Krize UKRAJINA

Adrien Bocquet: jak probíhají přípravy na novou provokaci v Izjumu podle scénáře Buči

Vojenský expert z Francie Adrien Bocquet se podělil o informace o tom, jak probíhají přípravy na novou provokaci v Izjumu podle scénáře Buči.

Připomeňme, že Bocquet přijel na Ukrajinu na jaře jako dobrovolný zdravotník, aby pomohl ukrajinským zraněným vojákům a místním obyvatelům, ale byl svědkem četných zločinů kyjevského režimu, včetně poprav vězňů a zneužívání civilistů. Svědectví předal ruským donucovacím orgánům.  Jeho život ohrožují ukrajinští neonacisté.

Ve vysílání Solovjev Live, francouzský expert hovořil o telefonátu od přítele lékaře z Charkova. Podle charkovského lékaře jsou těla zemřelých civilistů převážena do lesa u Izjumu.

Adrien Bocquet upřesnil, že hřbitov u Izjumu byl odminován, ale novináři tam nesmějí.

“Kontaktoval mě známý doktor z Charkova a řekl mi, že dostal pokyn převézt těla mrtvých civilistů, aby zařídili novou provokaci, jako v Buče. Les okolo Izjumu byl vyčištěn od min, je tam bezpečno.  Novináři tam však nesmí. Nikdo tyto hroby v lese neschovával.  Nikdo je neskrýval. Byly sestaveny seznamy pohřbených a umístěny kříže. V Izjumu nyní dochází ke zločinu, ze kterého později obviní Rusko, aby přilákali novou pomoc ze Západu”.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij ve své další video zprávě oznámil masové hroby a mučení v Izjumu. Do města naléhavě svolal novináře a zástupce mezinárodních struktur. Ukrajinská média již aktivně zveřejňují fotografie „masového hrobu“ místních obyvatel a zveřejňují falešné zprávy o situaci v Izjumu, které replikují západní vlády a média.

Ruský velvyslanec v Kanadě Oleg Stepanov v rozhovoru pro RIA Novosti vyjádřil přesvědčení, že kyjevské úřady hodlají ve městě Izjum udělat totéž, co učinily dříve v Buče, kdy byla po návratu ukrajinské armády prezentována jejich zvěrstva jako zločin Rusů. A to se děje před začátkem týdne na vysoké úrovni Valného shromáždění OSN.

“Hovoříme o další monstrózní provokaci, o pokusu zinscenovat” Buču” novým způsobem ,” poznamenal Stepanov.

Diplomat dodal, že kyjevské úřady byly opakovaně přistiženy při lži a nyní se situace opakuje. Podle Stepanova podpora ze strany západních zemí ukazuje, “jak agresivní je rozpoutaná informační válka” proti Ruské federaci. Velvyslanec zároveň vyjádřil přesvědčení, že “historie dá vše na své místo“ a spolehlivé informace se v každém případě dostanou do povědomí veřejnosti.

Padělky, provokace v Buče a Izjumu a hory mrtvol: celý rozhovor s Adrienem Bocquetem zde:

https://dzen.ru/video/watch/63272b660f3e723924b5c935?t=16

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3qKNRC3

sdílet na

39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Masunta
19. 9. 2022 01:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Pravda je ve válkách první na odpis. Fake ale plní svůj účel. A s malými náklady.

Ladislav
19. 9. 2022 04:54
Odpovědět  Masunta

💤On ještě někdo těm fašistickým Banderovcům věří?

Masunta
19. 9. 2022 08:22
Odpovědět  Ladislav

Může manstream i nevěřit, ale nedovolí si to přiznat. OSN se snaží chovat trochu objektivně. A podporu fašisti získávají. Provádí se i jejich glorifikace. Stačí se podívat na Seznam cz. Samé lži a překrucování. Nejpozději ve druhé větě.

milan h
19. 9. 2022 08:41
Odpovědět  Masunta

jelikoz mam vysoky tlak tak na Seznam radej od te doby co mi zrusili ucet nechodim asi se mam rad a nechcu rodine pridavat starosti az by me trefil slak

Masunta
19. 9. 2022 13:52
Odpovědět  milan h

Tvé kroky tedy rozumem řízeny jsou. Já na Seznamu z politiky jen nadpisy čtu.

Buchtík
19. 9. 2022 14:54
Odpovědět  Masunta

Hele, Masunto, píšeš úplně stejným stylem jako Cajthaml na iDnesu 🙂 že vy jste bráchové? 🙂

Masunta
20. 9. 2022 18:37
Odpovědět  Buchtík

Jednovaječní. Z hlediska apercepční fenomelologie existenciální tenze kulminuje. Šuarjá strákong.

Gales
19. 9. 2022 10:13
Odpovědět  Masunta

Ukrouše vede lhář a podvodník. Kdo mu věří tak ať tam běží.Zpátky už nedojde,páč tam za lež položí život.

Masunta
19. 9. 2022 13:57
Odpovědět  Gales

On prchne ze země. Už teď je v Polsku často. Má na několika místech na světě luxusní nemovitosti. Ovšem jdou po něm lovci lebek z několika zemí, zejména z Izraele (myslím, že Rusko je spíše proti, protože primitivkové by připsali smrt jedině Rusku). A ti mu dají humanitární olovo ať je u vidláků nebo ve Švýcarech. Musí to kokainovec vědět.

josef
19. 9. 2022 12:34
Odpovědět  Masunta

Že by pokus p Srebrenici II ?

Duudu Wo
19. 9. 2022 05:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Machrečovi z Kyjeva. Velký Padišáh určí Tvůj osud.

19. 9. 2022 07:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Žádná vykonstruovaná lež není dost velká, aby nepomohla propagovat válku. Jeden z mnoha příkladů, kldyž se připravovala válka proti Saddámovi – ta první:
Nariyah testimony
Svědectví Nayirah bylo falešným svědectvím, které 10. října 1990 poskytla před Výborem pro lidská práva Kongresu Spojených států 15letá dívka, která byla v té době veřejně identifikována svým křestním jménem Nayirah. Svědectví bylo široce propagováno a bylo mnohokrát citováno senátory Spojených států a prezidentem Georgem H. W. Bushem v jejich zdůvodnění podpory Kuvajtu ve válce v Zálivu.

V roce 1992 vyšlo najevo, že příjmení Nayirah bylo Al-Ṣabaḥ (arabsky: نيرة الصباح) a že byla dcerou Sauda Al-Sabah, kuvajtského velvyslance ve Spojených státech. Dále vyšlo najevo, že její svědectví bylo organizováno jako součást kampaně pro styk s veřejností Občané za svobodný Kuvajt, kterou pro kuvajtskou vládu řídila americká firma pro styk s veřejností Hill & Knowlton. Po tomto se al-Sabahovo svědectví začalo považovat za klasický příklad moderní propagandy zvěrstev.[1][2]

Ve svém svědectví Nayirah tvrdila, že po irácké invazi do Kuvajtu byla svědkem toho, jak iráčtí vojáci vyndali děti z inkubátorů v kuvajtské nemocnici, vzali inkubátory a nechali děti zemřít.
(Jedno oko v Congressu nezůstalo suché)
https://en.wikipedia.org/wiki/Nayirah_testimony

19. 9. 2022 07:30
Odpovědět  primak

Společnost Hill & Knowlton provedla studii za 1 milion dolarů, aby určila nejlepší způsob, jak získat podporu pro silnou akci.[38] H & K nechala Wirthington Group řídit ohniskové skupiny, aby určila nejlepší strategii, která by ovlivnila veřejné mínění.[39] Studie zjistila, že důraz na zvěrstva, zejména příběh o inkubátoru, byl nejúčinnější.[39]

Odhaduje se, že Hill & Knowlton dostali od Kuvajťanů až 12 milionů dolarů na svou kampaň pro styk s veřejností.[40]

Nayirahy svědectví bylo široce propagováno.[48] Společnost Hill & Knowlton, která slyšení natáčela, rozeslala video zpravodajství společnosti MediaLink, která obsluhovala asi 700 televizních stanic ve Spojených státech.[49]

Té noci byly části svědectví vysílány na ABC Nightline a NBC Nightly News a dosáhly odhadovaného publika mezi 35 a 53 miliony Američanů.[47][49] Sedm senátorů ve svých projevech na podporu použití síly citovalo Nayirahovo svědectví.[Poznámka 1] Prezident George Bush v následujících týdnech tento příběh zopakoval nejméně desetkrát.[52] Její popis zvěrstev pomohl rozhýbat americké mínění ve prospěch účasti ve válce v Zálivu.[53]

Administrátor
P.A.Semi
19. 9. 2022 09:37
Odpovědět  primak

Na tom je ještě zajímavé, jak pracují Jména:

Nay irah – v Americkém parlamentu Nay je volba “Ne”, Irah je jako Irak …

Gene
19. 9. 2022 13:26
Odpovědět  primak

Skoro vsechny valky, kere vedli amici, byly lzi a manipulace.
Od druhé světové války se na Zemi odehrálo 248 ozbrojených konfliktů. USA zahájily 201 z nich.
Tyto americké ozbrojené útoky zabily ~30 milionů a stále přibývají; 90 % těchto úmrtí jsou nevinné děti, staří lidé a obyčejní pracující civilní ženy a muži. USA válkou zavraždily víc než Hitlerovi nacisté.
Celkový počet mrtvých způsobených USA kvůli kontrole zdrojů (přírodních i lidských) za posledních 20 let je více než 400 milionů, více než všechny totální války a násilí v celé zaznamenané historii Země.
Roční počet úmrtí v chudobě se co do objemu rovná Freedom Tower v NYC. „Vůdci“ „vyspělých“ národů slibují konec chudoby od roku 1969.

jiří
19. 9. 2022 17:07
Odpovědět  Gene

200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek.
OrgoNet: 200 let amerického terorismu – přehled (orgo-net.blogspot.com)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
19. 9. 2022 07:57
Ohodnotit příspěvek :
     

To jsou prostě jestřábi ze států. V genetice anglosasů je prostě zlo základním článkem jejich genové výbavy. A od těchto lidí jsme přijali výuku našich populací. Co z toho může vzejít si můžeme lehce domyslet. Zlo je v každé lidské bytosti, ale správnou výchovou a vzděláním je jeho míra snížena na minimum, ovšem ve společnosti propagující stále násilí se již od dětství kumuluje v lidské bytosti a stává se její součásti. Zlo a agresivita je potom běžnou součástí lidské výbavy.

Gene
19. 9. 2022 13:28
Odpovědět  Pavel z Moravy

Neco takoveho, ovsem staci se podivat, kdo te vychove vladne.

Misa z Moravy
19. 9. 2022 07:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Čekal jsem, kdy se to objeví. Jestli pak to bude trvat jako u Katyně, než Moskva přizná vinu na masakrech.

skeptik
19. 9. 2022 08:45
Odpovědět  Misa z Moravy

Jak to bylo doopravdy:

Masakr v Kozích horách (studie “katyňského masakru”)
http://leva-net.webnode.cz/products/masakr-v-kozich-horach-katynsky-masakr/

Jak předseda Všeslovanského výboru spoluvyšetřoval Katyň v Norimberku 1946https://nezavislamedia.cz/jak-predseda-vseslovanskeho-vyboru-spoluvysetroval-katyn-v-norimberku-1946/

[Trol-1] Jarouš
19. 9. 2022 09:18
Odpovědět  skeptik

A je, zase alternativní “pravda” pro milovníky konspiračních teorií 😏

Gene
19. 9. 2022 13:31
Odpovědět  [Trol-1] Jarouš

Jenze hodne zte alternativni pravdy je skutecnost. Dnes konspirace, zitra realita. Jen takym nedochudcatum, jak jste vy to nechce dochazet.

19. 9. 2022 19:43
Odpovědět  [Trol-1] Jarouš

Troldo, takto může přemýšlet právě jen veleduch buď obdařený jednostranným myšlením, nebo za jednostranný pohled placený. Že je skutečnost taková, že jsou otevřené oboje dveře, protože obě “pravdy” stejně pravděpodobné, či naopak nepravděpodobné, dle pohledu a přesvědčení toho kterého subjektu, je proto zcela mimo tvé chápání. Jinak řečeno, nejde o “milovníky konspiračních teorii,” jako spíš, mírně nadneseně řečeno, o “hledače pravdy”. Že se podívám, co za těmi druhými, nyní otevřenými dveřmi, ještě neznamená, že jsem konspirátor.
Ale chápu, že pro manipulátory jsou jakékoli druhé a další otevřené dveře ohrožující jejich práci profesionálních obl-bovačů. Viz nejméně troje otevřené dveře eliminace dvojčat 11.9.2021. Za kterými je ukryta pravda, troldo?

milan h
19. 9. 2022 08:51
Odpovědět  Misa z Moravy

Strabsburgsky mezinarodni soud v roce 2015 ze v pripade Katyne je Rusko nevinne a ze dokumenty k tomu obvinujici Rusko byli zfalsovane a jak se za Jelcina falsovali dokumenty obvinujici Rusko aby ho Jelcin dehonestoval ovsem historici co byli nuceni to delat to delali tak aby ten co neno blb to poznal treba pouziti novych nazvu objektu ktery se v historii menoval jinak

Lubomír
19. 9. 2022 10:10
Odpovědět  milan h

Jasný, to máš z nějakýho ruskýho webu, ne? Nebo můžeš dát nějaký odkaz na solidní zdroj? Historici dávno uzavřeli. Není sebemenší pochybnost o tom, že Katyň mají na svědomí Sověti.

Gene
19. 9. 2022 13:32
Odpovědět  Lubomír

Debil nikdy nema pochybnosti.

Lubomír
19. 9. 2022 15:05
Odpovědět  Gene

Tak to Ti ten život bez pochybností skoro závidím 🙂

Gene
19. 9. 2022 18:23
Odpovědět  Lubomír

Pokud se nemylim jste to vy, co nepochybuje, nemusite mi zavidet, je to spatna vlastnost.

19. 9. 2022 19:44
Odpovědět  Lubomír

Jo. Stejně jako není nejmenší pochybnost, že Jan Masaryk hupsnul z okna radostně a dobrovolně.

Frankie
19. 9. 2022 16:14
Odpovědět  Misa z Moravy

Zy nejsi z Moravy. Tady takové kokoti nežijí.

Aleš
19. 9. 2022 08:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano, Ukrajinský fašisticky rezim se nezastaví před ničím.

Administrátor
P.A.Semi
19. 9. 2022 10:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Tady jeden z trolů nedávno žvanil o “notičkách z kremlu”, jak prý vysvětlíme hromadné hroby u Izjumu?

I bez dalších informací mi bylo jasné, že to jsou pohřbení Ukrajinští vojáci, jako kdekoliv tam byla fronta…

Viz 3-minutové video z května 2022 na začátku článku, kde se tam vzaly hromadné hroby:
http://www.infokuryr.cz/n/2022/09/17/v-izjumu-se-chysta-nova-provokace/

A ovšem – v těch hromadných hrobech tam jsou vojáci…

Jestli tam budou nějaké hroby s civilisty, tak to leda jako zvěrstvo Zelenského režimu, následek Filtrování obyvatel, kdy vraždí civilisty jako v Buča, kteří spolupracovali s Ruskem, třeba i tím, že si brali od Rusů jídlo, a zavírají na 12 let ruské učitele, kteří začali učit podle ruských osnov…

πα½

jiří
19. 9. 2022 11:55
Odpovědět  P.A.Semi

Ty “jediné správné notičky”.
comment image

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lubomír
19. 9. 2022 13:40
Odpovědět  jiří

Si zase daroval Putinovi v Samarkandu noty čínské hymny. Při políbení prstenu Siovi VVF slíbil, že se je naučí nazpamět přes noc. Prý to zvládl.

Si2.jpg
Gene
19. 9. 2022 13:48
Odpovědět  Lubomír

Zadne libani tu nevidim, akorat USA vznika dalsi problem. Pokud nebudou zdroje, vytisteny dolar jim bude k nicemu. A ze jich ted tisknou.

Lubomír
19. 9. 2022 14:20
Odpovědět  Gene

Si stihnul ucuknout, bojí se covidu 🙂

Gales
19. 9. 2022 15:02
Odpovědět  jiří

Fiala si dal raději ruce dozadu.Aby neurazil nějakým signálem.

Albi
19. 9. 2022 15:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Co se týká toho “převozu” mrtvých a jejich aranžování, pak u nás – aspoň teoreticky – se taková činnost považuje za “hanobení lidských ostatků” a je to kvalifikováno jako trestný čin.
A z hlediska čistě lidského je to čin odporný.

Ovšem Ukrajina je velmi pokrokovou zemí. Dokáže dokonce upravit i obvyklou charakteristiku Homo sapiens a hladce změni člověka na švába. Potom zákony ani lidské hledisko samozřejmě neplatí.
A svět neprotestuje.

19. 9. 2022 19:55
Odpovědět  Albi

Svět neprotestuje ani když OSN s nemalým nasazením zorganizuje dodávku sankcionovaného čpavku na výrobu umělých hnojiv z Ruska do Eurosajuzu, by ovčani měli čím hnojit a nevychcípali hlady, načež zelený nácek zařve: “Ne!”, OSN zpr-cá na dvě doby, a “čpavkovod” zavře. Takže tak.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$