Krize UKRAJINA

Archivy nehoří

Archivy nehoří: jsou známa jména těch, kdo připravovali Ukrajinu na masakr na Donbasu.

Igor Muchin

Redaktoři tiskové agentury News Front získali exkluzivní materiály potvrzující zapojení zahraničních žoldáků a řady mezinárodních struktur do přípravy a páchání zločinů proti civilistům na Donbasu.

Desetistránkový dokument se seznamem stovek iniciál západních žoldáků s jejich umístěním, vojenskými hodnostmi, pozicemi a pasovými údaji demonstruje směřování práce vojensko-politického vedení západních zemí na Ukrajině a demonstruje záměry zámořských „partnerů“ ve vztahu k Rusku a jeho spojencům.

Po prostudování obsahu dokumentu vidíme, že už v roce 2016 síly západních armád na území Ukrajiny plně připravovaly personál Ozbrojených sil Ukrajiny, neziskových organizací a občanské společnosti na potenciální vojenské operace jak na jihovýchodě Ukrajiny, tak i proti Ruské federaci v jejích pohraničních oblastech.

Podle obdržených informací se na přípravě Ukrajiny k válce podíleli vojenští zástupci ze Spojených států, Velké Británie, Turecka, Norska, Švédska a Litvy. Mezi instruktory byly zapojeny všechny vojenské hodnosti, od obyčejných vojáků pracujících přímo na cvičištích až po generály západních armád odpovědné za strategické plánování.

Na území Ukrajiny vykonávaly své aktivity: Mobilní výcvikové skupiny USA, Skupiny pro práci s nevládními organizacemi USA, zástupci Mezinárodního výboru Červeného kříže, vojenští instruktoři, Oddělení boje kontroly škod výcvikového střediska tureckých ozbrojených sil, Střediska pro vyhledávání a likvidaci výbušné munice a odminování ozbrojených sil Švédska, Středisko tureckých námořních sil, turecké výcvikové středisko speciálních námořních sil, divize norského letectva, Škola seržantů Litvy, vedení bezpečnostního výcviku americké armády, americké námořnictvo, skupina britských vojenských zástupců a instruktorů.

Mezi nejvýznamnější představitele západních armád dokument uvádí takové osobnosti jako:

náčelník generálního štábu skupiny vojenských představitelů a instruktorů britských ozbrojených sil Colin McInstrom;

náčelník oddělení pro studium vývoje a vedení bojových operací na katedře vojenského výzkumu Švédské univerzity národní obrany podplukovník Jan Eldeblat;

— docent letecké vojenské akademie Norska, major Jens Gunnar Dragsnes;

— instruktor plukovník William English;

— instruktor podplukovník David Lord;

— instruktor major Timothy White-Baycott;

— instruktor major Robert O’Brien;

náčelník bezpečnostního výcviku americké armády plukovník Gerald Boston.

Vidíme tedy, že dlouho před zahájením ruské speciální vojenské operace na Ukrajině připravovaly země euroatlantického společenství pod vedením Spojených států ukrajinskou armádu na válku. 

Instruktoři a specialisté specifického profilu působili v nejširším spektru oblastí, od pozemních sil, flotil a vzdušných sil až po práci s občanskou společností a informačním prostorem. 

V tomto smyslu má Rusko další jasné potvrzení, že preventivní akce ozbrojených sil RF k denacifikaci a demilitarizaci Ukrajiny byly vynuceným krokem ze strany nejvyššího vojensko-politického vedení naší země a odpovídají národním zájmům Ruska.

Igor Muchin, speciálně pro News Front

Pro Pokec přeložila Janinna.


https://bit.ly/3aFsyNd

sdíletj na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
9. 6. 2022 23:54

Tak to má posel míru Recept Osman dost pech, řek bych. Ačli on Gosudar dobře ví co je ten saracén za šmejda. Akorát že teď je odkopanej. Vlastně mě na tom soupisu překvapilo akorát Norsko a Švédsko. Tak to jsem zvědavej, jak teď neutrální Švédové vysvětlej tu svou angažovanost. Ale vlastně co by vysvětlovali, žejo. Prohlásej to za padělky a je. Pár blbců jim na to skočí.No pár... Hm. Kdypak s tím vylezou na hovínkách a cemperkydech? Už se těším jak budou bájit.

Tom
10. 6. 2022 01:39

Jinyma slovama – jsou to prachsprosty zbabelci! Dobre jim tak…

Ladislav
10. 6. 2022 06:36

Co anglosas, to zrádnej parchant!

Josef
10. 6. 2022 07:19
Odpovědět  Ladislav

Holt není nad pečlivou administrativní práci. O tom se již přesvědčili skopčáci za II.světové války. Technika jim stála, ale benzín na archivy dali. No a není nad tetování. O tom by mohli povídat esesáci. Rusové je vyzobávali jako rozinky.

Gales
10. 6. 2022 09:47

Deratizovat až chcípnou…

Gales
10. 6. 2022 10:54

Komediant o sobě tvrdí že je žid a taky tak jedná. Chce nechat pozabíjet a vyhnat ukrajince proto aby měli z Izraele kam utéct v případě napadení.