyb, ale představuje “přírodní normálnost”, život založený na hodnotách a respektu k ostatním, život v komunitě, která dokáže být solidární k méně úspěšným členům. Pamatuji si život před i po převratu. Pamatuji si, jak jsme se dokázali radovat ze života. Ovšem nedávno jsem si udělal takovou procházku po městě a viděl jsem v drtivé většině nepřítomné zombie bez emocí, bez zájmu o okolí, s telefony v ruce a sluchátky v uších, spěchající a nevědouce kam.
To opravdu není komunita, kde bych chtěl dožít.

Albi
13. 1. 2023 06:48
Odpovědět  pavelpe

Ani já ne. Ale nejspíš nás nic jiného nečeká. Nevím ovšem, jestli je o další život v takovém prostředí co stát.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
13. 1. 2023 10:56
Odpovědět  Albi

Jsem stoprocentně přesvědčen, že pro mne v takovém prostředí není místo a již to ani neřeším. Říká se, že živí budou závidět mrtvým. Jestli chce být většina zotročena pár grázly, je to jejich problém. Já se takového žití vzdám a mohu říci, že opravdu potom s radostí. K čemu by mi takové žití bylo. Společnost, která je založena na korupci, podvodech a degradaci lidství je tím nejodpornějším v čem může člověk žít. Přesně jak to říká Pavelpe, chci žít ve světě normality i s jeho chybami, určitě ne v tomto lidském koncentráku stvořeném grázly ke svému potěšení.

unor 2022
13. 1. 2023 08:43
Odpovědět  pavelpe

Asi tak.

unor 2022
13. 1. 2023 08:39

Opatrna analyza. Urcite jsou lepsi.
Uz jen slova pani Pekove ‘denne se modlim za V. Putina’ vedouci k zajmu o jeho projevy a jim menici se situaci na Ukrajine znamenaji vic.

Jan1
13. 1. 2023 09:24
Odpovědět  unor 2022

Pani Dr. Pekova je nesmirne statecna a inteligentni zena vedy a vlastenka. Pokouseli se ji dehonestovat, umlcet. Vyhrozovali ji. Bohuzel neni v mediich a to je jakoby pro vetsinu ovcanu neexistovala.

Milan ze Zahrady Čech
13. 1. 2023 14:09
Odpovědět  Jan1

BINGO !!!

Jan1
13. 1. 2023 09:03

Hybridni valka vedena zapadem zacina nabirat bizarni formu. Uz dlouho mluvi o nahrazeni Lavrova, uz dlouho tvrdi, ze Putin ma rakovinu v poslednim stadiu a nekolikrat psali o odvolani Gerasimova.
Jsou to pokusy zoufalcu navodit situaci, ktera je pro ne vyhodnou. Nevi vsak, ze toto zlo promitane na Rusko se zakonem reflexe vrati na toho, ktery ho vysila.
Nic se zatim nepotvrdilo, naopak Gerasimov muze ted sam jako vrchni velitel uskutecnovat spolu s Belorusy svou doktrinu noveho vedeni valky.
https://aeronet.news/rusko-beloruska-operace-ukrajinska-armada-zacala-stahovat-cast-vojsk-z-donbasu-na-severni-hranice-s-beloruskem-ruska-zimni-ofenziva-je-ocekavana-kazdym-okamzikem-a-v-belorusku-probiha-preskupovani/

Pavel z Moravy
13. 1. 2023 11:00
Odpovědět  Jan1

Oni si tito západní grázlové neuvědomují, že to co přejí druhým se jim vrátí a to ještě ve větší síle. A s těmito grázly já nebudu mít nikdy slitování.

Janka
13. 1. 2023 15:02
Odpovědět  Pavel z Moravy

ked to by uz museli byt USA a Britania pod vodou, kolkym ludom priniesli smrt, keby to malo byt podla karmy. Nie ze by som im to priala, je tam vela obycajnych ludi, ktori sa snazia zit a nechat zit, ale tie ich elity (povzdych)

Jan1
13. 1. 2023 09:18

Ukrajina mela na zacatku operace 153 bojovych letadel, Rusove jich dosud sestrelili pres 350! Vetsinou stroje sovetske vyroby se takhle srotuji i kdyz byly prevyzbrojene Americany. Vysilaji jednu az 3 stihacky a nechavaji je rozstrilet, coz je zdanlive nepochopitelne. Piloti vetsinou zahynou. Ovsem ta letadla budou nahrazena predrazenymi a poruchovymi US vyrobky, ktere zaplati obcane. Brzy zacnou Aspenaci ve vladach rvat, ze zeme nema stihacky a Rus je zly. Proto je nutne koupit nove ptaky.
US zbrojni a financni korporace mohou existovat jen maji-li odbyt ve valkach. Jimi vydelane zisky jsou nasakle krvi mrtvych vojaku, pilotu, Ukrosu, zoldaku. Nikdo dosud nemluvi o miru, protoze Rusko musi byt i nadale oslabovano…

Peter 008
14. 1. 2023 22:13
Odpovědět  Jan1

Rusko musi byt i nadale oslabovano…

… zásadním oslabováním “západní civilizace”!

indexl.jpg
Aleš
13. 1. 2023 10:07

Jednou větou evropa je v prdeli, nastal čas na CZEXIT a SPOLU před soud.

Pavel z Moravy
13. 1. 2023 11:03
Odpovědět  Aleš

Aleši, tady je vymalováno. Samozřejmě v Evropě a o našem protektorátu se už nemá cenu ani zmiňovat.

Peter 008
14. 1. 2023 22:16
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ne tak pesimisticky. Napoleon i Hitler měli skoro celou Evropu a kde jsou? Anglie měla říši nad kterou Slunce nezapadalo – a kde to je?
Pokud svět se chce zbavit neokolonialismu a kolonialismu, musí se “západem” “něco” udělat. Možná to nebude hned, ale bude to.

Jiří
13. 1. 2023 12:49

Židi už vyhlížejí novou zemi zaslíbenou. V arabským moři jim nikdy pšenka nepokvete, protože arabové je nikdy ve svým světě nepřijmou a jednoho dne je dostanou, ale založit na vylidněný a vyvražděný Ukrajině nový Izrael je pro židy docela lákavá myšlenka. Nakonec Zelenina je taky žid, tak co by to pro jude neudělal.

Administrátor
P.A.Semi
13. 1. 2023 15:00
Odpovědět  Jiří

Viz stručný článek Zelensky Says His Goal is to Turn Ukraine Into a ‘Greater Israel’ – InformationLiberation 2022-04-05 …
(a říkal to tehdy i A.P.Deviatov, kromě lecčeho dalšího – jestli to tam ještě je? Bylo to rusky se slovenskými titulky, skoro 45 minut…)

πα½

Boomer
13. 1. 2023 13:28

..a jak to vidím já, prostý venkovan?

  • v horizontu 10-15 let se Čína stane nejsilnější ekonomikou světa.
  • USA se v ukrajinském konfliktu zprostředkovaně snaží o co nejmasivnější vykrvení Ruska ještě předtím, než budou muset soutěžit s Čínou.
  • Evropa se v průběhu konfliktu ocitne hospodářsky na kolenou a pro USA se stane oblastí mimo jejich zájem, zmítanou vnitřními spory, postupně přečíslovanou islámem.
  • Mouřenín splnil úkol, mouřenín může jít!
Jan1
13. 1. 2023 14:17
Odpovědět  Boomer

USA potrebuji znicit konkurenty Evropu a hlavne Nemecko. Nedovolit zadnou spolupraci s Ruskem za zadnou cenu! Proto rozervali potrubi, aby jejich vazalove museli nakupovat jejich LNG 4 x drazsi a naredeny u spotrebitele. Nebude stacit a brzy budou muset zase mluvit s Ruskem. Proto totalni sankce, odstrihnuti Ruska od vseho, podpora Ukrajiny za kazdou cenu.
Je to totalni valka, kterou zapad zadluzeny a bez surovin nikdy nemuze vyhrat! Ovsem zdevastuje to Jevropu!

Jan1
13. 1. 2023 14:18
Odpovědět  Boomer

Cina bude prvni ekonomika uz pristi rok.

Peter 008
14. 1. 2023 22:22
Odpovědět  Jan1

Když vezmete reálnou fyzickou výrobu, pak už jí nějakou dobu skutečně de facto je. Je rozdíl něco vyrábět a je rozdíl mít ekonomiku založenou na přeprodávání jako USA i to Německo. Celá řada výrobků “západu” je ve skutečnosti vyrobena jak v Číně, tak i “někde jinde”, ale ne “tady” na “západě”. Tady na to dají jen ceduličku např. Made in Germany, ale Manufacturing of China je tam často uvedeno menším “nenápadnějším” písmem. Je to vidět i v našich obchodech – stačí se pořádně podívat na “echt” německé “výrobky” a číst … a o Emerice ani nemluvě.

Administrátor
P.A.Semi
13. 1. 2023 14:44

V Izraeli se po volbách dostal zpátky k moci Fašistický Apartheid – zakázali Palestinskou vlajku, odebral pas Palestinskému ministru zahraničí, aby se nemohl účastnit soudního dvora OSN proti Izraelskému Apartheidu…

https://www.rt.com/news/569569-israel-rescinds-palestinian-fm-travel-pass/
https://www.rt.com/news/569578-israel-terror-palestinian-flags/

πα½

Boomer
13. 1. 2023 16:16
Odpovědět  P.A.Semi

..inu, zkuste mi poctivě odpovědět na dvě otázky.

  1. Co by se stalo, kdyby Hospodin dopustil, aby v jediném okamžiku zmizely všechny zbraně na území státu Izrael?
  2. Co by se stalo, kdyby Hospodin dopustil, aby v jediném okamžiku zmizely všechny zbraně na území státu Palestina?
Peter 008
14. 1. 2023 22:24
Odpovědět  Boomer

Ukázalo by se, že Bohem vyvolený národ je ruský … ne?