Dmitrij Medveděv: Rusko zaútočí na rozhodovací centra, pokud,..

pokud Ukrajina použije zbraně obdržené od Spojených států proti územím Ruské federace

Medveděv varoval před odvetnými údery, pokud Ukrajina zaútočí na Rusko.

Místopředseda Rady bezpečnosti Ruska Dmitrij Medveděv řekl, že pokud Ukrajina použije MLRS ze Spojených států proti ruským cílům, ozbrojené síly Ruské federace nebudou mít jinou možnost, než jednat, aby porazily rozhodovací centra. Vysvětlil, o jakých centrech mluví, zejména se to dotkne ministerstva obrany a generálního štábu Ukrajiny.

Slova Medveděva z 2. června cituje RIA Novosti s odkazem na televizní kanál Al Jazeera.

Medveděv v rozhovoru pro Al Jazeera:

✔️Všechno se již změnilo, svět se již změnil a bezpečnostní architektura se změnila. Každý to uznává. To vše by v konečném důsledku mělo skutečně vést k vytvoření nové architektury mezinárodní bezpečnosti.

✔️Ne americko-centrická, kde v čele celého mezinárodního bezpečnostního systému stojí Washington, který se raduje z určitého období – zániku Sovětského svazu, rozpadu Varšavské smlouvy – a je zvyklý, že všechny řídící směrnice se schvalují za oceánem, tedy ve Washingtonu. Proto nová architektura mezinárodní bezpečnosti musí být vyvážený systém, systém, který je založen na zohledňování zájmů všech zemí.

✔️Šance [na urovnání na Ukrajině diplomatickou cestou] se bohužel nezlepšují, ale zhoršují. A není možné si toho nevšimnout. Co hrozí? Je jasné co. Bohužel je to spojeno jak s oběťmi, tak s ničením a nakonec může Ukrajina v důsledku toho, co se děje, ztratit další území. V konečném důsledku hrozí Ukrajině – odmítnutím vyjednávat – v podstatě jedna věc: ztráta národní suverenity.

✔️To je naprosto zřejmé a úřady v Kyjevě by to měly pochopit. A učinit rozhodnutí o tom, zda pokračovat v jednáních nebo je odmítnout, trochu pohnout mozkem. Ne pod vlivem kokainu nebo jiných stimulantů, které se tam užívají, ale se střízlivou hlavu.

✔️V případě, že budou typy zbraní [dodávané Spojenými státy] použity proti ruským územím, nebudou mít ozbrojené síly naší země jinou možnost, než jednat tak, aby porazily rozhodovací centra. Každý chápe, o jaká centra jde – ministerstvo obrany, generální štáb a cokoli jiného. Ale je nutné pochopit, že konečná rozhodovací centra se v tomto případě, bohužel, nenacházejí ani na území Kyjeva. Je to tedy určitě hrozba, kterou bude třeba vzít v úvahu.

“To nejsou prognózy. To je to, co se již stalo. Dá se k tomu přistupovat různě, ale můžeme předpokládat, že „jezdci z Apokalypsy“ jsou již na cestě a veškerá naděje je pouze v Pánu Bohu, ve Všemohoucím”.

Pro Pokec přeložila Janinna.

sdíletj na

4.2 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
3. 6. 2022 01:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejvíc se mi na tom líbí, jak Brutus tlačí Banderstán i Caesara do vyjednávání, když je každému soudnému člověku jasné, že jediným řešením pro budoucí mír je bezpodmínečná kapitulace Banderastánu, jak na tom ostatně Caesar od počátku specoperace trvá.
Protože co jiného je demilitarizace a denacifikace Banderstánu, než bezpodmínečná kapitulace vyjádřená jinými slovy? Ale Brutus by rád vyjednával…
Aby Caesar ztratil tvář. A Brutus by se stal Caesarem. Aby mohl svou vlast rozparcelovat… a rozprodat…
Jelcinovo centrum je už sice zrušeno, ale je třeba vychytat a rozmačkat všechny vši. (To jsem si jen posteskl, vím, že Gosudar to ví. I ta nejdelší cesta ostatně začíná prvním krokem.)

Ladislav
3. 6. 2022 05:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Jasně a stručně řečeno, usa musí dostat konečně přes držku! Jinak nedají nikdy pokoj!

Pozor
3. 6. 2022 08:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Toto sme už počuli X krát a nič sa nestalo.
Rusko sa správa ako malé dieťa, keď mu zoberú hračku, neustále sa sťažuje aký je svet nefér voči Rusku, ako mu všetci ubližujú a pod. Rusko by sa jednoducho malo začať správať ako veľmoc presne tak, ako sa správa iná veľmoc a malo by prestať sa sťažovať ale problémy riešiť. Rusko má dostatočné prostriedky a na rozdiel od inej veľmoci aj zdroje na to aby takýto malý problém vyriešilo behom pár hodín, stačí neutralizovať zopár priechodov s Poľskom, zo Slovenskom, Maďarskom a s Rumunskom a je po probléme s dodávkami akýchkoľvek zbraní. Toto je skutočne ten najmenší problém ktorý Rusko má a dá sa jednoducho vyriešiť. Otázka je prečo to Rusko už dávno neurobilo?

ankmorpo
3. 6. 2022 08:44
Odpovědět  Pozor

na tuto otázku nechce nikdo odpovědět ( raději ) neb by mu to rozbilo “víru”, a tak se vymýšlí výmluvy jako minimalizace kolaterálu ap.

Janaz
3. 6. 2022 09:49
Odpovědět  Pozor

Ešte že politiku v Rusku na najvyššej úrovni nemajú v rukách debili ako ty.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavla
3. 6. 2022 09:59
Odpovědět  Janaz

Myslíte? Kromě Putina, Lavrova a Šojgu je to kdo?

Pozor
3. 6. 2022 10:13
Odpovědět  Janaz

Sama si sprostá ako ďaleko vidíš, mám obavu že len na špičku vlastnej topánky.

Pavla
3. 6. 2022 09:56
Odpovědět  Pozor

Protože mu v tom brání 5. kolona, do které patří i medvídek, který si dělá kampaň “na hrad”. Aby pak vše odevzdal, jako vždy. Pokud toto vyhlásí bez následné realizace, přibližuje zemi k útoku na ní. A vo tom to je.

Pozor
3. 6. 2022 10:17
Odpovědět  Pavla

Potom nech sa Rusko ale nesťažuje ako malé dieťa. Potom vyvstáva otázka, načo vstúpili na Ukrajinu keď teraz váhajú s riešením problémov?

Pavla
3. 6. 2022 17:13
Odpovědět  Pozor

Duma RF odhlasovala, že RF se má zapojit do “války o Donbas”. Prezident proto, aby se RF nenechala zavléct do nekončící války, která má za cíl přenesení konfliktu na území RF, vyhlašuje operaci na celé UA.
Jestli bylo možné tomu zabránit těžko říci. 5. kolona (děravý týl) je Achillovou patou RF. Každé vyhlášení bombardování rozhodovacích center bez realizace je signál západu, že na bombardování RF nebude odpovědi.
Stažení se od Kyjeva, “ne”bombadování dodávkových tras, západní UA se neničí, jen východní. MinFin a RB o nic lepší. US již oznámili převoz raket do UA. Situace je kritická a napětí roste.

Markýza
3. 6. 2022 17:16
Odpovědět  Pozor

Jo takhle! Vám se zřejmě zdá, že se MÁLO správa ako iná veľmoc?! No tak zjevně není veľmoc ako veľmoc.

Kalmar
3. 6. 2022 10:26
Odpovědět  Pozor

A jak přesně by se měly neutralizovat přechody? Pominu-li fakt, že jsou plné civilistů, jakým způsobem lze zajistit, aby přes žádné přechody neputovaly zbraně?

Markýza
3. 6. 2022 17:14
Odpovědět  Pozor

No vždyť se začalo, ne? Správať ako iná veľmoc. Tak co se vám nelíbí?

janle57
3. 6. 2022 08:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Medvěděv jasně řekl,že se RF s Ukrajinou,za stavu,kdy je vyzbrojována západními
zbraněmi,doposud “maže” s ohledem na civilní obyvatelstvo,takže to odnesou velká
města,přesně podle amerického modelu ve Vietnamu,Iráku a všude jinde a navíc
si Poláci a Slováci musí dávat sakra pozor,aby jim tam taky něco nespadlo do míst,
odkud lifrují na Ukrajinu zbraně.

Gales
3. 6. 2022 09:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Americká chcípající kobyla už nesmí kopat.Je třeba ji svázat nohy a ubrat žrádlo.

Ladislav
3. 6. 2022 11:36
Odpovědět  Gales

Utratit a za čerstva do uzenin pro psy!

Pavel
3. 6. 2022 11:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Nechme to řešení na ruských představitelích, oni určitě ví o co se hraje, oni jsou přímým účastníkem. Nechce se mi věřit, že by situaci podcenili, spíše si myslím, že ještě dávají amíkům šanci, aby z toho všeho vyvázli se ctí. Rusové určitě vědí, že by se z toho všeho mohl vyvinout ošklivý konflikt a i když naši škůdci zemští proti nim štvou do války, pochybuji, že by ruští Slované chtěli zničit zrovna nás, slovanské národy, i když jim tolik ubližujeme. V nich totiž ještě je kus lidskosti a slušnosti.

Ladislav
3. 6. 2022 11:37
Odpovědět  Pavel

Správně řečeno! Čas odplaty taky nastane!