Krize UKRAJINA

Horší než vojenská porážka

To je horší než průlom na Donbasu: 9. května zasadili Ukrajinci kyjevskému režimu zdrcující ránu.

Desítky, ne-li statisíce Ukrajinců zasadily v Den vítězství zdrcující ránu ideologii a hlavně vojenské propagandě kyjevského režimu.

Ani jedna ukrajinská publikace to ve strachu z trestu a samotného smyslu toho, co se stalo, ani nenaznačila, protože před celým světovým společenstvím obyvatelé některých regionů Ukrajiny nejen přijali a uznali své osvobození Ruskem, ale také se při tom radovali.

Řeč je samozřejmě o průvodech Nesmrtelného pluku, které se konaly v desítkách míst na Ukrajině. Lidé konečně poznali, co je to skutečná svoboda a masivně vyrazili do hlavních ulic svých měst a obcí s fotografiemi svých předků a rudými Prapory vítězství.  Nezapomněli ani na svatojiřské stuhy. 

Podle legislativy Ukrajiny došlo v některých regionech země k masovému zločinu, ale podle pravidel civilizovaného světa je to normální, důstojná oslava Dne vítězství.

Ukrajinský novinář Dmitrij Vasilec upozornil své čtenáře na události, které jsou nebezpečné pro ideologii Kyjeva a ironicky poznamenal, že mediální technologové Zelenského nedokázali přesvědčit Ukrajince o tom, že všechny události, které probíhají na územích pod kontrolou ruské armády jsou nepravdivé a zfalšované. 

Jak možná víte, mnoho zdrojů pod kontrolou kanceláře prezidenta Zelenského několik dní před svátkem tvrdilo, že do měst obsazených ruskou armádou jsou na slavnostní průvody přiváženi figuranti. Avšak do ulic Melitopolu, Chersonu, Mariupolu, Kachovky a mnoha dalších měst vyšlo tolik lidí, že v nějakou zrežírovanou produkci by nevěřil ani jeden normální člověk.

„Každý ukrajinský žalobce chápe, že právě nyní dochází k masivnímu porušování zákona velmi velkou částí lidu Ukrajiny, kterému objektivně nevadí všechny zákazy Praporu vítězství. Transparenty, prapory, svatojiřské stuhy a šťastné tváře – to vše vidíte ve městě Cherson. Navzdory masovému teroru a zastrašování posledních 8 let. Dříve každý Ukrajinec chápal, že pokud 9. května vyrazí uctít své předky, mohou na něj zaútočit speciálně vycvičení nacionalisté, které kryly bezpečnostní složky. Ostatně napadali i důchodce a veterány. Nyní lidé svobodně vydýchli a zbavili se strachu. 

A všechno by ještě pro ukrajinskou vojenskou propagandu nebylo tak děsivé, nebýt jedné věci. Tato situace nebyla jen v Chersonu, ale i v mnoha dalších městech, která jsou pod kontrolou Ruské federace. Pro věrchušku Ukrajiny je to horší než vojenská porážka, než průlom fronty na Donbasu.  Ukrajinci 9. května zasadili kyjevskému režimu zdrcující ránu,“ zhodnotil Vasilec oslavu Dne vítězství.

Novinář poznamenal, že kyjevská věrchuška velmi dobře věděla, jaký vztah má většina obyvatel země ke všem těmto zákazům a dekomunizaci. Mohli si proto domyslet, jak se bude Den vítězství slavit v jižních a východních oblastech, ale báli se odezvy obyvatel na územích, která stále ovládá Kyjev. 

Zelenskij nepřišel s ničím lepším, než jednoduše zavést zákaz vycházení ve většině ukrajinských měst a zavřít lidi doma a nedovolit jim náležitě oslavit pro nacisty tak nebezpečný svátek.

https://bit.ly/3M6enP7

sdílet na

28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Helena
11. 5. 2022 07:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobrá zpráva. Zelenský decimuje svůj národ.

Markýza
11. 5. 2022 09:41
Odpovědět  Helena

On nařídil 9. května zákaz vycházení? No to je bomba. Tak idiotská, že o tom nepsala ani MF a Seznam…….to je tak, když si do čela státu zvolíte komika poslední kategorie.

Ladislav
12. 5. 2022 10:50
Odpovědět  Markýza

Ukrajinci, musíte si tu zrádnou Zelenou opici pověsit sami, jen tak bude spokojené žít pod mírumilovném Rusku! Už to konečně pochopte!

Vladimír
11. 5. 2022 10:27
Odpovědět  Helena

Jeho národ jsou Židé, a jsou dávno evakuovaní v Izraeli. Takže mu o nic nejde. Čím méně nácků a Ukrajinců, tím pro Židy lépe…

Pavel K
11. 5. 2022 11:06
Odpovědět  Vladimír

Není to obráceně, čím více? Kdopak právě ty nácky podporuje? Tak jak méně?!!

Boomer
11. 5. 2022 16:44
Odpovědět  Pavel K

..podporují je v naději, že budou tak bláhoví a vykrvácejí jako kdysi divize SS. Kdo v EU potřebuje nacionalisty až do morku kostí, ochotné za svoje požadavky zabíjet? Stalo se něco takového v Katalánsku? Nestalo, jen je pozavírali. Ukronácky by jen tak do basy nedostali.. takže byla zvolena varianta mlýnek na maso, s doprovodným účinkem oslabení Ruska. Jenže se zřejmě spletli, když před začátkem konfliktu deklarovali, že Rusko nemá právo zastavit surovinové toky a to bez ohledu na další vývoj situace.
Holt vyhnali méďu z brlohu a už ho tam nezaženou..

Pavel K
11. 5. 2022 17:21
Odpovědět  Boomer

Oni ti Katalánci jsou také horké hlavy, ale tady na UK je to jasné. Vyhnat medvěda a oslabit EU. A kdoví co ještě kujou.

Gales
11. 5. 2022 11:27
Odpovědět  Vladimír

Žid na straně fašistů. A že ho ezrael za to nekritizuje? Lavrov se jenom zmínil že Áda měl v sobě nějakou židovskou krev,a už byl oheň na střeše. A že tenhle bandita vede fašisty,jim nevadí.

Boomer
11. 5. 2022 16:47
Odpovědět  Gales

..Žid vede ultranacionalisty. Kupříkladu fašisté italští byli ve II. světové válce k Židům relativně tolerantní až do okamžiku, kdy do toho vstoupili nacionalisté němečtí.

Helena2
11. 5. 2022 07:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Možná už to nastalo, nebo k tomu brzy dojde, kdy si Ukrajinci uvědomí, že Zelenský a jeho skvadra s filutou Kulebou je nastrčená figurka CIA určená k rozpoutání války s Ruskem, a nikoho nezajímá obyčejný ukrajinec a jeho život, pro ně je obyčejný Ukrajinec jen užitečný idiot. Myslím, že tam tentokrát dojde zase k Majdanu, ale zdola. Ještě ale Zelenský nesplnil svůj úkol na 100%, ještě musí na příkaz USA a Německa odstřihnout Evropu/hlavně východní/ od energií. Pak teprve dostane slíbenou odměnu/chajdu na Floridě a horu koksu/.

Jaroslav
11. 5. 2022 08:38
Odpovědět  Helena2

Podívejte se kolem sebe u naší “věrchušky” a řekněte auditoriu, 1. kdo je pro český a 2. kdo plní “jiná zadání”. A typněte si, která ze dvou skupin je početnější a v jakém poměru. Jisté události se připravují po desetiletí a již v případě nedávné “super pandemie” je vidět obrovský kvalitativní skok elit. Ve srovnání s nepovedenými epidemiemi SARS, MERS, svinská chřipka, ptačí chřipka na kterou stěží vlády kupovali vakcíny, na COVID se i tento rok má koupit ČR 10 mil dávek, po ca 1000Kč kus.

Jaroslav
11. 5. 2022 08:38
Odpovědět  Jaroslav

Pokračování: Je jasně vidět ten obrovský skok, “pokrok”. V tomto kontextu nějaká současná tahanice ve světě bude věrchuškama zvládnuta par excellence a málo lidí bude schopno odlišit pravdu od manipulace, ba dokonce budou většinově odmítat pravdu jako fejk. O tom snil ředitel CIA již za vlády R. Reagana, a dnes se to stává realitou-

Helena2
11. 5. 2022 08:58
Odpovědět  Jaroslav

No, nevím, ono je rozdíl zabývat se dezinformacemi či informacemi, co zítra budou dezinformacemi a nemít si čím zatopit a na čem uvařit čaj a čumět do prázdné nádrže v autě. Myslím, že masa lidí už se probudila, jen ještě nejsou slyšet. Slyšet je ve sněmovně jen p. Okamura i ostatní z SPD a jeho tvrdě pravdivá slova. Za to mu patří náš dík. Veliký dík.

janle57
11. 5. 2022 10:18
Odpovědět  Helena2

Preference Okamurovy SPD budou vzrůstat s nadcházejícím ekonomickým krachem země,který postihne především mladou generaci tlučhubů na Seznamu,kteří špiní Rusko a kteří volili tuhle vládnoucí sebranku,lidé prohlédli
i Babiše,který se závislostí s energiemi na EU nic neudělal,instaloval do
nÍ Jourovou a své zrádcovské europoslance a teď bude dělat spasitele národa,
u SPD platí a platit bude: ” čím hůř,tím líp”

Pavel K
11. 5. 2022 11:09
Odpovědět  janle57

Ty preference měl mít Okamura už při posledních volbách, teď už to nedají dohromady ani čtyři Okamurové.

Lékořice
11. 5. 2022 12:48
Odpovědět  Pavel K

Okamura to nebude muset dávat dohromady.Okamura musí ukázat směr kam je potřeba náš národ vést. Dohromady to budou muset dát profesionální odborníci nezmanipoulovaní a nezfanatizovaní nějakými ideologiemi a mocenskými hrami. Kéž by k tomu došlo.

Pavel K
11. 5. 2022 13:54
Odpovědět  Lékořice

Tak jistě, bylo to myšleno obrazně, ale nechcete mi namluvit, že to bude sranda i s těmi odborníky to dát dohromady.

Boomer
11. 5. 2022 16:52
Odpovědět  Lékořice

..obávám se, že si budeme muset rozpad EU vychutnat až do hořkého konce. Normální poltické řešení není v našich podmínkách možné. Bez ohledu na výsledek dalších voleb..

Pavel K
11. 5. 2022 17:23
Odpovědět  Boomer

Samozřejmě, vše dokur…é se bude mušet zas dát do kupy. Jestli tedy na to bude čas.

Pavel
11. 5. 2022 09:03
Odpovědět  Jaroslav

Zatím mají ty mladé a střední generace zmáklé, všechno to do nich tloukli 30 roků. Místo výchovy k vlastenectví, kultuře a jazyku, lásce k lidem zde stvořili podhoubí zrady, chamtivosti, která postupně přerůstá v degeneraci národa. Těžit z blahobytu mají pouze plutokratické elity. My jsme malá, nyní již plně kolonizovaná zemička v chomoutu bruselských elit, ale natrvalo nemohou diktátoři určovat svoje zvrácená pravidla pro celou společnost. Já se toho stěží dožiji, ale i ti přeformátovaní budou muset jednou povstat, protože žít jako otrok se nechce nikomu.

Pavel
11. 5. 2022 09:12
Odpovědět  Jaroslav

Já to cítím úplně stejně, ale přál bych si, aby se lid zotročených evropských národů probudil a provedl změny ve svůj prospěch. Přece jen té světové plutokracie, i když ovládá téměř vše je početně mnohem méně než lidí, které oni považují za plebs, který jim má sloužit. Jak řekl Fidel, dokud budu žít, budu bojovat za lepší a spravedlivější svět pro všechny. U nás musí předně odejít z řízení země všichni ti, kteří ji cíleně likvidují. Vychovali si sice svoje generace a vypláchli jim mozky, jak se ale říká, nikdy neříkej nikdy.

Helena2
11. 5. 2022 09:56
Odpovědět  Pavel

Proto fandím p. Okamurovi, který vmetl těm zaprodaným hajzlíkům pravdu do tváří tak, až se jim udělalo nevolno a odešli:) DÍKY p. Okamuro, jen tak dál, dejte se do toho, lidi jsou už jsou šíleně nas.aný. Odešli proto, že nemají od CIA notičky jak se v takové situaci zachovat – nic víc v tom nehledejte. Oni neudělají vůbec nic na co nemají příkazy a manuály ze CIA. Proto tam byli podvodem dosazeni – stejně jako na Slovensku. Jsou to jenom panáci-loutky. Nezajímají je ani ti uprchlíci z Ukrajiny, dělají jen to, co dostali rozkazem, aby bylo využito migrace k rozvratu ČR.

Pavel K
11. 5. 2022 11:19
Odpovědět  Helena2

Jen jedna věc, nad kterou přemýšlím už hezkých pár let, že tak nepohodlný politik a ještě neměl nějakou nehodu. Víme jak se to dělá, když někdo zlobí a ne že by to u nás neuměli. Však třeba Rath taky zlobil no a jak se to hned semlelo. Paroubek taky překážel a rázem měl rád děti. Paní Vitásková, že?!!! Také se vrtala kde neměla. Dalo by se pokračovat. Tak si říkám co že se nic neděje? Ne že bych to chtěl ale vrtá mi to v mozkovně. Upozorňuji jsme voličem Tomia už dobře 14 let.

Helena2
11. 5. 2022 12:32
Odpovědět  Pavel K

Však mu taky rozložili Úsvit, nakydali na něho už spoustu věcí. Za Ratha se ještě nevědělo čeho je justiční mafie schopná. Dnes po zaručeně pravých dokumentech o útocích v Sýrii, kde mrtví vstali a odešli ze záběru apod z Ukrajiny, nastal čas, že všechny ty obvinění jsou už tak profláklé, že už nikdo neuvěří ničemu.

iii
11. 5. 2022 14:50
Odpovědět  Helena2

nikdo neuvěří ničemu ? v které bublině existujete ? volby vyhral kdo ? pokud je jeden z tisíce nikdo pak ano

Boomer
11. 5. 2022 16:49
Odpovědět  Jaroslav

..navíc bude nutno zaplatit za likvidaci cca. 6 milionů dávek nevyužitých, s prošlou expirací

Pedro
11. 5. 2022 14:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Z kokainové hlavy to není, ten se bez anglosaských not ani nevysmrká, šašek.

PENNYS
11. 5. 2022 16:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Postavte “10 Emeru” do řady a: 9 z nich je většinou, ZLODĚJ,PODVODNÍK, BEZDOMOVEC,VYMAŠTĚNEK,UCHYL,neboVRAH,