Bezpečnostný analytik Nógrádi: Túto vojnu vyprovokovali Ukrajinci

20 | 01 | 2023 I Ivan Mihale

„Vojnu začali Rusi, to nikto nespochybňuje. Ale keď sa vrátim o pár mesiacov späť, vidím, že ukrajinská provokácia bola nepretržitá,“ zhodnotil v utorok expert na bezpečnostnú politiku György Nógrádi

„Vojna na Ukrajine trvá už takmer 11 mesiacov“ – pripomína maďarský televízny program CSATT ATV. Počas vysielania sa hovorilo o mnohých témach. Diskutovalo sa napríklad o tom, či vojnu vyhrá Rusko alebo Ukrajina. Diskutovalo sa aj o tom, do akej miery sa ruské sankcie dotýkajú strán, ako aj o tom, akú veľkú podporu Ukrajina potrebuje.

György Nógrádi k vypuknutiu vojny napríklad povedal:  „Existuje jeden francúzsky politik, ktorý povedal, že zrada je otázkou dátumu“. Pripomín, že Rusko vojnu síce začalo, ale Ukrajina ju vyprovokovala. “Keď sa vrátim o pár mesiacov späť, vidím, že ukrajinská provokácia bola nepretržitá. Vraždili Rusov, podpaľovali im domy,“ vysvetlil odborník.

Na margo víťazstva jednej alebo druhej strany iba pridal: “Aktuálne stačí vidieť, že túto vojnu vyprovokovali Ukrajinci a je mimoriadne ťažké povedať, kedy sa skončí a kto ju vyhrá“

György Nógrádi sa zároveň dotkol aj toho, že americký záujem o vojnu je jasne viditeľný, rovnako ako vidno, že Ukrajina by bez podpory Západu nevydržala ani týždeň.

sdíletj na

4.3 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
21. 1. 2023 12:17

Vzpomínám si, jak to všechno začalo. Tím jejich Majdanem v roce 2014 a následným vražděním ruskojazyčného obyvatelstva na východě Ukrajiny. Jenom v Oděse zaživa upálili v tzv. Domě odborů ukrajinští hemeroidi padesát civilistů. Tím se to všechno odšpuntovalo. Ano, Rusové mají svůj díl viny, ale ukrajinští hemeroidi zrovna tak.

sizok
21. 1. 2023 12:34
Odpovědět  scipio

Podle mě, všechno začalo vyhlášením ukrajiny jako státu.
Nenávist k rusům, která byla tlumena v dobách SSSR,
mohla propuknout v plné síle. Stejně, jako v pobaltských státech.
Juščenko, timošenková, porošenko, zelenský, to jsou jenom
odrazy této nenávisti. Nacismus mají po třech generacích prostě
v krvi, to už nejde vymazat. Myslí si, že oni jsou ti vyvolení.
Jenom oni. A západ je v tomto přesvědčení jenom utvrdil.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Realista
21. 1. 2023 12:56
Odpovědět  sizok

Keby len utvrdil. Pomáhal a chránil preživších Banderovcov hlavne v Kanade ich bolo najviac. Tú nenávisť tam priviezli hlavne oni pod ochranou a pdporou USA.

Pavel K
21. 1. 2023 13:34
Odpovědět  Realista

Jakže si ti šmejdi říkali, nějak jako Gallícia ne?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
21. 1. 2023 17:56
Odpovědět  scipio

scipio díky jo to jsou oni. 👍 Já z toho udělal hned nějakého římského, nebo řeckého vládce,nebo učence. 😂 🤣 No panečku pěkní to šmejdi, vidíš a když s tím budu někde argumentovat, tak na mě budou čumět jako na vejra. Viděl jsi to filmové zpracování VOLIŇ? Je to tak 6-7 let starý film, jsem na mrtvoly ve filmech zvyklý, ale v tomto filmu nebylo kam utéci, všichni proti všem. Celkem hustý. 🙋‍♂️
P.S. Ještě, ten film je celkem na boudu, právě proto, že jeden neví komu se nebudeš líbit, tak tě nehezky zamorduje.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
21. 1. 2023 16:45
Odpovědět  sizok

Řečeno přesně. Nacismus mají v krvi a nenávist k Rusům trvalou. Je to kupříkladu jako se socialismem, téměř všichni se přizpůsobili, ale mnoho lidí ho nepřestalo nenávidět i kdyby jak se říká byl svatý zlatý. Někteří měli možná k nenávisti důvod, protože jim ublížil, někteří ani možná nevědí proč ho tak nenáviděli nebo nenávidí. Je to otázka osobních pocitů, ztrát nebo zisků.

ANTIUKRAJINEC
21. 1. 2023 17:27
Odpovědět  sizok

a přitom když se člověk na ty vožralý ukrajince podívá větší mongoloidy aby pohledal..

Milan ze Zahrady Čech
21. 1. 2023 13:49
Odpovědět  Teuton

Nemůžu si pomoci, ale když hledám ruský díl viny, vrací mě to znova a znova k rozpadu SSSR, ať to vezmu z kteréhokoli konce. Tam leží příčina. Od té doby Rusko pouze reagovalo – nebylo hybatelem dědí. Pakliže nebylo hybatelem dění, nelze mu dávat vinu za to, že se, v zájmu zachování vlastní existence, (konečně) rozhejbalo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
pavelpe
21. 1. 2023 20:03
Odpovědět  Teuton

Ono to začalo už v roce 1991 rozpadem SSSR. Od té doby proběhlo na Ukrajině asi 5 majdanů. Ten poslední v roce 2014 byl organizován pomocí agentů CIA jako Gruzínec Saakašvili, který tam “dodal kolem 50 odstřelovačů střílejících do policie i demonstrantů. Četl jsem výpověď jednoho z nich, že byli zneužiti a přes 40 z nich bylo už následně zavražděno, aby nemohli vypovídat. On sám už se 9 let schovává, aby nedopadl stejně.
Jedinou skutečností, která mě mrzí je skutečnost, že Moskva v roce 2014-15 zastavila ofenzivu milicí DLR a LNR. V té době měli na dosah Oděsu, povedlo se jim obklíčit a zajmout 7000 Ukronacistů, asi 500 amerických vojáků, které Moskva propustila. V té době šlo velice rychle Ukronacisty porazit a byl by klid. Místo toho Moskva umožnila dodat zbraně za miliardy dolarů a vycvičit 150 000 ukronacistických militantů, bylo umožněno importovat z Kanady a USA tisíce pohrobků Bandery a Šuchevyče. Dnes díky tomu je pro Rusko válka mnohem nákladnější a plná zbytečných obětí.

Monty
21. 1. 2023 13:41

V základě se jedná o válku USA-NATO ,proti RF ,do posledního UKRAJINCE..Důkazů je hodně.

Aleš
21. 1. 2023 13:55

Kdo je agresor, ten kdo zaútočí jen proto, že ten druhý chystá útok ?

Pavel K
21. 1. 2023 14:05
Odpovědět  Aleš

To je přesně to na čem se pětikolka točí, ale že tam byly biolaboratoře plné smrtících virů a že se zaútočit připravovali, to opět podle slepence není pravda.

skeptik
21. 1. 2023 14:09
Odpovědět  Aleš

Agresor je ten, kdo chystá útok aniž by ho kdokoliv ohrožoval.
Každý má právo bránit se agresi i protiútokem. Nebude přece čekat ze založenýma rukama na útok agresora, že ano?

PENNYS
21. 1. 2023 18:59
Odpovědět  Aleš

Nevím, jak byste chránil svuj (dum), kdyby vás obklíčili nepřátelé ze všech stran atomovými raketami???????

Bozena K
21. 1. 2023 15:29

a ještě zapomněl připomenout, že vedení RFse snažilo do poslední chvíle vyjednávat na všech úrovních… marně…vysmáli se jim do očí…to si již nikdo nepamatuje, co se dělo v posledních měsících r.2021 ? střídaly se delegace jedna za druhou a výsledek – válka

Burák
21. 1. 2023 18:13
Odpovědět  Bozena K

Ano, pamatuji, že se do poslední chvíle snažili ale Západ s nimi jednal z pozice síly. Dokonce se vysmáli některým diplomatickým pokusům a nyní hrají oběť. Hnus velebnosti 😳

Pavel z Moravy
21. 1. 2023 16:38

Já, jako neanalytik bych řekl toto. Jestli jsou napadáni a vražděni moji bratři, a já mám s nimi nějaké spojenectví je mojí povinností jim pomoci, když selhali veškeré možné jiné způsoby urovnání.

ANTIUKRAJINEC
21. 1. 2023 17:25

Tak tohle ví každej,kdo se o to alespoň trochu zajímal,dokonce o tom ještě před rokem zcela “dezinformačně” informoval i náš mainstream