Krize UKRAJINA

DLR žádá Rusko o další spojenecké síly kvůli ostřelování Doněcka ozbrojenými silami Ukrajiny

DONĚCK 13. června – RIA Novosti. Doněcká lidová republika žádá Rusko o další spojenecké síly kvůli zvýšenému ostřelování Doněcka ukrajinskými jednotkami, uvedl šéf DLR Denis Pušilin.

“Bylo dosaženo dohody, že budou zapojeny všechny nezbytné dodatečné síly spojeneckých sil, především Ruské federace,” uvedl v oficiálním prohlášení.

Kyjev podle jeho slov „doslova překročil všechny hranice“. 

Ukrajinské bezpečnostní síly používají zakázané způsoby vedení války, ostřelují centrální oblasti Doněcka a také další města republiky, vysvětlil Pušilin.

Dodal, že „nepřítel má stále dostatečné množství zbraní, které jsou schopny zasadit palebné údery na obydlené oblasti“.

Šéf DLR v této souvislosti vyzval ministerstva a resorty k převedení pracovníků na dálkový pracovní režim. Stejné doporučení se dává soukromým podnikům.

I v nejbližších dnech doporučuji všem občanům Doněcké lidové republiky, aby zůstali na maximálně bezpečných místech a nenechávali děti bez dozoru.

Orgány Doněcké lidové republiky přijímají vyčerpávající opatření k co nejrychlejšímu zajištění plné bezpečnosti občanů republiky.

Přímý zásah porodnice

Během celodenního ostřelování Doněcka jedna ze střel zasáhla porodnici Višněvské nemocnice. Rodící ženy a lékaři byli evakuováni do suterénu.

Videozáznamy z místa ostřelování zveřejnili vojenští zpravodajové, uvádí PolitNavigator.

„Maminky, děti, miminka, ženy v různém stádiu těhotenství i před porodem byly nuceny sestoupit do suterénu a právě nyní lékaři provádějí operace v suterénu, navzdory pokračujícímu ostřelování ukrajinskými ozbrojenci,“ vojenský korespondent kanálu Inside popisuje situaci.

Ukrajinské bezpečnostní síly celý den ostřelovaly Doněck. Vorošilovský, Kyjevský a Kujbyševský obvod hlavního města jsou vystaveny intenzivním útokům. Ozbrojené síly Ukrajiny používají jak děla, tak raketové dělostřelectvo, byly zaznamenány zásahy kazetovou municí.

V dopoledních hodinách v důsledku útoku ukrajinských jednotek na Doněck zahynuli tři lidé a dalších 18 obyvatel bylo zraněno.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3tASU9P
https://bit.ly/3OayNqT

sdílet na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
14. 6. 2022 00:40
Ohodnotit příspěvek :
     
Chudáci lidi na Donbase. My si ani nedovedem představit, co to znamená takhle žít.
Ladislav
14. 6. 2022 05:34

Vyhladit ty nacisty do posledního!

Frank
14. 6. 2022 08:00
Odpovědět  Ladislav

A zdá se, že nejen nacisty.

pajabel
14. 6. 2022 08:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím,že nastal čas konečně splnit slib pro Kyjev a dát kyjevské juntě a jejich poradcům ochutnat tu medicínu, co osm roků ordinují civilistům na Donbasse. Po včerejším odstřelování obyvatel Donbasu nevynechat ani jedno hnízdo “nácků” s jejich poradci a zastavit veškerou možnost pohybu na hranicích s Polskem a Rumunskem!Vládo, národ vám tu materiální podporu “nácků” spočítá!!!

Gales
14. 6. 2022 09:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Asi jsou tam ti zajatci a ukrouši je chtějí osvobodit. Nebo co.

Pozor
14. 6. 2022 10:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Trochu som sa divil DNR, že túto časť bojov trochu podcenili a nevytlačili ukrofašistov od Donecka hneď v marci a apríli. Dnes sa im to vracia ako bumerang a musia urýchlene riešiť problém, ktorý mali vyriešiť už pred dvomi mesiacmi, len ich počkala odložená práca, ktorá má však dôsledky (mŕtvi a ranení v Donecku).

Pája
14. 6. 2022 11:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Narazil jdem na jednu velmi zvláštní věc. Po zásahu ukroušského granátu jsou prakticky všechna okna v okolí vysklená. Je zvláštní, když exploduje v obytné čtvrti ukroušů ruský granát, tak je spousta mrtvých a všechna auta na střeše, prostě masakr. Ale světe div se, okna jsou všechna v pořádku. Divné.

Pavel K
14. 6. 2022 12:45
Odpovědět  Pája

Bo mají vysoce kvalitní neprůstřelná skla.

14. 6. 2022 17:33
Odpovědět  Pavel K

Ba tak. Ještě kvalitnější a neprůstřelnější, než je causa Vrbětice, onovičokování Skřípalů i s pandemií dohromady

Pavel K
14. 6. 2022 21:31

🤣 🙋‍♂️ 🤣 🤣 🤣

PENNYS
14. 6. 2022 15:15
Ohodnotit příspěvek :
     

K předsednictvu EU f y jalové vlády!!!
Jedna z aktualizovaná pro zasmání!
Na letišti Ruzyně , potká pan Babiš í Fijalovou vladu jak spěchají do letadel,
Kampak letíte ptá se Babiš?? Fijala: Do EU masturbovat.
Babiš tak to vám jde nejlíp.

milan
14. 6. 2022 15:16
Ohodnotit příspěvek :
     

pred deseti minutami sem videl na ARD ze Nemci rikali ze Ruska armada ostreluje Doneck ti opravdu lzou ani poledne nedrzi ted musim zavolat tete do BRD a jelikoz ma 80 a vysvetlit ji co sou to na ARD za lhare