Disciplinární opatření: Ozbrojené síly Ukrajiny zlikvidovaly „Točkou-U“ velitelství speciálního oddílu „Azov“ v Mariupolu. VIDEO  

Ozbrojené síly Ukrajiny zahájily úder z taktického raketového systému „Točka-U“ na velitelství speciální jednotky Azov v Mariupolu, řekl Eduard Basurin, zástupce vedoucího oddělení Lidových milicí DLR.

„Rozpory mezi velením ozbrojených sil Ukrajiny a nacionalistickými jednotkami přešly do fáze přímé konfrontace. Po smrtelném zranění velitele jednotky Vostok [generálporučíka] Jurije Sodola, které utržil při střetu s ozbrojenci jednotky Azov, jakož i úplného odmítnutí poslušnosti a koordinace svých akcí (praporu Azov) s velením ozbrojených sil Ukrajiny, na místo velitelství oddílu speciálních sil „Azov“ na jihozápadě Mariupolu, ozbrojené síly Ukrajiny zaútočily taktickým raketovým systémem „Točka-U“, citovala ho Doněcká tisková agentura.

Basurin dodal, že v důsledku úderu bylo zničeno více než 20 ozbrojenců a 10 kusů techniky.

Příslušníci LDNR zajali militanta z jednoho z nacionalistických praporů. Pozor, video obsahuje vulgární výrazy.

Dříve, v důsledku střetu mezi ukrajinskou armádou a praporem Azov, byl vážně zraněn generálporučík Jurij Sodol, velitel sjednocené ozbrojené skupiny Vostok. Na jeho auto byla zahájena palba na jednom z ukrajinských kontrolních stanovišť. Generál byl urychleně evakuován z Mariupolu vrtulníkem.

https://bit.ly/3hC2Rxm

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
5. 3. 2022 09:52
Ohodnotit příspěvek :
     

To se stalo , aby bylo jasno, kdo je u kormidla- určitě není armáda jako taková , ale jsou to – BANDEROVCI & nacistické oddíly AZOV praporu.
Mimochodem gen.por.SODOL zemřel na zranění.
A TEĎ ZA TAKOVÉ ,*MY ZE ZÁPADU * DRŽÍME tryznu – za BANDEROSTÁN a jejich
FAŠISTICKÉ POHŮNKY. K blití