Krize UKRAJINA

Bitva o Oděsu

Poslanec posledního legitimního svolání Nejvyšší rady Ukrajiny Oleg Carjov pojednává o zvláštnostech SVO na území Ukrajiny a významu Oděsy pro Moskvu a Západ.

Již jsem psal, že Západ se snaží nepřekročit určité červené linie, včetně nedodání tanků a útočných zbraní, což může vážně ovlivnit průběh vojenského tažení, Rusko zase v reakci “nekalibruje” Kyjev, elektrické rozvodny, které zásobují města, a neničí dopravní infrastrukturu.

Zřejmě ano. Jinak si nelze vysvětlit, co se nyní děje.

Takové dohody, pokud vůbec nějaké, samozřejmě drasticky snižují ztráty na obou stranách.

Po obdržení nejnovější generace zbraní by Ukrajina mohla zasáhnout hluboko na ruské území. Platí samozřejmě, že některá rizika existují i ​​nyní a tato rizika jsou brána vážně. Vzpomeňte si například, jak byla nečekaně zrušena letecká přehlídka nad Rudým náměstím. Prý špatné počasí. Nu dobře. U vojenského letectva prý na počasí záleží.

Po obdržení raket a dronů nejnovější generace by Ukrajina zaručeně přenesla válku na území Ruské federace. Nepochybně by udeřila na Sevastopol a Krymský most, a nejen to.

Rusko by zase mohlo zničit mosty, tunely a elektrické rozvodny a způsobit dopravní a energetický kolaps. Olej s vysokým napětím v transformátorech je nebezpečná kombinace sama o sobě, a když k tomu přidáte ještě pár raket, zaručeně to vyřadí z provozu elektrické rozvodny, které zásobují města a vrátí Ukrajinu do časů, které mají moderní ukrajinští nacisté nejraději: vyšívané košile, lehátka, hrábě, měsíční svit a kozáci.

Časy to byly slavné, ale Ukrajina bez pohonných hmot a maziv, dodávek zbraní a střeliva, bez komunikace, se zničenými velitelskými centry nevydrží proti ruské armádě ani týden.

Týden bojů a pak dalších šest měsíců na obnovu zničené infrastruktury a na vyčištění země od nedobitých banderovců, četných hejtmanů, atamanů a banditů. To by však byla policejní akce.

Ale Rusko ne. A nedělá to, protože ze své strany nechce překročit určité červené linie. Rusko útočí pouze na vojenskou infrastrukturu.

Na druhou stranu Západ a Ukrajina tiše, krok za krokem, zvyšují na Rusko tlak.

Zničen byl křižník Moskva, vyřazen remorkér Bech, ostřelovány ropné plošiny a Hadí ostrov, neustále jsou ostřelována pohraniční území Ruské federace. Až do listopadu, než se budou konat volby v USA, nepřijdou ze Západu žádné návrhy na mír. Ale pak ano. Nyní se inflace a problémy v ekonomice svalují na Putina. Po listopadu to nebude nutné.

Pokračování konfrontace s Ruskem však přinese více problémů Západu než Rusku.

Zvláště se to projeví v předvečer zimy, kdy je role Ruska jako dodavatele energetických zdrojů obzvláště velká. S největší pravděpodobností se bude svět snažit o zachování status quo. Každý opustí území, která kontroluje.

Sám jsem zastáncem osvobození celého území Ukrajiny. O tom, zda vyjednávat, nebo ne, ale rozhodne vedení Ruské federace. Tento článek si neklade za cíl diskutovat o podmínkách a možných výsledcích jednání. Pro mě je důležité, že se všechny strany připravují na prosincové jednání.

Západ před podpisem mírových dohod dělá vše pro to, aby Rusko neobsadilo Oděsu.

Bez Oděsy je hodnota Ukrajiny pro Západ výrazně snížena. Projekt Intermarium není bez Oděsy proveditelný. Projekt Intermarium je důležitý pro to, aby se Brity ovládaný cordon sanitaire dostal mezi Asii a Evropu od Černého moře po Balt.

Oddělit kontrolovanými zeměmi Rusko s Čínou od Evropy a tak získat kontrolu nad Ruskem, Čínou i Evropou je starým snem Velké Británie.

Před podzimními a zimními jednáními bude pro Spojené království důležité bránit Oděsu. Pro Rusko převzít kontrolu nad Oděsou. Pro obranu a odblokování Oděsy udělá Spojené království cokoliv.

Bez Oděsy se totiž plány Anglie neuskuteční. Spojené království proto k dosažení svých cílů překročí každou myslitelnou i nemyslitelnou červenou čáru. Bude zásoba jakýchkoliv zbraní. A pokud ano, je třeba být připraveni překročit své červené čáry.

autor: Oleg Carjov

zdroj: https://rusvesna.su/news/1655792569

Poznámka:

Na webu se dnes objevila informace, podle které se velká skupina lodí ruského námořnictva pohybuje směrem k Oděse. Podle šířených informací Černomořská flotila ruského námořnictva v plné síle opustila přístavy a zamířila k Oděse. Ruské lodě se seřadily do bojové formace a jsou plně vyzbrojené. Oficiální informace ministerstva obrany nejsou, takže se můžeme jen domnívat, že naše velení rozhodlo o definitivní likvidaci zbytků ukrajinské flotily.

Podle rádiových odposlechů uvedly Ozbrojené síly Ukrajiny pobřežní síly do pohotovosti. Zároveň jsou hlášeny ruské raketové údery na cíle v Oděské oblasti. Byly zničeny sklady a logistické uzly v Očakovu, Oděse a Belgorodu-Dněstrovském.

Celá tato operace, je zjevně reakcí na raketový útok, který ukrajinské ozbrojené síly včera zasadily na ruské plošiny Čornomorněftegazu.

Již dříve EADaily uvedl, že starosta Oděsy Gennadij Truchanov, který se dříve vyznačoval okázalou rusofobií, náhle změnil rétoriku a začal vyjadřovat obavy z rostoucí nenávisti ke „všemu ruskému“.

By Vlabi
https://bit.ly/3y8ko9l

sdíletj na

48 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
22. 6. 2022 02:47

Žeby žeby? Že by ta poznámka znamenala že nebudu za emana? Chudák Truchanov. Asi ho čekaj truchné časy.

ZMann
22. 6. 2022 08:17

Je třeba Oděsu vyčistit od tohoto hadího plemene načisto a toho banderovce poslat na Sibiř stavět další plynovod do Číny.

Frank
22. 6. 2022 14:54
Odpovědět  ZMann

A nejen Oděsu.

Markýza
22. 6. 2022 14:20

Jo, to čekají – ale mohl to aspoň tušit, když to dva měsíce tušíme my tady.
Ale uznávám, že i jestli tušil, těžko mohl v plné ukrajinské prozpěvovat ruskou hymnu. No, nezávidím mu to.

Helena
22. 6. 2022 08:24

Angláni byli vždycky podivní magoři a v čele těchto podivných magorů je podivná magorka královna s její podivnou magorskou rodinkou, no a ten magor Boris to samé. Stačí popátrat co angláni dělali v Indii, když ji drancovali coby svoji kolonii. Opravdu si s amíky s IQ tykve můžou podat ruku, to skopčák je vychytralý kolonizátor. Prostě geny nevyčůráš, jak se říká. A s tímto bychom měli napříště-jestli nějaké bude, k nim přistupovat. A lidé se nemění, jen se naučí časem lépe zastírat svoji pravou povahu !! Ale to až v příštím díle – až tu bude jiná vláda.

Pijack
22. 6. 2022 08:53
Odpovědět  Helena

To se vždycky válím smíchy po zemi, když imperiální velmoc Anglie poukazuje na imperiální zájmy Ruska. Prý rozpínavost směrem na západ. Ti angláni jsou fakt opice bez sebereflexe. A tohle se má s námi přátelit v jednom spolku… Velká Británie nám tady na důkaz své imperiální dravé politiky zanechala ještě existující Commonwealth – spojenectví bývalých kolonií. To je neuvěřitelná říše zla, bídy domorodých obyvatel a bezedného rabování. A prý Rusko. Po tlamě bych všem nafoukaným Angličanům dal. Tolik pokrytectví a cynizmu ve světě nenajdete.

Pavel K
22. 6. 2022 11:07
Odpovědět  Pijack

Jaký mají k nám přístup bylo vidět třeba v době, kdy tam umlátili toho kluka řetězem. Zachovali se jako kdyby zamordovali kočku. Po IIWW se místo vděku dočkala republika toho, že si angláni vyúčtovali veškeré náklady spojené s naším odbojem. Je to hnus.

Ratus
22. 6. 2022 11:24
Odpovědět  Pavel K

Uz jsem to tu jednou psal.Aby došlo ze strany spojenců k anulování
Mnichovské dohody ,bylo třeba nést i finanční náklady.Takovou dohodu
uzavřel Beneš v exilu.Jinak by republika nemusela být obnovena v
původních hranicích.Nemusí se nám to líbit,ale takový je prostě fakt.

Editor
22. 6. 2022 23:26
Odpovědět  Pavel K

Nejen náklady s naším odbojem a exilovou vládou, ale i výstroj a výzbroj včetně letadel těch, kteří bojovali v RAF. Jeden každý Spitfire, ve kterém létal český nebo slovenský pilot včetně benzínu, ať byl sestřelen nebo nebyl. Pochopitelně komplet výstroj včetně ponožek i jídlo, o služném nemluvě.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lubek
22. 6. 2022 10:18
Odpovědět  Helena

Mali sme pred pár rokmi na návšteve austrálčana. Rozprával, ako sa raz ročne zídu celá rodina a do nemoty sa opijú na počesť dvoch členov ich rodiny, čo padli v Galipoli – za anglicko. Naplánoval to tam Churchil. Dobre si pozrieť zloženie útočiacich jednotiek pri teste vylodenia v Dieppe, ako prebiehalo a kým obsadenie Monte Casína, kto zbabral Market Garden a Arnhem, odklonenie piatich lodí s obilím namiesto do Indie do británie, “čestný a korektný” boj o Malvíny, zvlášť potopenie Belgrana.
FairPlay vymysleli pre chovanie sa ich nepriateľov, či ich cieľov. Ale oni:” My, anglosasi, ak niečo chceme, tak si to zoberieme a nepýtame sa…”

ZMann
22. 6. 2022 11:47
Odpovědět  Helena

V GB tam je sídlo hydry, tam odsud pramení všechna ta špína co se děje po světě, proč si myslíte že se zdekovali z EU. Součástí NWO je likvidace Evropy a to se pomalu ale jistě děje.

Jan Vok
22. 6. 2022 19:42
Odpovědět  ZMann

Také jsem četl, že i když se USA odtrhly od Anglické koruny, ta podřízenost a loajalita vůči ní v usácích přetrvává. Z toho vychází, že klubko hadů je VB.

Pijack
22. 6. 2022 08:45

Británie jako koloniální velmoc trpí komplexem méněcennosti ve vztahu k Rusku už od doby vyvraždění Carské rodiny. Ta měla na Anglický trůn rodinné vazby. Ruský Car neskočil Britům na špek a hádky o tehdejší poklad ochránil ponecháním v Rusku. Angličané zuřili a dodnes si dělají na tohle bohatství nárok. Prostě utřeli huby, protože si mysleli, že mohou Rusko vyrabovat jako jiné kolonie. Takže komplex z Ruska mají převeliký. Tito otravní Britové by měli dostat pořádnou po držce už jednou provždy.

primak
22. 6. 2022 17:49
Odpovědět  Pijack

Nicméně car Nikolaj II. poslal svému bratranci Georgi V. (co si byli podobní jako vejce vejci) pěknej balík peněz na zbraně proti bolševikům (nebo proti komu?), ale zbraně nedostal, loď se údajně potopila.

Pozor
22. 6. 2022 08:50

Autor tohto článku si dosť protirečí a splieta hrušky s jabĺčkami. Briti majú prístup k Čiernemu moru aj bez Odesy prostredníctvom Rumúnska, Bulharska a Turecka, Odesa by bola len bonus.
Jednému fakt nerozumiem a nerozumejú tomu ani niektorí Rusi, prečo Rusko nezastavilo dodávky zbraní na Ukrajinu, je to pre Rusko veľmi jednoduchá vec zničiť na hraniciach zopár železničných uzlov a cestných prechodov (Rusko nezničilo ani jediný, prečo), Rusko radšej necháva zomierať vlastných vojakov a civilistov pod paľbou zbraní z krajín NATO, tomu fakt veľa ľudí nerozumie prečo.
Potom je tu otázka, prečo by malo Rusko tolerovať SŠA termín volieb, veď tým ide Rusko proti sebe. Na jednej strane autor napíše, že Rusko je schopné za týždeň poraziť Ukrajinu a ako vidíme Rusko už 3,5 mesiace nevie dobiť Dombas a necháva umierať svojich vojakov prečo?
Príliš veľa otázok by sa dalo napísať na postup Ruska, ale odpovede nikde, ako aj to prečo Rusko vymenilo krvilačnú sestričku Tajru, keď verejne prehlasovalo, že výmena teroristov a fašistov nebude a toto dodnes nevysvetlili ani vlastnému obyvateľstvu.
Skrátka tento článok za veľa nestojí, nič neobjasňuje ale všetko viac zamotáva.

Pozor
22. 6. 2022 08:55
Odpovědět  Pozor

Zmysluplná je jedine Poznámka pod článkom.

me2d44
22. 6. 2022 09:11
Odpovědět  Pozor

Malinko připomenu: Turecko zakázalo vplutí válečných lodí přes Bospor a Dardanely. Takže Britové by se museli nalodit na Rumunské a Bulharské lodě – jinak se do Černého moře nedostanou… Ale pro někoho je to jen “vítr v uších”…

Pozor
22. 6. 2022 09:28
Odpovědět  me2d44

Súhlasím, ale je to len dočasné obmedzenie, ktoré nebude trvať večne a v prípade skutočného konfliktu pripomínam, že Turecko je členom NATO a Turkovi sa veriť nedá.

Editor
23. 6. 2022 02:17
Odpovědět  Pozor

Úžiny jsou mimo NATO, stále platný protokol z Montreaux povoluje proplutí úžin válečným lodím nez omezení tonáže černomořským státům, cizím jen na omezenou dobu a s omezením tonáže.

Pavel
22. 6. 2022 09:26

Nechápu tento svět!Hrstka nenažranců se snaží podmanit si celý svět a žene Evropu do války proti Rusku.Jako roznětku použila Ukrajinu,ta již dodělává, tak nastupuje Litva,Moldavsko s Polskem a jeho sen o Velkopolsku.A “ovčani”, místo aby vyšli do ulic s svrhly ty “dementy” co nás ženou na válečná jatka strkají hlavy do písku!!Kdo má oči a ještě trochu rozumu vidí, kdo tlačí na válku v Evropě!!!Putin to není!!!

Pavel
22. 6. 2022 09:50
Odpovědět  Pavel

Bohužel, těmto dnešním mladým už nefungují mozkovny, ta sluchátka na uších a mobily v rukách udělaly svoje. Jsou navíc od dětství perfektně směřováni k otroctví a službě pro globální plutokratické parchanty. Jim se to zdá normální. Prozatím je jim ještě hej, ale za nějakou dobu ty jejich vytuněné mozečky dostanou takovou šokovou terapii, že se z toho zblázní. Oni totiž jak se říká, umí žít pouze na vysoké noze, počkejte až nebudou mít to, na co jsou zvyklí.

Pavel K
22. 6. 2022 11:22
Odpovědět  Pavel

👍 👍 👍 👍

Ratus
22. 6. 2022 11:37
Odpovědět  Pavel

Sobotu jsem prožil s jedním manželským párem z Prahy.Známe se dlouho,jsou to
prima lidi,ale jak došlo na UA málem naše kamarádství skončilo.Prostě dle nich je
Putin válečný zločinec a nevěří ničemu o nacismu na UA ani USA laborkách.
Info mají jen z TV to je prý jediný relevantní zdroj.Marně jsem vysvětloval at se také
kouknou na alternativu.Odpověd byla.Proč bychom koukali,přece je správné,že
jsou blokované,když jsou proruské.Oba vysokoškoláci ted už v důchodu.
Je to marné,je to marné…….

Helena
22. 6. 2022 12:26
Odpovědět  Ratus

Bohužel, právě lidé v důchodu, kteří už vypadli z toho životního rytmu a chaosu, jsou snadno ovlivnitelní. Už se jim nechce přemýšlet. Nezlobte se na ně. Proto se Babišovi tak snadno daří je oblbnout.O to horší je, že se s nimi těm hajzlům snadno manipuluje. Na ty se zlobte.

Ratus
22. 6. 2022 13:08
Odpovědět  Helena

Neumím vypsat jaké zoufalství jsem cítil z té zabedněnosti.O to víc,že mi
jsou oba velmi blízcí.Inteligentní lidé,ale jako ovce vedené na porážku,se
vším smíření,žádná chut bojovat ani za sebe,rodinu nebo přátele.Vím,že to
sem nepatří,ale muselo to ven.

babka
22. 6. 2022 14:05
Odpovědět  Ratus

Já jsem zase zoufalá ze zabedněnosti své dcery a mladé generace, která věří všem těm oficiálním kecům!

zuza
22. 6. 2022 21:05
Odpovědět  babka

presne, ja skoro dôchodkyňa, mám vzdelaného inteligentného syna, v práci som obklopená samými VŠ vzdelanými ľuďmi do 45 rokov (a to nemajú ukončenú svätú Alžbetu alebo nejaké gender štúdiá), a keď dôjde reč na pfizér mňamku alebo ukRuinu, musím odísť, lebo by som ich všetkých najradšej prizabila. Spoločné všetci títo ľudia majú, že študovali a/alebo aj pracovali v malej británii alebo v hnUSAkove. Mimochodom, všetci sú 3krát zapichnutí, väčšinou aj prekonali covid a keď robím mzdy, vždy si uvedomujem, že rapídne stúpla chorobnosť – stále kopa ľudí na PN, OČR, u lekára,…

ZMann
22. 6. 2022 22:26
Odpovědět  zuza

Nechte je osudu ten s nimi naloží podle svého, ale v jejich kůži bych nechtěl být.

Pavel K
22. 6. 2022 14:10
Odpovědět  Ratus

Tak pozor to nejsou jen staří lidé, ba naopak. Řekl bych že více je jich tak okolo 45 let. Já si takhle naběhl už vícekrát. Doporučuji napřed dané lidi si otukat a pak se bavit na toto téma. Hodně lidí má nato odlišný zatvrzalý názor. Jsou lidé zabejčení a přes to vlak nejede, tak tady bacha to muže skončit špatně. A teď si vezměte kdyby chom byli v občaských nepokojích, tak to může skončit všelijak. Pozor na to!!!!

Ratus
22. 6. 2022 14:36
Odpovědět  Pavel K

Nejvíc mě štve ,že tihle lidé ani nejsou ochotni připustit diskusi.
Nejsou ochotni se ani trochu zamyslet nad jinými názory.Mají jen
jeden zroj info a tím je to dané.Když nastolili covid byl jsem u
kámoše,seděli dvě hodiny vedle sebe u PC podávali si myš,ale na
odchodu mi ruku nepodal,že je to zakázane.Byl to tentyž člověk
o ,kterém jsem psal výše.Myslel jsem že se sežeru smíchy.

Pavel K
22. 6. 2022 17:23
Odpovědět  Ratus

Utečte pryč a to hodně daleko. Tedy od těchto lidí, je to ztraceno. Ti už to mají zakódováno v hlavě a konečná. Tito lidé musí tvrdě narazit a musí to hodně bolet. Hodně, jinak je to neprobere. Já takhle bojoval ze ségrou, když začal Covid. Ta se bála, že nechtěla ani pustit švagra do baráku dokud se nedesinfinkuje když přišel z krámu. Musel jsem tam vletět a řádně, velmi hlasitě promluvit, aby nepanikařila. Ještě zapracoval její syn co žije dloudobě v zahraničí. Tak se pak s klidnila. Ale že to dalo práci.

Ratus
22. 6. 2022 17:47
Odpovědět  Pavel K

To je těžké.Známe se přes 30let.Mnoho jsme toho všichni spolu
prožili.Když ještě žila manželka cestovali po světěa vím,že jsou tam kvality v jiné oblasti.Spíše mám pocit,že věci kolem globalistů,velkého resetu apod jsou natolik šílené,že jedinec,který se o to aktivně nezajímá to prostě nedokáže jen tak vstřebat,že lidská mysl není
stavěná na takovéto hrůzy.Proto to popírání.Je to taková sebeobrana
vlastní duše.

Lubek
22. 6. 2022 18:47
Odpovědět  Ratus

Moja dcéra má 34. Keď sa stretneme (žije v cudzine) manželka vyhlási moratórium na politické reči. Aj tak sa neubránime a niektorá strana sem tam “naddvihne oponu”. Dcéra sleduje náš mainstream a má “jasno.” Putin je zlosyn, samozrejme aj ruskí športovci a vôbec všetci rusi. Zelenský je frajer, vie to, ide mu to.
Človek si v takej situácii uvedomí, kam sa dostala spoločnosť. Neexistuje ani vypočutie iného názoru, hľadanie zhodných bodov, či tém. Kompromisov. Prehodnotenie svojho postoja. Za, alebo proti. Nič medzi tým.

Pavel K
22. 6. 2022 19:02
Odpovědět  Lubek

🤣
Vy chodíte ke mě domů? Že o tom nic nevím!! 🤣🤣🤣
Mám příbuzenstvo v Nitřem vdala se mi tam sestřenice.
Je to asi 1 1/2 měsíce co nás poctili návštěvou. Klidně probíhající návštěva se zvrhla v hádku než jsem JÁ promluvil. Dostal jsem to ze všech stran, že by si pes kůrku ode mne nevzal. Kidičky nevím jestli si to vůbec uvědomujete v jakých jsme srraččkáách. Tyhle radikální úvahy jsou i mezi členy rodiny a to není dobré.

Lubek
22. 6. 2022 19:47
Odpovědět  Pavel K

No, to sme dopadli. Úplne mi však uniká, kde ľudia berú, na základe čoho to svoje absolútne presvedčenie. Istotu! Zvolia politika podľa fotky a nejakého “akčného” hesla na bilboarde. Nič iné o ňom nevedia. Nemajú tušenia akých je zásad, čo sú jeho skutočné zámery a ciele, čo má “za sebou” a pred čím nebude mať zábrany, či rešpekt. Koho sa bojí, kto ho riadi.
Iste, nedá sa to objektívne zistiť vlastne o žiadnom politikovi. Ale kede, ako, na základe čoho potom berú voliči tú neochvejnú vieru, istotu, sympatie, dôveru v neho? Za, alebo proti. Nič medzi tým neexistuje.
No a správy? V digitálnej dobe? Film “Vrťeti psem” by som dal povinné pozeranie do škôl.

Pavel K
22. 6. 2022 20:49
Odpovědět  Lubek

Lenost, přežranost, apatie, roupy, debilita, lhostejnost, pokrytectví atd atd.
Lubek příklad, jsem v ID, u souseda byla návštěva, chlap kterého velmi dobře znám. Já vylezl z baráku před hradbu (šel jsem do auta). Tak jsme se navzájem pozdravili a on se do mě začal navážet a vyčítal mě, že jsem v ID a ty ostatní kecy okolo. Nebudu to rozebýrat zde na netu. Je mi to nepříjemný a není první kdo měl na moji adresu tuto výtku. Kdybych měl Ak 58 tak jsem to do něj nasypal a bylo by mě fuk co jsem udělal. Proč to píši, nenávist mezi lidmi JE, ne že NE!!! To není dobře!!!🙋‍♂️

primak
22. 6. 2022 17:53
Odpovědět  Pavel

Dnešní mladí? A co ti dnešní staří, co pořád žijou v zaběhnutém klišé o zlích Rusech? Nevidíte to v diskuzích? To nejsou mladí…

Pavel K
22. 6. 2022 19:31
Odpovědět  primak

Ted neví jestli je to na mě. No ti starší jestli jsou pořád zavřeni v klišé zlý Rus, tak co na ně říci. Ani nevíte jaký svádím názorový boj s těmito vrstevníky + – 60 let. Jen takovou krátkou příhodu. Jel jsem před 14 dny kámošovi pro slepičinec. Dopadlo to, že jsme se kvůli rusům a 68 pohádali do krve. Marně jsem se snažil vysvětlit a chtít diskuzi. Nasadil takový kalibr nadávek na mě a na rusi proložený právě zamindrákovaným 68. Tak jsem mu řekl zdar a na jaře si povíme.

Gales
22. 6. 2022 10:07

Ať zvítězí ten lepší. Slované…

Gales
22. 6. 2022 11:09

Poslední boj na ukrajině začal…

M.Š.
22. 6. 2022 11:31

Drzost englánů a englosasů vůbec, je nekonečná.Jak je vidět i jejich IQ je poněkud momentálně na úrovni nadutých buranů.

pavelpe
22. 6. 2022 13:53

Angličani a USA jsou už léta skutečnou hrozbou pro svět. Tohle samozřejmě nechtějí slyšet, ale fakta jsou jasná.
Rusko od odchodu z Afghanistánu vedlo ozbrojené akce v Gruzínsku a Kazachstánu na ochranu hranic a národnostních menšin. Vstoupilo do Sýrie a to na základě žádosti legitimně zvolené vlády. A nakonec na Ukrajinu k obraně hranic a národnostní ruské menšiny. Kdyby šlo pouze o nějaké zákony, které nějak omezují ruské menšiny, dalo by se jistě vyjednávat. Bohužel zde se nejednalo o nějaké omezení ruskojazyčného obyvatelstva, nýbrž o vraždění obyvatel na základě etnicity. Tento přístup ze strany Saakašviliho a Zelenského s Porošenkem, kteří nejen že nezasáhli k uklidnění situace, ale naopak eskalovali a přímo podněcovali k těmto etnickým čistkám.
USA naprosto v rozporu s mezinárodním právem, chartou OSN a na základě lživých obvinění napadli suverénní státy a zavraždili milióny obyvatel a další desítky miliónů vyhnaly ze svých domovů. Jako několik nejkřiklavějších příkladů uveďme Vietnam (lži o útoku na americkou loď), Irák (lži o zbraních hromadného ničení), Afghanistán (lži o teroristických akcích), Libye (lži o podpoře terorismu), Srbsko (lži o genocidě), převraty v Egyptě, Kazachstánu, Ukrajině, Bělorusku. A téměř vždy spolu s Anglány.

pavelpe
22. 6. 2022 14:03

Porušování jakýchkoliv dohod je také specialita USA a Anglie. Stačí se podívat jen na události posledních let, kdy USA dodali 480 kusů jaderných bomb B61 s až dvanáctinásobným účinkem Hirošimi evropským zemím – Belgie, Holandsko, Itálie, Turecko, Německo a porušují flagrantně dohodu o nešíření jaderných zbraní. USA má ve světě více jak 700 základen, Rusko a Čína jich mají dohromady 12. USA s NATO vydávají 1270 miliard dolarů na zbrojení, Rusko 67 miliard, Čína asi 93 miliard. Kdo je teda agresivní parchant? Nemohu si pomoct, mě vycházejí jednoznačně USA a NATO, které baží po neustálém teritoriálním rozšiřování a jejich tajné služby permanentně provádějí nepřátelské akce v Rusku a zemích s ním bezprostředně sousedících.

primak
23. 6. 2022 06:21

Nebylo nám líp dříve, kdy nám všem bylo jasné, kdo je zlosyn a kdo je čistý jako anděl? Nikdy žádná hádka nebyla a pěkně jsme si zanadávali.

A k tomu všemu jsme se vždy politovali, jak trpíme.

primak
23. 6. 2022 06:44
Odpovědět  primak

A když jsme dostali zprávy, jak někde na Západě se stávkuje, dokonce někde (hlavně v Německu) proti americkým základnám, tak jsme jim říkali, přijďte si k nám zažít socialismus.

To by se jim jistě nelíbilo, jak se u nás žilo: žádný homlesák, žádný strach, že nás vylejou z práce, žádný strach z exekutorů, mateřská dovolená 2 roky, poukaz ROH do hor, někteří tam jezdili do podnikové chaty zadarmo každý pátek večer podnikovým autobusem, někde ale od nich chtěli platit 20 Kčs.

primak
23. 6. 2022 06:45
Odpovědět  primak

A to nemluvě o bezúročných půjčkách na dům, někdy to chtěli splatit vše, odpustili jenom něco. A museli jsme platit činži za byt v králikárně, i s inkasem jsme to zvádli za stejnou sumu, co jsme platili, když jsme si vyrazili s kolegy po práci na vínko.

primak
23. 6. 2022 06:46
Odpovědět  primak

A snili jsme o životě pracujícího na Západě, který si může koupit auto za pár svých vejplat. Ale nevěřili jsme, že tam živořej, a že musej platit za doktora a za vzdělání. A že tam maj i komunisty, někde dokonce i ve vládě. A proč vlastně stávkujou?

primak
23. 6. 2022 07:01
Odpovědět  primak

A někteří, co hodně trpěli, strávili celý den na středisku čekat na doktora, než jim napsal neschopenku. A ti pak jeli na chalupu už v úterý nebo ve středu, pršelo jim do chalupy, musel holt sám na střechu.