American Thinker: Západ se na Ukrajině dostal do strategické „pasti Putina“

Západní země na Ukrajině upadly do „strategické pasti“ Ruska, když souhlasily se vstupem do finanční a energetické konfrontace s Moskvou, řekl Alexander Markovský, vedoucí pracovník londýnského Centra pro politická studia.

Markovský předpovídá, že ekonomiky zemí EU se zhroutí, pokud budou mít s příchodem topné sezóny problémy s dodávkami ruského plynu. Ekonomický kolaps, jak se autor domnívá, hrozí narušením konsensu Západu.

„Logika Ruska má strategický charakter. Sankce vyhnaly ceny energií a dalších komodit nahoru a Rusko nyní hospodaří s obrovským rozpočtovým přebytkem. Konflikt je obřím trychtýřem pro západní ekonomiku, do kterého proudí její vojenské a ekonomické zdroje. 

Moskva je přesvědčena, že čas je na její straně a očekává, že až se nenávistné nálady střetnou s tvrdou realitou, bude Evropa čelit chladné, temné a hladové zimě, která vyvolá nespokojenost obyvatelstva. 

Moskva navíc kontroluje většinu dodávek plynu a celé evropské ekonomice hrozí kolaps, pokud zavře ventil. Zvláště zranitelný je průmysl hliníku, skla, chemický a petrochemický průmysl. Hrozí, že ekonomický kolaps naruší západní konsenzus“, poznamenal vědec v článku pro American Thinker.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3vaYIaQ

4 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
26. 7. 2022 06:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě je pořád teplo a vypatlance eu, včetně našich fašistů to ještě nezajímá! Příjde to, příjde a budou se moc divit!

trtal
26. 7. 2022 07:40
Odpovědět  Ladislav

nebudou se moc divit..nebudou se divit vubec…
je to dlouhodobe planovana a rizena likvidace Zapadu..
 a „vypatlanci eu“ odvadeji z hlediska zadavatelu dobrou praci, proto tam jsou…

ZMann
26. 7. 2022 17:06
Odpovědět  trtal

Přesně tak je to předstupeň velkého resetu. Na AENews vyšel článek kde je to pěkně popsáno.
CSRQ-SM: Globalisté chystají děsivý finanční reset a každý člověk bude mít určenu kvalitu běžné sociální role v okamžiku, kdy dojde k přechodu ze systému SWIFT na kryptografický blockchain spojený s korekčním mechanismem sociálního kreditu! Banky po celém světě chystají software sociálního managementu. Whistleblower odhaluje přípravu bank na přechod k bezhotovostní Total Control společnosti s nepodmíněným příjmem, kde skoro každý člověk bude mít trvale zastropovaný příjem na zabránění globální inflace……

Tom
26. 7. 2022 22:49
Odpovědět  ZMann

Pisou to hezky, ale to se tyka takzvaneho zachodu (zapadu). Jak prinutit ostatni zeme, jako jsou zeme BRICS a mnohe dalsi, ktere nehrajou podle pravidel zachodu (zapadu). Jak je prinuti, aby ostatni zeme postupovaly stejne? I ten SWIFT neni vsemohouci. Uz existuje i ekvivalent k tomuto systemu. Nenech se vysmat. Pokud bude nejaky „reset“, bude jen na zachode. A to jenom, pokud pred tim „slavnym“ resetem neprohraji, coz se deje (prohra)?

All
26. 7. 2022 07:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Ty pasti,ůskočná tenata,léčky,dluhy novodobého loupeživého otrokářského řádu vymýšlí pouze tzv.západ,pane Markovský z Londýna.Slované mají dobré srdce,přející povahu,jsou oráči a tvůrci,proto umí dumat a přemýšlet mnohem lépe než čučkaři , co rádi zotročují a okrádají.A až se opravdu medvěd dobrák nasere,ukáže vám svoje pasti a svůj um i zabojovat.Umí porazit a vymýtit zlo.Ten satanismus z Londýna,satanismus anglosasů, té babylonské věži proklaté.

trtal
26. 7. 2022 07:42
Odpovědět  All

je to likvidace zap kultury, z cehoz bile rasy predevsim…
planovane, rizene…jednoduche…

Pavel K
26. 7. 2022 07:43
Odpovědět  All

Ano z Londýna a mají veliké rypáky. Tam se to všechno vaří.
Já když jsem si před léty přečetl, jak si nechala Británie od Československa zaplatit
veškeré výdaje po našich letcích a vojácích, kteří za ostrovy bojovali veškeré náklady až po tkaničky od botm tak jsem nevěřil. Co jiného to je si každý domyslí.

trtal
26. 7. 2022 08:27
Odpovědět  Pavel K

ne tak uplne…Vatikan…Londyn je asi hned po Vatikanu…pak Washington..Brusel uz jsou poskoci…Nemci pak uz jen kapove…a my porazeni – otroci a k vyhlazeni…

Lev Prchala
26. 7. 2022 10:15
Odpovědět  trtal

Je lepší mlčet a být považován za hlupáka,než promluvit a odstranit veškeré pochybnosti……ty bílá raso určená k lividaci.

trtal
26. 7. 2022 13:21
Odpovědět  Lev Prchala

a jeje, havloidy vypatlany fracek..

Lev Prch
26. 7. 2022 14:41
Odpovědět  trtal

Příznivec milionů havlolejnolahvárenský stoky?! 😆

VAL
26. 7. 2022 17:33
Odpovědět  trtal

Mluv jen za sebe, smrkolo. Tvoje věc, že se považuješ za poraženého. Čímž ostatně dokládáš, že jsi skutečně otrok, protože otroci nejsou ti spoutaní okovy, ale ti, kteří si na ně zvykli. A ty sis na ně nejen zvykl, ale ještě tu kňouráš žes otrok určený k vyhlazení a že se s tím nedá nic dělat a proto nezbývá, než se s tím smířit.

LukasTer
26. 7. 2022 07:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Sankce nepochybně poškodily i Evropu. Ta ale těžko mohla přihlížet tomu, jak Rusko bezdůvodně napadlo sousední suverénní stát. Nakonec ruskou agresi odsoudila drtivá většina členských států OSN.

trtal
26. 7. 2022 07:43
Odpovědět  LukasTer

a ty se prober konecne…
si totalne mimo…z jine dimenze…

Markýza
26. 7. 2022 08:03
Odpovědět  LukasTer

A proč by proboha nemohla přihlížet? To je americká špecialitka, nasrati se do kdejakého konfliktu po světě a nevypadá to, že je to dobrá strategie.
A většina sice odsoudila, ale většina s Ruskem i přesto dále jedná a obchoduje.
Řeči se vedou a voda teče, víte.

Lev Prchala
26. 7. 2022 10:19
Odpovědět  LukasTer

OSN je jen loutka v rukou amiokupanta ty lahvičko Wenzla vodkoviče.

All
26. 7. 2022 11:05
Odpovědět  LukasTer

Lukasi Tere jsi agresorem,trolem,navíc bez vzdělání,naprostý blb,šaškující vyčuránek hovniválek.Nic neumíš,nic nevíš,nemáš znalosti,umíš drek.Takového blba vylučují i opice,protože jsou mnohem inteligentnější než ty.Jsi na ůrovni odporného dotěrného hmyzu,trolíku hmyze.

LukasTer
26. 7. 2022 11:23
Odpovědět  All

A Ty jsi zvládl dodělat základku? Pokud ano, gratuluji. Musela to být fuška.

Lev Prch
26. 7. 2022 12:48
Odpovědět  LukasTer

Zase máš nutkání posílat pozdravy z Bohnic, lahvičko? 😆

Eva
26. 7. 2022 12:55
Odpovědět  LukasTer

Myslim, ze se hodne pletete. Bezduvodne to nebylo.Seznamte se s OBSE, co celych 8 let na Ukrajine setrili. A s jednanimi OSN.

ZMann
26. 7. 2022 17:09
Odpovědět  LukasTer

Nastuduj si komu slouží celá slavná OSN je to akorát prodloužená ruka chazarsko satanistické sebranky.

VAL
26. 7. 2022 17:53
Odpovědět  LukasTer

Nectný trole! Jmenujte mi jeden jediný sousední „suverénní“ stát sousedící s RF. Já vím o jediném částečně suverénním – o Číně a o jednom, který se o to pokouší – o Turecku. Co se týká „drtivé většiny členských států OSN“ jejich váha se rovná váze měšce hlubokého státu strejdy Šamuela který ji platí. Pokud odsudek OSN považujete za relevantní; za něco co má v současnosti na nově se formujícím mezinárodním poli nějakou váhu; jen tím dotvrzuje to, co vám opakovaně už přes rok tvrdím – že jste prodejný a bezcharakterní, pod různými nicky na různých alterwebech trolící parazit přisátý na neziskovky, který si zasluhuje jedinou odměnu – trest za vlastizradu.

Per
5. 8. 2022 10:49
Odpovědět  LukasTer

Typický americký šváb. Jeho přání jsou podle něho skutečnosti. 40 z 190 států zastoupených v OSN je většina? Divná matematika. Pak se nedivím, že svět je v koncích. Asi tak stejně, jak 30% v ČEZ zastupuje většinu.

Pavel
26. 7. 2022 10:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, to jste nepochopili kdo je Trtal, Petr Pan a Lukas Ter? Proč je hodnotíte a proč jim odpovídáte. Pane Ladislave, to je průhledná taktika trollů, jakoby vám schvalovat vaše názory. Val váš včera na tuto trollí farmu upozorňoval, oni pouze testují jaká je nálada na těchto stránkách. Prosím, nereagujte, chtějí to tady rozbít. Je to taktika pocházející od škůdců zemských. Nenaskakujte jim na jejich hru. Přátelé, všimněte si, že Val, Zuza, Zdena, Helena a další se tady debaty neúčastní, protože vědí, koho tady do debaty trollíci nasadili.

Pavel K
26. 7. 2022 11:06
Odpovědět  Pavel

Kámo Pavle, žádnou paniku, tebou zminovaný mohou někde býti. Co se týče trollíků ti jsou fšude. Zajdi se podívat na PP a taky se tam objevý nový nick a začne chválit UKá a hanit Rusko. Cemperova cenzorská jednotka je všude. Koneckonců po PP jdou asi jako sswyňa. Věčně to tam vypadává, přihlašovací adresu musím každý příspěvek vypisovat (to je na boudu). No a je to dva měsíce zpět, co tam zůstávaly viset naše adresy, tak šmejdi toho hned využili a zveřejňovali vaše jméno a mail adresy. Já jsem nic neprovedl, v ničem nejedu, takže nemám potřebu se skrývat. Klidně vám tu napíši svoji identitu jestli někdo má zájem.

trtal
26. 7. 2022 13:26
Odpovědět  Pavel K

ty chces rect, ze su troll?

Pavel K
26. 7. 2022 13:36
Odpovědět  trtal

Píšu to snad?!! Ba naopak tě obhajuji a snad není nic špatného, když tě žádám, abys jim nenadával, protože se mi potom blbě diskutuje. Jelikož tě respektuji, ledacos jsem se od tebe dozvěděl, tak mě to potom sserre, když se tu hádáte. Tady to není jako na PP. Tam jsme měli společného nepřítele, tuna je to v pohodě. Nic víc, věřím že to chápeš. 🙏🙋‍♂️

trtal
26. 7. 2022 14:22
Odpovědět  Pavel K

jj, smradek, ale teplicko…
par ufnukanych volu s linym mozkem se tu pravidelne vyblije spravnym smrem, vy ho oplusujete a jede se dal…
zacarovany kruh vyplasenych a vysinutych opicaku…
SPATNE….
pomyleny zvanil je na strane nepritele…

Pavel K
26. 7. 2022 16:57
Odpovědět  trtal

No jestli to tak vidíš, tož nebudu tě to vyvracet, ale než se ode mě odvrátíš čelem, řekni mi kdo je nad těmi rypáky. Prosím snažně a podlejzavě. Normálně to nedělám, tak si toho važ. 😀🙏🙋‍♂️

VAL
26. 7. 2022 18:00
Odpovědět  trtal

Ty vole, tak se aspoň chovej jako dospělá lidská bytost!!!

All
26. 7. 2022 11:13
Odpovědět  Pavel

Ano,my dobře víme,co jsou zač a tahle sebranka nedouků zpozdilců nakonec odtáhne.