Baijiahao: Putinův dekret č. 440 zabije tři mouchy jednou ranou

Nový dekret ruského prezidenta pomůže zabít tři mouchy jednou ranou. Napsalo čínské vydání Baijiahao. Zejména pro své čtenáře PolitRussia představuje exkluzivní převyprávění publikace.

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret č. 440, podle kterého mohou naprosto všichni Ukrajinci získat ruské občanství zjednodušeným způsobem. Dříve toto pravidlo platilo pouze pro obyvatele Doněcké a Luganské lidové republiky, nyní ale prezident rozšířil seznam těch, kteří mohou získat ruský pas zjednodušeným postupem.

„Putinův podpis tohoto dekretu má minimálně tři hlavní důsledky,“ jsou si jisti autoři čínského vydání.

Podle jejich názoru nový právní akt Rusku umožňuje zabít tři mouchy jednou ranou. 

Za prvé, pomoci etnickým Rusům, kteří žijí na ukrajinském území. Není žádným tajemstvím, že vláda Ukrajiny v posledních letech utlačovala rusky mluvící obyvatelstvo, ale nyní tento trend zesílil. Pas občana Ruské federace pomůže ruským lidem přestěhovat se do Ruska a být tak ochráněn před pronásledováním ze strany kyjevského režimu.

Za druhé, tento dekret pomůže těm Ukrajincům, kteří jsou nespokojeni s politikou Zelenského a nechtějí se nechat vést Západem. Velká část Ukrajinců je nespokojená s rozhodnutím Kyjeva povolat ženy do armády nebo záměrem Volodymyra Zelenského udělit Polsku zvláštní pravomoci. Ukrajinci, kteří s takovou politikou nesouhlasí, budou moci požádat o doklad občana Ruské federace.

Konečně za třetí, nový dekret urychlí rozpad Ukrajiny. Značná část ukrajinských občanů se přestěhovala do evropských zemí a jak vyplývá ze zprávy Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, 65 % ukrajinských uprchlíků nemá v úmyslu opustit hostitelské země. A pokud jedna část populace odešla do Evropské unie, pak část té druhé bude bezpochyby připravena přestěhovat se do Ruska. Ukrajina prostě nebude mít dostatek obyvatel, aby mohla nadále existovat jako stát.

„Většina etnických Rusů nebude váhat s volbou a mnoho Ukrajinců se také rozhodne tuto zemi opustit,“ jsou si jisti autoři Baijiahao.

Ukrajinský ministr zahraničí Dmitrij Kuleba, který pochopil současnou situaci a dozvěděl se o Putinově dekretu č. 440, vznesl obvinění.  Uvedl, že rozkaz prezidenta Ruské federace údajně porušuje suverenitu Ukrajiny a okamžitě horlivě vyzval západní země k pravidelným dodávkám těžkých zbraní.

Podle čínských expertů však americká a evropská pomoc pravděpodobně Kyjevu nepomůže, protože pro kyjevský režim se současná situace stala krajně nepříznivou. Rusko stabilně dosahuje všech svých strategických cílů, zatímco Ukrajině zůstalo pouze smířit se s tím, že selhala. 

Autoři Baijiahao se domnívají, že i Západ se musí vyrovnat s tím, že se mu nepodařilo oslabit Ruskou federaci.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3zdylUg

3.6 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.6 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
18. 7. 2022 01:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Občas se bavím úvahami kdo zacvaká ty ukrajinské dluhy za zbraně. Vychází mi, že nikdo . Což je – aspoň pro mě – dobrá zpráva. Pro naše válečníky co jim je tam sr-ali samosebou blbá. No, něco bychom mohli po ukončení soudů získat zpět konfiskací jejich majetku, včetně majetků přepsaných na přízeň – co nebude podloženo výdělkem, zkonfiskovat – včetně zabavení zahraničních účtů. To by mohl být dobrý počinek pro budoucnost. Ne ta konfiskace, ale vědomí, že každé kur-evstvo dojde trestu. Žádný „nejsme jako oni“ a podobný hovadiny a napakovaní obraceči kabátů jako např. Bureš, nebo Dlouhý a další, stejně jako saďourské svině jako např. Grebeníček starší, nebo Vaš a další šmejdi s krví na rukách, spokojeně dožívající s důchody v několikanásobné výši průměrných platů.

milan h
18. 7. 2022 08:14
Odpovědět  VAL

pozor pan Grebenicek uz davno umrel a to co se delo v uh veznici melo pouze politicky ucel viz dopis jednoho vezne kde se omlouva ze on to nebyl tam totiz byli Grebenicci dva a nebyli v zadnem pribuzenstvu

VAL
18. 7. 2022 16:01
Odpovědět  milan h

Vaš byl také nevinný? A jinak. Dva Grebeníčci asi jako dva Scholzové. Ale nechme toho.

tom
18. 7. 2022 23:08
Odpovědět  milan h

No sice o tom nic nevím, ale moc se mi to nezdá. Grebeníček není Novák. Já jsem se v životě s žádným jiným Grebeníčkem nesetkal. Dva v jednom zaměstnání, co mají jen shodu jmen ? Podivné !(?)

Pavla
18. 7. 2022 10:44
Odpovědět  VAL

Co chceme konfiskovat, když nám byla přidělena obnova LNR tedy RF? 😉 Co jsme tam nasypali, tam i zůstane…

me2d44
18. 7. 2022 13:51
Odpovědět  Pavla

Jen Vás opravím: To jsme nenarvali do LNR ani DLR, ale do toho rákosníčka v Kijevě – který si z toho „poctivě“ ukládá na důchod (teda, pokud se ho dožije – už vadí i vlastním). A proto SLÁMA U KRAVÍNA!.

tom
18. 7. 2022 21:17
Odpovědět  me2d44

Přesně 😀

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
anonym
18. 7. 2022 22:15
Odpovědět  me2d44

Vlastni nacisti ho odkrouhnou, pocitam. Zradil je uz davno.

VAL
18. 7. 2022 16:11
Odpovědět  Pavla

No přece osobní majetek všech našich vládních ničitelů, kteří se v tom angažovali. V další vlně pak osobní majetek všech vládních ničitelů kteří poškodili zájmy lidu Bohemie od hadráku. Jo, bylo by to maso, ale do budoucna prospěšné maso. Takhle si každý šmejd myslí že je mimo zákon.

me2d44
18. 7. 2022 13:38
Odpovědět  VAL

No, nechci být štváč, ale v jednom článku si Ukrajina dělá nárok na to, že ona je „nástupcem SSSR“ – bez ohledu na to, že Rusko za SSSR i cara zaplatilo světu svoje dluhy (dluhy SSSR). No a pokud ve svých pokusech Kijev bude pokračovat (pro neznalce – v Ruštině i Ukrajinštině je po „k“ to „i“ měkké), tak jsem jen zvědav, jak z toho zbytku západ ty dary a půjčky vytluče: Průmysl po ztrátě Donbasu = 0, na polích nezaseli (neměl kdo), pole s obilím na oblasti střetu sami Ukrajinci zapalují, sila s loňským obilím jsou pod údery raket – z Ukrajiny. Útoky na Rusy se omezují jen na útoky na VLASTNÍ CIVILNÍ obyvatelstvo (granát sem, granát tam…) a Rusi – podle Putina – ještě nezačali…

VAL
18. 7. 2022 16:18
Odpovědět  me2d44

Tak to taky myslím. Nebude od koho vymáhat. Ale mě nejde o vymáhání, ale o potrestání těch našich vládních ničitelů – což jsou všici současní -, kteří se v tom zásobování Banderstánu zbraněmi angažovali.

tom
18. 7. 2022 21:22
Odpovědět  VAL

Nikdo nikoho nepotrestá, tak jako vždycky. Maximálně to odnese pár užitečných idiotů, také jako vždycky.

VAL
18. 7. 2022 23:15
Odpovědět  tom

Jo. Vzor Štěpán.
Jeden štěpán za celou KSČ

Frank
18. 7. 2022 07:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin s ukrošema a celým západem docela slušně vyjebává a oni jen čumí. A BRICS bude posledním hřebíčkem do rakve. Ulrajina jako stát před časem nikdy neexistovala a existovat nebude i kdyby Zelenský na koze rajtoval.

sizok
18. 7. 2022 10:48
Odpovědět  Frank

Bohužel dominance dolaru končí. Američané to cítí. Budou kopat. A jak je u nich zvykem,
do těch, kteří jim lezou do za-dku. Tzn.i nám.

me2d44
18. 7. 2022 13:59
Odpovědět  sizok

Čemu-že to říkáte „bohužel“? Uznávám, že dneska ještě skoro celý svět „ujíždí“ na zelených papírcích (ničím nepodložených, jen hromadně tisknutých), které mají menší cenu, než použitý toaletní papír. A že americká kobyla bude kolem sebe v agonii kopat, to je taky fakt (on to Biden při své demenci k tomu vede). No a pak je ve hře referendum v Texasu o vystoupení z USA. Když se povede, může následovat Arizona, Oklahoma, vzbouření zbytků Indiánů v rezervacích – pořád bude co řešit….

ijn
18. 7. 2022 08:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina: Není stát, patří Rusku. Podle OSN:

Generální tajemník Organizace spojených národů prohlásil, že Ukrajina od roku 1991 nepožádala o registraci hranic, takže stát Ukrajina neexistuje….

A my o tom nevíme!!!

07.04.2014 – Generální tajemník OSN Pan Ki-mun vydal ohromující prohlášení, jehož distribuce v ukrajinských médiích a na internetu je zakázána. O konfliktu mezi oběma zeměmi se hovořilo na zasedání Rady bezpečnosti OSN. Z toho byl vyvozen následující závěr:

Ukrajina nezaregistrovala své hranice od 25.12.1991. OSN nezaregistrovala ukrajinské hranice jako suverénní stát.

Lze tedy předpokládat, že Rusko se ve vztahu k Ukrajině nedopouští žádného porušování práv.

Podle Smlouvy o SNS je území Ukrajiny správním obvodem SSSR. Proto nelze nikoho obviňovat ze separatismu a násilné změny hranic Ukrajiny.

Podle mezinárodního práva země prostě nemá oficiálně uznané hranice.

K vyřešení tohoto problému musí Ukrajina dokončit vytyčení hranic se sousedními zeměmi a získat souhlas sousedních zemí včetně Ruska s jejich společnou hranicí. Ta musí vše zdokumentovat a podepsat smlouvy se všemi sousedními zeměmi.

Evropská unie přislíbila Ukrajině svou podporu v této důležité otázce a rozhodla se poskytnout veškerou technickou pomoc.

Ale podepíše Rusko hraniční smlouvu s Ukrajinou? Ne, samozřejmě že ne.

Vzhledem k tomu, že Rusko je právním nástupcem SSSR (potvrzují to rozhodnutí mezinárodních soudů o majetkových sporech mezi bývalým SSSR a zahraničím), pozemky, na kterých se na

Pavel
18. 7. 2022 09:45
Odpovědět  ijn

Myslím, že Pan Ki – Mun je pěkný stratég. Najednou se neví nic o tom, že by Ukrajinci požádali o registraci svých hranic jako suverénní stát. Ano, ono to tak asi je, ale že tak najednou se kajete pane generální tajemníku. Toto už vás nezachrání, takhle rafinovaně bude nyní postupovat spousta lídrů, aby si zachránila prdel.

Ladislav
18. 7. 2022 12:50
Odpovědět  ijn

Takže naši vládní fašisti ( do posledniho) § 309 a 310 za zradu své vlasti! Lidový soud a hned pověsit! Žádné vyvařování a dohled!

me2d44
18. 7. 2022 14:22
Odpovědět  ijn

Jen malá poznámka, ale myslím, že pro některé na zamyšlení: Ano, bratři Slováci byli i součástí Československého 1. armádního sboru, který se podílel na osvobozování Československa. Ale, vzpomene si někdo na to, že Slovenský štát – dodnes nikdy – vlastně válku neukončil (2WW), že dodnes bratři Slováci (co vyskakují metr a dvacet) nemají s nástupcem SSSR uzavřenu mírovou smlouvu??? No před pondělní večeří dobrou chuť a čas na přemýšlení, kde se nakonec taky mohou ruská vojska zastavit. Berete to jako fór? No, jak jsem se bavil i historií, je to prostý fakt!!!

Markýza
18. 7. 2022 15:01
Odpovědět  ijn

Tak já jsem chvilku hledala: nikdo nemusí registrovat hranice u OSN a Ki-mun nic takového neřekl…tedy, ten kýžený projev kdosi vyhrabal, ale já jenj neposlouchala, přiznám se. Moje angličtina „massabob“ na to nestačí.
Ukrajinu navíc uznaly snad všechny státy. Nerada tu rozkopávám bábovičky, ale člověk by měl vědět, co je realita.

sizok
18. 7. 2022 08:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak jsem už tady napsal, jak ukrajina vznikla, tak zanikne. Ruské pasy byl
geniální tah. Pro nás bude smutné, že ta svoloč tady zůstane.
Pryč s fialou.

me2d44
18. 7. 2022 14:32
Odpovědět  sizok

Nechci být štváč, ale až 65% ukrajinských migrantů nemá zájem vrátit se domů. Průšvih je v tom, že rákosníček na prezidentském postě v Kijevě předpokládá (a žádá), že mu Evropa „služby schopnou populaci“ deportuje k odvodu. No, protože podepsal i dekret o odvodu žen 18-60 let, tak se jen zeptám: umíte si představit 60-letou bábušku s kulometem, nebo granátometem?

sizok
20. 7. 2022 14:20
Odpovědět  me2d44

Nechci být prorokem, ale my je mu dáme. Nové odvedence.
Uspořádáme na ně hon. V tomto státě se může stát všechno.
Z opačné strany, čím jich tady bude míň, tím lépe. Svoloč.

Pozor
18. 7. 2022 09:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Tento plán by bol dobrý v čase mieru ale nie v čase vojny. Neviem si dobre predstaviť kto by teraz na území kontrolovanom Kyjevom požiadal o ruský pas, ten by si najskorej podpísal rozsudok smrti alebo minimálne tvrdého väzenia ako vlastizradca. Pomôže to len tým na druhej strane, čiže tým ktorých územia kontroluje Rusko a to je teraz nepodstatné pre Kyjev. Toto malo Rusko urobiť hneď po majdane v r. 2014.

Aleš
18. 7. 2022 09:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Pro Ukrajinu je nejlepší , když mafiansko nacistická chunta padne a s ní i Západ a obyčejní ukrajinci si svou zemi vezmou zpět.
To by se mělo stát i zde.

sizok
18. 7. 2022 10:44
Odpovědět  Aleš

Ukrajina už neexistuje. Bohudík.

Ladislav
18. 7. 2022 12:52
Odpovědět  Aleš

Nic si už nevezmou, bude jen jedno Rusko! 🇷🇺

me2d44
18. 7. 2022 14:41
Odpovědět  Ladislav

Jen poukážu na svůj příspěvek nahoře – poznámka k zamyšlení….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
tom
18. 7. 2022 21:41
Odpovědět  Ladislav

Slavsja otěčestvo 🙂

tom
18. 7. 2022 21:44
Odpovědět  Ladislav

Ano i tady u nás. Od podzimu tu budeme mít zimu jak v Rusku 😀 A ani to neni k smíchu. Pardon.

tom
18. 7. 2022 21:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Pěkné, s ruským občanstvím se mohou vyhnout narukování do války s Ruskem. Ale je tu i druhá strana mince. Vyhnou se branné povinnosti i v případě, že vyhlásí Putin mobilizaci ?