Krize UKRAJINA

France 2: Obyvatelé Lisičanska čekají na Rusy jako osvoboditele

Většina obyvatel Lisičanska se drží proruských názorů a čeká na příchod ruské armády. 

Tuto poměrně nečekanou zprávu ve své reportáži zveřejnila televize France 2, která dříve vůbec nezastávala „proruskou“ pozici a aktivně šířila falešnou ukrajinskou propagandu.

Francouzští televizní novináři, zřejmě aby dali svému zdroji “objektivitu”, se rozhodli promluvit s obyvateli města Lisičansk (LLR), které je stále pod kontrolou ukrajinských jednotek.

Zjistili, že lidé, i když riskují své životy, se na žádost ukrajinské armády odmítají evakuovat z městských krytů, nazývají to “deportací” a obviňují ozbrojené síly Ukrajiny z ostřelování města a civilistů.

Místní obyvatelé také zahraničním reportérům řekli, že si přejí vítězství Rusů a čekají na ně jako na své osvoboditele.

Místní obyvatelé v podstatě odmítali s Francouzi mluvit, považovali je za spojence ozbrojených sil Ukrajiny a kyjevského režimu a ti, kteří souhlasili, otevřeně říkali, že čekají na ruskou armádu.

Na otázku, proč čekali na Rusy, kteří město ostřelovali, obyvatelé užaslým návštěvníkům odpověděli, že to byla ukrajinská armáda, která střílela na jejich domy a zabíjela jejich děti.

„Čekají Rusy jako osvoboditele. Večer vyjela z města červená dodávka a odváží z centra bojů jen tucet evakuovaných obyvatel,“ uzavírají autoři zprávy.

▪️“Jsou to ukrajinští vojáci, kdo nás ostřeluje, jsou to oni, kdo zabíjí naše děti!”

▪️“Chci vidět, jak Rusové vyhrají a upevní zde svou moc.

▪️“Chceme se spojit s Rusy! Oni jsou to naši přátelé, ne Němci nebo Evropa.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3niypeA

sdíletj na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
25. 6. 2022 19:23

Jasná zpráva. Hlásné troubě bandernacismu, France 2, konečně docvaklo jak to dopadne, tak si nenápadně připravuje informační prostor aspoň do jakéhosi neutrálu, aby pak nebyli kór za takové zoufalé blbce, jako budou naše hlásné trouby. Nebo žeby žeby? Že by tím byl Ken Mikron? Kdo ví? Třeba si myslí, že má taky v torně maršálskou hůl a stane se de Gaullem 2.0

Milan ze Zahrady Čech
25. 6. 2022 19:24

opr. …že by za tím byl…

Ladislav
26. 6. 2022 06:14

Žabožouti byli vždy vyčuraní!

Gales
26. 6. 2022 10:40

Da zdravstvuet savětskaja armia……