Krize UKRAJINA

Bezpečnostný analytik Nógrádi: Túto vojnu vyprovokovali Ukrajinci

20 | 01 | 2023 I Ivan Mihale

„Vojnu začali Rusi, to nikto nespochybňuje. Ale keď sa vrátim o pár mesiacov späť, vidím, že ukrajinská provokácia bola nepretržitá,“ zhodnotil v utorok expert na bezpečnostnú politiku György Nógrádi

„Vojna na Ukrajine trvá už takmer 11 mesiacov“ – pripomína maďarský televízny program CSATT ATV. Počas vysielania sa hovorilo o mnohých témach. Diskutovalo sa napríklad o tom, či vojnu vyhrá Rusko alebo Ukrajina. Diskutovalo sa aj o tom, do akej miery sa ruské sankcie dotýkajú strán, ako aj o tom, akú veľkú podporu Ukrajina potrebuje.

György Nógrádi k vypuknutiu vojny napríklad povedal:  „Existuje jeden francúzsky politik, ktorý povedal, že zrada je otázkou dátumu“. Pripomín, že Rusko vojnu síce začalo, ale Ukrajina ju vyprovokovala. “Keď sa vrátim o pár mesiacov späť, vidím, že ukrajinská provokácia bola nepretržitá. Vraždili Rusov, podpaľovali im domy,“ vysvetlil odborník.

Na margo víťazstva jednej alebo druhej strany iba pridal: “Aktuálne stačí vidieť, že túto vojnu vyprovokovali Ukrajinci a je mimoriadne ťažké povedať, kedy sa skončí a kto ju vyhrá“

György Nógrádi sa zároveň dotkol aj toho, že americký záujem o vojnu je jasne viditeľný, rovnako ako vidno, že Ukrajina by bez podpory Západu nevydržala ani týždeň.

sdíletj na

22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
21. 1. 2023 12:17

Vzpomínám si, jak to všechno začalo. Tím jejich Majdanem v roce 2014 a následným vražděním ruskojazyčného obyvatelstva na východě Ukrajiny. Jenom v Oděse zaživa upálili v tzv. Domě odborů ukrajinští hemeroidi padesát civilistů. Tím se to všechno odšpuntovalo. Ano, Rusové mají svůj díl viny, ale ukrajinští hemeroidi zrovna tak.

sizok
21. 1. 2023 12:34
Odpovědět  scipio

Podle mě, všechno začalo vyhlášením ukrajiny jako státu.
Nenávist k rusům, která byla tlumena v dobách SSSR,
mohla propuknout v plné síle. Stejně, jako v pobaltských státech.
Juščenko, timošenková, porošenko, zelenský, to jsou jenom
odrazy této nenávisti. Nacismus mají po třech generacích prostě
v krvi, to už nejde vymazat. Myslí si, že oni jsou ti vyvolení.
Jenom oni. A západ je v tomto přesvědčení jenom utvrdil.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Realista
21. 1. 2023 12:56
Odpovědět  sizok

Keby len utvrdil. Pomáhal a chránil preživších Banderovcov hlavne v Kanade ich bolo najviac. Tú nenávisť tam priviezli hlavne oni pod ochranou a pdporou USA.

Pavel K
21. 1. 2023 13:34
Odpovědět  Realista

Jakže si ti šmejdi říkali, nějak jako Gallícia ne?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
21. 1. 2023 17:56
Odpovědět  scipio

scipio díky jo to jsou oni. 👍 Já z toho udělal hned nějakého římského, nebo řeckého vládce,nebo učence. 😂 🤣 No panečku pěkní to šmejdi, vidíš a když s tím budu někde argumentovat, tak na mě budou čumět jako na vejra. Viděl jsi to filmové zpracování VOLIŇ? Je to tak 6-7 let starý film, jsem na mrtvoly ve filmech zvyklý, ale v tomto filmu nebylo kam utéci, všichni proti všem. Celkem hustý. 🙋‍♂️
P.S. Ještě, ten film je celkem na boudu, právě proto, že jeden neví komu se nebudeš líbit, tak tě nehezky zamorduje.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
21. 1. 2023 16:45
Odpovědět  sizok

Řečeno přesně. Nacismus mají v krvi a nenávist k Rusům trvalou. Je to kupříkladu jako se socialismem, téměř všichni se přizpůsobili, ale mnoho lidí ho nepřestalo nenávidět i kdyby jak se říká byl svatý zlatý. Někteří měli možná k nenávisti důvod, protože jim ublížil, někteří ani možná nevědí proč ho tak nenáviděli nebo nenávidí. Je to otázka osobních pocitů, ztrát nebo zisků.

ANTIUKRAJINEC
21. 1. 2023 17:27
Odpovědět  sizok

a přitom když se člověk na ty vožralý ukrajince podívá větší mongoloidy aby pohledal..

Milan ze Zahrady Čech
21. 1. 2023 13:49
Odpovědět  Teuton

Nemůžu si pomoci, ale když hledám ruský díl viny, vrací mě to znova a znova k rozpadu SSSR, ať to vezmu z kteréhokoli konce. Tam leží příčina. Od té doby Rusko pouze reagovalo – nebylo hybatelem dědí. Pakliže nebylo hybatelem dění, nelze mu dávat vinu za to, že se, v zájmu zachování vlastní existence, (konečně) rozhejbalo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
pavelpe
21. 1. 2023 20:03
Odpovědět  Teuton

Ono to začalo už v roce 1991 rozpadem SSSR. Od té doby proběhlo na Ukrajině asi 5 majdanů. Ten poslední v roce 2014 byl organizován pomocí agentů CIA jako Gruzínec Saakašvili, který tam “dodal kolem 50 odstřelovačů střílejících do policie i demonstrantů. Četl jsem výpověď jednoho z nich, že byli zneužiti a přes 40 z nich bylo už následně zavražděno, aby nemohli vypovídat. On sám už se 9 let schovává, aby nedopadl stejně.
Jedinou skutečností, která mě mrzí je skutečnost, že Moskva v roce 2014-15 zastavila ofenzivu milicí DLR a LNR. V té době měli na dosah Oděsu, povedlo se jim obklíčit a zajmout 7000 Ukronacistů, asi 500 amerických vojáků, které Moskva propustila. V té době šlo velice rychle Ukronacisty porazit a byl by klid. Místo toho Moskva umožnila dodat zbraně za miliardy dolarů a vycvičit 150 000 ukronacistických militantů, bylo umožněno importovat z Kanady a USA tisíce pohrobků Bandery a Šuchevyče. Dnes díky tomu je pro Rusko válka mnohem nákladnější a plná zbytečných obětí.

Monty
21. 1. 2023 13:41

V základě se jedná o válku USA-NATO ,proti RF ,do posledního UKRAJINCE..Důkazů je hodně.

Aleš
21. 1. 2023 13:55

Kdo je agresor, ten kdo zaútočí jen proto, že ten druhý chystá útok ?

Pavel K
21. 1. 2023 14:05
Odpovědět  Aleš

To je přesně to na čem se pětikolka točí, ale že tam byly biolaboratoře plné smrtících virů a že se zaútočit připravovali, to opět podle slepence není pravda.

skeptik
21. 1. 2023 14:09
Odpovědět  Aleš

Agresor je ten, kdo chystá útok aniž by ho kdokoliv ohrožoval.
Každý má právo bránit se agresi i protiútokem. Nebude přece čekat ze založenýma rukama na útok agresora, že ano?

PENNYS
21. 1. 2023 18:59
Odpovědět  Aleš

Nevím, jak byste chránil svuj (dum), kdyby vás obklíčili nepřátelé ze všech stran atomovými raketami???????

Bozena K
21. 1. 2023 15:29

a ještě zapomněl připomenout, že vedení RFse snažilo do poslední chvíle vyjednávat na všech úrovních… marně…vysmáli se jim do očí…to si již nikdo nepamatuje, co se dělo v posledních měsících r.2021 ? střídaly se delegace jedna za druhou a výsledek – válka

Burák
21. 1. 2023 18:13
Odpovědět  Bozena K

Ano, pamatuji, že se do poslední chvíle snažili ale Západ s nimi jednal z pozice síly. Dokonce se vysmáli některým diplomatickým pokusům a nyní hrají oběť. Hnus velebnosti 😳

Pavel z Moravy
21. 1. 2023 16:38

Já, jako neanalytik bych řekl toto. Jestli jsou napadáni a vražděni moji bratři, a já mám s nimi nějaké spojenectví je mojí povinností jim pomoci, když selhali veškeré možné jiné způsoby urovnání.

ANTIUKRAJINEC
21. 1. 2023 17:25

Tak tohle ví každej,kdo se o to alespoň trochu zajímal,dokonce o tom ještě před rokem zcela “dezinformačně” informoval i náš mainstream