Zánik národa. Zabraňme tomu! Vzdělanci spustili akci: I vás hledají

Česká republika stojí před krizí, jaká tu ještě nebyla, domnívá se řada osobností a zakládá spolek Kudy z krize, který má za cíl najít řešení. „Vyvrátíme lži o tom, že vůči likvidaci národů v globalizovaném světě údajně není alternativy, “říkají profesor Keller, sociolog Petr Hampl, profesor Budil a řada dalších. Kdo chce přispět, může, spolek prý nelpí na dogmatech a vyzývá: „Zveme ke spolupráci každého, kdo si uvědomuje vážnost současné krize a kdo si plně cení národní svrchovanosti. Každého, komu není lhostejný osud dalších generací a budoucnost naší republiky.“

V Česku vzniká nový projekt, nazvaný Kudy z krize. Jeho zakladatelé a účastníci říkají, že současná krize se vymyká obvyklému cyklu vzestupu a úpadku, a obávají se, že „pokud z ní nenajdeme východisko, je před námi reálná hrozba zániku našeho národa, jazyka, etnika i kultury“. Politické elity podle nich nejsou s to tuto krizi pochopit, natož řešit. Stejně tak mainstreamoví experti, nemluvě o komentátorech a „pseudovzdělancích“, kteří prý dominují v masových médiích.

Právě proto chce sdružení dát dohromady osobnosti napříč názorovým spektrem, kterým jde o vlast a budoucnost, a chtějí najít reálná řešení pro školství, vzdělávání, obranu, bezpečnost, zemědělství, energetiku, dopravu, průmysl, důchody, kulturu, péči o krajinu a mnohé další.

O těchto řešeních budeme informovat širokou i odbornou veřejnost, a budeme se snažit je prosazovat. Vyvrátíme lži o tom, že vůči likvidaci národů v globalizovaném světě údajně není alternativy,“ říkají a dodávají, že jsou otevřeni všemu, co je pro obyvatele České republiky prospěšné. „Nejsme svázáni žádnými ideologickými ani ekonomickými dogmaty,“ tvrdí s tím, že si uvědomují, že není možné křísit zemřelé a obnovovat zaniklá řešení.

Spolek vede sociolog a spisovatel Petr Hampl, autor knihy Prolomení hradeb, dále profesor Jan Keller, bývalý europoslanec a autor odborných knih, ve vedení je i spisovatelka, publicistka a signatářka Charty 77 Lenka Procházková a historik Josef Skála, dále manažer a vodohospodář Jan Skalický a makroekonom Jaroslav Šulc. Ve vědecké radě pak figuruje již zmíněný profesor Keller, a také zakladatel a emeritní děkan Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni Ivo Budil, docent Radim Valenčík a entomolog Martin Konvička.

Sdružení ovšem hledá další osobnosti, které by k nalezení řešení současných problémů napomohly. „Zveme ke spolupráci každého, kdo si uvědomuje vážnost současné krize a kdo si plně cení národní svrchovanosti. Každého, komu není lhostejný osud dalších generací a budoucnost naší republiky. Každého, kdo je připraven přispět tvrdou prací a nezištným přístupem k zachování naší společné budoucnosti. Každého, kdo je schopen otevřené a poctivé diskuse. Každého, kdo může přispět odbornými znalostmi nebo zkušeností, případně je odhodlán věnovat dostatečné úsilí studiu, aby potřebnou odbornost získal. Zveme ke spolupráci do odborných komisí, budování místních sdružení či jako naše podporovatele a příznivce,“ vyzývá Kudy z krize a předpokládá zapojení širší a odborné veřejnosti. Ale chce také diskutovat s politickými stranami a zájmovými sdruženími.

„Nemáme žádné formální požadavky. Neřešíme, co kdo vystudoval. Požadujeme ale snahu na sobě pracovat, vyvíjet systematickou činnost a případně studovat odbornou literaturu. Vzájemná podpora v osobním růstu je jednou z podmínek úspěchu hnutí. Nehledáme primadony, hledáme dělníky a bojovníky,“ říká ještě sdružení.
https://bit.ly/3CusVTL

sdíletj na

3.3 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ZRX1200
30. 10. 2021 21:33

Uvidíme. Zatím mě oslovil zejména p. Skála. Rád bych tam viděl třeba Cílka, Pekovou, Klause ml., Šlachtu, Štefce. Pokud to není jen pro odvedení pozornosti a vzbuzení falešné naděje na změnu, tak se hnutí rozroste o opravdové odborníky. Doufejme, je nejvyšší čas na změnu.

Editor
30. 10. 2021 23:17
Odpovědět  ZRX1200

Ta švýcarská demokracie je asi modelový vzor přímé demokracie, ale buď jsou pitomci oni nebo SPD. Tyhle dva spolky se měly spojit v jeden, ale jak říká prezident, slimáčků mnoho, kapustičky málo. Švýcarská demokracie je de facto programově na úrovni etrémního křídla SPD. Ovšem špičky si konkurují, takže spolu nemluví. Šlachtova partaj byla profesní komora expolicajtů, taková spíš stavovská organizace, jako u prvotního italského hnutí, které nosilo svazek prutů se sekerou.

ZRX1200
31. 10. 2021 08:24
Odpovědět  ZRX1200

Jednota národa už je dávno roztříštěna. Většina lidí vůbec neví, co by měli od stran očekávat a jaký by měl být jejich program. O politiku se nezajímají, i když komplexně ovlivňuje jejich životy. Prostě se před volbami na poslední chvíli rozhodnou, podle toho co je zrovna pálí a co je třeba oslovilo na nějakém bilboardu a tomu to hodí.Nebo se na to úplně vykálí. Právě proto, že výše uvedení zakládají nesmyslné strany a plýtvají hlasy voličů, bych je chtěl vidět pohromadě.

Editor
30. 10. 2021 22:04

Začnu citátem z článku. Cituji:”je před námi reálná hrozba zániku našeho národa, jazyka, etnika i kultury” konec citátu. A ten kravál, když se tady někomu z přispěvatelů trefím do hrubky. Jak že je to s tou husou? Aha, když ji někdo trefí, začne kejhat!

paw
31. 10. 2021 01:30
Odpovědět  scipio

Dve tri vety a uz mne zasekli..Neni to poprve ani naposled..Svycarsko je specialni stat a stredem zakladni svetove moci. Spousty mezinarodnch organizaci ,banky ovladajici svetove banky, koncentrace spousty zlata a penez ,proto je tam vlada a stat nedotknutelny..Obcan je nanejvyse cviceny a poslusny,ani jeden si nezaprotestuje..Vi jake nasledky by to pro nej prineslo..

paw
31. 10. 2021 07:46
Odpovědět  scipio

Kdyz neni inteligent tak se smaze ,co jinyho. Nema tady co kecat ze, Pokec /mestacko-burzoasni/,ustraseni vasnostove..
Zadnym pravdam se Nepodvolujte..Na to si dejte opravdu pozor..

paw
2. 11. 2021 01:57
Odpovědět  scipio

Takovyhle prispevky maji nejvyssi dulezitost a prednost, aby prudce zvysovali kvalitu magazinu a nepodvolenyho, zvanej Piglec..

paw
31. 10. 2021 01:15

Komise ,sdruzeni ,diskuse.. Slavna Warrenova komise mela stesti ze Oswald byl zmizen ze sceny, jinak by musela rozhodnout, ze si president nastrojil atentat sam na sebe a sam se taky zastrelil..Velka sebepopularizace , vzdy umisteni nad publikem na podiu,vsem na ocich a velke reci vzdy vedou aby pak mohli rozhodovat a rozkazovat ostatnim z kancelari.. Tam kde jde do tuheho je nikdy nenajdete..Ponevadz musi nekde v ukrytu diskutovat co a kdo /ty jini/ maji udelat a co ne , kdy a potom komu

paw
31. 10. 2021 01:23
Odpovědět  paw

Vyzva ke spolupraci je ve skutecnosti vyzva at je vas co nejvic , kterymi my budeme manipulovat ,navadet co maji delat a bojovat za nase zajmy.
Nebot my jsme profesori a doktori , my jsme se nasprtali z ucebnic 5-6 let a proto jsme nejchytreji a vy hloupi a vy radeji neco delate a neradi zvanite nahlas co by se melo delat na rozdil od nas..MY vas ani mluvit nenechame..Byste rekli ,nejaky nehodicie se pravdy ,ktery vidite..a co si myslite..I o nas. Ani psat nebudete nic na to vsechno jsme tady

paw
31. 10. 2021 02:33
Odpovědět  paw

Je tu tezka zkusenost z 1918, kdy se lide se osvobodili z Rakouska a jeste Uherskeho teroru valecnych zlocincu a ihned na ne pribehla smecka politiku ze zahranici z nadiktovanymi prave odtud prikazy co musi delat,uchopili moc okamzite a jak to rychle dopadlo s demokracii ,svobodou a nezavislosti….
Smlouva uplne bezvadna s Francii ,smlouva taky zarucujici vzajemnou pomoc /zarucujici pomoc, ale kam/, Polska s brity 26.srpna 1939 ,za tyden napadeni a okupace Polska ,kteryho si vsimli v Britani