Čím jsou si dnes tak podobny Německo 1945 a Ukrajina 2022?

Kterak vrtěti psem … – aneb lež „ve jménu všeobecného blaha“

Měl jsem původně v plánu umístit pravidelnou rubriku z Číny. Protože se ale netěší přílišné pozornosti čtenářů, zařazuji raději níže uvedené video, které mimořádně vydal před chvílí ukrajinský vojenský analytik Jurij Podoljaka jen proto, že jaksi přetekl pohár jeho trpělivosti s kyjevskou chorobnou lhavostí – nicméně, slovo má on:

Ráno ke mně přiběhla sousedka s tím, že jí sestra z Ukrajiny volala, jaké věci se dějí u Mariupolu. Že všechny lidi, kteří odcházejí z obklíčení, odvážejí (Rusové) do koncentračních táborů, kde je ponižují, mučí a není s nimi žádné spojení. Tito lidé, že se v těch táborech rozptýlí a dál o nich nejsou zprávy. Na to jí prý sousedka řekla, že je to nesmysl a dostala odpověď, že ne, že jsme tu (v Rusku) všichni zombírovaní a tak nevíme, co se tam ve skutečnosti děje.

To řekl skutečný člověk. Ano toto skutečně řekl reálný člověk: – přede dvěma dny na svém YT kanálu ukrajinský propagandista Dmitrij Gordon vrhl tuto blbost do mediálního prostoru, a teď ji šíří po všech zombírovacích bednách po všech sociálních sítích na území Ukrajiny – že je to údajně pravda…

Přede dvěma dny si vymyslel tuto zločinnou lež člověk, považující se za novináře, a za ni (a mnoho dalších – pozn.překl.) dříve či později dojde trestu.

Přitom pro lidi, obhajující současný kyjevský režim, je taková lež už normou.

Vzpomínáte si na skandál kolem „ruským letectvem rozbombardované“ porodnice? Byla toho plná masmédia, veřejně to prohlašoval prezident Zelenskij ve své výzvě lídrům světového společenství. Fakticky se ale prokázalo, že tato porodnice byla už dávno vystěhována a zařízena jako opevněná pozice VSU (ukrajinských ozbrojených sil) a v době úderu tam zahynulo několik desítek vojáků VSU a dalších několik desítek bylo zraněno. A ty 2-3 rodičky, o nichž vykládali po celém světě, jak se ukázalo, sehrála jedna místní herečka, která se jen převlékala. A tuto příšernou lež šířil prezident země jako údajně prokázaný zločin… 

Poté, co byla tato blbost vyvrácena, vymysleli lež jinou, ještě příšernější. Ale pro naivní lidi ještě teď žijící v té zemi, je to vše pravda, protože je tamní informační tok totálně seřízen na lež. 

A právě toto silně připomíná právě rok 1945 v Německu, kdy se hroutící německý režim pomocí lží snažil prodloužit svou agonii. Vymyslel si statisíce znásilněných žen, zabitých žen, starců a dětí, které údajně střílejí postupující Rusové. Tak přesvědčovali Němce k útěku na západ, aby v žádném případě nezůstali v ruské okupaci. Fakticky to byla lež, a to natolik totální a šílená, že se těžko ukládá v hlavě.

Ještě chci připomenout, že v prvních dnech této války všem Ukrajincům řekli: – vy jste teď kyber-vojska, tak šiřte informace, které vám dáváme. Jinými slovy (jak plyne z výše uvedeného) – pište a lžete svým přátelům a známým v Rusku, vykládejte jakoukoli blbost. Vaším hlavním úkolem je explodovat Rusko zevnitř, a my tak vyhrajeme válku. Jimi uváděná informace je totální lež, vyprodukovaná kyjevskou vládou.

A když vám kdokoli z vašich přátel a známých volá a plácá podobné nesmysly, nezlobte se na ně a nepokoušejte se je přesvědčit. Oni se dnes nacházejí v situaci Němců května 1945. Ti také věřili jakékoli kravině, kterou do nich státní propaganda pod tou informační kopulí hustila.

Dnes pod takový informační poklop padly miliony občanů Ukrajiny, kterým po mnoho let proplachovali mozky. A to tak daleko, že lidé, které nyní ruští vojáci vyprošťovali v Mariupolu z trosek, od těchto vojáků chtěli ujištění, že je nebudou mučit, že je nepostřílejí… Proto se je nepokoušejte teď přesvědčit, chovejte se k nim jako k nemocným – časem je určitě vyléčíme. To až se zhroutí ta informační kopule a oni zjistí skutečnou pravdu – budou se mnozí stydět za to, co vám vykládali. 

Obracím se teď na obyvatele Ukrajiny.

Já chápu, jak je vám těžko, jak na vás tlačí ze všech stran. Pro mě jste moji spoluobčané, krajani a nikdy se vás nevzdám. Protože skutečně chápu, jak je vám dnes těžko a do jakých sítí jste spadli. Třebaže mi někteří z vás vyhrožují zabitím, nebudu po vás chtít žádné pokání – bude mi stačit, že pochopíte pravdu. Pravdu, kterou vám sebrali v důsledku druhého Majdanu v roce 2014…

Překlad: st.hroch
https://bit.ly/3qkZgZw

4.6 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.6 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
21. 3. 2022 00:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Čím jsou si dnes tak podobny? Skoro vším, řekl bych. Včetně symbolů.

Jiří
21. 3. 2022 01:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Havel (i když jsem ho nikdy nemusel) jednou prohlásil: „Jen idiot by věřil v době cenzury oficiální vládní verzi“. Jak jsem uvedl, nikdy jsem Havla nemusel, ale v tomto mu bohužel musím dát za pravdu. V době, kdy se na „požádání“ vlády umlčují opoziční weby, politici, kdy se vyhrožuje tříletým vězením za vlastní názor a soudy, včetně ústavního jen nečinně čumí a doslova si vytírají pr…l se základní listinou práv a svobod, mě napadá otázka: v čem je ten stále omílaný ruský režim špatný? V tom že za nesouhlasný názor uděluje 20 000 rublů pokutu a náš režim tříleté vězení? Něco špatného se stalo již za vlády před Babišem, kdy autobusák dostal basu na tvrdo za pomalovaný plagát. Cituji z Listiny základních práv a svobod: článek 17 říká:
(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmen, tiskem, obrazem nebo jiným způsobemm jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat své ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.

loptos
21. 3. 2022 13:33
Odpovědět  Jiří

blabolis totalne kraviny, tu nikto nikoho nezatvara ani nepokutuje za nesuhlasny nazor, alebo ukaz dokaz. V rusku ano a videi kde ich pacifikuju obuskami mas na nete kvantum. Skus twiter, nexta_tv

Albi
21. 3. 2022 14:37
Odpovědět  loptos

To jste jen naletěl na ty kecy o svobodě a právním státu.
Skutečnost je taková:
„Prokurátor Rudá Smrt (dnes nejvyšší státní zástupce Igor Stříž) už má v policejních klepetech první tři potenciální politické vězně, na dalších osmnáct obětí zdejšího totalitního režimu si právě brousí ohnuté zákony (včetně ústavy).
A to je teprve začátek. Policie se vyjádřila, že sleduje několik stovek dalších, aby je uvěznila „za schvalování“
https://www.protiproud.info/politika/6360-mys-ktera-rve-spiknuti-neschopnych-vsehoschopnych-schvalujes-soudruhu-pak-jsi-mrtev-vylet-ke-kyjevu-mel-jiny-ucel-s-polskem-a-ukrajinou-v-novem-nato-zautocime-na-rusko-jako-usloutky-nebo-je-smeteme.htm

Akrim
22. 3. 2022 07:33
Odpovědět  loptos

Co povídás. loptos… vždyť jsou některé stránky už pěkně dlouho blokle!!! ????

Pavel
21. 3. 2022 09:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Bohužel, listina základních práv a svobod je již dávno mrtvá. Bohové sestoupivší z Olympu už dávno rozhodli, že pouze ten jejich názor je ten správný. O ÚS si nemá cenu dělat iluze. To je jako s námi placenou koncesionářskou veřejnoprávní ČT, kde byla osazenstvu redakce dodána instruktáž co říkat a co ne. Bohužel, ti co nejsou stádní typy mají smůlu. A tato pěkně placená místečka z našich příspěvků těmto lidem, kteří jsou součástí této propagandy zajišťují dobré živobytí. Inu, myčka mozkoven pracuje na plné obrátky. Takto to již ale v koloniích chodí. A ostatní rozumní, no musí používat svůj mozek. Epikuros řekl, Myslím, tedy jsem.

jirik
21. 3. 2022 10:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Svoboda, strach a CENZURA! – Igor Chaun (20. 3. 2022)https://www.youtube.com/watch?v=XhqXnhCTXqU
17 minut
byl na YT zrušen kanál radio univerzum martiny kociánové!

krtek
21. 3. 2022 12:34
Odpovědět  jirik

Tak si najděte přímé spojení.

Albi
21. 3. 2022 13:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Souhlasím se slovy
„A když vám kdokoli z vašich přátel a známých volá a plácá podobné nesmysly, nezlobte se na ně a nepokoušejte se je přesvědčit. Oni se dnes nacházejí v situaci Němců května 1945. Ti také věřili jakékoli kravině, kterou do nich státní propaganda pod tou informační kopulí hustila. ……Proto se je nepokoušejte teď přesvědčit, chovejte se k nim jako k nemocným – časem je určitě vyléčíme.“

A přimlouvala bych se, abychom si to pamatovali a zachovali se podle toho, až „po přejití vichřic hněvu, vláda věcí“ našich se k nám aspoň v mezích možného zase navrátí.