V USA byly vydány pamětní mince o protihitlerovské koalici bez SSSR

K 75. výročí konce druhé světové války ve Spojených státech začali vydávat pamětní mince. Tyto mince jsou věnovány zemím co se účastnily ve válce = Spojeným státům a spojencům protihitlerovské koalice. 
Pamětní mince vydala americká soukromá společnost Bradford Exchange.

Mince obsahují informace o boji proti nacismu ze strany Spojených států, Francie a Británie. Neexistuje jediný obraz na pamětní minci, který by vyprávěl o účasti Sovětského svazu ve válce. 

Samotná společnost na svých oficiálních stránkách uvádí, že mince obsahují data:
„klíčových vítězství spojenců, fragmenty dramatických událostí druhé světové války a vlajky Spojených států, Velké Británie a Francie“

Zřejmě v USA, bitvy u Stalingradu a Kurska již nepatří mezi klíčová vítězství spojenců, … vlastně nepatří již delší dobu a stejně jako nepatří SSSR mezi spojence v protihitlerovské koalici. 

V tomto ohledu lze konstatovat, že toto je další krok Západu pro přepsání historie způsobem, který je vhodný pro současné představitele západních politických a ekonomických elit.

Ve skutečnosti se to děje již mnoho desetiletí. A tak v americké historiografii není prakticky žádná zmínka
o tom, kdo porazil nacismus a kdo zvedl prapor vítězství nad Reichstagem. 

Západní historici také neradi zmiňují skutečnost, proč spojenci tak dlouho otáleli s rozhodnutím otevřít druhou frontu v Evropě. Je těžké přiznat, že se více zajímali o vytvoření ekonomického systému pro dominanci amerického dolaru.

https://topwar.ru/158173-jubilejnye-monety-ob-antigitlerovskoj-koalicii-v-ssha-vyshli-bez-sssr.html

https://www.bradfordexchange.com/products/910929_world-war-ii-victories-proof-coin.html

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
23. 5. 2019 21:29

Tak to je ovšem síla. Zákonitě musí být po těchto mincích numismatická horečka, jako po každém nepodarku v mincovnictví. Omluvá je snad jen to, že jsouu to negramoti! Ukázka, že lze takové pamětní medajle bez problémů předložit vlastnímu národu;)

Administrátor
24. 5. 2019 09:05
Odpovědět  Janinna

:D:D:D – vtipný;