Cikánské děti, které uprchly z Kyjeva, byly ve Lvově přivázány ke sloupům

Ve Lvově byly cikánské děti, které uprchly z Kyjeva, polity zelenou barvou a přivázány ke sloupům, protože údajně kradly jídlo.  Potvrzení toho se objevilo v ukrajinských médiích, řekl předseda komise Občanské komory Ruské federace pro harmonizaci mezietnických a mezináboženských vztahů Vladimir Zorin.

Zorin napsal na Telegram, že se v ukrajinských médiích objevily informace potvrzující dříve kolující fotografie a videa cikánských dětí přivázaných ke sloupům na západní Ukrajině.

„Ve Lvově nacisté přivázali tři hladové cikánské děti z Kyjeva ke sloupu za to, že si pro sebe kradly jídlo. Před perzekucí byly děti veřejně bity a polity zářivou zelenou barvou, přičemž je zdůrazněno, že cikánské děti jsou uprchlíci z Kyjeva. Nikdo z představitelů kyjevského režimu toto barbarské zacházení neodsoudil. Komisař pro národnostní menšiny Rady Evropy a další evropští „ochránci“ univerzálních hodnot tradičně mlčí,“ řekl.

Zorin poukázal na to, že tento příklad ukazuje „děsivou degradaci právního řádu, takový příchod středověku do společenských vztahů, který podporují nacionalisté:

„Už jsme viděli, jak zahraniční studenti z Afriky a Indie, kteří chtějí opustit území Ukrajiny, nenechají je překročit hranice, když stojí ve frontě, říkají: “budeš čekat na další frontu.” A pak to říkají znovu a znovu. Viděli jsme, jak byl spuštěn zcela fašistický způsob, jak rozlišit nespolehlivé – zkontrolovat výslovnost určitých slov. Pokud stresovaný člověk špatně odpověděl, nebo nevyslovil správně slovo, bylo to použito jako důkaz jeho viny. Co se stalo dál s lidmi, kteří neprošli „testem důvěryhodnosti“, nikdo neví”.

„Nyní vidíme, že lidé údajně zodpovědní za právo a pořádek na Ukrajině postoupili na „nové úrovně“.  Cikánští uprchlíci jsou předem prohlášeni za nájezdníky, zločince, vystavují je naprosto nezákonným a ponižujícím veřejným trestům hraničícím s mučením. Je zřejmé, že je to možné nejen díky panujícímu bezpráví, ale také proto, že to někomu přináší potěšení. Na vrch společnosti se vynořily síly, které ze šikany čerpají uspokojení. Nezapomínejme, že Cikáni spolu s Židy byli cílem německých nacistů – zneužívání, ponižování a nakonec vyhlazování. Z těchto historických paralel tuhne krev v žilách, ale toto je realita, kterou vidíme ve Lvově v roce 2022,“ zdůraznil Zorin.

Podle jeho slov je třeba se připravit na to, že „proces denacifikace musí pokračovat i po provedení speciální vojenské operace na Ukrajině, aby bylo takové barbarství vymýceno“.

Telegram Readovka zároveň uvedl, že „na západní Ukrajině nacionalisté veřejně ponižují Romy kvůli jejich etnické příslušnosti, ale (ukrajinský prezident Volodymyr) Zelenskij „nevidí“ žádné neonacisty.

Zpráva zároveň uvádí, že oběťmi jsou „cikánští uprchlíci“, kteří přišli do Lvova „z jiných měst Ukrajiny, prchající před nepřátelskými akcemi“. Byli politi zářivě zelenou barvou a přivázáni lepicí páskou ke sloupům.

„Po mimosoudních represálií cikánů rozdávali ukrajinští nacionalisté místní veřejnosti fotografie, zveřejňovali na sociálních sítích, údajně tímto způsobem byly dívky potrestány za krádež. Neonacisté ale nepředložili žádné důkazy a obvinění se nepotvrdila,“ píše se ve zprávě.

Již dříve šéf Národního kontrolního střediska obrany Ruska, generálplukovník Michail Mizincev, řekl, že ukrajinští neonacisté drží jako rukojmí několik tisíc cizích občanů z 21 zemí.

https://bit.ly/3IyAICe

sdíletj na

3.4 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
22. 3. 2022 21:37

Kde je 134 našich neziskovek, které se “starají” o práva svých romských spoluobčanu a jiní tzv. demokraté?

Gales
23. 3. 2022 09:52
Odpovědět  krtek

Z amizadku se nesmí kritizovat amidemokracie.

BB Rad
22. 3. 2022 21:55

Proč Proč, takové překvapení co se týká chování Banderovců , vždyť to je ta parta
* NOSITELŮ DEMOKRACIE NA VÝCHODĚ * EU ,USzupáci i naše vláda to přece do nás *KÝBLUJE*od rána do večera ?

Gales
23. 3. 2022 09:53
Odpovědět  BB Rad

A Zeman jim rozdává metály.

Stanisla
23. 3. 2022 10:03
Odpovědět  Gales

Ano. Náš “drahý” pre(?)ident (?)eman.

Milan
22. 3. 2022 22:46

Na druhou stranu umím si představit dost politických menšin, kterejm by to takhle ohromně šiklo. Akorát ta barva by měla bejt fialová. Vlastně ne. Topce by slušela zelená a Pirátům hnědá. Hm… Vlastně jsem se právě nachytal při tom, že to nemyslím až tak ze srandy. Jsem to ale hnus!

TTT
22. 3. 2022 23:40

Říkají tomu sloup hanby a prý to už zavádí i ukrajinská armáda vůči těm, co se zdráhají střílet na ruské vojáky. V některých případech takzvané “marodery” tlučou i řemenem na holou. Od islámského státu v Sýrii nebo Iráku se to liší v tom, že je (asi a zatím) nezabíjejí… Holt humanisté.

Petr
23. 3. 2022 07:50

Rakušane , tohle přijde i sem ??? S ,,uprchlíky ,, z Ukrajiny ?????

All
23. 3. 2022 08:10
Odpovědět  Petr

Stačí,kdyč na tyto zvěrstva čučeli 8 let,věděli o tom,tedy souhlasili s mučením a zabíjením ! A nyní se cpou tito lidé k nám jako uprchlíci,no teda…

Petr
23. 3. 2022 08:02

Dopadne takhle i česká vladní pakáž ???????

All
23. 3. 2022 08:13
Odpovědět  Petr

Nebo bude ten zoufalý zbytek taky padat z výšky podvozku vystartovaného letadla…

Gales
23. 3. 2022 09:56

Rybina si z toho vezme příklad a bude ke sloupům přivazovat příznivce Putina.

zuza
23. 3. 2022 12:24

rómovia na ukRuine sú asi rovnakí ako všade inde, ale mlátiť terorizovať akékoľvek decko, za to, že ukradne od hladu, je zverstvo