Co je zatím známo o protiofenzívě ukrajinské armády na Cherson

1 Generální štáb AFU ve svém ranním brífinku, stejně jako včera, o tomto tématu mlčí. Oficiální mluvčí a vládní představitelé, například guvernér Kim, hovoří o probíhajících bojích a naznačují, že by se mělo vycházet ze zpráv ministerstva obrany. Ruské ministerstvo obrany včera uvedlo, že ukrajinská ofenziva „selhala“, a dnes v tomto tématu pokračovalo s tím, že AFU utrpěla při ofenzivě těžké ztráty.

2. Západní zdroje tvrdí, že nejsou známy žádné konkrétní informace o tom, kam se ukrajinským jednotkám podařilo postoupit. Stále častěji však dochází k raketovým útokům na ruskou logistiku (např. mosty přes Dněpr).

Britské zpravodajské služby dnes ráno upozornily na posílení ruské obrany v okolí Chersonu, kde jsou umístěny kombinované síly z východního a jižního vojenského okruhu.

Uvádí se také, že mobilizovaní lidé z LLR a DLR včera uprchli ze svých pozic u Davydova Brodu, což umožnilo ukrajinským ozbrojeným silám postoupit o několik kilometrů a obsadit Suchý Stavok. Mezeru v obraně musely vyplnit výsadkové jednotky.

Podle ruských vojenských telegramů vypadá fronta ze strany Nikolajeva od dnešního rána takto:

Kontrola oblasti v okoli Chersonu a Mykolajeva 680x1024 1
Kontrola oblasti v okoli Chersonu a Mykolajeva

– Západně od Chersonu probíhají boje v oblasti Posad-Pokrovskij na linii Petrovskoje-Pravdino (která podle Rusů přechází z rukou do rukou, ale nyní je pod ruskou kontrolou). Bojuje se také u Soldatskoje.

– Na severozápadě dosáhla AFU Lubomirivky a obce Ternyj Podi, která je nyní pod kontrolou ukrajinské armády.

– Jižně od Nikolajeva, ze směru od Kirova, Ukrajina postupuje na Aleksandrovku, kterou nedávno obsadila Ruská federace. Boje v tomto směru však zatím nejsou tak intenzivní jako v ostatních.

Rusové zároveň tvrdí, že v důsledku silné ruské dělostřelecké palby ze Suché Stavky se ukrajinské jednotky stáhly a nyní je zde „šedá zóna“, ale boje pokračují.

Ukrajina tyto informace nepotvrzuje a zdržuje se komentářů k průběhu ofenzívy. Nicméně, abychom to shrnuli, ukrajinská armáda se skutečně aktivizovala. A to ve třech hlavních směrech: od Kryvého Rogu, v oblasti Davidova Brodu (směrem na Berislav-Nova Kachovku) – a od Posad-Pokrovského k Chersonu (jedná se o nejbližší úsek frontové linie k Chersonu). Pokračují také intenzivní útoky ukrajinských ozbrojených sil na komunikace přes Dněpr a Ingulec.

Boje pokračují. O výsledku bitvy je samozřejmě předčasné hovořit.

Zdroj : Hlavné Správy

4.4 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.4 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
54 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
30. 8. 2022 17:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, úplně mimo, ale mám prosbu. Dostanete se na e-mail? Mě to nejde ani z jednoho PC. Jen abych věděl. Díky.

Albi
30. 8. 2022 17:40

Já to teď zkusila a ano, otevřel se mi normálně.

Lev Prch
30. 8. 2022 17:42
Odpovědět  Albi

Jde normálně.

Milan ze Zahrady Čech
30. 8. 2022 19:04
Odpovědět  Albi

Albi a prchající Leve díky.

Lev Prch
30. 8. 2022 21:12

👍👍👍

Milan ze Zahrady Čech
30. 8. 2022 19:03
Odpovědět  scipio

Normálně přes gúgl na „Seznam.cz“. Všechno ostatní funguje, ale jak najedu na Email tak se mi tam vypleskne: „Tento web není dostupný.“ A pod tím: „web email.seznam.cz neočekávaně ukončil spojení“. Tak jsem si naklikl přímo „prohlížeč Seznam cz“, který mám v záloze, a opět všechno funguje, ale jak se chci přihlásit ma email, vypleskne se v okénku „chyba sítě“ a text: „Nedaří se nám navázat spojení se serverem login.szn.cz.“

No, nic se neděje, uvidím zítra, zda mám být konspiračně nas-ranej, že se na mě troldové nas-rali, že jsem se z toho jejich telefonního strašení nevyděsil, nebo jestli to zítra, nebo ještě dnes, už půjde. Ačkoli jaká chyba sítě, když jinak všechno jde? Prostě se do emailu nepřihlásím kdybych se pos-ral. Chtěl jsem ti totiž napsat ohledě těch děsících telefonátů a takhle jsem na to vlastně přišel. Takže uvidíme. Když tak zítra zavolám operátorovi, ať mi to proklepne, proč mi to nejde. Platím si za služby, což email bezesporu je, tak ať se taky snažej. A díky.

Lev Prch
30. 8. 2022 19:24

Zadej na lištu Přihlášení do mailu a mělo by to jít.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
30. 8. 2022 19:49
Odpovědět  Lev Prch

Díííííííííkkkkýýýýýýýýýý !!!!!!!!!!!!!!

Šlo to tak. Ale stejně je to divný. Že na obou PC zároveň. Ráno normálka a pak šlus.

Lev Prch
30. 8. 2022 19:57

Nemáš zač 👍

Milan ze Zahrady Čech
30. 8. 2022 19:50
Odpovědět  scipio

Scipio díky, už to funguje. Zkusil to dle Lva na úprku a zabralo to.

Gales
30. 8. 2022 18:45

Nemáš zaplej caps lock?

Milan ze Zahrady Čech
30. 8. 2022 19:51
Odpovědět  Gales

Dík, už to jde. Prchající Lev mi poradil.

Ladislav
30. 8. 2022 19:53

💤♎ Já se nemhl tady dostat dva dny. Pomohl administrátor.

Vaska
30. 8. 2022 20:01

taky mi nejde – mám podezření na vykulencovo gestapo – 3.9. má bejt demoška – kolega mi říkal, že gestapo chce zablokovat silnice a vlaky aby se lidi nedostali do Práglu

Lev Prch
30. 8. 2022 20:19
Odpovědět  Vaska

Možný to je.Rak-ušan ví, že Titanic jde pomalu,ale jistě ke dnu, takže tonoucí se stébla chytá…..

Milan ze Zahrady Čech
30. 8. 2022 21:48
Odpovědět  Vaska

Mě se pokoušeli vyděsit anonymními telefonáty. Osm dní to vydrželi. Asi mají zato, že i staří psi mají rozkvradlou psýchu jako ta nepodařená omladina. Kašpaři. (Já to původně napsal jinak a „čeká na schválení“. Jak říkám – kašpaři)
O té blokaci pochybuji, jen by si ještě víc nas-rali do hnízda. Ačkoli při úrovni jejich intelektu…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
30. 8. 2022 22:10

Si děláš prdel s těma telefonama????👀👀👀👀

Milan ze Zahrady Čech
31. 8. 2022 00:57
Odpovědět  Lev Prch

Nedělám. Mohu dokázat i to, že původ je u zdejších trollů - trolda byl tak blbej, že se nevědomě proflák - ale takhle na dálku to nejde. Nechal jsem si to uložené. Pak jsem se po týdnu nas-ral a provedl protiopatření - viz odkaz čas 00:30 diskuze. A ještě ten den to přestalo. Jakýpak děšení, když děšený se neděsí, páč je to starej pes s dvacetiletými zkušenostmi s STB - a to byli v tomto směru jiní kabrňáci! Šmejdi. A pak - bojíme se jenom nezmáma, že. Ale když nemámo poznáme a víme o co jde, tak už se nejaký zvláštní bojení nekoná. No a ještě ten samý den to po osmi dnech skončilo. Semi si nejspíš myslí, že mi konspiračně kape na karbit, ale to je jeho problém - ne můj. Vím co vím. Co myslíš že je ta banda trollů tady? Dle mého Vykulencova a BISky prodloužená paže přes nějakou neziskovku s téměř neomezeným rozpočtem, kamuflující trollí serešfarmu, nejspíš pod vedením ho-ni-br-ka. Ani ne tak názor, jako spíš přesvědčení. Stejně jako bych se móc divil, kdyby mě hnědí šmejdi nevedli na nějakém tom svém seznámku. Jdo spát. Tady je ten odkaz:

pokec24.cz/krize-ukrajina/co-je-zatim-znamo-o-protiofenzive-ukrajinske-armady-na-cherson/

Peter
30. 8. 2022 17:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Někdy se to stává, když se mi snaží provozovatel vnutit svou další službu a nepomůže nic, než jako souhlasit a ihned odejít – křížek stránky. Pak teprve se všechno vrátí do normálu. A e-mail se snaží čas od času rozšířit „moje zabezpečení“, když mne nutí k vyplnění údajů, které mu nechci dát a nedám. Jen se znovu „klasicky“ přihlásím a hotovo, ať si uklidí mozek (slušně jsem vyjádřil svůj názor, že se můžou jít třeba utopit).
To patří pod Val !

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
30. 8. 2022 19:09
Odpovědět  Peter

Díky. Já tak za hoďku zkusím kolem toho zas blbnout, teď nemůžu, neb mám „vařící den“. Zkrátka si vařím vícero jídla – dnes je to guláš, vepřová znojemská a segedín, vše tak po třech porcích – do foroty a pak to naflákám do mrazáku bych doplnil a zpestřil výběr papů. A mám zas na nějakej čas od vaření pokoj.Tak nechci nic připálit. A díky.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
30. 8. 2022 19:25

Jestli budeš provokovat,tak na Zahradu Čech přijedu a FŠECHNO SEŽERU 🤣🤣🤣🤣🤣

Milan ze Zahrady Čech
30. 8. 2022 19:53
Odpovědět  Lev Prch

🙂

Milan ze Zahrady Čech
30. 8. 2022 19:52

Dík, už funguju.

Lev Prch
30. 8. 2022 19:58

Rádo se stalo 👍

Markýza
31. 8. 2022 08:44

Taky je dobré pravidelně mazat kukíny,(historii) a to dost často. Strávila jsem neobyčejně zábavnou hodinu s operátory Seznamu, než se na to přišlo……jsou to pokročilí ajťáci, základy jim unikají.

Administrátor
P.A.Semi
30. 8. 2022 18:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Doporučil bych kanál https://rumble.com/c/c-1613003
s názvem Military Summary, kde má denně 20-minutové video anglicky s podrobným rozborem situace na Ukrajinské frontě, většinou ještě večer… Srovnává 3 různé mapy, jednu „západní“, jednu ruskou a jednu od ISW, a občas i 3D google-maps, aby bylo jasné, kde je jaký kopec a řeka…
Dělá to nějaký Bělorus, takže je v tom konfliktu aspoň přiměřeně nestranný, možná je mírně pro-ruský, ale nepříliš… A je obvykle dobře informovaný…

Včera, když to bylo ještě čerstvé, k tomu říkal, že na Ukrajině bude brzy nějaká konference s jejich sponzory a aby předvedli, že mají alespoň nějaké úspěchy, tak je Zelenský vrhnul na tuhle ofenzívu. Prý se snaží postupovat jako sověti nehledě na vlastní ztráty. A prý jich dost odrazili. Což bylo v první den, uvidíme, jak to bude pokračovat…
Tady jak píšou, že u David Brody opolčenci „utekli“ – tam měli takový úzký jazyk do Ukrajinského území u vesnice Blagodativka a museli se z něj stáhnout, aby nebyli obklíčeni…

Ukrajinci o tom nemluví, kde bojují, aby se to Rusové nedozvěděli? Aby tam třeba nepřijeli bránit? To jako najdou místo, kde si toho Rusové nevšimnou, a tam „prorazí“… Nebo neprorazí, tak aby nebyla ostuda…

Modlím se, aby se Cherson udržel a nepadl zpátky do rukou fašistů, protože by tam byl velký masakr a popravy a mučení ruských ukrajinců… Fašisti (Ukrajina & UK) nám předvedli v Buča, jak to vypadá, když se rusové odněkud stáhnou… Tuhle chybu by neměli opakovat…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
30. 8. 2022 18:40
Odpovědět  P.A.Semi

Děkuju za radu 👍👏

Milan ze Zahrady Čech
30. 8. 2022 20:16
Odpovědět  Lev Prch

Ti závidím. Já se sice rusky domluvím, ale musí to být pomalu. Ale neva, chodím si pro rozumy na politnavigator.net, altrnatio.org – tam je to hezky přehledný – a pro porovnání na angloweb southfront,org. Ten je spíš mezinárodní; fungují na něm novináři z USA, Německa a Ruska. Jo, a pro pobavení někdy na ukroweby. A když se mi něco nezdá tak na všechny možný, včetně Turecka, Číny a Indie – někdy nakouknu i k Peršanům – a pak se do obrazu dostanu. A pro analýzy většinou na voltairere.org a thesaker.is. Když se nad tím zamyslíš, tak na jednu stranu pracující mlaďase trochu omlouvám, že mají vymaštěno. Ono v tom shonu, aby bylo co do huby, není zas tolik času takhle courat po netu. Tak si jen pustěj bednu a výsledkem pak je to co máme. Ale jenom trochu. Je omlouvám. Protože je za tím hlavně línej duch.

Lev Prch
30. 8. 2022 20:20

Další odkazy,díky za ně 👍

Milan ze Zahrady Čech
30. 8. 2022 20:27
Odpovědět  Lev Prch

Na zprávy z fronty je, jak jsem zjistil, nejlepší ta Jižní fronta Myslím southfront. Mají tam každý den shrnutí jak to vypadá na frontě, kdo ustoupil a naopak, a nepřipadá mi že by něco přibarvovali a upravovali ve prospěch té či oné strany.

Lev Prch
30. 8. 2022 19:30
Odpovědět  P.A.Semi

Musí bojovat,jako by za nima byla Moskva!
A být na místě Putina pustím na ně Čečence přesně tak,jak chce Kadyrov,ty by banderovcům ukázali,kde má had piču 🤫😀

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
30. 8. 2022 19:55
Odpovědět  Lev Prch

U nás ukazujem kde ji má kanec. Inu, jinej kraj, jinej mrav.

Lev Prch
30. 8. 2022 19:59

Teď nevím,jestli myslíš afroameričanovou nebo Pekari-Adama?😁

Ladislav
30. 8. 2022 19:57
Odpovědět  Lev Prch

💤♎Já to vidím jinak. Vylákat banderovce do útoku, aby odhalili kde jsou s pak Rus použije něco silnějšího aby nezabijel civile!

Lev Prch
30. 8. 2022 21:14
Odpovědět  Ladislav

Čečenci měli dostat víc prostoru!…..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
31. 8. 2022 07:02
Odpovědět  Lev Prch

Kadyrov by bezohledným bojem nadělal velké politické škody, dopadající na Putina.

Lev Prchala
31. 8. 2022 08:09
Odpovědět  Masunta

On má mozek,jen by tu verbež zlikvidoval a byl by rychleji klid.
P.S.
Jinade takoé problém nemá!

Vaska
30. 8. 2022 19:58
Odpovědět  P.A.Semi

mrkněte se sem – https://t.me/s/newsfrontsk

Lev Prch
30. 8. 2022 20:31
Odpovědět  Vaska

Výborný, hlavně to krátký video o historii Ukrajiny a kreslený o postupu BANDEROVCŮ ke „““““konečnému PROTIÚSTUPU““““😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😀😁

[Trol-1] Michal
30. 8. 2022 21:48
Odpovědět  P.A.Semi

Pevně doufám, že se Cherson podaří osvobodit.

Administrátor
P.A.Semi
30. 8. 2022 22:51
Odpovědět  [Trol-1] Michal

Inu, osvobodili jej Rusové již dávno, ale je možné, a bylo by to smutné, kdyby ho znovu ukro-náckové dobyli a okupovali…

Ono to samozřejmě záleží na perspektivě, z jaké se na to člověk dívá, a nejpodstatnější je ta perspektiva, z jaké se na to dívají místní lidé v Chersonu…! (A to uvidíme brzy v Referendu…)

A ovšem – fašouni na Ukrajině jsou známí tím, jak mučí a vraždí politické disidenty, a především ukrajinské rusy, ale i své vlastní – viz třeba zpráva OBSE z roku 2016…
https://web.archive.org/web/20220509195507/https://www.osce.org/files/f/documents/e/7/233896.pdf

Takže to „osvobození“ Chersonu ukrajinci by znamenalo tisíce lidí umučených a zavražděných někde ve sklepech SBU… Fuj!
Pevně doufám, že se tam ukro-náckové neprobojují…

Tady někdo zkouší tvrdit, že to je boj „Demokracie proti Autoritářství“, a trapně předstírají, že Ukrajina je „Demokracie“ ? Jak si s tím srovnáte fašisticky totalitní zákaz opozičních politických stran a médií ?!
Ukrajina je prachsprostý Fašismus, kdežto Rusko je demokratičtější než EU…

πα½

janle57
30. 8. 2022 18:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Čerstvé novinky o zaručeně úspěšné banderovské ofenzivě se dozvíme z milovaného Seznamu
a TV Goebbels24,tamní pisálkové už teď plánují postup na Moskvu přes Cherson, jenon se divím,
že už všichni nestojí ve frontě na dobrovolníky pro prapor Azov,určitě se brzy dozvíme,že
se vrchním velitelem banderovské armády stala madam Černochová,která bude mít zástupce
pro věci politické madam Langšádlovou a se svými nedozírnými bojovými zkušenostmi brzy zvrátí
situaci na frontě.

Lev Prch
30. 8. 2022 19:26
Odpovědět  janle57

No jooooo, Goebels 24 😀😀😀😀😀

BB Rad
30. 8. 2022 19:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Typický systém Goebbels News corp. ve stylu WW2 —- PROTIÚSTUP —- směr na Západ . Všichni o tomto ví jen eurosvazáci a podrazáci nærodních států nechtějí o tom hovořit. A doplatí na to pouze plebs*, je to prostě fialový hnus

Lev Prch
30. 8. 2022 19:26
Odpovědět  BB Rad

Hezký výraz. PROTIÚSTUP 🤣👍

BB Rad
30. 8. 2022 19:43
Odpovědět  Lev Prch

Také se mi to líbí ,ale není to z mé hlavy 😂😂😂

Lev Prch
30. 8. 2022 20:00
Odpovědět  BB Rad

Uložím do svého „“““sklerotníku „“““ a vynálezci onoho slova děkuji 👍

Milan ze Zahrady Čech
31. 8. 2022 02:40
Odpovědět  Lev Prch

Mám dojem že ho vynalezla Markýza. Nebo Albi? Na tuty jedna z nich a druhá ho obdivovala. Mě se ty naše milé jedovaté dámy občas pletou.

Pat
30. 8. 2022 21:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Ruská armáda jsou jak kotláři.
Prozatím pokaždé z jakékoli akce protivníka dokázali vyrobit kotel.

primak
31. 8. 2022 10:44
Ohodnotit příspěvek :
     

„Generální štáb AFU ve svém ranním brífinku, stejně jako včera, o tomto tématu mlčí.“

Proč mlčej, proč si nepřečtou, co o jejich úspěšné ofenzivě píšou na Idnes, Novinky a pod.?

Administrátor
P.A.Semi
31. 8. 2022 17:19
Odpovědět  primak

Protože dost možná je ta jejich ofenzíva na Cherson jen Bluf…?
Dostanou tam na pr-del, už jich přes 1000 padlo, dobyli pár vesnic a brzy přijde proti-ofenzíva.

Jenže oni mezitím na jiné části fronty u Izjumu stěhují velké množství tanků, a když odvedli pozornost k Chersonu, zaútočí místo toho na Izjum…? A nechtějí to říct… Jako kdyby to rusové nevěděli ze satelitních snímků a jako kdyby jim to místní nenahlásili, že se tam ty tanky stěhují… Protože místní s rusy spolupracují, protože leckdo na Ukrajině bere tu ruskou invazi jako Osvobození, pomáhají, nahlašují ukrajinské pozice, atd…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$