Americký zpravodajský důstojník: Americká a britská armáda vycvičila ukrajinské neonacisty

Vojáci ze západních zemí vycvičili neonacisty na Ukrajině, kteří se následně fakticky chopili moci v zemi. V rozhovoru s novinářem Georgem Gallowayem to uvedl bývalý zpravodajský důstojník americké námořní pěchoty Scott Ritter, uvádí RIA Novosti.

Podle jeho slov příslušníci zahraničních jednotek přijížděli na Ukrajinu, aby na západě země vytvořili nacionalistické oddíly. Následně tito lidé svrhli legitimního prezidenta a začali provádět násilnou politiku. Jejich vliv se stal tak silným, že neonacisté dokonce vyhrožovali bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi, který byl v roce 2015 připraven uznat zvláštní status Donbasu, poznamenal Ritter. 

Podobný osud potkal i úřadujícího prezidenta Volodymyra Zelenského.

„Zelenský se prezentoval jako prezident, který přinese mír. Přišel k demarkační linii, mluvil s praporem Azov, řekl jim, aby složili zbraně, a oni ho prostě vykopli se slovy: „Zmlkni, tohle nedostaneš,“ řekl Ritter.

Bývalý zpravodajský důstojník zdůraznil, že národní prapory nebyly rozpuštěny, nikdo je nezatýkal ani nelikvidoval jejich členy: staly se součástí ukrajinských jednotek a jejich zástupci jsou nyní „všude“.

„Nejtrapnější na tom všem je, že britští, američtí a kanadští vojáci odjeli na Ukrajinu cvičit tyto neonacistické formace, z nichž první byl „Azov“. My jsme cvičili nacisty,“ shrnul.

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil 24. února speciální vojenskou operaci na Ukrajině v reakci na výzvu vůdců republik Donbasu o pomoc. Zdůraznil, že plány Moskvy nepočítají s okupací ukrajinských území, cílem je demilitarizace a denacifikace země. Jak uvádí ruské ministerstvo obrany, ruská armáda neútočí na města, ale deaktivuje pouze vojenskou infrastrukturu, takže nic neohrožuje civilní obyvatelstvo.

https://bit.ly/3KJ9gTN

4 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
14. 3. 2022 09:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Tyto dvě země odporovaly nacisty již před II. sv. válkou.