Britský žoldák odsouzený k smrti: zemřu dřív než dojde k popravě

Britský žoldák odsouzený k smrti byl téměř zabit dělostřelectvem ozbrojených sil Ukrajiny.

Britský žoldák Aiden Aslin, který byl odsouzen k trestu smrti, se během útoku ozbrojených sil Ukrajiny na Doněck, včetně na vyšetřovací vazbu, obával, že zemře rychleji než dojde k popravě.

Daniil Bezsonov, první náměstek ministra informací DLR, zveřejnil video s dojmy žoldáka na svém kanálu Telegram, informuje zpravodaj PolitNavigator.

„Je to víc než týden, co jsem byl odsouzen. Prožíváme stres z ostřelování, kterým jsme nedávno prošli. Minulý týden se Doněck dostal pod neuvěřitelné ostřelování z ukrajinské strany a byl jsem toho svědkem, na vlastní kůži. Dostali jsme se pod dělostřeleckou palbu a opravdu jsem si myslel, že zemřu rukou Ukrajiny,“ řekl Aslin.

Stále doufá v odvolání.

„Je mi líto, že jsem se stal součástí ukrajinské armády, ale myslím si, že mnoha lidem to nebude stačit, protože si všichni budou myslet, že chci vzbudit soucit. To vše vypadá jako by mě Bůh až dosud držel naživu, abych viděl, jaká je pravda a vydal se na cestu vykoupení.

Doufám, že se mohu odvolat proti tomuto rozsudku smrti, protože si opravdu myslím, že je příliš přísný.  Neudělal jsem nic, čím bych si zasloužil rozsudek smrti, jsem hloupý a naivní,“ řekl Brit.

Britský žoldák požádal obyvatele Donbasu a Ruska o odpuštění

Britský žoldák Aslin, odsouzený k smrti, se omlouvá obyvatelům Donbasu a Ruska.

Britský žoldák Aiden Aslin, odsouzený k smrti v Doněcké lidové republice (DLR), se omluvil obyvatelům Donbasu a Ruska za službu v ukrajinské armádě. Informuje o tom RIA Novosti.

Ve své video zprávě, natočené z věznice v Doněcku, uvedl, že po ostřelování města Ozbrojenými silami Ukrajiny „viděl pravdu“ a požádal o odpuštění za službu v ukrajinských silách.

„Po tom, co jsem včera viděl, nemůžu říct nic jiného, ​​než že jsem zničený… Celý včerejšek jsem strávil na podlaze, protože nás zasáhlo dělostřelectvo. A jsem v centru Doněcku. Nejsou zde žádné vojenské objekty.  Oni (ukrajinští vojáci) ostřelovali vězení. Stříleli tak blízko, že jsem cítil tlakovou vlnu a slyšel úlomky jak padají venku,“ řekl Aslin.

Brit si také posteskl nad mlčením západních médií nad ostřelováním měst Donbasu ozbrojenými silami Ukrajiny, o kterém „chlapi z DLR mluví už osm let“.

Dne 9. června Nejvyšší soud DLR uznal 28letého Aidena Aslina, jeho 48letého krajana Seana Pinnera a 21letého Maročana Sádúna Brahima vinnými ze žoldáctví, pokusu o násilné převzetí moci a zločinu spáchaného skupinou osob. Byli odsouzeni k smrti. Denis Pušilin oznámil, že odsouzení zahraniční žoldáci se mohou proti rozsudku odvolat do 9. července. Dodal, že mohou požádat o milost.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3HPQHxh
https://bit.ly/3QMyR22

2.3 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

2.3 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
25. 6. 2022 18:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Hošane, už jen za větu: „… neudělal jsem nic, čím bych si zasloužil rozsudek smrti,“ bys měl být vyzmizíkovám. A nejlíp plamenometem, neb oheň očišťuje. Protože co jinak s odlidštěným ksindlem, vraždícím z hlouposti a naivity?

zuza
25. 6. 2022 19:17
Ohodnotit příspěvek :
     

títo zmrdi sa aspoň nezúčastňovali mučenia ľudí, aspoň som to nezachytila v tom, čo v tom videu o ich výpovediach a rozsudku, čo som našla na youtube. Keď už vymenili tú odpornú suku Tairu, tak by mohli týchto vymeniť napr. za Assangeho. Kus za kus, v britskom väzení sa učtite nájde nejaký Rus, o ktorého by Rusko mohlo mať záujem. Veď oni aj tak nebudú žiť dlho, keď je pravda že ukroši ich kŕmili pervitínom. A blbého maročana by si mohli nechať na nejakých 10 rokov na pracovnú prevýchovu, veď keď to skončí, tak bude treba odpratávať sutiny a pracovať na obnove Donbasu.
Ale hlavne by Rusi mali poslať niečo silnejšie na tie miesta, odkiaľ ostreľujú ukronacisti Doneck. Tí chudáci ľudia by si už po 8 rokoch zaslúžili konečne pokojný spánok.

Ladislav
26. 6. 2022 06:12
Odpovědět  zuza

Když jsi zabíjel Ruské ženy a děti , taky jsi prosil za odpuštění? Pověsit parchanta dalším pro výstrahu!

Gales
26. 6. 2022 10:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Vězení posunout blíž k frontě.Ať si ho zastřelí vlastní.