historienezařazené

Západ lže o druhé světové válce

Srovnávání SSSR s hitlerovskými nacisty je podle vysoce postaveného vyslance snahou o přepisování historie.

Dědictví druhé světové války, během níž sovětská Rudá armáda vyhnala nacistická vojska z východní Evropy a následně zničila Třetí říši, hrozí, že se ho zmocní ti, kdo chtějí očistit Hitlerovy zločiny nebo vymazat přínos SSSR, prohlásil velvyslanec Moskvy v USA.

Anatolij Antonov ve svém článku zveřejněném ve čtvrtek v konzervativních amerických novinách The Washington Times uvedl, že země bývalého východního bloku tolerují oslavu nacismu a odmítají uznat klíčovou roli SSSR při porážce mocností Osy během druhé světové války.

“V současné době jsme svědky cynické politiky překrucování historické pravdy,” napsal diplomat. “Na Ukrajině, v pobaltských státech a v Polsku se bourají pomníky vítězům fašismu. Je zde samozřejmá snaha vymazat památku na čin sovětského vojáka-osvoboditele, kterého se snaží postavit na roveň Hitlerovým katům.”

Tvrdil, že “v některých východoevropských zemích se pravidelně konají pochody na počest trestných divizí SS”, které oslavují nacistickou polovojenskou organizaci odpovědnou za vyvraždění milionů Židů, Romů a dalších obětí během holocaustu.

Ruský ministr Lavrov se ohradil proti CNN
Přečtěte si více: Ruský ministr Lavrov se ohradil proti CNN
V dubnu loňského roku pochodovalo v centru Kyjeva asi 100 krajně pravicových nacionalistů na oslavu 77. výročí vzniku divize SS Galicia. Německé velvyslanectví na Ukrajině veřejně vystoupilo a demonstrace odsoudilo.

Antonov dále uvedl, že tento problém se neomezuje pouze na země bývalého východního bloku, a dodal: “Tyto znepokojivé trendy se týkají i Spojených států. Bagatelizování rozhodujícího podílu SSSR na rozbití nacismu a vylučování naší země z řad vítězů druhé světové války se stalo běžnou praxí. V zemi působí více než 800 extremistických skupin, které prosazují teorii nadřazenosti bílé rasy. Jejich “legitimita” je zdůvodňována prvním dodatkem americké ústavy, který zaručuje svobodu slova.”

Poznamenal však, že mnoho Američanů nadále oslavuje spojenectví mezi USA, SSSR a dalšími národy, které porazily Německo a jeho spojence ve druhé světové válce.

Na čtvrtek připadl Mezinárodní den památky obětí holocaustu a také 78. výročí zrušení obléhání Leningradu. Blokáda trvala v letech 1941-1944 a zahynulo při ní několik milionů vojáků a civilistů, což je více než počet obětí celé druhé světové války v USA a Velké Británii dohromady.

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milmas
30. 1. 2022 20:57

V súčasnosti ide o záplavu memoárov nacistických zločincov, ktorí sú predstavovaní, ako hrdinskí bojovníci za svoju vlasť – Hitlerovské Nemecko, ktoré, za obrovskej pomoci GB a USA, po vojne prichýlilo najmä Hitlerových esesákov, a aby ich po odhalení nemuseli spravodlivo potrestať, tak urýchlene uzákonili zrušenie trestu smrti. A to treba ešte spomenúť aktívnu účasť Katolíckej cirkvi na záchrane týchto beštiálnych zločincov, ktorým vydávali vatikánske pasy, aby mohli utiecť do Južnej Ameriky. Je toho viac, len tu nie je dostatočný priestor. A už viete o súkromnom stretnutí pápeža so šéfom Pfizeru? Nuž katolícke ovečky, dajte sa očkovať, veď “sám zástupca Boha na zemi”, vám to odporúča.

krpo
31. 1. 2022 10:04

Válku rozpoutali a zvěrstva na lidech páchali Němci pod vedením Hitlera!!!
Mír vybojovali vojáci sovětského svazu pod vedením Stalina!!!
Taková je skutečnost!!!