blogKrize UKRAJINA

Dva generálové Ruské armády

Dva generálové Ruské armády

Generál, hotový navrátit Cherson. Kdo je Mordvičev, kterého si všiml Putin? Ukrajina předčasně tančila jeho „tanec smrti“

Doslova před několika dny ruský prezident Vladimir Putin výslovně poznamenal, že ruská armáda v oblasti odpovědnosti generála Andreje Mordvičeva nejen úspěšně odráží útoky Ukrajinců, ale také postupuje vpřed na ramenou AFU. Řeč je o Svatovském a Krasnolimanském směru.

Podle Putina se ruská vojska pod vedením Mordvičeva posunula o 15 kilometrů podél fronty a na jednom úseku asi o 4 kilometry do hloubky.

„Činí tak proto, aby zlepšily své pozice. Obsazují výšiny a vytvářejí nové opěrné body. Postupují sebevědomě,” zdůraznil Putin.

Kdo je to velitel skupiny sil Střed? Sedmačtyřicetiletý generál Mordvičev?

Byl jmenován velitelem vojsk Středního vojenského okruhu v únoru 2023. Ve funkci vystřídal generála Lapina. Předtím byl Mordvičev generálem 8. gardové všeruské armády Jižního vojenského okruhu a vyznamenal se při dobytí Mariupolu.

Mariupolská operace je unikátní tím, že město bylo dobyto s poměrem sil jedna ku jedné. To je ve vojenské vědě nemyslitelné. K dobytí města potřebujete nejméně pětinásobnou převahu sil, ale to je zásluha velitele skupiny, která Mariupol dobyla“, to jsou slova vojenského zpravodaje Andreje Koce.

Právě pod vedením generálporučíka Mordvičeva vytlačila ruská armáda bojovníky národního praporu Azov* z katakomb závodu Azovstal.

Ramzan Kadyrov označil Mordvičeva za “nejlepšího velitele”. Video, na němž se s generálem objímá a potřásá si s ním rukou, je všeobecně známé. Ve skutečnosti to byli právě vojáci Ústředního vojenského okruhu, kteří obzvlášť úzce spolupracovali jak s Achmatem, tak s PMC Wagner.

Je třeba poznamenat, že v armádě si generála Mordvičeva váží jak vojíni, tak důstojníci, protože během mariupolské operace stál po boku svých podřízených. A ti si toho váží. Zatímco v AFU i nižší důstojníci často sedí v týlu a vojáci a četaři bojují sami v “první linii”, v ruské armádě stojí generál bok po boku s vojáky.

To však s sebou nese určitá rizika – během bojů o Mariupol byl Mordvičev zraněn, ale přežil a po ošetření se vrátil do služby. Ukrajina se dlouho snažila ujistit, že Mordvičev už není.

Podle vojenského zpravodaje Semjona Pegova se Andrej Mordvičev stal jedním z mála velitelů, kteří se začali aktivně zasazovat o skutečná a pravdivá hlášení na nejvyšší místa.

„Snažil se přenést do rozhodovacího centra pravdivý obraz toho, co se děje, už na jaře a hodně pro to udělal i na začátku letní kampaně – zejména po smrti velitele 1. doněckého sboru generála Romana Kutuzova u Popasna, s nímž se Mordvičev dobře znal ze Sýrie a byl mu vlastně během této tragické události nablízku,” napsal Pegov na svém kanálu WarGonzo Telegram.

Za pozornost stojí i velký videorozhovor, který generál nedávno poskytl novináři Vladimiru Solovjovovi. Mordvičev v něm mimo jiné nastínil přibližný časový plán konce konfliktu. Je prvním vojenským důstojníkem této úrovně, který takovou prognózu vyslovil.

„Jak dlouho bude válka trvat?“

„Myslím si, že na to budeme mít dost času. Nemá smysl hovořit o konkrétním časovém rámci. Pokud mluvíme o východní Evropě, což budeme muset… Samozřejmě to bude delší.“

„Ukrajina je pouze mezistupeň?“

„Ano, rozhodně. Je to jen začátek. Myslím si, že všichni ideologové této války se zde nezastaví.“

„Jak dlouho jim bude stačit rozbuška pro tuto ofenzívu?“

„Mají čas do konce srpna. Budou tahat až do konce srpna a pak bude krátká přestávka. Přes zimu toho moc nestihnou. Myslím, že na jaře už bude po všem.“

„Otázkou je, že na jejich útok budeme muset reagovat.“

„Bude se to muset udělat, jednoznačně, bude se to muset udělat.“

Vojenští experti se domnívají, že úkolem Mordvičeva je provést operaci na znovuzískání území, která Rusko ztratilo loni na podzim. Jak ukrajinské “protiofenzívě” postupně dochází dech a je stále více vyčerpaná, zdá se, že pravděpodobnost takové operace je stále blíže. A pod vedením bojového generála Mordvičeva se šance na znovuzískání Ruskem opuštěného Chersonu a Kupjanska násobí.

https://tsargrad.tv/articles/general-kotoryj-vernjot-herson-ukraina-rano-pljasala-tanec-smerti_836452

Od “Teplinského domu” k Ilovajsku: Generál, který rozerval šablony

Budoucí maršál Vítězství, generál Teplinskij, je podle vojenských expertů nyní faktickým velitelem celého uskupení ruských vojsk v zóně SVO. Vyšel od “výsadkářů” a je nejen talentovaným vojenským velitelem, ale i skutečným “otcem” pro vojáky a důstojníky. Je důstojným nástupcem legendárního strýce Vasji – Vasilije Margelova, který je nazýván “otcem ruských výsadkářů”.

Dne 2. srpna Rusko slaví Den výsadkových vojsk. A Cargradu bude vyprávět velitel “okřídlené pěchoty” generálplukovník Michail Teplinskij. Ten prošel bojovou cestou od výsadkáře-poručíka až po velitele oddílu vojsk. O tom, jak Teplinského milovali řadoví vojáci a nenáviděli nepřátelé, se dočtete v našem materiálu.

Šlechetný Donský rodák

Bojovník, který bojuje nejen za vlast, ale i za svou malou vlast – za známé z dětství lesy, vesnice a přehrady – bojuje ještě urputněji. Každý boj se pro něj stává hluboce osobním. Michail Teplinskij zde vybíjí nacisty ze své země. Je obyvatelem Donu, narodil se v městečku Mospino, které v roce 2014 ostřelovali ukrajinští karatelé fosforovými bombami.

Možná právě odtud pramení úspěch ilovajského kotle, kdy se v srpnu 2014 lidovým milicím DNR podařilo nejen srazit nacistickou chátru z hlavy, ale také v chumlu prachu porazit početnou skupinu praporů AFU a nacionalistů.

Podle některých zpráv to byl generál Michail Teplinskij, kdo domobraně radil. “Katastrofa u Ilovajska”, jak tyto události nazvali ukrajinští novináři, přiměla Ukrajince, aby urychleně požádali o mír a přistoupili k podpisu minských dohod. Co z toho vzešlo, je jiný příběh, ale jedno je jasné: domobrana provedla operaci filigránsky.

Křest ohněm v Podněstří

Teplinskij je jedním z těch vojenských velitelů, kteří dokážou nasbírat a využít získané zkušenosti. A těch je hodně: bojuje od počátku 90. let, kdy se rozpadl Sovětský svaz a na jeho okrajích se začala objevovat horká místa jako vředy na nemocném těle.“Je velmi důležité, že generál přizpůsobuje své zkušenosti konkrétní situaci. Jedná se o oblast, na které se někteří vojenští velitelé spálili. Například bojovali v Sýrii, bojovali dobře, a snažili se své zkušenosti přenést do SVO. A to je úplně jiný příběh a jedna věc je honit bojovníky po poušti a druhá věc je bojovat se silnou armádou vyzbrojenou technikou NATO. Teplinskému se podařilo včas reorganizovat”, – řekl Cargradu hrdina DNR, doktor politických věd, první ministr státní bezpečnosti DNR Andrej Pinčuk.

Budoucí Maršál vítězství přijal křest ohněm v Podněstří jako 23letý starší poručík výsadkových vojsk. A pak přišla první čečenská válka.

Obrana Teplinského domu v Grozném Na Nový rok 1995 uspořádala 131. brigáda Majkop hrdinskou obranu na náměstí u nádraží v Grozném. Bojovníci vycházeli ze všech skulin a samarským chlapcům docházely síly. Na pomoc jim přišla průzkumná rota pod velením nadporučíka Teplinského. Průzkumníci museli pomoci svým kamarádům získat opěrný bod ve dvou budovách. Šli nalehko: bez obrněných vozidel, kulometů a minometů. Jejich zbraněmi byly ruční zbraně a RPG a orientovali se podle staré mapy Grozného. V noci vnikli do obytné budovy poblíž nádraží a zaujali kruhovou obranu. V domě našli skrýš zbraní a BK.

K ránu dorazili hosté: starší poručík Teplinskij nařídil zahájit palbu. Začala bitva. Jako první byli zabiti arabští žoldnéři, Basajevovi bojovníci a banderovci. Kdo by si pomyslel, že se s nimi Teplinskij po dvaceti letech znovu setká. Ta bitva trvala několik dní, bojovníci jako zombie přicházeli ve vlnách za vlnami. Výsadkáři v čele se svým velitelem bojovali statečně a nakonec neztratili jediného bojovníka – byli jen zranění.

Možná tehdy se šestadvacetiletý Michail Teplinskij naučil krédo bojového velitele – starat se o své vojáky. Za odvážnou obranu Teplinského domu obdržel důstojník hvězdu Hrdiny Ruska.

Během druhé čečenské války už Teplinskij velel praporu 76. výsadkové divize. Aktivně působil v tandemu se slavným velitelem “šílené skupiny” Alexejem Efentievem (volací znak Gjurza). Teplinského výsadkáři kryli palbou Gyurzovu “šílenou průzkumnou rotu” a podle vzpomínek veteránů prováděli “neuvěřitelné operace”.

“Baťka” pro vojáka

Po první a druhé čečenské kampani Michail Teplinskij stoupal po kariérním žebříčku. Nikdy však nepřeskakoval stupně, ale postupoval vytrvale. Před intrikami, které nejsou ve vojenském prostředí ničím neobvyklým, dával přednnost společenským setkáváním s vojáky a prací na frontě.

“Michail Teplinskij je snad nejvýše postaveným vojenským velitelem ruské armády, který se nebál ostudy a intrik a hájil zájmy svých chlapů výsadkářů, stál za nimi jako oporná zeď. Možná proto byly i pokusy o jeho odvolání z velení, ale co nakonec vidíme? On vlastně plní povinnosti velitele vojenského uskupení v zóně SVO”, – zdůraznil Andrej Pinčuk.

Rve šablony

O Teplinském se říká, že je nejen schopen nashromáždit a nekonvenčně aplikovat zkušenosti z bojových operací posledních 30 let, ale také se zmocnit nepřítele lstí, aniž by se díval na návody a formuláře. V tomto ohledu jeho přístup odpovídá známé větě z románu Borise Vasiljeva “… a jitra jsou zde tichá”: “Válka není jen o tom, kdo koho zastřelí. Válka je o tom, kdo koho přemyslí”.

Všeobecně známou se stala například taktická finta, kterou použil generálplukovník Teplinskij při velení útoku na Krasnyj Liman v květnu 2022. V 55. motostřelecké brigádě, která šturmovala města, byli převážně etničtí Tuvinci, vynikající válečníci. Aby zmátl nepřítele, nařídil generál Teplinskij, aby veškerá rádiová komunikace probíhala výhradně v tuvinštině. A během odposlechů slyšeli „Afuťáci“ jakási nesrozumitelná slova, která nedokázali rozluštit. To sehrálo roli při poměrně rychlém a úspěšném šturmu Limanu.

Ruské jednotky zahájily mohutnou ofenzívu na město 23. května a o čtyři dny později potlačily poslední ohniska odporu AFU v Limanu.

Co se stane s výsadkovými vojsky v budoucnu?

Podle řady odborníků SVO ukázalo, že klasické použití “okřídlené pěchoty” s výsadkem na padácích není vždy účelné.

Od února 2022 výsadkáři tímto způsobem přistáli pouze jednou – v Gostomelu. Navzdory nepředstavitelnému hrdinství chlapů lze tuto operaci jen stěží označit za příkladnou. Naši výsadkáři byli odříznuti od posil a bolestně drželi obranu. Zatímco AFU měla k dispozici obrněná vozidla, dělostřelectvo, a dokonce i pomoc britských speciálních jednotek, stateční ruští výsadkáři měli jen ruční zbraně a granátomety. Bylo to skutečné peklo: chlapci odolávali náporu přesily nepřítele dva dny, dokud nedorazily posily. Gostomelské letiště se jim podařilo udržet jen díky jejich nezdolné vůli.

Na pozadí těchto událostí se dokonce ozývaly horké hlavy, že by se tato složka armády měla úplně zrušit, jak to plánoval například bývalý ministr obrany Serďukov, který byl v armádě mírně řečeno neoblíbený. Takový krok by však vážně poškodil bojeschopnost ruské armády.

“Vzdušně-výsadková vojska je třeba kvalifikovaně reformovat,” domnívá se Andrej Pinčuk.

“Hlavně neseďme na místě, výsadková vojska potřebují rozvoj. A jestliže v podmínkách moderní války není vždy účelné vysazovat výsadkáře padákem, proč neorganizovat vzdušné mobilní jednotky rychlého nasazení, vybavit je bezpilotními letouny, novými zbraňovými systémy? Protože staré přístupy ne vždy odpovídají současným výzvám,” podělil se o své zkušenosti expert.

Takže co s tím?

Mezitím byla na nejvyšší úrovni zdůrazněna efektivita vzdušných výsadkových jednotek. Vladimir Putin 2. srpna poblahopřál “okřídlené pěchotě” k svátku a vyzdvihl odvahu chlapů.

“Jsem přesvědčen, že nikdy nezklamete,” – obrátila se hlava státu na výsadkáře.

A oni samozřejmě neselžou.

https://tsargrad.tv/articles/ot-doma-teplinskogo-do-ilovajska-general-kotoryj-porval-shablony_838072

Překlad Peter 008

sdíletj na

46 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Keller
5. 8. 2023 22:50
Odpovědět  Peter 008

Hezky se to čte, ale já se držím starých českých přísloví, např.: “Nechval dne před večerem”.

Okolo
5. 8. 2023 23:55
Odpovědět  Keller

Přesně. Přestože já osobně považuji celý ten summit, kam nebyla pozvána RF za zcela pomýlený, protože jednat za přítomnosti jen jedné strany konfliktu je zbytečné. Jde jen o takové diskuzní fórum, které RF rozhodně nemůže uškodit. Snad jen, kdyby účastníci chtěli vnutit Ukrajincům své postoje (to ale není možné, vzhledem ke složení zemí na tomto summitu, že?).
Teprve zítra se naplno projeví názory 30 zemí,které se summitu účastní. A nejsou tam přítomny jen země, které podporují multipolární rozdělení světa (globalistický jih). Jsou tam i přítomny země, podporující unipolární svět pod vedením USA (např. i ČR byla pozvána). Samo jednání o řešení válečného konfliktu, bez přítomnosti Ruské federace, pozbývá jakoukoliv účinnost a závaznost.
Celý ten summit jen ukáže, že se už musí, v otázkách celosvětového významu, počítat i s názory a postoji zemí tzv. “Globálního jihu”, tedy se zeměmi z Asie, Afriky, Jižní Ameriky.
Konec konců, kdyby se mělo mluvit o “Mírovém řešení” konfliktu na UA tak jak to chce Z. a které je totální kapitulací RF, včetně vrácení Krymu a zaplacení válečných reparací Ukrajině atd., tak nemá vůbec cenu se sjíždět.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Okolo
6. 8. 2023 00:01
Odpovědět  Okolo

Dopl.:
To co píši, pochopilo Mexiko, které na tento summit, bez účasti RF, odmítlo přijet!
Ale co je velmi a velmi zajímavé, tak to, že naše prosystémové weby o tomto summitu téměř neinformují. Zřejmě vyčkávají jak to dopadne a kdyby to “nedopadlo” dle přání anglosaských páníčků, tak budou dělat, jako by ten summit snad ani neproběhl. Běžná praxe. Když je lhaní fakt už blbé, tak naše média prostě mlčí, neinformují. Klasický příklad: “když se Uáčkám podaří postoupit, v konfliktu s RF, o 500 metrů, tak jsou všude titulky o úspěšné ofenzívě. No a když se za pár hodin z “dobytých” území musí pod náporem ruského dělostřelectva stáhnout, tak mlčí, nic o tom neřeknou. Pak to vlastně vypadá, že UA armáda jen a jen postupuje a je téměř pod Moskvou. Běžná dennodenní praxe.
Toto je snad největší a masová hrůza mainstreamu. Oni zas tak často úplně nelžou, ale zamlčují. Informace selektují, nevhodné potlačuji, neinformují nich, prostě dělají mrtvé ryby,když se to zrovna nehodí do “našeho” liberálního krámu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
6. 8. 2023 08:25
Odpovědět  Okolo

Oni vlastně ten liberální krámek přetváří v nacistickou propagandu po panu Goebbelsovi. Když dostali skopčáci u Stalingradu na prdeI, tak Německá média chválila vítězný postup svých jednotek. Jóóó Češi v Čt, to je takové smělá ohebná sorta speciálních podrazáků a slizounů. Ti by si měli ten svůj kodex vylepšit větou – informujeme na přání protektora 🙂

Gales
6. 8. 2023 09:28
Odpovědět  Okolo

A proto je nikdo nebere vážně a jejich informace jsou na úrovni ,,jedním uchem dovnitř a druhým ven”.

Pavel z Moravy
6. 8. 2023 11:57
Odpovědět  Gales

Já nevím nic, já je nečtu, neposlouchám, možná to není nejlepší řešení, to je mi jasné, ale zase mám klidnou hlavu. Jelikož tam všude působí totálně prolhaná banda hlupáků a lhářů, proč se o jejich cancy vůbec zajímat. Kouknu na sk.news-front.info, kterému nevím proč věřím a jsem se situací obeznámen. Trápit se s propagandou grázlů a ještě k tomu lhářů, ani náhodou.

Zmatený
6. 8. 2023 15:05
Odpovědět  Okolo

Ještě že tu máme Blesk. Tam se sice také nedozvíme jak Ukravinci vítězně nepostupují, ale zato jsou tam hodnotné jiné informace. Např. že si Lela nechala upravit pr*del a odfouknout kačera /rozuměj rty/, nebo že myslitel Hašek aspiruje do senátu a další a další lahůdky. No nekup to, žejo…

katango
7. 8. 2023 09:40
Odpovědět  Zmatený

Já ho vždycky prolítnu na netu. Pravda je, že na počátku covid podvodu přinášeli o tom jako jediní příčetné články.

Ale, jak jsem se tu asi už chlubila, ovládám rychločtení, bývalo to 1800 slov za minutu s porozuměním textu a uložením si informací, teď to bude míň, ale pořád dost. Takže mi to nezabere moc času.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
7. 8. 2023 14:04
Odpovědět  Zmatený

Taky není špatný najet si sem https://pravednes.cz/world.news
a proletět titulky. Je to tam hezky pohromadě a člověk je v obraze co se děje na druhém břehu. A tři weby jsou tam více méně normální.

Markýza
7. 8. 2023 14:44

A víte, co říkali MIB, žejo? Když chceš doopravdy vědět, co se děje, musíš číst bulvár 😀 A něco na tom je.

Milan ze Zahrady Čech
7. 8. 2023 22:09
Odpovědět  Markýza

Ach jo. A zase mezera. Nevím, co je to MIB. 🙂

Pijack
6. 8. 2023 08:17
Odpovědět  Peter 008

To mně vždycky fascinuje, když nějaký liberál v České kolonii na min. zahraničí začne kdákat o minulosti, že známe na vlastní kůži ponížení, když někdo jedná o nás bez nás. Teď to prohlásil LIpánkův náměstek od Pirátů. Vůbec tomu závisláckému mozečku nedocvaklo, že to samé platí o Rusku, protože summit je o Rusku bez Ruska. Rusko samozřejmě pozváno nebylo, stejně jako Česká republika v Mnichově. Pikantní.

Milan ze Zahrady Čech
7. 8. 2023 22:10
Odpovědět  Peter 008

A nejen Saudy.

Jaris
6. 8. 2023 02:07

https://www.ta3.com/clanok/271400/ukrajinka-si-vypytala-heslo-na-wi-fi-casnik-na-oplatku-pustil-rusku-hymnu-cesky-podnik-ho-prepustil

Trochu mimo, ale musim to sem dat. Jeste jsou nekteri Cesi frajeri. Najde se nekdo statecny dalsi, ktery cisnika znovu zamestna?

Pijack
6. 8. 2023 08:06

Tento odstavec si uložím k vytesání do kamene:
Bojovník, který bojuje nejen za vlast, ale i za svou malou vlast – za známé z dětství lesy, vesnice a přehrady – bojuje ještě urputněji. Každý boj se pro něj stává hluboce osobním. Michail Teplinskij zde vybíjí nacisty ze své země. Je obyvatelem Donu, narodil se v městečku Mospino, které v roce 2014 ostřelovali ukrajinští karatelé fosforovými bombami.
Proč? Protože je to osobní svědectví, že Rusové jsou tam doma. Je to Ruské území. Je to země, kde náckové nemají co dělat. TEČKA.

Standa
6. 8. 2023 08:37
Odpovědět  Pijack

V této souvislosti. Polsko , v současné době .Chystají se volby do Sněmu.Kampan sílí( šílí).
Nejsilnější je PiS.Její lídr ( janevijaksemenuje)resp. zapomněl jsem ,prohlásil. že,,preferuje polské zájmy nad ukrajinskými ” To se, ale zvedla mela mezi režimními placených pisálků od EU po GB, USSA . ,, Co si to dovoluje”!!!!!!!!
Cákriš,které zájmy má preferovat polská strana?Ukrajinské?
A , co čeští politici? Které zájmy a koho preferují?

Standa
6. 8. 2023 09:10

Nóta vlády Ruské federace vládám ČR SR. Jde do tuhého !!!!

Vzhledem na aktivní a věčné podpoře Ukrajiny a jejího nelegálního vedení latentními zbraněmi, RF bere na vědomí, že Česká a Slovenská republika jsou potencionálními cíli ozbrojených sil RF (Ruská federace) a jejich ozbrojených sil.
 Územní celistvost
ani svrchovanost těchto zemí není v současném Stavu garantovaná RF. Aktivní zapojení na stranu nepřítele a jeho vyzbrojování je podle hledisek OSN nepřátelským aktem vůči RF na stejné právní úrovni, jako napadení RF a aktivním vstupem do války. Případná ruská invaze do Česka nebo Slovenska potom nemůže být podle mezinárodního práva považována za napadení těchto zemí Ruskou federací, protože první nepřátelský krok srovnatelný s napadením provedly Česko a Slovensko. Na základě těchto skutečností nemůžou Češi a Slováci ani žádat NATO o pomoc, protože podle stanov NATO mají nárok na podporu a pomoc pouze v případě, že jsou napadeni, ne v případě, že někoho napadnou oni!
—————————————————————–

Gales
6. 8. 2023 09:36
Odpovědět  Standa

Lipavský z toho dostal sr*ačku a Fiala jde na lízačku.Ale pšt.Nikdo o tom nesmí vědět. RF by měla dát na vědomí že začnou likvidací vlády.To by pro ty Jidáše mělo patřičný efekt.

tupý hulvát
6. 8. 2023 09:52
Odpovědět  Standa

Nevěřím,uvedte odkud to máte.

unor 2022
6. 8. 2023 10:50
Odpovědět  tupý hulvát

I kdyby jen z historie lidske spolecnosti a logiky veci same. Na podstate to nic nemeni.

tupý hulvát
6. 8. 2023 14:10
Odpovědět  unor 2022

Podstata je to,jestli je to lež!

Milan ze Zahrady Čech
6. 8. 2023 15:58
Odpovědět  tupý hulvát

Správně nevěříš. Tohle falzum se tu objevilo už podruhé. Když poprvé, okamžitě jsem najel na relevantní rusweby – tam ani ťuk – a na závěr si to ověřil na oficiálním webu ruského zamini zde: https://mid.ru/ a pak ještě pro sichr na ruswebu ministerstva obrany: https://vk.com/mil .
Aj tehdy jsem na pokec dal tyto dva odkazy, s tím, že ofiko nóta by nutně musela být na webu zamini už jen z principu zveřejněna, načež na mě zaútočili troldové, že vím howno a že takové věci se ve vysoké politice projednávají v zákulisí a kdesi cosi.

Kupodivu ani české zamini nic neví. Viz přílepek. Kde to tedy Klausův institut sebral? Odkaz by nebyl?
Někdo tady lže. Buď ničitel klaus, nebo ničitel lipavský. A k tomu lautr nic na ruswebech i na webu ruského zamini.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
6. 8. 2023 16:18

Druhá ruská (neexistující) nóta
Aktualizováno: 08.09.2022 / 09:24
 
Žadateli byla doručena níže uvedená informace, že 
„Nóta vlády RF vládám ČR a  SR – 

Vzhledem na aktivní a věčné podpoře Ukrajiny a jejího nelegálního vedení latentními zbraněmi RF bere na vědomí, že Česká a Slovenská republika jsou potencionálními cíli ozbrojených sil RF (Ruská federace) a jejich ozbrojených sil.
Územní celistvost ani svrchovanost těchto zemí není v současném stavu garantovaná RF. Aktivní zapojení na stranu nepřítele a jeho vyzbrojování je podle hledisek OSN nepřátelským aktem vůči RF na stejné právní úrovni, jako napadení RF a aktivním vstupem do války.“ Žadatel tímto žádá dle zákona č. 106/1999 Sb. o informaci, a to 1) zda Ministerstvu zahraničních věcí ČR byla doručena výše uvedená nóta Ruské federace? 2) kdy Ministerstvu zahraničních věcí ČR byla doručena výše uvedená nóta Ruské federace? 3) Žádám o zaslání kopie této nóty.

K bodům 1), 2) a 3) žádosti MZV sděluje, že nóta vlády Ruské federace tohoto znění nebyla MZV doručena a MZV nemá informace o její existenci.

https://1url.cz/5uWRM

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
eFPe
6. 8. 2023 10:10
Odpovědět  Standa

Stando- taky si nemyslím, že tohleto bude nějaká oficiálně zaslaná nóta, nezlobte se.

Pavel K
6. 8. 2023 10:31
Odpovědět  eFPe

Mě přesně tohleto přilítlo do mailu 21.7. Teď jsem si říkal, že jsem to někde viděl. A vono ju. Jestli je Standa můj mailový přeposílatel, tak to já nevím. Ale ve schránce to mám a je pod tím ještě zeleně psané vyjádření V. Klause a jeho appel na spoluobčany. Tak opravdu, ale opravdu nevím, třeba jsou to jen falešná slovíčka. Tímto ještě zdravím “Standu”. 😊😊🤣🤣🙋‍♂️

tupý hulvát
6. 8. 2023 14:09
Odpovědět  Pavel K

Mam to v mailu take nějakou dobu a noty takto otevřené nejsou.

Milan ze Zahrady Čech
6. 8. 2023 20:16
Odpovědět  tupý hulvát

Nóty slynou diplomatickou dikcí – tato “nóta” je na hraně s vyhlášením války. Za mě amatérsky vyrobené bububu převlečené za nótu.

Standa
6. 8. 2023 14:20
Odpovědět  Pavel K

Souhlas. Klausív institut k tomu dal vyjádření!

Pavel K
6. 8. 2023 15:28
Odpovědět  Standa

Tak díky za ověření mé pravdomluvnosti na kterou jsem hrdý. 👍👍🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
6. 8. 2023 16:23
Odpovědět  Standa

Odkaz by nebyl?

Milan ze Zahrady Čech
6. 8. 2023 16:01
Odpovědět  Pavel K

Viděl jsi to aj zde – tohle falzum se na pokecu vyplesklo podruhé.

Pavel K
6. 8. 2023 16:20

Já to zaznamenal až teď tedy tady na pokecu. Jinak v mailu to mám jak píši výše. A myslím že jsem se s tím nikde nechlubil. Tedy nepamatuji se.

Milan ze Zahrady Čech
6. 8. 2023 19:54
Odpovědět  Pavel K

Ty ne, někdo jiný. Tuším kdo, ale dotyčný by to mohl popřít a vyhledávat to pro důkaz měsíce zpátky mi za to nestojí. A krom toho – nezarazila tě dikce celé té “nóty”? To bylo totiž to první, co ve mě rozklikalo zvonky. Právě proto jsem se začal pídit.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
6. 8. 2023 12:15
Odpovědět  Standa

Nechci to zpochybňovat ale moc se mi to nezdá. Rusové moc dobře ví, že jsme banda podrazáků, ale že by se takto přímo vyjádřili, to pochybuji. Někdo roznáší nějaké řeči, aby vyvolal a vyhrotil situaci. Tyto řečičky se hodí právě našim zaprodancům. Pamatujete si na ten článek o 3 úrovních myšlení. Zkuste se dostat alespoň na tu 2 úroveň a zjistíte, že dle mne a to se mohu mýlit je toto kachna jakou jsme dlouho nesestřelili. Nestačilo by například Rusům říci nebo naznačit pouze toto- jste náš nepřítel a určitě víte co z toho plyne. Kdo vás Stando tímhle krmí a nebo je to úmysl vyvolat nějaké nemístné řečičky, třeba jako v tom příspěvku, kde říkáte, jestli bychom se neměli chovat recipročně k Ukrajincům jako oni k Rusům. Nezlobte se, třeba to tak nemyslíte, ale mně se zdálo, že se snažíte vyprovokovat něco, co již nepůjde vrátit. Mýlím li se, tak se omlouvám.

Standa
6. 8. 2023 14:38
Odpovědět  Standa

Důležité a podstatné je , jestli vývody vycházející ze Smluv jsou jsou releavantní.
Asi věříte více současné soldatesce ,která vše zatluče.Myslíte , že by Kausův Institut toto vymyslel nebo akceptoval v případě fake?
Nedám za to ruku do ohně , nejsem Scaevola.

Standa
6. 8. 2023 14:42
Odpovědět  Standa

Stačí si na Google najít Institut V.K. a jeho vyjádření k tomuto.

Pavel K
6. 8. 2023 15:30
Odpovědět  Standa

👍 👍 👍
Taky si myslím i, když je to kujón a liška podšitá. 🤣

Pavel z Moravy
6. 8. 2023 17:56
Odpovědět  Standa

Tak o tom, že žijeme v super prolhané společnosti, kde se to lží, falší a přetvářkou jenom hemží, o tom žádná. Já spíše vycházel z mého vlastního pocitu proč by to Rusové dělali. Stačí přece říci, víte co činíte a jste si doufám vědomi následků. A toto zdejší škůdci ví i bez Rusů, že náš národ vtáhli do nebezpečí konfliktu. Ale tenhle pomýlený lid to nevnímá, takže je jedno jestli něco bylo posláno nebo ne. To je zase můj názor, tak bych to ani nezkoumal, stejně to nemá význam a nic to nezachrání.

Milan ze Zahrady Čech
6. 8. 2023 20:27
Odpovědět  Standa

Dotaz – je zde na pokecu pouze jeden občasný návštěvník nick Standa – ten, na kterého právě reaguji -, nebo je dle vás možné, aby se v diskuzním prostoru na Pokecu vyskytovali dva občasní Standové? Jen abych v tom měl jasno.

Markýza
7. 8. 2023 14:46
Odpovědět  Standa

Vám se taky šikne tohle, Stando:

https://1url.cz/

unor 2022
6. 8. 2023 10:57

Vysadkar neznamena padakar (od slova padak). Vysadek muze prijet do tylu blbeho nepritele (pritele) na kolech vlakovych vagonu, nebo jeste lepe drahych aut ze zapadu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$