Krize UKRAJINA

Britský žoldák Aslin nabídl pomoc při obnově Donbasu: “To je moje povinnost vůči lidem.”

Odsouzený britský žoldák Aiden Aslin řekl, že dostával plat 8 až 12 tisíc hřiven. Nyní se ale stydí za to, že sloužil v řadách ozbrojených sil Ukrajin, a tak nabídl pomoc při obnově Donbasu: “To je moje povinnost vůči lidem.” Aslin natočil video, ve kterém žádal obyvatele Donbasu o odpuštění. 

Uvedl, že lituje, že bojoval proti těmto lidem, a také toho, že bral civilisty jako rukojmí. Brit uvádí, že teprve když byl v Mariupolu, uvědomil si, co ukrajinské bezpečnostní síly skutečně dělají.

Plně lituji, kaji se před lidem Donbasu, zejména za to, že jsem se účastnil v zadržování rukojmí. Nemohu zrušit skutečnost, že jsem sloužil v ozbrojených silách Ukrajiny, co se stalo, stalo se. Ale nyní je mou povinností pomoci obnovit zničená města Donbasu, zejména Mariupol.”

Aslin poznamenal, že zveřejnil video na kanálu YouTube.

Žoldák také poskytl rozhovor RT. V něm hovořil o tom, jak sloužil v ozbrojených silách Ukrajiny. Při prvním příjezdu na Ukrajinu podle jeho slov dostával plat 8 000 hřiven, později se plat zvýšil na 12 000 hřiven. Smlouvu podepsal na podzim roku 2018.

Připomeňme, že Aslin a další britský žoldák Sean Pinner a také Maročan Sádún Brahim byli odsouzeni doněckým soudem k smrti. 

Londýn prohlásil, že váleční zajatci by neměli být stíháni, ale Moskva odpověděla, že válečnými zajatci mohou být pouze vojáci armády. To neplatí pro žoldáky.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3Ha8S0j

sdíletj na

18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jura
10. 6. 2022 20:41

Najednou má strach o svůj nanicovatý , sadistický , hnusný život , a škemrá , slibuje , zkrátka lže , pokud by ho Rusové nedostali , tak by pokračoval v zabíjení dál ,pokud dělal za ty peníze co tvrdí , tak to dělal ze sadistického popudu , o to je jeho lež větší.

Kalmar
10. 6. 2022 20:49
Odpovědět  Jura

Nesoudil bych tak přísně. Každý může udělat chybu a já byl vždycky proti trestu smrti. Já věřím v reinkarnaci a smrt pro mě žádným trestem není, naopak vysvobozením. Pokud stráví zbytek života opravováním toho, co zničil, bude to podle mě mít větší smysl. Když ho zastřelí, stejně to nikomu život nevrátí a lidé si budou muset všechno znovu postavit sami…

Milan
10. 6. 2022 21:24
Odpovědět  Kalmar

Souhlas. Doživotí v pracovním lágru na Donbase, čtrnáctihodinový šichty, 365 pracovních dnů v roce, a může si svůj mrzkej život dožít. Ale v žádném případě vězení! Pracovní lágr nebo špagát - a vyber si, "kajícníku". VAL

zdena
11. 6. 2022 10:30
Odpovědět  Milan

nepřeháněj, není tě to důstojné….

Milan ze Zahrady Čech
11. 6. 2022 17:39
Odpovědět  zdena

Nepřeháním, spíš se držím zpátky.

Gales
11. 6. 2022 08:59
Odpovědět  Kalmar

A kdo ho bude hlídat? Na*rat.

Kalmar
11. 6. 2022 23:06
Odpovědět  Gales

Sověti nahnali všechny zajaté Němce do pracovních táborů. Myslíte, že kdyby pro ně bylo výhodnější je postřílet než hlídat, že by to neudělali?

Gales
12. 6. 2022 18:49
Odpovědět  Kalmar

Pracovní tábory pro běžné zajatce.Pro zfašizované hrdlořezy provaz.

krtek
10. 6. 2022 20:48

Angličanovi nikdy nevěřil. Úkočný, prorandý národ, který to dokázal již za staletí. A my z východní evropy jsme pro ně podlidi.

Albi
10. 6. 2022 21:51
Odpovědět  krtek

Pokud někdo nečetl, podívejte se na anglosaskou čest a jejich smysl pro fair play!!!

Z částečně odtajněných britských archívů.

“Třetí světová válka měla začít 1. července 1945 překvapivým útokem spojených sil Anglosasů na sovětská vojska…”

Dva měsíce po skončení 2. světové!!!!!!

https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2018/05/operace-nemyslitelne-1-cast.html

Milan
10. 6. 2022 22:27
Odpovědět  Albi

Inu, demokrat Churchil, čemu se divit. Druhou takovou podlou sv-ini jako byl tenhleten “demokrat” ve světové historii jeden hned tak nenajde.

Ladislav
11. 6. 2022 06:20
Odpovědět  Milan

1* Nevěřit ani dobrý den, vždy to byli zradné svině!

Milan
10. 6. 2022 23:36
Odpovědět  Albi

Je tam nepřesnost. Ve skutečnosti takové plány existovaly. Vykoumal to Berija a Stalin v tom nebyl tak nevinně jak se teď, v potřebě hledání národního hrdiny, ruskému národu a potažmo celému světu prezentuje. Beria měl ten moudrý nápad rozpoutat světovou revoluci a Stalin s ním souzněl - ne že ne. Na jeho obhajobu však nutno říct, že s ním souzněl až po té, co zjistil, co na něj "domokratický západ" chystal za svi-nstva. To máte jako s gulagy - ani v tom nebyl Báťuška nevinně. Myslíte-li že kecám, půjčte si "Kroniku zoufalství a naděje" od Valtra Komárka napsanou po hadráku - rozhodně neměl důvod lhát (je to v podstatě jeho zpověď - včetně přátelství s Che Guevarou).

Milan
10. 6. 2022 23:38
Odpovědět  Milan

Navíc je to čtivé, žádný suchopár. Místy je to western - například jakým způsobem se Chruščov ujal moci. Kam se hrabe divoký západ! Také skutečné reálie poválečného jak SSSR, tak ČSSR (Komárek po válce 6 let studoval v Moskvě ekonomii), včetně monstrprocesů. včetně osmašedesátého a proč k nám sověti nafárali a co byl Dubček za vola. Ta kniha by měla být zařazena do osnov - je to jediný pramen "dějin reálsocialismu" bez ideologického balastu jaký znám. No a v případě gulagů si vyguglete "N. A. Frenkel". Já to vím z jiných pramenů, ale stačí i to na Wiki - ne vždycky kecá. V tomto případě rozhodně nekecá - spíš je neúměrně stručná. Ale tu knížku si půjčte. Nudit se nebudete. VAL

Milan ze Zahrady Čech
11. 6. 2022 17:44
Odpovědět  Milan

Pro mínusáky:
“Já jsem já a nepodřídím se ani jednomyslnému úsudku celého lidstva…” Jack London

Milan ze Zahrady Čech
11. 6. 2022 17:49

Sakra. Ve chvatu mi ulítlo pokračování: “Když se mi něco nelíbí, tak se mi to nelíbí a dost!”

Gales
11. 6. 2022 08:58

Pozdě bycha honit.,,Pomocníků” na obnovu donbasu budou mít rusové dost.Takže papiňák v pekle už čeká.

zdena
11. 6. 2022 10:27

Vážení, vezměte v úvahu reakci jeho rodiny, v čem tedy vyrostl. A teď zírá kolem, kam to vlastně vlezl…. A “Poturčenec horší Turka”. On by mohl být vážně ještě dost platný, pokud se odmyslí emoce. `On by byl schopen se až fanaticky postavit na stranu Donbasu. no, uvidíme, co ještě bude ovlivňovat jeho situaci……